JUBILEUM VRIJDAG 21 Aug. Harmonie DE VOORWACHT houdt stand. VOLJEIR«Vivan ons strotjen en we zenj der geiren bau.» KURK EN DE STOPSELS Barock uit Denderhoutem. R.K. VEULPOEPERS B.V. laten een frisse wind. 8 SAVOOIFEESTEN OJAAR Is het U ook reeds opgevallen hoeveel organisaties dit jaar hun tienjarig bestaan vieren? De wereldwinkels, het Frans Mas eree1fondsMallenunt in Brussel, de Savooifeesten enz.. Blijkbaar was 1972 een zeer vruchtbaar jaar voor goede ideeën. Wij, de organisatoren van de Savooi - feesten, zijn er eerlijk gezegd, wel fier op dat we U hierbij ons jubileum programma mogen voorstel len. Want, wat men er ook moge van denken, het is geen gemakkelijke opgave, met onbestaande financiële middelen, mits het nemen van enorme risico's omwille van het wispelturige weer, met de belangeloze inzet van een tiental idealisten, 10 jaar lang een langzaam groeiend volksfeest op poten te zetten. Dit jaar verwachten we een 3.300 toeschouwers over de vier dagen en een twintigtal muzikale evenementen Dat zijn cijfers die tellen maar ze zeggen niets over het aantal uren voor bereiding die dit alles meebrengt. Veel waardering krijg je er niet voor, wel last met de politie, omdat er een kwartiertje langer muziek wordt ge maakt dan toegestaan. Of interpellaties in de gemeentraad door volksvreemde individuen die het avondland zien ondergaan en menen te moeten opkomen tegen de zedenverwilder ingvan onze schoneVIaamsche Jeugd. Het enige dat de organisators ertoe aan zette er ieder jaar opnieuw aan te be ginnen was het intense plezier dat men kan hebben bij het besef dat men een gelukt feest heeft opgezet, met een open, machtsonvriend elijkegezellige sfeer. Volgend jaar zit er de mogelijkheid dik in dat het Savooiplein wordt volgebouwd met "sociale woningen". Slechts een klein hoekje, misschien 1/4 van het pleintje blijft onbebouwd. Wat dit voor de unieke Savooifeesten zal betekenen is nog niet uitgemaakt. De slogan van twee jaar terug, "wijken verwelken, schepenen vergaan, maar de Savooifeesten blijven bestaan" blijft er echter ook gelden in het ver kiezingsjaar 1982. Kom volgend jaar, op het voorlaatste weekend van augustus maar kijken. Het soort programma dat we U hierna presenteren wijkt niet noemenswaardig af van vorig jaar. Er werden opnieuw geen 'grote' namen aangzocht. De finan ciële toestand laat ons niet toe en, bovendien wensen de organisatoren er bewust geen festival of sterrenparade van te maken. "Dure groepen trekken misschien meer volk, maar brengen daarom niet meer gezelligheid" is onze lijf spreuk Zoals de vorige jaren is het opnieuw een zeer gevarieerd programma met groepen die elders hun deugdelijkheid reeds hebben bewezen: heel wat volksmuziek, ietwat jazz, genoeg roek-toestanden. Dat is de hoofdschotel dat we U aan bieden. Deze schotel wordt wel ge- garnierd met die belangrijke neven- enementen die de Savooifeesten onderscheiden van andere feesten: volksspelen, kind eranimatieinfo- stands, f1ikken-revuekermisattrak- t i es enz Wel nieuw aan de Savooifeesten 1981 is de beschikbare ruimte. De foorkramers verhuisden naar de Vuurkruisersstraat aan de overkant van de Der aardsber gen- staat. De zo vrij gekomen ruimte op de parking Savooistraat zal gebruikt worden voor meer infostads, alternatieve zelf geknutselde kermisattrakties en het opstellen van meer stoelen en tafels Eveneensnieuw' zijn de entree-prijzen en de consumtie-prijzeneen pintje kost U dit jaar 25 F en een Kalleken e.d. 35 F. Ze worden U wel op de schoot gebracht door een kelner. De entree prijzen voor het avondprogramma (de rest is gratis) bedragen 40 F in voor verkoop en 50 F aan de kassa. Geef toe dat het allemaal nog vrij goedkoop blijft voor het schitterend programma dat U wordt aangeboden door DE WERKGROEP SAVOOIFEESTEN vzw. Een wijkkermis zonder fanfare is als een café zonder bier. Daarom is het ook goed dat het wijkkomitee Savooistraat- Niepersveld terug de tradities verder zet en een wandelconcert organiseert bij het begin van de kermis, als opwarming van de buurt voor de komende hete feest dagen Het Ninove van voor de fusie bezat meer dere muziekkorpsen, doch de gerenomeerde katholieke harmonie DE EENDRACHT ver dween van het toneel, zoals ook de li berale fanfare DE VOORWAARTS. De voor wacht bleef overeind,en slaagde er dit jaar in op een overtuigende wijze haar plaats in 2.de divisie voor vier jaar te bestendigen. Aanvankelijk werd door de organisa toren een poging ondernomen om de stichters van de Savooifeesten, de volksmuziekgroep"DE MANNEN VAN DE SAVOOISTRAAT" nog eens samen op het podium te krijgen, bij de opening van de jubilerende feesten. Dit lukte ech ter niet. Daarom werd dan geopteerd voor de waardige opvolging van "DE MANNEN", en dat is VOLJEIR zeker. Dankzij Rufijn De Decker, de drijvende kracht achter Voljeir en 't KLOKZJIËL en Marcel Deneve, de stichter en be zieler van"de mannen van de Savooistraat" en dus van de Savooifeestenkent ieder een in Ninove nu wel reeds het lijf lied van deze feesten: "VIVAN ONS STRAATJEN"Dit autentiek ninoofs lied werd vorig jaar op plaat uitge bracht en ging vlot aan de hand, zodat het ooit nog eens een collectors item zal worden. Rufijn, Marcel, Oswin en de andere muzikale vogels van Vol jeir zal u op de Savooifeesten nog meerder malen tegen het lijf lopen, want ze treden diverse keren op. Niet alleën ais zanger of muzikanten maar ook als presentators en gewone medewerkers aan deze feesten (foto) Werden opgericht ter gelegenheid van de opening van jeugdhuis 'T STOPSEL in Denderhoutem op 5 april 1980. Door het zwaar uit de hand lopen van dit op treden werd besloten verder te stopsel- en Sindsdien is er natuurlijk al heel- wat gebeurd en is de groep geevolu- eerd van pure engelstalige covers naar eigen neder1anstalig werk. Aan de originele bezetting van bas, gi taar en drums werd, onder invloed van o.a. The-Blues-Brotherseen blazers sectie toegevoegd. De vaste kern van Kurk en de Stopsels bestaat uit:Drums LUC, Bas YVES, Gitaar/ Kweel RICARD0, Trompet BEIKENTrombone KLAAS. In het repertorium van Kurk en de Stopsels zitten nog een paar covers, maar deze worden stilaan vervangen door eigen com posities. Een omschrijving geven van de muziek die Kurk en de Stopsels maken is zeer moeilijk, dat wordt dan ook overgelaten aan het publiek. Zelf noemen ze hun werk: nederlandse swingende barock muziek. In ieder geval, wie hen live bezig zal zien op de kiosk of in Toeksken zal niet met koude voeten naar huis gaan, want Kurk en de Stopsels zorgen voor een en orme ambiance. Perspectieven: een singel uitbrengen tegen het einde van het jaar en natuurlijk zo veel mogelijk optreden. Elders in deze krant leest U een uige- breid exclusief inteview met deze Neder landse topact. Reeds vijf jaar lang reizen ze stad en land af om politieke bijeenkomsten een feestelijk tintje te geven, of om feestelijke bijeenkomsten een poli tiek tintje te geven. Ze zijn dan ook vaak te vinden op manifestaties van de vredesbeweging, akties tegen kernenergie en atoomraketten, en bij krakers, stakers en andere revolutiemakers. Ze brachten reeds 2 LP's op de markt (Biaree" en "een

Klokzjiel | 1981 | | pagina 8