Historie van het voetbalspel te Ninove. DRUGS 't Floeren verslaat H.C.S. Soest en wint 3de internationaal voet- baltornooi V.K. Koeterook. $XtVtr\$ Een jonge uit die tijd met zes Ninovieters Bruck. Marc Van Petegem - Nestor Van Volxcem - Eric De twee stoere knapen aan weerszijden Berloo - Rombouts - De Brackenier - Robert De Fernand Van De Spiegel en Paul Van Lierde. Prachtig weer en talrijke opkomst voor dit 3de Internationaal tornooi, voor de 1ste maal ingericht op het terrein "De Geyter", Aardeweg, Outer, waar V.K. vanaf dit jaar zijn tenten opslaat, samen met V.K. Doordrijvers. Het forfait van G.W. Werl haalde de uurregeling door mekaar, en de afwezigheid van twee leden, waaronder de sekretaris, beiden weerhouden, onaf hankelijk van hun wil, bracht heel wat verwarring. Een ander lid, eveneens een tijdje weerhouden, stelde een nieuw programma op en vanaf dan verliep het tornooi vlekkeloos. Het bleek al vlug dat de winnaar van verleden jaar, F.C. Gemert (NL) verzwakt waren en niet meer voor de eindoverwinning in aanmerking kwamen. 'T Floeren uit Geraardsbergen daarentegen kwam met een jonge ploeg verrassend sterk uit de hoek, had nog wel even last met S.V. Bathen Soest (Duitsland), maar liet in de finale geen schijn van kans aan de andere Duitse ploeg H.C.S. Soest. De uitslag 1. 't Floeren Geraardsbergen 2. H.C.S. Soest (Duitsland) 3. S.V. Bathen Soest (Duitsland) 4. V.K. Groeneweg Ninove 5. F.C. Gemert (Nederland) 6. V.K. Doordrijvers Ninove In het jaar 1967 wordt F.C. Ninove 30 jaar. Dat is al heel wat o.a. het jaar dat ene Jezus van Nazareth noodzakelijk achtte om in het openbaar leven te treden. Alle vergelijkingen zijn natuur lijk uit den boze, maar op die leeftijd had een ander fenomeen, Edson Arantes do Nascimento, Pélé voor de dames, al bijna 1.000 doelpunten gescoord. Seizoen 1981-82 wordt dus ons tweeën veertigste jaar, lieve lezers. En vermits we, dank zij onze legendarische ninoofse leepheid, in het tussenseizoen, steeds heel vruchtbaar voor onzen F.C., aan de kruisiging ontsnapt zijn, spelen we dit jaar in de Derde Nationale Afde ling. Harope, harope, brullen we tesamen met Zannekin van de Westhoek, op onze Vijftigste verjaardag spelen we competitiematchen tegen een zeker Standard, Anderlecht e.a. Beerschot (ook een leperd) In onze dertiger jaren sudderen we nog behaaglijk in Eerste Provinciale. Hoe konen we er in die tijd voor? Reeds met 7 ploegen. Eerste elftal en reserven, Provinciale junioren en scholieren, gewestelijke junioren en twee kadettenploegen. Deze ploegen worden getraind door namen die in het Ninoofse klinken als klokken. Eerste elftal en reserven door Etienne D'Herde en Herman Muylaert. Junioren en scholieren door Felix Colinet en André Muylaert. Kadetten ook door Herman Muylaert (neemt die kerel niet te veel hooi op zijn vork?) In 1968 ontvalt ons een groot man. Zijn intel ligentie, de levensblijheid, het medevoelen met zijn medemensen had zijn weerga niet. De dapper heid waarmede hij het leven tegemoet trad zal ons immer bijblijven. Als een held doorkruiste hij onze alledaagsheid, en vooraleer wij hem goed en wel herkend hebben, zitten wij terug in onze alledaagsheid. In '81 besluipt ons nog steeds het heimwee naar zo'n kerel.(Willy De Geest) t>r»orF 5. LIBRIUM EN LARGACTIUDRAGEES Librium wordt wel gerekend tot de zogenaamde minor tranquillizers, largactil tot de major tranquillizers De onderverdeling in minor en major tranquilli zers berust onder andere op het feit, dat de ma jor tr. als bijwerking, vooral bij hogere doserin gen, bepaalde lichamelijke verschijnselen kunnen opwekken, zoals spierstijfheid en beven. Minor tr. verminderen vooral angst, spanning zonder duidelijke beïnvloeding van waarnaning en denken. De verwante stof Valium heeft hetzelfde effect, doch werkt meer slaapverwekkend. De minor tr. worden vooral medisch voorgeschreven tegen angst, spanning, opgewonden gedrag en sla peloosheid. Ze kunnen bij geremde mensen de pres taties verbeteren, net zoals alcohol, omdat ze de raimingen wegnemen. Plotselinge onthouding van hoge doses kan een abstinentiesyndrocm geven met angst, verwardheid, slapeloosheid en scms ook epileptische toevallen. Largactil behoort tot de stoffen die ook een anti- psychotische werking hebben. Deze zeer werkzame stoffen worden vrijwel uitsluitend toegepast bij ernstige geestelijke stoornissen. Zij vinden hun toepassing vooral bij personen die in psychiatri sche ziekenhuizen worden behandeld. Er zijn ongetwijfeld zeer veel mensen die reeds jaren in de maatschappij verblijven en onder voortdurende invloed van dit soort middelen le ven en werkenDe neiging van onze tijd, de opheffing van alle persoonlijke moeilijkheden over te laten aan onpersoonlijke, van buitenaf kanende hulp, verklaart het veelvuldig gebruik van geneesmiddelen, waarvan wordt verwacht, dat ze lichamelijke en geestelijke noden zonder meer zullen doen verdwijnen. Een problean waarmee we dagelijks worden geconfronteerd, is de farmacana- nie de moderne mens grijpt in een overwaarde ring van het geneeaniddel bij de geringste klacht naar een preparaat dat in de kortst mogelijke tijd z'n bezwaren moet doen verdwijnen. Uiter aard zijn de gevaren van het toenemend genees- middelengebruik het grootst in de sector van de zelfmedicatie hieronder wordt verstaan het ge bruik van geneesmiddelen voor minder belangrijk geoordeelde klachten zonder de arts te raadple gen (die dan wel het recept heeft geschreven We leven in een tijdperk, waarin aan het genees middel een te grote plaats wordt toegekend. We zullen moeten kanen tot een beperking van het ge- neesniddelengebruik in de sector van de zelfmedi catie in het bijzonder. Al moet eraan toegevoegd worden dat de eerste maatregel daartoe niet moet zijn een militant straffen van degenen die zich zelf medicijnen toedienen, doch de opdracht ge ven aan diegenen die geacht worden kennis te be zitten, deze over te dragen aan de medeburgers en zich niet achter ambtsgeheim en geleerdheid te verschuilen 6. SLAAPPILLEN Deze stoffen waarvan de barbituraten de belang rijkste groep vormen, zijn weinig in de publieke aandacht gekemen, terwijl ze dit wel degelijk verdienen. Psychiaters warden geregeld geconfron teerd met ernstige verslavingen aan deze stoffen, terwijl zij bovendien vaak middel zijn bij al dan niet geslaagde zelfmoordpogingen Bij de barbituraten zien we een situatie die vol strekt omgekeerd is aan die bij de andere drugs. Hier worden de voorkomende gevallen van misbruik, verslaving en zelfmoord gezien als de risico's van onze huidige manier van leven en de garieen- schap accepteert de schade ervan, terwijl zij daar bij de andere drugs niet over peinst Over het algemeen kan men zeggen dat het effect van het innonen van barbituraten hetzelfde is als bij het gebruiken van alcohol. Bij gebruik van een kleine dosis ontstaat een gevoel van rust en kalmte, maar bij hogere doseringen treedt slaperigheid op. In hoogste doseringen volgen be wusteloosheid en dood. De slaapmiddelenverslaving is een over de bevol king (77 ouder dan 25 j.) verspreid verschijn sel en dikwijls het gevolg van het voorschrijven van deze middelen door artsen. Het alleen ver krijgbaar stellen op recept is geen afdoende maatregel, doordat de gebruikers hun recepten bijvoorbeeld tijdens weekenden of vakantijtijden bij waarnemers laten vernieuwen, of ook nogal eens hun pillendoosje bij de apotheek laten 'bijvullen' cmdat de dokter op dat mement niet te bereiken is. Een patiënt lijdt aan slapeloosheid, waardoor hij sterk verzwakt, prikkelbaar wordt, zijn werk niet naar behoren verrichten kan en conflicten krijgt. Hij wil of kan niet over de problanen, die aan de slapeloosheid ten grondslag liggen, spreken. Moet men slaapmiddelen geven i.p.v. toch te proberen via gesprekken de problanen die aanleiding tot de stoornis geven op te lossen Slaapmiddelen kunnen, juist in zulke situaties, verslavend werken. Is toepassing van slaapmidde len hier als gebruik of als misbruik te beschou wen?? Of kan het gebruik ervan gejustifiëerd wor den doordat het gebruik ervan het hoogst is bij diegenen die de macht in handen hebben?? STEFAN. ftoodeus De öldu we Lot ui!...

Klokzjiel | 1981 | | pagina 10