Ester nies in de gebieren Savooien m Kazzen en Ko UIT DE KEUKEN. NINOOFS KRUISWOORDRAADSEL rT l R mi OP VLAAMSE WIJZE GEVULDE KOOL IN ZIJN GEHEL jmmm 5 6 7 8 9 10 11 0 A/ E E 0 S De inwoners van het Niepersveld en de Savooistraat zijn meer dan fier op deze kool die voor enkele jaren nog talrijk gekweekt werd in de tuinen en die haar naam gaf aan de voornaamste straat van de wijk. Half augustus worden de eerste kolen geplukt en men moet stekeblind zijn om de talrijke savooi kolen niet op te merken die de straten en de hui zen van de wijk versieren, terwijl de doordrin gende geur van kolen de straten vult. Naast de alomgekende kool 'op vlaamse wijze' is één van de meest geliefde bereidingen 'gevulde kool in zijn geheel' Men snijdt de kool in kleine reepjes welke men laat gaar stoven met boter, blokjes appels, poe dersuiker en bruine suiker. Het verlof ia weer eens voorbij en taferelen zoals op bijgaande foto vindt men straks alleen nog terug in fotoalbums en herinneringen. De echt warme dagen worden met de week schaarser. Do lezers die niet van de koude houden hebben enkele moeilijke maanden in het vooruitzicht, hier echter een tips vermijd het om elke maand door weer en wind uw klokzjiël te gaan halen en abonneer u door 500 Fr. te storten op de rekening Nr. 001-0971808-41 met vermelding "Abonnement V.Z.W. 't Klokzjiël". - Dag Mamera, is er geen belet? - Neen't, zè, mijn schaap, de kaffe staat genaakt. Ester geen nies in de gebieren, Komera? - Bah, 't is te zeggen, g'hebt mij goed liggen gehad met die Saveufeesten, waarvan dat uien Mieken gezegd had da'k ze niet mocht missen. - Hoedadde, hebt g'u niet geamuseerd? - Ik doen, ik doen, maar er waren twee grote af wezigen op de feesten en dat waren Kazzen en Ko. - Kazzen, dat is Mare Cassiman zeker, die van die gewaagde liekes zingt die Drekes Baro niet te geiren hoort. Alhoewel da'k Drekes overlest toch een nieuwe matras heb zien binnendragen. - Just, awel de Kazzen was aangekondigd voor de zondag als verrassing. Maar hij was er niet, hij zat in Frankrijk naar 't schijnt, alhoewel dat zijne groep daar wel was. Maar zijne groep dat is toch de tweede afwezige zegt ge. 'Ko'en die was Ja maar, ik bedoel de Ko van Kaïmissair. Hij was daar niet te zien en ik had onzen IJzeren zogeiren ne keer zien optreden. Maar in de stand van 't Klokzjiël heb ik hem dan toch ge vonden, maar daar was nen houten in plaats van nen ijzeren. Zijne kop was eruit gezaagd samen met de kopstukken van de gemeenteraad en ieder een mocht er naar smijten. Als ge me acht bal len hun vijf koppen kost laten rollen, kreegt ge ne pot of ne prijs. En ik moet zeggen, onze Kcmmissair heeft veel succes gehad, maar hij bevordert daarmee het alcoholisme. Maar zelf is hij dus niet gekemen an naar de kop van Armang te smijten bijvoorbeeld? Nee, Mamera, maar wieda wel kamen smijten is, na wat aandringen, is de Jakken. Maar de enigen die hijonthoofdheeft zijn Armang en Drekes van de oppositie. Naar zijn eigen heeft hij niet gesmeten. Hij zal zijne kop genoeg moeten recht houden. Want naar het schijnt kont binnenkort zijn geval van de naft voor het gerecht, 't Is daar mee dat Armang heel dat geval nog ne keer op gerakeld heeft in 't lang en in 't breed in de Donderklok. Hij eist dat de Jakken een half miljoen aan't stad zou weerbetalen en als hij dat niet doet, dat dan alle ninovieters verniet mogen komen tanken als ze op reis gaan. Voor Armang, de polderboer, gaat het natuurlijk niet cm dat half miljoen, maar cm de Jakken in't zand te zien bijten, liefst verscheurd door de leeuwen. En als 't publiek dèt niet te zien krijgt, presenteerd de directeur van de cirk 'naft en spelen' voor dat zelfde publiek. De tijd van de romeinen is precies nog niet gedaan. In de tijd dat Armang zelf schepen was, stond er nog geen teller op de pomp, zo slim was hij wel. Dat wil natuurlijk nog niet zeggen dat de Jakken zomaar mocht tanken a volonté. Als het waar is natuurlijk, want advocaten moet je niet altijd geloven, zeker als ze in de politiek zitten. Trouwens, Armang vergeet waarschijnlijk dat het gebied zoveel vergroot is sedert de fusie. Enfin, Kcmera, we zullen afwachten hoedat die affaire afloopt. Feit is wel dat we maar één jaar meer afstaan van de gemeenteraadsverkiezingen en het poli tiek strijdperk dus woeliger zal worden, 't is te zeggen, de dikkekoppen zullen harder gaan roepen, maar of de bevolking daar beter van zal worden is een groot vraagteken. Nog een zjatteke kaffe, Komera? Awel ja, een potjen troost zal ons goed doen. KOLÉRA. HORIZONTAAL 1. Liefdelitteken - muzieknoot 2. Grootvader - reeds - voorvoegsel 5Bijzondere Ninovieter (afk) - trede 4. Hoogmoedige (Nin.) 5- Ben je er (Nin.) 6Voorwerp om iets op te winden - do 7* Neon - vrucht Eveneens (Nin.) - dubbele medeklinker - gevangenis and down - flauwe plezante (Nin) per express (afk.) - Rij (Nin.) - Noot Dubbelkristal - vaartuig (Kin.) VERTIKAAL I. Moedervarken (Nin.) - touwverbinding (Nin.) 2and down - zich voortsnellen (Nin.) 5. Geluid van een ezel - fritvet 4. Kus (Nin.) - spoedig 5. Worst (Nin.) - adamsappel 6. Laatstleden (afk.) - Jean-Jacqu.es (afk.) - europese sneltrein (afk.) 7. Mooi (Kin.) - oude naam voor toon do 8. Drank uit het zuiden 9. Slang - een zeker iemand 10. Deugniet (Nin.) - geschoren (Frans) II. Thé-Dansant - noord-nederlandse jongens naam Hoera! Deze maand eindelijk een juiste inzen ding. Slechts één op de 45 oplossingen ont snapten aan alle voetangels. Vooral Anke was velen noodlottig. Echter niet Jan De Nil ('daune van Nilleken). Als prijs voor deze jonge 3portieve kracht haalden wij een heerlijke fles vijn uit onze privékelder. Schol Jan! Stuur uw inzendingen naar ons redaktieadres voor 20 september. Naam en adres niet vergeten. Er is een bijzondere verrassing voor de win naar van deze maand!!! OPLOSSING VORIG KRUISWOORDRAADSEL A0 Ai -4o i Men neemt de kool en blancheert (1) ze. Tussen de bladeren wordt de geblancheerde kool gevuld met een mengsel van gehakt vlees, ui, peper en peterselie. De kool wordt met spek omwikkeld en samengebonden. De zo omwikkelde kool met binnen in het vulsel wordt gaar gemaakt in bouillon. Men serveert de kool zonder het spek en met de rest van het stoofnat welke met een tember gebon den wordt (1) blancheren is het snel aan de kook brengen van een produkt met veel water, waarna het koud- of schoonge spoeld wordt.

Klokzjiel | 1981 | | pagina 12