Ester nies in de gebieren m I 9 NINOOFS KRUISWOORDRAADSEL - Dag, Komera, zo op uwe wandel? - Gelijk dat ge ziet, hé, Mamera, nog wat van de leste goei dagen van 't jaar profiteren. Hoe is 't met uien Mieken? Zal ze 't kunnen ge woon worden op haar kot in Gent? - Dat zal nog niet te lang duren, zo te zien. Ze is nog maar opgetrok ken met haar pakken en haar zakken of ze komt al vertellen dat haar ka meraden haar meegevraagd hebben - Meegevraagd, Mamera? Is Mieken al zo rap op haar lappen? Dat had ik toch van haar niet - Op haar lappen, op haar lappen. Ge peinst zeker weeral kwaad van ons Mieken, Komera? - Wat zou'k! Studenten en studen tinnen moeten el en toch amuseren. Voor wat is ze dan meegevraagd? - Awelvoor de betoging van de 25 ste oktober in Brussel. - Tegen de installatie van de kern raketten in Belzjen? - Just. Wat vinde gij daarvan, Ko mera? - Ikke? Ik vind dat ze gelijk heeft. Als mijn benen ewat meewillen ga ik ook mee. En als mijne Jef iets durft zeggen, steek ik hem ook op den autobus. Iedereen zou daar moeten zijn in Brussel, alle belzjen die nog een beetje met de wereld en trouwensmet hun eigen leven inzitten. Want als die wapenkoers tussen de amerikanen en de russen zo kinder achtig blijft doorgaan, zo van "Ik wil tien bommen meer, want hij heeft er ook tien meer, en als ze nu in Europa ook al kerngevallen wil len opstellen, dan is er kans dat die twee grote kinderen Europa nog eens kers of de "wegomleggers" treffen. - In onze gemeenteraad 1s er anders ook nen bulldozer die overal door wil. Armang rijdt op de coalitie af, precies dat hij voor de oude statie van Nienof staat. Hij heeft toch al de blauwen kunnen dwingen om 't stad te laten burgerlijke partij stellen tegen de Jakken. - Armang zal nu allicht proberen om de blauwen op te stoken tegen de rooien, spekulerend op de schrik bij die blekeblauwen dat de Jakken 't proces zou verliezen en hen zou ver plichten zich af te zetten tegen elen partners om zo ele gezicht te redden. Armang wil dus zijnen slag thuishalen nog vöór de rechtbank uitspraak gedaan heeft over d'af faire. "Verdeel en heers" is de leuze en enkele dingen kunnen er al op wijzen dat het af zou kunnen ge raken tussen de blauw-rode liefde. Er is al een blauwe jongen die zijn ontslag gepakt heeft in de kulturele raad en in de redaktie van Ninove- info. Schrik dat ze hem zouden "poetje" lappen? - We staan op een jaar van de ver kiezingen. Zouden de ratten het schip verlaten? Worden er nieve stel lingen ingenomen voor de vierjaar lijkse match of zouden de heren de spekulatiekoek' al aan 't herver delen zijn? 't Wordt weer interes sant om de manoeuvres gade te slaan. - Slaat die raketten ook maar gade, Mamera. Daar hangt er meer boven onze kop. Maar nu moet ik voort of mijne Jef zit thuis uitgehongerd, 't schaap. KOLÉRA. tot een slagveld maken. Maar dan moe ten we niet meer peinzen van nog ooit een zjat kaffe te drinken, zelle. Amen en uit. Geen nies nemeer in de gebieren! - Weet ge watdat ons Mieken zei tegen mijne man, als hij haar eerst nog wat wou tegenhouden? Awelze zei "Wat zoudt g'er van vinden, pa, als ze één van die kernkoppen eens in Nienof zouden placeren?". Wat kunt ge daarop nu nog antwoor den? - Ge moet wel passen, want 't ge vaar van zo'n bom is nog wat anders dan 't gevaar vroeger dat de Sigtay zou ontploft zijn en dat zou al een serieuze mot gegeven hebben. Maar toch peins ik niet dat ze hier de streek van Nienof zouden pakken voor zo'n gevaarlijk dingen. Weet ge waar om? - Nee'k, Komera. - Voor de kans op sabotage, natuur lijk. Als ge al ziet wat er gebeurd is in Eregem, op die autostrade die ze van Nienof naar Aalst aan 't leg gen zijn. - Ik zal niet zeggen dat het er iets mee te maken heeft, want dat weet ik zomin als gij, maar dat de mensen die voor die baan onteigend geweest zijn, niet kontent zijn, is maar be grijpelijk als ge ziet hoe dikwijls dat het plan gewijzigd is om zekere langarmige grootgrondbezitters te sparen. Er is zelfs een bos met de grond gelijk gemaakt zonder da'k ievers protest gehoord heb. Die bulldozers gaan overal door en over. - Maar dedie die zo nen bulldozer of nen betonmolen saboteren zouden toch moeten beseffen dat ze daarmee den aannemer en niet de plannenma- 123456769 1 2345 6769 10 11 Bommen en bulldozers Voorafgaande opmerking Woorden in het Ninoofs dialekt zijn aangeduid met (Nin). De spelling is voor diskussie vatbaar. HORIZONTAAL 1. kinderspel (Nin) 2. noot - sterrenbeeld 3. lijkbus - godsdienst 4» eveneens(nin)- voegwoord 5. waterketel (Nin) - Egyptische godin van de natuurkracht 6. Do - gesneden stier - Frans voegwoord 7. zagerig persoon (Nin) - perna- ment verantwoordelijke (afk) 8. laatst leden (afk) - lengte maat 9. zeer eerwaarde (afk) - soort diepdruk 10. bittere stoffen - buurdorp van Ninove (Nin) 11. heldendicht - verbrande stof - deel van een mast VERTIKAAL 1. vrucht - vrucht (Nin) 2. eilandbewoner - lichaamsdeel (Nin) - hoop (Nin) 3. klein mannetje- rijksonder wijs (afk) 4. knock - out (afk) - bijbelse plaatsnaam - straks (Nin) 5. jongensnaam - oud testament 6. waterplant - bestaat - noot 7. god van de wind- kalium carbonaat 8. Neo nationalistische ambe- tanterikken (afk) - ergens (Nin) 9. stinkend landbouwprodukt - goud 10. alles in orde - grootmoeder Deze keer 5 winnaars. Een on schuldige maagdehandlang achter gezocht) trok als win - naar VICTOR REYGAERTS PAMELSTRAAT 190 Ninove Voor de winnaar een fles wijn, door ons thuis besteld. De oplossing inzenden véór 15 ok tober ter es weer e wa bau! OPLOSSING VORIG KRUISWOORDRAADSEL

Klokzjiel | 1981 | | pagina 12