't Klokzjiël op de gemeenteraad 10 SEPT. OVER PRIKKELDRAAD EN OUDE BENZINECEUREN Onder ruime belangstelling opent om 19 u 30' stipt de burgemeester de gemeenteraad, de eerste na twee maanden vakantie. Dhr Paul Coppens is afwezig wegens het overlijden van zijn zuster. De plaats van Dhr Van Waeyenberghe is eveneens onbezet. Er staan 46 pun ten op de agenda in openbare zit ting en 12 in geheime zitting. BUURTHUIS OUTER De eerste acht punten handelen over het aangaan van diverse leningen, waaronder een lening voor het uit voeren van verfraaiingswerken aan het buurthuis te Outer. Schepen Timmermans deelt mede dat het hier gaat over een eerste fase voor het inrichten van het meest noodzake lijke waaronder het sanitair. Prieels zou het niet nuttig zijn met gans de gemeenteraad een bezoek te brengen aan al de stadsgebouwen, zoals we dat gedaan hebben met de begraafplaatsen? Moens er is een commissie opge richt in de schoot van de kulturele raad die een advies zal uitwerken. Nadien zien we nog wel. Het punt over het buurthuis van Outer wordt goedgekeurd door de C.L.-S.P. en de V.U. De C.V.P. onthoudt zich. Dan volgen er drie punten over de wijziging van de begrotingen van de kerkfabrieken van St.-Amandus te Aspelare, St.-Amandus te Outer en St.-Gertrudis te Appelterre. De eerste en de laatste worden goedge keurd met algemeenheid van stemmen. St.-Amandus Outer wordt uitgesteld op aanvraag van de betrokkenen zelf. Bij de bespreking van de eerste wijziging van de Stadsbegroting 1981 merkt Prieels op "Weet men wel waar men aan toe is met de Sporthal? Ik zie hier staan dat de werkings kosten met 750.000 fr. worden ver hoogd. Was de raming van 500.000 fr. niet wat laag om te beginnen? Waltniel Toen we begonnen met de zwemkom schreven we een symbolische frank in, in de begroting. Prieels (lachenden wqt doet ge nu nog met 1 fr,? Cosijns in een parkeermeter steken! Er volgen dan zes punten over het uitbreiden en aanpassen van het waterleidingsnet. Het js namelijk zo, dat voor al wie nu nog niet be schikt over waterleiding aan de deur, dit bij eenvoudige aanvraag kan verkregen worden. LIEFERINGE Bij de verbeteringswerken aan de Kasseide te Lieferinge, moest er een afsluiting verplaatst worden. De eigenaar vroeg 13.261 fr. als vergoeding voor 15 betonplaten van 2 m. en 17 m. prikkeldraad per me ter afsluiting! De Riemaecker ik ben die zaak eens "nuchter" gaan bekijken en heb er geen koncentratiekamp aangetrof fen. Nochtans de Gemeentedienst van België die die zaak moest in het oog houden had deze som billijk ge noemd! Timmermans (beteuterd) ik ben na- tuurlijk niet gaan kijken Het dorpsplein van Lieferinge zal verbeterd worden voor de prijs van 2.567.735 fr.65 betoelaagd in het kader van de dorpskernver nieuwing. De Riemaecker gaat men gans het plein in ééns openleggen? In Lie- geringe zijn ze bang van verbete ringswerken! Callebaut en gaat men terug vlak vóór de winter beginnen? Timmermans bij de verbeterings- werken aan de Kasseide hebben we toch voor omleiding gezorgd langs de Windschoof. Maar het is natuur lijk moeilijk het verkeer om te leiden als men maar één straat heeft. Ook de Schal komstraat te Meerbeke krijgt een beurt. Voor 7.025.000 fr. zullen er riolering en greppels aangelegd worden, evenals enkele uitwijkplaatsen. De Riemaecker vraagt over hoeveel huizen het hier gaat, en Timmermans gaat gedienstig de huisjes tellen op het plan. 22 is het antwoord, waarop de C.V.P. zich onthoudt en de rest Ja stemt. Alle Ninovieters weten dat het nieuw Stadhuis er zo goed als staat. Nu werden de lift- en elec- trische installaties goedgekeurd evenals de centrale verwarming en ventilatie, 't Is te hopen dat men géén koude T.L.-lampen installeert zoals in de huidige gemeenteraads zaal, want na enkele uren zijn deze zeer vermoeiend voor de ogen. We vernemen eveneens dat de voor zitter van het O.C.M.W. Dhr Milo zijn ontslag heeft gegeven en dat Dhr Viane de eed heeft afgelegd als opvolger. BENZINEGEUR. Bij punt 42 verlaat Jacques Timmer mans de zaal. De Riemaecker begint zijn interpellatie over de bezine- kwestie. Heel omstandig doet hij het relaas van de feiten sedert 23 JULI 80. Dit is de dag waarop hij ontdekte dat er iets fout was ge lopen aan de Stadspomp. Belangrijk is wel op te merken dat De Rie maecker beroep doet op wat er ge schreven werd in de pers om de benzinekwestie op te vijzelen. Ondertussen zijn er dertien maanden verlopen en is de houding van het Schepencollege voor De Riemaecker ontgoochelend. Hij klaagt hun "half slachtige houding" en hun "hopeloos geschipper" aan. Vooral de houding van de betrokkene zelf stuit hem tegen de borst. Het zinnetje uit een intervieuw "Ik neem nó géén ont slag" is duidelijk in het verkeerde Keelgat geschoten. "Wij kennen alle maal de dikte van zijn politiek vel. Volgens De Riemaecker had het kol lege de plicht zelf de zaak aan te klagen. Luid roept hij uit dat "de betrokkene" met een smet de ge schiedenis van Ninove zal ingaan. "Brutaal klaar" volgen dan twee keer vier vragen, waarop de Burgemeester antwoordt dat deze in geheime zit ting zullen beantwoord worden. De eerste vier vragen komen hierop neer dat De Riemaecker zich af vraagt of het college wel klacht heeft ingediend bij het gerecht. De vier laatste vragen geven we hier letterlijk weer omdat ze een idee geven over de sfeer waarin deze zaak verloopt. Vragen betreffende het administra tief aspect 1. Heeft het College een onderzoek ingesteld over de 4645 L benzine waarvan het verbruik in 1979 niet verrechtvaardigd werd? In bevestigend geval met welke uitslag? 2. Heeft het College het tanken aan de stadspomp gereglementeerd? In bevestigend geval sinds wanneer en hoe? 3. Acht het College het verantwoord de departementen van openbare werken, ruimtelijke ordening en huisvesting verder te laten be heren door zijn lid waartegen het op 25 augustus 1981 "unaniem en solidair" besliste machtiging te vragen aan de Raad voor een stelling van burgerlijke partij? 4. Acht het College het verantwoord zijn lid - betrokken bij valsheid in geschriften en waarvan de echtgenote, in stadsdienst, of ficiële documenten verduisterde en vernielde - verder te laten beschikken over een cabinet bin nen het gebouwenkompleks waarin het stadsarchief berust? De meeste toehoorders verlieten na deze interpellatie de zaal. De sen satiezucht was voldaan. The show must go on. Het is 21 u 30' en Dhr. Prieels heeft nog een viertal voor stellen te doen. (Naar we nadien vernamen besliste de gemeenteraad in geheime zitting toch tot het zich stellen van burgerlijke partij. Dit heeft voor gevolg dat de door de Stad Ninove aangestelde ad- vokaat de dossiers in handen krijgt om ze voor het gerecht ten gunste van de Stad te verdedigen; Dus tegen zijn eigen Schepen yqn Openbare Werken. PREMIES EN REGLEMENTEN. De eerste twee voorstellen handelen over het wijzigen van het reglement voor het verlenen van bouwpremies en het toekennen van een saneringspre mie. Schepen Moens zegt dat er voor dit jaar géén wijziging meer in zit; eventueel wel voor de begroting 82. Prieels Maar ge gaat één miljoen over hebben. Het geld is er! Ik vraag dat ge 't nu doet! Moens ik kan er niet aan doen dat de premies niet aangevraagd worden. Prieels er zijn maar vier aanvra- gen binnengekomen voor een sanerings premie, samen voor een bedrag van 16.000 fr. Dat is belachelijk weinig. Moens de mensen zijn bang voor het invul 1 en van de formulieren. Durant het is de taak van de architekt de mensen hierbij te hel pen! (Dhr Durant is zelf architekt n.v.d.r. Prieels ik blijf bij mijn voor- stel Bij de laatste vraag tot wijziging van de belastingverordening op het verwerven van straatbeddingen, de aanleg van riolering, de nivellering en de verharding van wegen, het plaatsen van kantstenen, het plaat sen van voetpaden en opritten, wordt door schepen Waltniel omstandig be antwoord. Waltniel het huidige reglement is nog van kracht tot het einde van dit jaar. We zijn nu september. Het is niet meer de moeite om voor die drie laatste maanden nog het reglement te wijzigen. Trouwens, vóór het einde van dit jaar moeten we ons uitspre ken over een nieuw reglement. Voor stellen zullen dan steeds welkom zijn. Dhr Waltniel geeft dan de geschiede nis weer van dit reglement dat reeds van toepassing was in de Stad Ninove vóór de fusie. De deelgemeenten schrokken van dit reglement, dat trouwens sedert de fusie fel is af-, geslankt. Waltniel uw voorstel om te be- lasten op 1/3 van de kostprijs met als reden dat het plaatsen van voet paden geschiedt in functie yan de veiligheid van de bevolking in 't algemeen en niet alléén van de aan palende eigenaars, zou zeker niet genomen worden door de Provincie, daar de stad hierdoor belangrijke inkomsten zou derven. Prieels ik vond het cijfer van de inkomsten van 1.301.000 fr. en dat gedeeld door drie nu ook niet zo be langrijk! Ik blijf bij mijn argument. Het voorstel wordt verworpen, meer derheid tegen minderheid. De Rie maecker onthoudt zich met als reden "'k zou tegen mijn eigen stemmen." (De Riemaecker wordt aanzien als de vader van dit reglement n.v.d.r.) Hierop gaat de gemeenteraad over tot de geheime zitting. AZAKI ABONNEMENT SPORTHAL Je hoeft niet op je kniëen om een KLOKZJIËL te komen smeken, zoals deze jongeman. Neem gewoon een door 300F te storten op nr. ASLK OOI-O97I0O8-4I OF TE KOMEN BETALEN op ons redaktieadres en je krijgt elke maand je Klokz in de bus.

Klokzjiel | 1981 | | pagina 3