Radio-Popeye Over Bokstael n ror eye. Alvorens het eerste deel van deze lotgevallen af te sluiten, moeten er t-och nog enkele bedenkingen en overpeinzingen uit het potlood. Het zit namelijk zo, dat niettegen staande onze harde jeugd, en het weinige komfort dat wij hadden, wij veel gelukkiger waren dan de jeugd van nu. Wij stonden veel dichter in het dagelijks omgaan met de gebu.en, wij mochten somtijds, hoe weinig zij ook hadden,eens een boterham meeëten, wij mochten spelen op de straat en voor hun deur. Dat alles schiep een band van vriendschap voor elkaar. Dat alles was folklore en bestaat nu niet meer. Dat wij som - tijds, een pandoering kregen van hen, als wij met ons kattekwaad te ver gingen, moest men er maar bij nemen, en daar men in die tijd nog vergevingsgezind was, was dat ook rap vergeten. Een andere faktor voor de moeilijk heden van de hedendaagse jeugd, is het feit dat de ouders van hun kinderen nu allen op zijn minst, ingenieurs,advokaten of dokters willen maken. Diezelfde jeugd staat nu steeds onder druk, wat niet het geval was met ons. Leerde men goed op school,des te beter, maar minder was ook goed, want eens 14 jaarver- liet men toch de school en kwam men in het dagelijks gedoe terecht. In die tijd was er nog meer werkvolk dan intellectuelen, (wat nu het ge val niet meer is). De jeugd van heden, is niet slechter dan deze van vroeger, maar men verlangt er meer van, wat uitlegt, dat ze dan ook meer onder druk staan, met alle ge- vol oen van dien. Dan is er ook de bevolking in het algemeen. Bij ons in het strotjen, zag men de geburen na gedane arbeid, s'avonds voor hun deur een luchtje scheppen, bij elkaar kudderen en tot s nachts op de trap van de school "Het kloosterken" hun avonturen ver tellen. Dat bestaat nu ook al niet neer. Wie komt er,eens het T.V. toe stel opstaat,nog buiten Verder had iedere wijk, of straat speciale types dewelke voor de plezierige noot zorgden. Deze mensen konden een gans gebuurte in rep en roer brengen, (zonder dat de politie erbij geroepen werd. Voor het minste vergrijp dat er nu is tussen geburen, wordt er van rechtspleging gesproken. Dat was niet het geval in onze tijd. Men schold elkaar de huid eens vol en alles was vergeten. Hoeveel malen heeft het strotjen op stelten gestaan, bij deze kleine vetes Waar eens kermis 't Strotjen, liep alleman achter een opgetrommeld muziek en was iedereen vriend met el kaar. Wie kan zich voorstellen dat er nog wijkkermis gevierd werd in het St. Jorisstraatje. Dat alle huizen prachtig versierd waren en er tal van guirlandes over de straten ge spannen werden. Dat 's avonds het muziek uitging, ik en Viktor UI in voorop,elk met een brandende fakkel, dat wij mee mochten drinken telkens het muziek binnen ging bij "Leine Bakker" in de Koepoortstraat, of bij "Seuken van Finne Perdaens" die toen "estaminet"hield in het St. Joris straatje tegen de school Wie kan zich voorstellen dat ik en Viktor, na,gelijk de grote mensen, ook bier gedronken te hebben, ons fakkel zo hoog staken dat de ver sieringen, welke over de straat hincien, in brand geraakten, en in slingers over "het muziek" vielen. Woest dat nu voorvallen, men zou spreken van "Brandstichting met voorbedachten rade". Wij kregen simpel een paar vijgen rond onze oren, en moesten onze fakkels aan een paar invallers overhandigen Nu noti,en ik ben 62 jaar geworden, draag ik alle vroegere bewoners van het Strotjen, een warm hart toe. Velen komen nog voor mijn geest, en dit om uiteenlopende redenen. Iede reen vergaf me mijn kattekwaad, wat uitlegt dat ik dan ook voor ieder behulpzaam was Behulpzaamheid, was ook nog een ken merk van die tijd. Hoe dikwijls hebben wij geholpen met bieten en aardappelen uitdoen bij Richard van Knippers, zelfs de ergste koude en dat ons vingers "tindelden" kon ons niet deren. Waar nu is dat allemaal voorbij. De jeugd heeft daar allemaal geen goesting of tijd meer voor. Leren moeten ze doen, opdat ze het onderste, uit de maatschappelijke kan zouden halen Tijd voor kattekwaad of folklore hebben ze niet meer, en mag niet meer. Burgers moeten zij worden en liefst nog zoals reeds vermeld dokter of advokaat of indien mogelijk minister Arme hedendaagse jeugd Verv. Ik verlaat de school en mijn eerste job. MARCEL CARDOEN DENDERLEEUWSE SCHIPTREKKER Wij zijn een plaatselijke progressieve omroep die de leoalisering nastreeft, de bedoeling is de mensen in te lich ten over de plaatselijke of streek gebonden aktiviteiten. Iedere plaatselijke socio-culturele vereniging die demokratisch ingesteld is, dit wil zegoen respekt en eerbied heeft voor andere dan hun culturele, filosofische, godsdienstige of demo- kratische overtuiging, kan bij ons terecht om hun aktiviteiten langs de zender gratis bekend te maken. (Wen kan zelfs in de studio rechtstreeks het nieuws presenteren) Reklame op onze affiches als steun van plaatselijke klein handelaars of zelfstandigen is welkom. In de uitzendingen wordt reklame ka- tecioriek neweigerd. Wij zijn een A-politieke of A-com- merciële zender die voor het grootste deel 80 populaire en andere muziek zal spelen (New Wave, punk enz...) en dit voorlopig iedere maandag van af 10 tot 23 uur. HIER, K^DlC? verveUpi prparnmnfo pU<*ht Daar wij juist van start zijn ge- oaan, hebben wij momenteel een fi nanciële aderlating, u kan ons steunen door een sticker te kopen lanos de post 40 Fr., bij de D.J's of simpathiserende herber giers 30 Fr. Voor aanvragen van plaatjes, op treden (goedkoop), mededelingen of kritiek kan u voorlopig schrijven naar postbus 12 - 1770 Liedekerke. U kan ons beluisteren op de FW band 100.4 WHz (dit kan na aankoop van de nieuwe zender misschien ver anderen) RADI0-P0PEYE IS VOOR U EN KAN AL LEEN BESTAAN DOOR U Hartelijk luistergenot vanwege de stichters Ron ter Landen, Willem De Zwijger, Flipper Den Draaier, Jo Van Mele, Roeste Goudvis, Paul Young, Piet BreugelPieter De Wilde, Racey, Willy De Vlieger, De Leeuw, Lady Pooeye en de vele medewerkers. Simpathiserende cafés De Steamer 't Hoeksken G. Gezellestr. Ik was geloof ik ook nog maar een manneke van 12 jaar maar ik herinner me nog heel goed het volgende anek doteken. Wij woonden vroeger in "den BATTARD" aan het "kapelleken" (hoek Pollare- straat - Brussel straat) rechtover apotheker B0GAERT en BOKSTAEL was de figuur waar we iedere week naar uit keken, want haast elke week kwam hij de winkel binnen - we waren een kruidenierszaak - en kocht wat fruit of groenten. Maar heel opmerkelijk was het feit dat BOKSTAEL iedere keer een leeg zoutvat meehad en tel kens na zijn gewone aankopen haalde hij dat zoutvat boven en vroeg aan mijn moeder een kilo zout, betaalde, deed het paksken open aan de toog, draaide het dekseltje van zijn zout vat en vulde dit met zout tot aan de rand, draaide het weer dicht en over handigde met een gul gebaar de rest van het pak aan mijn moeder, zeggende; "hierzie masken dat is voor U, voor de moeite Nu had moeder al ver schillende keren uitgelegd dat ze dat pak wel zou bewaren tot de volgende keer (er was immers maar een beetje uit om dan een tweede en volgende keer het zoutvat van hetzelfde pak te vullen doch hier moest BOKSTAEL helemaal niets van weten, hij wou telkens een nieuw pak en dit zelf open maken. Resultaat was dat wij op den duur met tientallen kilopakken zout zaten waar allemaal een beetje uit was en die wij helemaal niet konden opge bruiken ondanks alle pogingen van mijn moeder, want weggieten was nu ook zonde En BOKSTAEL laten gratis zijn potje vullen wilde hij ook niet, hij wou telkens betalen. Op den duur gaven we aan sommige mensen, met de nodige uitleg, en zeker aan mensen die het konden gebruiken een geopend pak mee. Op die manier deed BOKSTAEL aan goeie werken op zijn eigen eigenaardige manier. Een figuur om nooit te vergeten... Danny Schoon Wie kent nog verhalen of gege vens over BOKSTAEL, de aekende ninoofse zwerver, die reeds ver scheidene jaren is overleden Een briefje op het redaktie- adres is welkom. Schrijf je niet graag, kom dan wat ver tellen. Ook foto's worden ge zocht. De redaktie

Klokzjiel | 1981 | | pagina 10