Ml II 4 I lezer? brieven Rinovieters Kafïeegieters 8LW Rog nieuws van ons hijkboeh Septisch De! sol II" Rinovieters haïfeegiefers Zoals aangekondigd in de speciale folder ter promotie van het kijk boek "Ninovieters Kaffeegieters" in het vorige KLOKZJIEL, werd er op 12 januari een pers- en open vergadering belegd in het koffie huis Rina. De niet massale opkomst zal wel te wijten geweest zijn aan de grote sneeuwval van die dagen. Er moest namelijk sneeuw geruimd wor den alvorens de zaal te kunnen be reiken. Toch mochten we ons ver heugen in de aanwezigheid van een 15 tal aandachtige toehoorders. Als verantwoordelijke uitgever van 't Klokzjiël nam Rufijn De Decker het woord. Zo vernamen we als nieuwe elementen over het kijk boek, dat Paul Van den Haute, de voorzitter van de Kultuurraad van Ninove bereid gevonden werd om het voorwoord te schrijven. De tentoonstelling die gepaard zal gaan met het verschijnen van het boek zal plaats hebben in café PASSAGE, STATIONSSTRAAT te Ninove van 8 (witte Donderdag) tot 18 april. De intekenaars op het kijk boek kunnen in deze periode hun boek komen afhalen. Focus-Ninove is eveneens bereid om mee te werken aan deze tentoonstelling, waarvoor er nog steeds materiaal, zoals oude affiches, oude fototoestellen, ver geelde foto's enz gezocht wordt. Dan kwam Erik De Schrijver aan het woord (de naam zegt het al). Hij deed ons het verhaal, hoe hij 3,5 jaar geleden in Oostende, bij een bezoek aan de boekhandel "Corman" door een boek over Knokke op het idee kwam om ook over Ninove een fotoboek samen te stellen. Hij ver heugde zich over de good-will die hij ondervond bij de vele mensen die hij bezocht, op zoek naar oude foto's. Erik De Schrijver zelf leerde hierdoor een massa mensen kennen, waarmee hij anders nooit kontakt zou gehad hebben.Zoals bij voorbeeld Edgard Stichelmans van de vroegere garenfabriek, die on dertussen is overleden. Erik De Schrijver bracht ons toen een beeld van het boek onder de vorm van 36 dia's van foto's die in het boek zullen verschijnen. Deze boeiende uiteenzetting die opgefleurd werd met het kommen- taar van twee grijze Ninovieters nl dhr. Edward Slaghmulder van de brou werij en dhr. De Mol van het onder tussen verdwenen garenfabriek aan de Koepoort, was reeds een geschie denisles op zichzelf, maar dan niet zoals de saaie lessen zoals we die gekend hebben in onze schooltijd. Aan de hand van de dia's kregen we een overzicht van de 16 rubrieken die in het boek zullen voorkomen, gaande van de Burgemeestersover de eerste en de tweede Wereldoor log, de koningskwestie, waar we een pro-Leopold betoging zien in Ninove door Katholieke Scouts, naar de voornaamste nijverheden. Ook de scholen komen aan bod en de twee parochies, de notarissen, de dokters,de gekende Ninovieters, zo als de auteur Paul De Mont, en Moeder Tiburce. De sport kwam even eens aan bod. Zo zagen we Alex Den Bokser, de boetbalploeg van UNAL en de wielrenner Alfons Standaert na de Ronde van Frankrijk. De foto met de meeste mensen op,nl. De Ka tholieke Maatschappij der Onder linge Bijstand genomen aan "Ons huis" is zeker het bekijken waard. Het boek en dus ook de diareeks be sloot met de volksfiguren zoals Jefke Kalleballe met zijn karretje en de meest gekende :"Bokstael". Voor wie nog twijfelachtig stond tegenover het boek,was deze voor stelling de aanzet om dadelijk in te tekenen. Dit kan namelijk nog tot 31 maar 1982 aan de zeer voor delige prijs van 480 fr door stor ting op A.S.L.K.-rekening 001-1167 788-81 van Kijkboek "Ninovieters Kaffeegieters", Fernand Taverne straat 23, 9400 Ninove. Na 31 maart komt de prijs op 620fr. Wie vóór 1 maart op 5 of méér exem plaren intekent wordt vermeld in het boek onder de hoofding "Steun- komitée". Iets wat handelaars en vrije beroepen zeker zal interes seren, want het kijkboek zal uiterst geschikt zijn als relatiegeschenk. Reeds velen hebben ingetekend op het boek. We mogen zelfs van een sneeuwbaleffekt gewagen en dooi is niet in zicht. Intekenen geblazen dus, wil je niet te laat komen. Loop je niet graag naar de bank, komen de paperassen je de strot uit, dan kun je nog terecht op volgende adressen -Redaktie 't Klokzjiël Fernand Tavernestr. 23 9400 Ninove -Erik De Schrijver Buysveldstraat 9 9406 Oucer -Georges Vande Winkel Heirebaan 18 c 9490 Denderwindeke -Walter De Decker Valleistraat 31 9402 Meerbeke -Paul D'haese F. Tavernestraat, 25 9400 Ninove Zijn we niet thuis, stop dan gerust een omslag in de bus met het geld en je volledige naam en adres. P.S. Er zijn nog folders (zie mid den pagina's vorig Klokzjiël) gra tis te bekomen. C -v 't Schietkot neemt alle brieven op die betrekking hebben op de inhoud van de krant of op groot- Ninoofse toestanden. Algemene onderwerpen worden liefst zo kort mogelijk behandeld De redaktie houdt zich het recht voor te lange brieven in te korten. Alle brieven dienen naam en adres te vermelden Indien nodig kan de schrijver of schrijfster vragen enkel de initia len te vermelden of "naam en adres bekend bij de redaktie" De krant is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de brieven. AAN DE REDAKTIE VAN DE DENDERKLOK Waarde Redactie, Volgens het verslag over de gemeen teraad van 17 dec. 81, gepubliceerd in Uw blad van donderdag 7 jan. 1982, p.2 heeft de heer ADe Rie- maecker inzake de waterzuivering gepleit voor een gedachtenwisse- ling, doch zonder straatdebatten die niets constructiefs bijbrengen'. Anderzijds kan datzelfde gemeente raadslid zich in diezelfde publieke tussenkomst niet nalaten een straat debat in te zetten tegen de Werk groep Leefmilieu Ik citeer met de in Uw blad gepu bliceerde woorden 'Waar beweerd wordt dat bepaalde verontreiniging en te verwaarlozen zijn, daar komt men-wonder boven wonder!-tot de bevinding dat de nieuwbouw van be paalde voorvechters voor milieurei niging op een ander, in die omge ving opgericht werd.zonder sep tische put'. Zowel uit deze tekst zelf van de heer De Riemaeckerdie een verwij zing inhoudt naar ons dossier 'De Waterzuivering in Groot-Ninove kritisch bekekenwaar geschreven staat 'De Verontreiniging door Pol- lare-centrum voortgebracht op de Ijzermanbeek is te verwaarlozen' als op basis van mededelingen mij door derden gedaan, moet ik beslui ten dat de heer De Riemaecker met 'de nieuwbouw van bepaalde voor vechters' ondubbelzinnig mijn si tuatie bedoelt, bedoeling die eve neens door derden zo begrepen wordt en verder rondverteld In de faktuur nr 89/4404, blad 1, datum 30/3/1975 van de bouwonder neming Julien HerregodtsMajoor van Lierdelaan, 28, 9500 Geraards- bergen, gericht aan de heer en mevr. Van de Perre Dirk, i.v.m. hun opgericht woonhuis op de Hoogstraat te Pollare, staat ver meld septiektank, 1 stuk X 12.750 Frs (BTW niet inbegrepen) Deze faktuur is achteraf aan de bevoegde financiële diensten ter controle voorgelegd. Wetend dat de heer De Riemaecker van détails houdt nog dit. Het gaat om een tank bestemd voor 7 personen, ze werd geplaatst door voornoemde aan nemer, ze werd, alvorens in ge bruik te nemen, gevuld met water en ze functioneert naar wens, al thans naar de onze. De heer De Riemaecker kan zich altijd terplaatse zowel van de juistheid van de factuur als van het bestaan van de put komen verge wissen. Indien de heer De Riemaec ker niet mijn persoon bedoelt, maar andere bepaalde voorvechters, dat hij dan man en paard noeme. Zoniet moeten de leden van de Werkgroep Leefmilieu vaststellen dat ter kwader trouw roddel wordt rondverteld over hun vereniging. Betreurend dat op een dergelijke manier geargumenteerd wordt tegen ons waterzuiveringsdossierver wachtend dat eventueel andere inge brachte argumenten meer niveau zul len halen en niet begrijpend wat de heer De Riemaecker bedoelt met 'de perscampagne die ingesteld werd tegen de oprichting van een WATERZUIVERINGSSTATION', teken ik met de meeste achting en reken ik op Uw fair-play om deze brief te publiceren in de komende uitgave van Uw blad. Dirk Van de Perre Hoogstraat, 14 9401 Pollare Verantwoordelijke Werkgroep Leef milieu voor Groot-Ninove N.B. Gezien het publieke karakter van verklaringen afgelegd door ge meenteraadsleden in openbare ver gaderingen, acht ik het mijn plicht ter juiste informatie van de publie ke opinie en ter verdediging van mezelf en de vereniging waarvoor ik de verantwoordelijkheid draag, een dubbel van dit schrijven over te maken aan de andere persorganen RADIO DEL SOL, UW PROGRAMMA'S ZIJN HOL. Hallo, del sollers on 101.7 Wakker worden om 7 uur 's morgens met stars on 45 rond je oren, is niet niks. Nu vraag ik mij af, of jullie met disko of andere mis kleunen de aanvulling van de BRT beogen Het is merkwaardigwaarom jullie de luisteraars blijven teisteren met deze dreun en de daarbijhorende holle presentatie Mensen volpompen met leeg en onder maats geblaat is niet zo aanvullend als u denkt, 't Werkt op den duur vervelend Ongekompliseerde muziek is nog steeds geen muzak, en radio is nog steeds geen T.D. Iets meer doen dan alleen plaatjes draaien en informatie verstrekken over jullie drive-inszou wel eens mogen gebeuren. Uw luisteraars zijn niet zo dom als u wel denkt. Zij wachten reeds_ lang naar uw voorzie ne nieuwsoverzichten, naar een pro gramma waarin iets zinnigs naar voor gebracht wordt, naar streekge bonden informatienaar programma's over mensen en dingen, gedachten, beschouwingenenz. Dit komt helaas veel te weinig aan bod, uw programmainhoud is in ver gevorderde staat van ontbinding Wij, luisteraars van Del Sol wen sen meer Wil u meer leden (of niet soms luisteraars, kwaliteit of meer be staanszekerheid, dan zal uw program- matie een ruimere inhoud moeten hebben. Uw "aanvulling" (vul eerst u zelf aan, del sol zal enkel zin hebben door deze wijzigingAls je voor ons, simpele mensen van de Denderstreek, iets wil betekenen, als je ons iets wil geven waar de BRT in tekort schiet, DOE DAT DAN, in uw programma's. Leer de bal juist slaan De kwatsch die op de BRT te vinden is, maakt het al erg genoeg, zoda nig dat jullie er geen meer moet bijmaken. Anders bestaat er een be ter middel tot aanvulling van de BRT, namelijk ZWIJGEN en knopjes dichtdraaien. De 500 fans ten spijt. Namens "ondergetekende John Terras, fan, van boven de moer dijk, rond de klok van zeuvenen. Naam en adres bekend bij de redaktie. r.1.n.r:O.V.D.Meersch,O.Grijseels,H.RoelandFDe Roeck en Ch.Jacobs.

Klokzjiel | 1982 | | pagina 2