't Klokzjiël op de gemeenteraad 21 januari Lieferingse kassei, struikeisteen voor koaiitie 91 3 Cl Zetelverandering BPA-Burchtdam Kasseide Lieferinge Orgel Lieferinge Windmolen Winnik Nu Ninove "eindelijk" een staatsse cretaris binnen zijn muren heeft, schijnt er in het politieke werel dje van onze stad 't één en 't an der aan het wankelen te gaan. De jongste gemeenteraad was hiervan het sprekende bewijs. We zagen onze kersverse stadssecretaris Waltniel zijn schepenambt inruilen voor een gewone plaats tussen de andere raads leden. En Burgemeester Cosijns gaf zijn schepen van Openbare Werken Jacques Timmermans onder zijn voeten, alsof het een schooljongen betrof. Bij het begin van de gemeenteraad werd het ontslag bekend gemaakt van de Schepen van Financiën Waltniel. Door het cumulatieverbod van zijn partijwas het hem niet meer toege staan terzeifdertijd schepen te blij ven van een stad van méér dan 30.000 inwoners en het ambt van staatssecre taris waar te nemen, zodoende nam Waltniel zijn plaats in tussen zijn partijgenoten van de centrumlijst. Volgens de gemeentewet moet het oudste gemeenteraadslid nu zetelen in het schepencollege tot voorzien is in de vervanging van de schepen. Dit zal wel enige problemen scheppen daar men qua leeftijd dan bij oppo sitieleden terecht komt. Meer klaar heid zullen we krijgen bij de vol gende gemeenteraad waar een nieuwe schepen van financiën zal worden aangesteld. Het tweede punt op de dagorde zorgde reeds voor enige opschudding. Het ging immers over de goedkeuring van een lening voor het betalen van de erelonen voor de aanleg van twee voetbal pleinen met de nodige acco- modatie te Ninove, B.P.A.-Burchtdam. Deze genoemde plaats was immers ook het onderwerp van een artikel in "De Morgen" van 18 januari onder de hoofding LEEFMILIEU NINOVE KLAAGT AAN "TIMMERMANS WERD GEOFFERD VOOR WALTNIEL" Als reactie hierop stelde Jacques Timmermans onmiddellijk hiermede niets te maken te hebben. Bij punt 11 gekomen, barstte er op nieuw een lawine los van verdacht makingen. Het punt handelde over de goedkeuring en eindafrekening van de wegenis- en rioleringswerken aan de kasseide te Lieferinge. Het werk werd aanbesteed voor 16.855.659 fr.De eindafrekening be draagt 19.292.266 fr. waarvan 1.488.829 fr. ten laste van de ge meente Gooik. Hiermede komt men een heel stuk hoger dan het aanbestede bedrag Georgette De Kegel Wat gaat de ont vanger van de belastingen daarvan zeggen. De Riemaecker (tot Waltniel) Met uw zaak. De Burgemeester slaat met zijn hand op de tafel en Timmermans ziet rood als een pioen. Iedereen zit versla gen te kijken naar deze eeste open bare uitbarsting tussen Cosijns en Timmermans Bij de stemming wordt door iedereen ja gestemd. Uitgezonderd De Riemaec ker die neen zegt en Georgette De Kegel die zich onthoudt.(Baro is af wezig) Punt 17 handelt over het uitbrengen van advies,over het aanstellen van een ontwerper voor de restauratie van het orgel Georgette De Kegel Op onze verga dering vroegen we ons af hoedat d&t kan. U bent toch gemeenteraadslid Niet dat we iets tegen u hebben. Iedereen barst in lachen uit. Als laatste punt van de openbare zitting komt een voorstel van Norbert Coppens aan de beurt tot vervanging van de betonnen verlichtingspalen door een meer aan het landschap aan gepaste lichtbron op de Heirebaan Te Denderwindeke. Het is 21 u 30' en de Burgemeester kondigt de geheime zitting aan... "Norbert Coppens fluistert naar Paul Cieters Zouden ze mijn voor stel ernstig nemen Azaki Timmermans Tot nu toe heb ik nog nergens gelezen dat ik vrijuit ga in die zaak van de Burchtdam. Het Hoog Komitee van Toezicht heeft alles onderzocht maar zonder resul taat. Ik verklaar met mijn hand op mijn hart dat ik in die zaak vrijuit ga. Waltniel Ik heb klacht ingediend tegen "DE MORGEN"Maar dat wil niet zeggen dat ik "DE REST" zomaar laat. Ik zal mijn zaak zelf verdedigen. Cosijns Ik ook, want ik werd ook met name genoemd. Waltniel Ik geloof niet in een frank morele schadevergoeding en ook niet in recht op antwoord. De Riemaecker ik zal in deze zaak niet meestemmen, daar het over het B.P.A.-Burchtdam gaat. Durant Er dienden heel wat uitrit- ten te worden aangepast wegens het te grote niveauverschilMaar dit was niet altijd nodig geweest indien de aannemer niet teveel grond had weggenomen. De stad moet deze kosten niet dragen. De aannemer zou er dan belang bij hebben zoveel mogelijk grond weg te nemen, ook al is het niet nodig. Hij wordt toch vergoed om het te herstellen. Timmermans Akkoord. In het lasten- kohier zou er moeten gepreciseerd worden dat enkel indien er niveau verschil is, er betaald wordt. De rest is dan ten laste van de aannemer Durant Een aangelande vraagt 5 miljoen schadevergoeding wegens het onbereikbaar worden van zijn zaak gedurende de werken. De Riemaecker Alles begon reeds in het begin toen er werd vastge steld dat men met de voorgestelde rioolslikkers niets kon aanvangen wegens de aanwezigheid van de lei dingen van water en elektriciteit. Er moest ook méér beton worden ge stort om het zwaar verkeer van de firma Guldemont toe te laten de weg te gebruikenHet is de Gemeente dienst van België, ontwerper van de plannen, die verantwoordelijk is voor al die wijzigingen. Vandaag vernemen we dat er een pro ces van 5 miljoen aan gang is te gen de stad. Ik ben dan ook KOLOS SAAL verwonderd dat de aannemer niet gedagvaard wordt. Wij zijn voortge gaan opwat de ontwerper heeft inge diend. Het is een daad van goed be heer de ontwerper en de aannemer te dagvaarden. Durant Die handelszaak in Liefe ringe is een restaurant Waltniel Er is géén middel om tegen de aannemer op te treden indien deze de voorgeschreven termijn niet heeft overschreden Waltniel 't Is MIJN zaak niet. De Riemaecker Ge hebt chance, ge Durant Ik ben de ontwerper. zijt er vanaf. Maar in het lastenkohier stond dat de toegang tot het restaurant 't SLEUTELGAT diende gevrijwaard te blijven Cosijns 't Was een droeve experi ence een slechte ontwerpereen slechte aannemer... De Riemaecker En gebrek aan toe zicht De Burgemeester wie heeft er bevel gegeven voor de ÏO cm magerbeton méér tussen de Windschoof en Gulde mont Timmermans Na de werfvergadering. De Burgemeester Is er een tussen komst geweest van de Burgemeester Timmermans De stadskondukteur zegt dat er een telefoon geweest is. De Burgemeester Ge gaat uw woorden terugtrekken. Want alleen de Burge meester is het slachtoffer van deze zaak. Het behoort tot uw taktiek mijn naam te gebruiken in sectievergade ringen waar ik niet aanwezig ben. Openbare werken dat zij gig. Hoe dikwijls zijt ge durven naar Liefe ringe gaan Met uw benzineverbruik moest ge twee keer per dag in Lieferinge ge weest zijn en zelfs overal in Groot- Ni nove De Riemaecker Dat orgel heeft na- tuurlijk een valse noot, is er een bundel l Durant De Kerkfabriek is de op drachtgever. In dit geval mag het. Georgette De Kegel werd dhr pot- vlieghe aangesproken Hij woont in Denderwindeke en is orgelbouwer Beeckman Ik heb hem de gelegen heid gegeven bij een muziekopvoe- ring in de akademie. Norbert Coppens ~.Dit voorstel werd ingegeven naar aanleiding van de klassering van de Windmolen en omge ving. Wat de klassering zelf betreft het college zegt"wij hebben genoeg gedaan". Ge hebt inderdaad gedaan wat wettelijk was. Maar de mensen werden met iets gekonfronteerd wat ze niet kenden. Dit was nu een gele genheid om een hoorzitting te orga niseren. Ook werden de stedelijke kommissies niet om advies gevraagd, 't Is mis schien omdat het voor de eerste keer is dat er zo'n belangrijk klas- seringvoorstel gedaan wordt. Het gaat immers over 1060 percelen, 300 eigenaars en 350 ha. Nu de verlichtingspalen. Over een afstand van ÏOOO m werd er door het vorig gemeentebestuur van Denderwin deke langs de Heirebaan een onge lukkige verlichting aangebracht. Mijn voorstel is nu deze te ver vangen door een aan het landschap aangepaste verlichting. MoenS In verband met de klasse ring De stad heeft onmiddellijk een onderzoek commodo et incommodo laten instellen. Maar de stad vroeg niet om zo'n grote klassering. Er is géén hoorzitting geweest, maar iedereen werd aangeschreven De stad vroeg enkel om een klassering van de Stenen windmolen en de on middellijke omgeving zoals ze dat ook gedaan heeft voor de watermolen van Meerbeke en op voorstel van dhr De Riemaecker voor het lemen huisje in Outer. Met deze twee laatste voorstellen is men nu al 5 jaar bezig. Timmermans Het ondergronds bren gen van de leiding zal 400.000 fr kosten evenals het slopen van de betonpalen. Maar er moet een ver lichting blijven De Riemaecker De Kapeiiekes moe- sten verlicht worden want daar werd wat anders gedaan dan gebeden Durant Het is een zeer drukke weg. Coppens Er zijn niet zovéél ver- lichtingspalen nodig. Burgemeester Als het landschap ge- klasseerd wordt mogen ze niet meer weg. Callebaut Er was sterk verzet in den tijd. Waltniel Gij waart voor den don- ker. [geilach) Coppens Laat ons een termijn afspreken. Timmermans Wij zijn er mee bezig.

Klokzjiel | 1982 | | pagina 3