De Pofreffenfrehker Een nieuwe bedreiging Adres en frekwentie van de streekzenders veel ontgoochelingen opgelopen, dat ik niets meer te maken wil hebben met de zogezegde 'vrije radio's'. Het zijn toch allemaal avonturiers". Coppens J.Pierre dec 81-jan 82 (1) zie ook PoK nr 6 jg 26 (juni 80) de andere radio's een gesprek met radio toestel en radio alternatief. P.S. In het 1ste deel werd ipv Mhz verkeerdelijk de afkorting m. ge bruikt. "We werden gestoord in het verleden, nu is het voorbij" en een DJ gaat verder "Toen ik nog bij geen enkele zender werkte, is hier een verant woordelijke van een sterke zender bij mij gekomen en die heeft mij het voorstel gedaan om Radio Ninove te storen. Een zender gaat offici- eek nooit een andere zender storen, ze Iclten een zender storen", verder dan het voorstel waar de DJ niet op 'inging, is het toch niet gegaan bij zijn weten. Fotokring "Focus" is in Ninove ze ker geen onbekende meer. De klub telt momenteel ongeveer honderd aangesloten leden uit het Ninoofse waaronder een dertigtal aktieve fotoamateurs, die om de veertien dagen vergaderen in zaal Passage, Stationsstraat 31. Toen het ongeveer 15 jaar geleden begon heeft men zeker niet ge dacht dat het zo'n vaart zou lopen. Intussen is Focus Ninove aangeslo ten bij de Oostvlaamse Unie van Fotokringen en de Belgische Fede ratie. Verder heeft het zijn leden heel wat te bieden een eigen bi bliotheek, een volledige donkere kamer installatie (doka), een pro fessionele flitsinstallatie maar vooral het voor beginners zo be langrijke advies van gevorderde ama teurs Voorzitter André Van der Roost heeft redenen te over om tevreden te zijn. De resultaten van zijn klub op nationaal en internationaal vlak liegen er niet om: Marcel De Wilde, André Van der Roost, Richard De Dobbeleer, Richard Piat, Clement Herremans en Jacqueline Dertaelen behaalden in 1981 in de afdeling zwart-wit opmerkelijke re sultaten. "Niet als ze spoedig de wet toepas sen" zeggen zowel Veronika Roosdaal als Radio Ninove "maar"zegt Vero nika, "er zijn er zovel en die de wet overtreden. Laatst is er nog Maeva bijgekomen. Als dat zo verder gaat wordt het een straatje zonder einde. Iedereen wil een sterkere zender hebben. Op het regionaal salon van St.-Lie- vens-Houtem behaalde Focus Ninove de eerste plaats in het klubklassement (Marcel De Wilde en Richard De Dobbe leer waren individueel eerste en tweede). Ook provinciaal werd het een succes. In deze wedstrijd geor ganiseerd door de Oostvlaamse Unie van Fotokringen, betwist over drie reeksen was "Focus" niet van de eer ste plaats weg te houden, vooral doordat Marcel De Wilde in de eer ste en Richard De Dobbeleer in de tweede reeks beslag legden op de eerste plaats, Dertaelen, Van der Roost en Herremans hadden in deze wedstrijd verscheidene aanvaardingen. In de prijs "Ponsaerts", over drie reeksen georganiseerd door de Bel gische Federatie van Fotokringen, sloeg Focus geen slecht figuur. Haar 16?plaats in het klubklassement was vooral te danken aan twee gepri meerde werken van De Wilde en aan vaardingen van De Dobbeleer en De Wilde. In de schaal'Van de Weyer" voerden De Wilde en Piat "Focus" naar de twaalfde plaats. De resultaten op nationale en in ternationale wedstrijden waren eve neens erg bemoedigend -Nationaal salon APB Brussel De Wilde 4 aanvaardingen -Nationaal salon Anicale Tournai De Wilde 2, Van der Roost 1, De Dobbeleer 1 aanvaarding -Benelux Salon Imago Hamme De Wilde Imago Plakket -Nationaal Salon Klik Klak Zaventem: De Wilde 1, De Dobbeleer 1 -Nationaal salon Libramont De Dobbeleer Plakket, De Wilde 3 aan vaardingen en bronzen BFFK-medaille -Nationaal salon STIB Brussel De Dobbeleer 3, De Wilde 1, Van der Roost 1 -Nationaal salon Boelwerf Temse De Dobbeleer 2, De Wilde 1 Vooral voor Marcel De Wilde werd 1981 de bekroning van verscheidene jaren ononderbroken foto-aktiviteit. De internationale titel A-FIAP, viel hem dit jaar te beurt. Van een opmerkelijk resultaat gesproken (Vervolgt) G.B.O. VERONIKA ROOSDAAL We waren de eerste vrije zender. In 19 79 hadden we reeds uitzendingen. Een hele tijd laterf als we het hebben over de verschillende zen ders "Del Sol is waarschijnlijk één van de grootste geweest. Men kreeg brieven van overal, zelfs uit Neder land. Door de komst van Maeva werden alle zenders die het verder zagen zitten dan hun stad, herleid tot streekzenders" Voor Rita Van Neyghem is de tijd van de vrije radio's voorbij en sinds enkele weken presenteert ze het ochtendprogramma van Jos Boude- wijns. Hoe ben je in kontakt geko men met de vrije zenders en waarom ben je er weggegaan "Toevallig kwam ik in kontakt met iemand die me het voorstel deed om bij Contact te komen. Ik ben er begonnen toen ze reeds een maand bezig waren en ik ben er slechts een jaar gebleven. Een weinig voor de splitsing tussen Contact 1 en 2 ben ik er weggegaan". Waarom naar de BRT ?"Bij Contact waren de mogelijkheden voor het sa menstellen van een programma heel beperkt. Men had enkel de keuze over de platen welke men van de firma's kreeg en dat was vooral disco-muziek. Zo iets past zeker niet in mijn programma. Daarbij," zegt ze vrolijk "ik heb altijd naar de BRT willen gaan en nu ik de kans kreeg" en over haar tijd bij Contact in vergelijking met de BRT "Bij Contact wordt er nogal veel geïmproviseerd. Bij de BRT daar is het professioneel wer ken" Voor Riooleen vrije zender uit Geraardsbergen die ermee stopte, is het helemaal anders gegaan. Ze zijn ontstaan als een hulpmiddel bij de denderaktie waarbij ze de technische apparatuur gebruikten van 'Radio Aktief'(l) -een zender die als doel had slechts in de lucht te komen als er een nood zaak was naar een ruimere informa tie en de officiële berichtgeving effektief aanvulde o.a. de aktie tegen de ÏO.OOO. Na enkele okkasi- onele uitzendingen krijgt Riool de smaak te pakken en begint met re gelmatige uitzendingen "We hadden geen life uitzendingen. Alles werd eerst op cassette opgenomen en die werden dan uitgezonden". Maar de zendergeraakte kapot en een nieuwe installatie is vrij duur "We Zouden zeker 5 of 6 gelukte TD's moeten kunnen geven om voldoende geld te hebben om opnieuw te kunnen star ten. Mogelijk komen we terug... maar het is ook mogelijk dat we met een stadskrant beginnen". Dat verwondert mij wel enigszins "Een stadskrant vraagt minder in vestering en...'Voegt hij er met een schalkse glimlach een toe "mis schien komt het tot een samenwer king met een andere stadskrant uit de streek". De kleine zenders zijn uitgespro ken voor een spoedig invoeren van wettelijke bepalingen. Hen nog langer in de onzekerheid laten wordt onmenselijk. Maar naast het uitblij ven van geldige wetteksten, daagt er een nieuwe bedreiging op voor de niet kommerciële zenders en zo wel Veronika Roosdaal als Radio Ni- nove zijn het eens dat als Sabam blijft bij zijn oorspronkelijke eis om 3000fr per zenduur te vragen, dit het einde betekent van de zen ders die geen enkele publiciteit voeren "t Is te hopen dat het slechts een vals gerucht is en dat Sabam begrip opbrengt voor de niet kommerciële zenders. Anders kunnen we er evengoed direkt mee stoppen". AVO (affligemse vrije omroep) 100.8 Popeye 103.6 Radio Del Sol 101.8 PB 4 Denderhoutem Radio Ninove 103.8 PB 13 9400 Ninove Veronika Roosdaal 100.8 PB 6 1760 Roosdaal Daarover zijn zowel het bestuur als DJ's van Radio Ninove het eens. Komt er een oorlog tussen de zen ders Voor Wauters, van Del Sol News, die nu een advokaat raadpleegde in ver band met radio Del Sol, is het alle maal afgelopen. "Ik heb zodanig ONTBIJT foto van De Wilde Marcel, Ninove FOCUS' FOTO - EN DIARUBRIEK

Klokzjiel | 1982 | | pagina 5