Niks te retteketetten, geen raketten ^antvtuMJuik. Ester nies in de gebieren m MEERBEKE Over Vreemde eend WA -Mamera, hebt g'al gehoord watdat Armang op de gemeenteraad daar weer afgegoten heeft -Neenik, masken, maar ik veronder stel dat 't geen patatten waren. -Awelge weet dat 't ABVV den achtste februari gestaakt heeft over heel 't land, dus ook de A.B.V.V.'ers van het stadsperso- neelNu vroeg Armang om dat in die mensen hun persoonlijk dos sier te zetten, om daar achteraf rekening te kunnen mee houden bij benoemingen en bevorderingen. -OiKomera, dat filoeken is er zijn boontjes al te week op aan 't leggen om in oktober in't Schepenkollege te geraken en die stakers dan een loer te draaien als ze willen bevorderen. -'t Zal tegen zijn pitje zijn. Maar wacht, Armang heeft er nog iets bij gezegd "Ik ontzeg het recht van staken aan B.T.K.-per soneel en stagiairs, omdat er honderden zitten te wachten die willen werken". -Da's 't toppunt!Die koerskemel verstaat natuurlijk niet dat het juist uit solidariteit met de doppers is, dat die mensen sta ken tegen de volmachten, die nog meer werkloosheid zullen mee brengen. -Kunde nu van nen ezel een koers- paard maken, Mamera En dat nen ezel een koppig beest is, is al gemeen qeweten. Hoe ouder, hoe koppiger. Kijk naar die zaak van de Winnikse molen, 't Klokzjiël heeft vorige maand zwet op wit bewezen wat voor ne juridische kemel hij daar geschoten heeft met zijn aangetekende brieven en heel de santeboetiek. Maar aan't zeel van de Denderklok heb ik dat nog niet zien hangen, zelle. -Och, Komera, 't is daarbij nog' ne struisvogel ook en al de Ninof- se schooldirekties van zijn soort erbij. Ge weet dat de schoolka- dejen van de "kol mojen" betoogd hebben in Nienof, hé -Ja'k, ik heb ze gezien, al kom missies doen. Ik was kontent dat er in Nienof ook eens iets gebeur de tegen die stomme raketten. Ik kreeg al goesting op mee te doen. -De gasten van 't kollege en 't zusterhuis en de technische school van 't P.T.I. zullen ook wel wil len meedoen hebben, maar de direk- tie van die scholen had alle poor ten en deuren zo rap als tellen vast gedaan. In de lessen gods dienst zullen ze wel klappen over vrede en veel vijven en zessen, maar als het er op aankomt, is't van "armen gekruist en voor u zien!". Schijnheiligheid taroef. Die jongens en maskes zullen nu misschien zien in wat voor vogel muit dat ze zitten. -En dan vindt de direkteur van 't P.T.I. het nog nodig om een recht zetting te publiceren, dat ze niks met de zaak willen te zien hebben en dat ze vier leerlingen streng gestraft hebben omdat ze meededen. Ze zouden als techni sche school hun leerlingen beter eens voorlichten over de gevaren van kernenergie en kernwapens. Of is 't daar ook van "éérst de wetenschap, de mensen mogen ont ploffen" -En dan staat daar een groot plakkaat WIJ BOUWEN AAN UW TOEKOMST. -Ele frank zal maar vallen als de bomme zal vallen. -Die frank zal niet veel meer waard zijn, maar 't zal wel ne zwa re zijn. -Santé, op karnaval Koléra In 't Klokzjiël van februari 1981 werd er ruim aandacht besteed aan het buurthuis van Meerbeke. Om een hoorzitting in diezelfde gemeente werd door Jacques Timmermans be loofd dat het zogenaamde buurthuis, dat eigendom is van het O.CM.W. niet in aanmerking kon komen als buurthuis, maar dat het oude gemeen tehuis, waar thans dé Financiële diensten van de stad gevestigd zijn, hiervoor zou geschikt gemaakt wor den. Hiervoor diende men nog enke le maanden geduld te oefenen totdat het stadhuis-complex op de Centrum laan voltooid is, en tot de dien sten zouden verhuisd zijn. Onder tussen staat "den bouw" nog altijd leeg en te verkrotten. In het stads- gebouw ernaast heeft de kaatsklub van Meerbeke wel een lokaal inge richt. De ogen blijven dus op Meer beke gericht, dat waarschijnlijk het ruimste buurthuis van Ninove zal krijgen, tenzij het stadhuis van Ninove als buurthuis zal worden ingericht (Allo, Chicago f Hier Donald Duck. Wij zijn een jong getrouwd koppel, en wonen in de buurt van het ni- noofs station. Maar onze prille liefde wordt gestoord door vreemde geluiden.Nu zul je misschien denken dat wij nog niet gewend zijn aan de voorbij denderende treinen of de zware werken die aan het station worden uitgevoerd. Toch zijn het andere geluidsstoornissen die op geheimzinnige wijze ons huis binnen dringen. Je moet weten dat we graag plaatjes beluisteren Nu waren we op een avond, aan het genieten van "Eiland in groen en blauw" van onze nationale zangeres Marva. We zaten rustig in de sofa met onze hoofden zowat schuin tegen elkaar geleund, wegdromend op dat exotisch eiland, toen we plotseling een mannenstem hoorden met een aksent dat eerder de richting van Liedekerke dan die van Ninove opging :"Hallo, Hallo Chicago Hier Donald Duck. Hoe is't nog jong Toen volgde een korte onderbreking en dan opnieuw "Ik ben gisteren ook uitgeweest..Wij waren beiden van-de hand gods gesla gen. Eerst dachten we het kan toch niet dat Marva zomaar plots in duo gaat zingen. Daarom gingen we luiste ren aan de zijmuren of het geluid soms van de buren kwam. Hetzelfde deden we aan vóór- en achterdeur, zon der resultaat. Maar toen we ons oor te luisteren legden bij de boxen, hoorden we Donald Duck waarempel van- daaruit zijn gesprek verder zetten, met Chicago. Tante Flavie, wat doen we met die vreemde eend in huis ANTWOORD In elk geval weet ik dat Marva in Liedekerke, laat staan in Ninove, niets verloren heeft. Dat zoetge- gevooisde meisje woont in Temse. Dus dat aksent wijst op een stem waarvan de herkomst dichterbij moet liggen. Als je je neus wat verder had gesto ken dan je achterdeur dan was de op lossing voor dit raadsel misschien opgelost. Zet even enkele stappen in je tuin en kijk eens naar de ach tergevels van je buren. Als je daar een meterslange spriet of antenne bemerkt, kun je er zo goed als zeker van zijn dat daaronder je Donald Duck in zijn microfoon zijn gesprek jes zoekt aan te knopen met Chicago en konsoorten. Al ooit gehoord van C.B.? Als deze eend jullie liefdes leven zuur maakt en je er iets wil aan doen, zijn er maar twee oplos singen: ofwel ga je reklameren, al dan niet samen met je andere gestoor de (want dat zijn ze ook)buren, ofwel stel ik voor hem een serenade te brengen met een krachtig instrument, een grote trom (grosse- caisse) bijvoorbeeld. Deze doorslaan de argumenten zullen hun uitwerking niet missen, Succes. Flavie Vervolg van pagina 5 (Wordt vervolgd) MEERBEKE Wordt dit het grootste buurthuis van Ninove uti geweeuuescnuu± van Aspelare staat er verlaten bij. Nog een slachtoffer van de "autobusleerlingen"

Klokzjiel | 1982 | | pagina 11