SCHIETECT lezers brieven Hobbelige muntstraat Racisme Vrije radio Iditoriaal Gemeenteraadsverkiezingen Het openbaar leven in Ninove wordt de laatste weken gekenmerkt door een niet te miskennen nervositeit. Onze Lieve Heer kende een besloten leven van 30 jaar en ging dan 3 jaar in de openbaarheid, maar Onze Gemeenteraad doet het beter. Na vijf jaar reeds gaat onze blau we geschelpte Cosyns openbaar in de clinch met Jacques Timmermans, terwijl de C.V.P. de kat hoopvol uit de boom kijkt. Intussen ver spreidt de Volksunie zijn nieuwe Roel ander en beleggen zij een eerste vergadering om hun gemeen telijk programma kenbaar te maken. En de al ombekende organisatie van de PVV-jongeren (afdeling Ninove) publiceert het eerste nummer van "De Nieuwe Jonge Wacht". In één woord enorme konkurrentie voor 't Klokzjiël in de komende maan den. Voor ons echter geen probleem: dergelijke konkurrentie komt om de zes jaar op zoals de rode hond (sorry voor het rood, SP), maar verdwijnt evenvlug bij de eerste wintervorst. Wat ons wel een zorg was: hoe gaan wij ons als onafhankelijke stads krant tijdens de gemeenteraadsver kiezingen kunnen blijven manifes teren? Na -zoals nien dat noemt- rijp beraad en breed overleg heb ben wij deze knoop als volgt door gehakt. 't Klokzjiël kan of mag als groep niet zelf deelnemen aan de gemeenteraadsverkiezi ngenomdat onze onafhankelijkheid zo hoe dan ook in het gedrang zou komen. Ten tweede: elk individueel medewerker van 't Klokzjiël heeft het recht zijn politieke overtuiging te manifesteren. Wie eventueel verkozen zou worden, moet ontslag nemen uit alle beslissingsorganen van 't Klokzjiël (beheerraad, algemene vergadering en redaktieraad)Dat was één. Maar als stadskrant kunnen wij ons ook niet permitteren van een jaar lang onze mond te houden. Dat zou onverantwoorde zelfcensuur zijn. Vandaar het nu volgende voorstel dat wij doen. Als kersverse stads krant van nog geen twee jaar oud willen wij ons zeker niet in de plaats stellen van reeds gedegen mensen of organisaties, die hun sporen in de gemeentelijke strijd al lang hebben verdiend. Maar als stadskrant hebben wij wel bewezen een open en pluralistische spreek buis te zijn. Zo hebben wij eraan gedacht allerhande personen en organisaties van Groot-Ninove samen te brengen in een werkgroep, die op een dubbel vlak de gemeente raadsverkiezingen zou kunnen voor bereiden. Allereerst op het vlak van de demokratische beslissing- name. Dit veronderstelt een verre gaande inspraak van alle inwoners. Maar inspraak veronderstelt dat men vanaf den beginne op de hoogte is van alle beslissingen. Dit is bij- voorbeeld alleen mogelijk bij een veel grotere openbaarheid van het gemeentelijk bestuur. Elke inwoner van Groot-Ninove moet op elk moment en over gelijk welke zaak de be slissingen van zijn verkozenen kunnen inzien en kontroleren (ge- meenteraadsbeslui tenschepencol 1e- ges, Een tweede vlak waarop kan gewerkt worden is het inhoude lijke: wat wil men in de komende jaren zien veranderen en gebeuren. De mogelijkheden van een dergelijke werkgroep zijn groot. Elders in dit blad vind je een artikel over de "Wakkere Burger", waarin de resul taten worden vermeld, die men in Lokeren reeds heeft behaald. Deze oproep blijft nog vrij vaag, omdat wij niemand op voorhand wensen te binden aan bepaalde stellingnamen. Wie voor dit projekt belangstelling heeft, kan echter kontakt opnemen met één van onze medewerkers of met ons secretariaat. In de. loop van deze maand kunnen wij dan een eerste kontaktvergadering beleg gen. DE REDAKTIE 't Schietkot neemt alle brieven op die betrekking hebben op de inhoud van de krant of op groot- Ninoofse toestanden. Algemene onderwerpen worden liefst zo kort mogelijk behandeld De redaktie houdt zich het recht voor te lange brieven in te korten. Alle brieven dienen naam en adres te vermelden Indien nodig kan de schrijver of sbhrijfster vragen enkel de initia len te vermelden of "naam en adres bekend bij de redaktie" De krant is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de brieven. Lieferinge, 4 februari '82 Klok, wa willn isj on a zjiël hangen Daar men vanuit het machtige Impe rium, het stadsbestuur van Ninove genaamd, niet reageert op onze vraag om onze straat enigszins weer een beetje normaal begaan- en be rijdbaar te maken, geeft de Werk groep Leefmilieu ons een hand, en schrijft een brief naar het Kollege van Burgemeester en Schepenen, waarvan copie in bijlage, en wij voegen er een petitie bij. We vragen geen spiksplinternieuwe weg, want we willen op den duur geen zwarte vlag uithangen zoals de Aspelaarse Daalstraat bewoners weleer. Wat we willen is de kosten van plaastersdokters als gevolg van gebroken benen, en de kosten van kapotte auto's, fietsen en kin derwagens om en bij het nulpunt te houden. Wat ons niet zal lukken als er niet iets dringend gedaan wordt aan de zeer erbarmelijke staat van ons aller Muntstraat. Zou u, waarde Klok, deze en bijgaan de brief in het maartnummer aan je koord willen laten bengelen Wij danken u ten zeerste De bewoners van de Muntstraat uit Liefe ringe (ge weet wel, dat kleine. 24 januari 1982 AAN HET KOLLEGE VAN BURGEMEESTER EN SCHEPENEN NINOVE Geachte Heer, Namens de ondergetekenden, bewoners van de.Muntstraat te Lieferinge vraagt de Werkgroep Leefmilieu Ninove, of het niet mogelijk zou zijn deze weg goed berijdbaar te ma ken, alsook te voorzien van een de gelijke afwatering. Er zijn vele diepe wegverzakkingen en op talrijke plaatsen is het as falt gebroken en afgeschilferd We denken dat oplapwerk hier niet het gepaste resultaat zal geven, ge zien de voortdurende wateroverlast langs de slecht onderhouden afwa teringsgreppel aan de noordzijde van de weg. Vermelden we nog dat het een drukge- bruikte speelstraat is en een van de weinige straten waarlangs nog kan worden gebouwd. Zowel de huidige als de toekomstige bewoners hebben het recht op een goed uitgeruste weg. We zijn er zeker van dat U deze zaak zult ter harte nemen en verblijven, Met de meeste hoogachting. Namens de Werkgroep Leef milieu Ninove, Neuckermans Hubert De laatste trein naar Gent. Brussel Zuid 12u30. Op het perron staan twee Indiërs duchtig in het Engels te converseren. Ik sta de sterren te bewonderen. Beneden in de gang staan een groep of vijf,zes Vlaamse ar beiders. Typkes die een televisie, een auto, een vrouw en een huis hebben en daar zijn ze fier op. Ze komen de automatische roltrap op. Die valt stil. Misschien een stopzetten, wegens het late uur of het stationspersoneelDe Vlamingen woedend. Ze komen schree- wend boven en verwijten die vreem delingen alles. Er komen woorden van en opeens gaat een Vlaming op de vuist met een Indiër, zonder reden dacht ik dus. Ik probeerde me er zo onopvallend toevallig mogelijk tussen te werpen. Geen nut. De conducteur komt er diplo matisch tussen en sluit de Indiërs op in een andere wagon. Deur vast en de Vlaamse conversa tie kan beginnen. "Ze moesten die zwarte vuiligheid terug naar Enge land sturen (die Indiërs praatten Engels zo.Zoude gij dat durven doen in een ander land Een rol trap stilleggen (ongegronde voor oordelen). En gij (tegen mij) ge waart er toch ook bij. Ga u bij uw vriendjes zetten. Daar zijt ge op uw plaats. We zouden u beter ook uw zaligheid geven samen met die andere vuiligheidWacht maar tot in Denderleeuw. (Ik wijselijk m'n moncl gehouden, ik moest naar Gent Toen ik die Indiërs wou opzoeken stelde ik vast dat de deur heel "veilig" op slot was. De kaartjes knipper voelde zich diplomatisch .- "Moest ik er de politie bijgehaald hebben dan stonden we om 2 uur nog in Brussel-Zuid". Dan zou hij z'n laatste trein gemist hebben en niet op tijd en stond bij het vrouwtje ge weest zijn Dus maar alles zo snel mogelijk afhandelen. Ik kreeg een voorbeeld of een kinderlijke vooroor- delenmentaliteit en gruwelijke ag- gressie contra vreemdelingen, walge lijke gedragingen en gedachten afge reageerd op het zwarte schaap van deze maatschappijde gastarbei der Lang leve de Vlamingen, maar niet voor mij, dank je. Dirk De Boe Ninove En dat noemt zich een aanvulling van de B.R.T. Ik noem dat een aan vulling van ondingen als Maeva en Contact. Ik erger me er blauw aan. Toen een tijdje geleden een collega me vroeg of er in Ninove ook vrije radio's zijn, durfde ik bijna niet te antwoorden. Gegeneerd dak was Indien toevallig een medewerker van één of andere vrije radio dit leest. dat hij dit geschrift dan niet aan voelt als opbouwende kritiek. Het is gewoon afbrekende kritiek, ik weet hét, doch ik denk dat degenen mét een normaal intelligentiequo tiënt mijn mening delen. Wanneer passeert het parket eens langs Ninove Tisj Nerincks Guy, Ninove Geacht "schietkot" Hoe haalt de redaktie van 't Klok- zjiël het in het hoofd om zo onge veer twee halve Klokzjiëls te spen deren aan de vrije radio's van Ni nove en omstreken Alsof één in formatief artikel niet kon volstaan, want veel hebben die smoelentrek kers toch niet te vertellen. Om mijn gramschap te begrijpen, men luistere maar eens naar hun pro gramma's. Nieuws geven ze niet, en de streekinformatie beperkt zich tot het aframmelen van een lijstje T.D. 's. Hun D.J. 's behelpen zich met een soort A.B.N. waarvan ik de naam niet weet (gewoon Ninoofs is hun te min), en hun uitspraak van het Engels is helemaal belachelijk misschien daarom dat ze zoveel "Vlaamsche" plaatjens draaien De muziek die gedraaid wordt is helemaal zum kotsen. Variërend van Micha Matra tot An dre Hazés, en van Arsène tot Paul Roelants. E.L.O. is al heel pro gressief, Bruce Springsteen kennen ze niet en Joy Division, ik mag er niet aan denken. Deze man ijvert ervoor de karnavalstoet te laten voorbijtrekken door de Nederwijk en/of Pamelstraat en ondervindt dat zoiets niet van een leien dakje loopt, hoewel zijn wijk altijd veel karnavalgroepen heeft voortge bracht. Als Uwil dat deze krant U aan de deur gebracht wordt is dat veel eenvoudiger, U neemt simpelweg een ABONNEMENT door 300 Fr. (Steunabbonne- ment 500 Fr.) te storten op ASLK nr. 001-0971808-41met vermelding Abonnement 't Klokzjiël en Uw naam en adres. Hou je niet van die paperassen, wip dan eens binnen op ons redaktieadres, F.Tavernestraat, 23

Klokzjiel | 1982 | | pagina 2