't Klokzjiël op de gemeenteraad 28 februari Jacques Evenepoel volgt Waltniel op I Burger wordt wakker Louis zi j geloofd Denderhoutembaan Monumenten Ordemoties Scholierenbetoging Naar deze gemeenteraad werd met veel belangstelling uitgekeken omdat we nu zouden te weten komen wie staats secretaris Waltniel zou opvolgen in zijn ambt van schepen van Financiën. Hierop deelt de secretaris stembrief jes rond aan de raadsleden, en haalt deze in een mandje terug samen. De uitslag is op voorhand gekend en Jacques Evenepoel legt de eed af. Er klinkt applaus op alle banken. Terloops weze er aan toegevoegd dat o.a. Durant en Waltniel nog niet aan wezig zijn in de zaal. Meteen voegt hij hier een hele reeks wensen aan toe waar de schepen bij het begin van zijn ambt zou moeten op letten. Algemeen gelach in de zaal, en De Riemaecker lacht het hardst. Bij punt vier wordt ook nog even op de lachspieren beroep gedaan. Het handelt over de aankoop van een pi stool voor de stedelijke politie. Bij de stemming zegt Antoine Cal 1e- baut "Allé ja, als de commissaris het maar niet gebruikt om mij af te schieten De punten 7 en 8 handelen over de aankoop van twee huizen die dienen gesloopt te worden. Het eerste be vindt zich op het einde van de Denderhoutembaan op de grens met Denderhoutem kostprijs 2.678.777 fr., het tweede aan het begin van de Denderhoutembaan, op de plaats waar er een straat zal aangelegd worden evenwijdig aan de Lange Muren voor de totale som van 5.820.000 fr. In beide gevallen vindt De Riemaec ker dat de prijs véél te hoog ligt, en vreest hij dat hier precedenten worden geschapen die de prijzen van o.a. de landbouwgronden in de hoogte zullen jagen. Voor het tweede geval aan de Lange Muren vraagt De Rie maecker de splitsing van de stemming en er wordt inderdaad dan apart ge stemd over de prijs van de grond 4.418.400 fr., de wederbelegging 815.000 fr. en de bijkomende vergoe dingen 546.000 fr. Bij het eerste punt stemt iedereen ja, bij het tweede stemt de meerderheid tegen de oppositie en bij het derde stem men coalitie en VU ja, de C.V.P. neen Het is 20 u 30' en Waltniel komt juist binnen op het ogenblik dat er gestemd wordt. Hij stemt direkt ja. Als Jacques Timmermans het heeft over de eindafrekening van de her stellingswerken aan de brug over de Dender tussen Pamel en Okegem vraagt Georgette De Kegel "Hoe staat het met het dossier over de Pollare- brug Punt 19 handelt over het Kerkplein aan de O.L.Vrouwekerk. Men kan er voorlopig 27 bijkomende parkings maken mits enkele aanpassingen. Het is 21 uur en A.D.R. begint zijn ordemotie over de staking van 8 februari. Graag zou hij vernemen hoeveel personeelsleden afwezig bleven die dag. De cijfers worden gegeven en de Burgemeester voegt er aan toe dat deze personeels leden géén loon zullen ontvangen voor deze dag staking. Baro en Timmermans zitten te lachen. Tot zover deze openbare zitting. Azaki Ter gelegenheid van de gemeenteraads- del van een advertentie in een ad- verkiezingen van oktober '82 werd vertentieblad. door de Lodewijk De Raedt-stichting -ten laatste 5 dagen vóór de gemeen- een nationaal projekt ontwikkeld. teraadszitting kan je op het stad- Ze noemden hun projekt DE WAKKERE huis en in de bibliotheek de te be- BURGER. handelen agendapunten gaan bekijken. Zoals de naam al laat vermoeden wil- Ook de b"H'ssingen uit de vorige Ier, de projektleiders dat zowel de Z1"ing !iggen f inzage"k burger als het raadslid meer inte- -informatieverstrekking door het ge- resse voor elkaar gaan tonen. Voor- "eentebestuur aan elkeen die erom al onze mandatarissen ontbreekt het VTaa;! aan openheid tov. de bevolking. :^de"s de zitting gaan de raads- r 3 leden de soms moeilijke materie be- De werkgroep DE WAKKERE BURGER orga- grijpelijker en uitvoeriger naar voor niseert daarom een reeks provinciale brengen voor de toehoorders, kontaktdagen vooral om ervaringen -elk raadslid krijgt een naamkaartje over metodiek en strategie terzake voor de neus waardoor ook niet-inge- uit te wisselen. wijden zullen weten wie wat zegt. Wil men de bevolking echter dichter bij het gemeentebeleid betrekken, Vo°^ m|er ™^chtin9en over het pro- steeds terecht in het secretariaat In Lokeren heeft DE WAKKERE BURGER dat u in de Liedtstraat op nummers reeds het volgende kunnen bereiken 27 tot 29 (in Brussel) zult vinden. na een overleg met de raadsleden Telefonisch kontakt kan op nr. -telkens er gemeenteraad is, wordt 02/241 88 33 de bevolking uitqenodiqd door mid- n 333 Johan Vanderschueren Vriend Staatssecretaris Louis, de Burgemeester aan schepen Timmer mans toegebracht'. Een rode schepen Uw toespraak tijdens Uw viering op met blauwe plekken is inderdaad het stadhuis was indrukwekkend. maar al te gek U knoopte Uw jas dicht, zette Uw u riep eenieder op zijn verantwoor- bril goed en begon met plechtige delijkheid op te nemen. En gelijk stem te zeggen 'Mevrouwen, mijne hebt U. Bezichtten onlangs niet de Heren'. Wat nadien volgde was moe- kranten in grote opmaak over een dige taal, die jammer genoeg al te persconferentie die zou gegeven zelden weerklinkt in het Ninoofse worden, maar die niet heeft plaats stadhuisje. gehad. Terecht roept U de Burge- U zei met achterbakse praktijken meester op woord te houden in de politiek komaf te willen u stak een vermanende vinger op maken. En gelijk hebt U. Stond niet naar de pers. En gelijk hebt U. onlangs in een Ninoofs weekblad Want titelde enige tijd geleden te lezen over honderdduizende niet de belangrijkste liberale frank verhardingswerken in 't ge- krant in koeien van letters 'Mini- niep uitgevoerd ten bate van V.K. sters in het gedrang door geknoei Ninove, doch ten laste van de stad', met gewestplannen'. Terecht, meer U gaat daar korte metten mee maken. dan ooit een onkiese bewering En terecht Vriend staatssecretaris Louis, Uw U waarschuwde dat al te veel slagen woorden zijn me uit het hart gegre- onder de gordel worden uitgedeeld. pen. Ik ben fier op mijn staatsse- En gelijk hebt U. Bracht onlangs cretaris. Blij dat U er bent. niet een Ninoofs blad verslag uit over de 'stevige afstraffing door Een bewonderaar Dësprets .- "Wij stellen Jacques Eve nepoel voor als kandidaat" De Riemaecker "Ik verheug er wij over een nieuwe schepen te mogen ver welkomen die stamt uit een oude Ni- noofse familie. Evenepoelzeer beleefd "Ik zal in de mate van het mogelijke aan uwe wensen voldoen. Cosijns "En hij verheugt er zich over dat hij nu weet met wat aan te vangen Timmermans: "We hadden eerst advies gevraagd aan een technisch bureau. Deze stelden voor de brug 40 cm op te tillen en er nieuwe ijzeren balken onder te schuiven. Hier was de kom missie van Monumenten tegen. Dezen stelden de volledige herstelling voor wat dan ook zal gebeuren aan de kostprijs van 2.800.000 fr., maar het zal langer duren. Doch volgens de gegevens waarover wij beschikken bestaat er voor het ogenblik geen gevaar van instorting" De Riemaecker Akkoord over de aan leg van parkeergelegenheden, maar werd het ontwerp aan de kommissie van monumenten voorgelegd (Het kerkplein ligt in de onmiddel lijke buurt van de geklasseerde O.L.Vrouwkerk n.v.d.r.) Timmermans De oplossing is maar voorlopig, als we het aan de kom missie voorstellen, komt er niets van in huis. De Riemaecker En er komen daar parkeermeterswat voor zicht zal dat zijn We sukkelen nu al zolang, stel die zaak uit. Timmermans We gaan enkel de oude haag wegnemen en grind in de plaats leggen. De Riemaecker .- Ik verzet mij tegen het parkeren tot tegen het monument van de gesneuvelden Timmermans Daar kunnen we een mouw aan passen, laat ons deze voorlopige oplossing nemen. De Burgemeester De parking van de kliniek is altijd bezet door wagens van het personeel. Prieels :Zijn er nog plaatsen waar het nog rustig is in de stad Laat ons daar eens over nadenken Bij de stemming over dit punt zeg gen CL-SP en VU ja, de CVP neen. De Riemaecker Ik vraag het volgen de dat er in-hun persoonlijk dos sier een nota zou gevoegd worden zodat we daar rekening kunnen mee houden bij benoemingen en bevorde ringen. Ik ontzeg het recht van staken aan B.T.K.-personeel en sta giairs, omdat er honderden zitten te wachten die willen werken Timmermans Laat ons duidelijk zijn. Dit was een syndikale aktie. 't Zal niet lang meer duren of ook A.C.V. en liberale syndikaten zullen zich aansluiten. Het gemeenteper- soneel heeft recht op staken zolang aan de vitale behoeften wordt vol daan. Elk personeelslid heeft recht op staken en ik kan u zeker niet bijtreden waar u zegt dat een beoordeling zal afhangen van een deelname aan dergelijke aktie. Cosijns Dat is dan gezegd. De Riemaecker U heeft allen de persmededeling gelezen van het P.T.I. over de scholierenbetoging tegen de Kernwapens. Nu lees ik hier in "Voor allen" een rechtzetting van de scholieren, die betreuren dat som mige scholen hun hekkens sloten. De Riemaecker Pardon, die motie verscheen in het Gouden Blad. Timmermans Het had me reeds sterk verwonderd dat ik dat niet gelezen had in mijn partijblad. De Riemaecker :Mijn voorstel is laat ons een bus huren en die jongens naar Zelzate sturen... Cosijns Ze hebben hier 20 minuten voor 't Stadhuis gestaan en zongen van "kom ne keer buiten". Ik ben stil boven gebleven en heb hen erop gewezen dat het balkon kon afbrok kelen. dan moet de nodige info aanwezig gekt of ov^ jLK'SfjiSl u°ntakt" zi a 3 dagen van DE WAKKERE BURGER kan u

Klokzjiel | 1982 | | pagina 3