De ronde van de buurthuizen POLLARE OUTER APPELTERRE EN VOORDE ASPELARE IlKIlIRlilVliPf De maand februari werd uitgekozen om met de ganse gemeenteraad een bezoek te brengen aan de buurt huizen van Groot-NinoveHoever deze ronde is afgelopen weten we nog niet, maar 't Klokzjiël heeft hier niet op gewacht. We zijn aan de ronde van de buurthuizen begon nen en we schrokken ons een aap toen we onze kilometerstand bekeken. 60 km is geen klein bier, voor een "Ronde van de buurthuizen" die we dan nog maar alleen aan de buiten kant zijn gaan bekijken. We wisten niet dat Ninove zo gróót was, en we begrijpen nu sommige onrecht matige tankers aan de stadspomp die soms als "plunderaar" worden aange sproken. Onze ronde is begonnen in Poll are. Hier werden we gekonfronteerd met een buurthuis dat volledig in orde werd gesteld door de stad. Het heeft véél geld gekost, hoevéél dat weten we niet, maar of het nu juist Poll are was dat het meest dringend aan een buurthuis toe was, is een andere vraag. Sinds de stad in Pol- lare begonnen is met een buurthuis in te richten, is de pastoor in het oude klooster eveneens aan het timmeren geslagen om zijn parochiale schapen in zijn stal te houden. En boven op de Steenberg is er op de zolder van een oude smidse een pracht van een tentoonstellingsruimte ingericht door privé initiatief. Van het goede teveel Neen integen deel proficiat, maar geen verzui ling a.u.b. Buurthuis "De Pallieter" te Outer wordt voor het ogenblik verbouwd. In een 1ste fase gaat dit 530.000fr. kosten. Deze werken gaan er voor zorgen dat het elementairste zoals het sanitair in orde wordt ge bracht. De Pallieter is praktisch iedere week verhuurd en dank zij Fons De Clercq, die verantwoorde lijk is uit vrije wil, is dit wer kelijk een buurthuis dat lééft. In de gemeenteschool van Appelterre staan twee klaslokalen leeg en de K.S.A. mag een garage gebruiken die naast het oude gemeentehuis is ge legen. Voor grote feestelijkheden moet men in Appelterre naar de kan tine van de voetbal, de grootste zaal van het dorp. In Voorde kan men terecht in de gemeenteschool die beschikt over een ruime zaal. Deze gebouwen zijn van recente da tum. We steken de Brakelsesteenweg over en we komen in Aspelare, het dorp van Clément Prieels. Dit gemeente raadslid vroeg eens op een raads zitting waar de tafel, waar de vroe gere gemeenteraad van Aspelare rond vergaderde, gebleven was Hij vond dat deze tafel thuis hoorde in Aspe lare, waar ze zou kunnen dienen voor de plaatselijke verenigingen. Het is namelijk zo, dat met de fusie deelgemeenten, vanaf 4 januari 1982 een nieuwe regeling zal worden uitgevoerd. Vanaf voor melde datum zal deze dienst verlening geschieden, iedere werkdag, onmiddellijk na de stempel kontrole waarvan de uren telkens bekendgemaakt zijn door aanplakking in de desbetreffende gemeentehuizen. Met andere woorden wie in een deelgemeente woont, eri niet naar Ninove stad kan komen, moet wil lens nillens in de rij gaan staan van de werklozen wil hij zijn zaken kunnen regelen. De dienstverlening zal er wel bij varen van de gemeenten, tal van waarde volle zaken verhuisd werden naar Ninove-stad. Ik denk hier bvb. aan een oorkonde van Denderwindeke die ergens prijkt in een schepenkabinet, tot grote ergernis van sommige bewo ners van Winnik. Alhoewel we in tal van verkiezingspropaganda konden lezen dat de eigenheid van de dorpen ging bewaard blijven, moeten we toch deze spijtige"kunstroof" vast stellen. In diezelfde propaganda was er trouwens ook sprake dat de open bare dienstverlening even vlot zou blijven verlopen zoals het vroeger het geval was. Toch moeten we 5 jaar na de fusie in Info-Ninove lezen, onder de hoofding "Openstelling van UW gemeentehuis": De aandacht van de bevolking wordt erop gevestigd dat we gens de geringe gebruikmaking van de dienstverlening in de OUTER De gemeenteschool heeft zijn functie verloren. Men noemt de school nu buurthuis DE PALLIETER en er wordt aan gewerkt. Vervolg zie bladzijde 11 POLLARÈ Het eerste buurthuis van een reeks In ieder geval in Pollare is er geen gebrek aan buurthuizen. APPELTERRE Een typisch oud gemeentehuisdoor de fusie van zijn taak ontheven Achteraan ligt de gemeenteschool. Hier staan twee klaslokalen leeg. VOORDE De gemeenteschool is ondergebracht in een modern gebouw met een ruime zaal voor allerhande aktiviteiten.

Klokzjiel | 1982 | | pagina 5