Wachten op de wetgevers sprokkels Be PolreWentrehher BGJG Pollare in vieze papieren In de vorige bijdragen hebben we uit voerig de zenders aan het woord gela ten. Allen willen ze zo spoedig moge lijk een duidelijke wetgeving ter zake en wensen een programmatie te brengen die meer omvat dan gewoon maar muziek draaien. Een eerste stap in de richting van de legalisatie is het KB-Willockx, genoemd naar de ontwerper ervan, de vorige minister van kommunikatie. Dit KB stelt de technische normen vast waaraan een zender moet vol doen. Iedereen is't er over eens dat men naast de technische normen ook moet voldoen aan bepaalde kulturele normen. Al was het maar om te ver mijden dat er een ether-chaos on- staat zoals in Italië. Het is nu wachten op de politie kers want zij zijn het tenslotte die de wetten maken. Het parket en het gerecht kunnen enkel de nale ving ervan beoordelen en de over tredingen bestraffen. De verschillende houdingen van de partijen en de politieke figuren zijn via pers, tv en radio voldoende ge kend. Opvallend is dat de huidige minister van kommunikatie Herman De Croo zich zo koest houdt als een muis die verdwaald is in het braziliaanse oerwoud. Nochtans verklaarde hij voor een Oudenaardse zender voorstan der te zijn van de legalisatie van de radio's. Dat was dan ook volop tijdens de verkiezingsperiode. Buiten zijn even luidruchtige verklaring na het stilleggen van de zenders,hebben we niets meer gehoord, nog minder iets gezien van Herman De Croo. We hebben koffie gedronken bij de verschillende zenders uit de streek. Van zodra de wet op de radiozenders volledig is, laten we ons trakteren door de overheid en brengen we u verslag uit van het gesprek. Wordt vervolgd Coppens JP Op 21 januari 1982 verscheen in een lokaal reklameblad onderstaan de mededeling van de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen, afdeling Pollare. Wat op het eerste zicht een volko men onschuldige aankondiging lijkt van een lezing over "Eerste hulp bij huishoudelijke ongevalletjes" in het Parochiaal Centrum, blijkt te eindigen met een geheimzinnig zinnetje, waarin BGJG en AHVDM beloven "die manuscripten" in dub bel te bezorgen "zoals zo dikwijkls beloofd". In kringen van Verontruste Ouders maakt men zich (uiteraard) ongerust. Men vreest namelijk dat de afdeling Pollare van de BGJG tegennatuurlijke relaties onderhoudt met de vereni ging Abortus Hoop Voor De Mensheid. Detective K.L. Oc'Sheal Ri 1 ke Bovengenoemd vers werd meer dan vijftig jaar geleden door Rilke geschreven, maar werd pas in 1981 - zie de stijging van de ren tevoeten - door Wil fried de zesen dertigste 1 ontdekt' Elias CanettiNobelprijs winnaar voor literatuur 1981 'De absurde mens is hij die nooit verandert' Barthélémy Leve Martens XIII dTg heeft men weer honger Het is niet alleen op gebied van zwart-wit fotografie dat Focus Ni- nove de laatste tijd opmerkelijk resultaten boekte. Ook met haar dia's bouwde de klub zich een be nijdenswaardige reputatie op. Enkele diawerkers, onder wie Guido Baeyens, Richard De Dobbel eer, Al- bert Gottemans, Isidoor De Troeyer, Jozef De Fraine en Clement Herre- mans, stuurden hun dia's naar pro vinciale, nationale en zelfs in ternationale wedstrijden. Evenals in 1980 wisten zij ook in 1981 hun klub naar de top te voe ren in de provinciale wedstrijd, ge organiseerd door de Oostvlaamse Unie van Foto- en Diakringen, en be twist over drie reeksen. Niet minder dan 21 van hun dia's werden weer houden, waaronder zelfs een eerste prijs voor Guido Baeyens in de tweede reeks. Focus Ninove werd dan ook on betwist winnaar van de eindklasse ring voor VTB-Gent en Het Spoor Gent. Ook op nationaal en internationaal vlak bleven de successen niet uit. Ziehier een overzicht van de behaal de resultaten -Iris Aartrijke, 12de internatio- naaI diasalon Guido Baeyens 1 dia weerhouden. -Boelwerf Temse, 9de nationaal sa- lon Albert Gottemans en Guido Baeyens elk 1 aanvaarding. -Lierse Fotokring, 29ste nationaal diasalon Guido Baeyens 3, Albert Gottemans 2 en J. De Fraine 2 aan vaardingen. -Imago Hamme, 16de Benelux salon Baeyens 1, De Fraine 1, De Troe yer 1 -Cinë Club Rumst, 8ste Rupelstreek- prijs Baeyens en Gottermans elk 1. -Retina Kuurne, 1ste Internationaal Diasalon Baeyens 2, Gottemans 1. -Luik, 1ste Internationaal diasalon: De Troeyer 1. -Candid Münsterbi1 zen,5de Interna- tionaal diasalon Baeyens 1. -Picamera leper, Internationaal Dia- salon De Fraine, De Troeyer en Gottemans, elk één. Tijdens deze laatste manifestatie kreeg Albert Gottemans voor zijn dia "Bomen" zelfs de medaille van het ministerie van Landbouw voor het beste landschap. Een opmerke lijke prestatie, er werden immers niet minder dan 2000 dia's ingestuurd. Ook op gebied van gesonoriseerde diareeksen werkte Focus Ninove zich in de kijker. De diareeks "2001" van André en Jan Van Der Roost, Clement Herremans en Richard Piat, kreeg de zesde prijs op het natio naal salon voor klankdiareeksen te Zaventem. Terwijl "Lintjes worden blommen" van Clement Herremans en Jozef Duym op tekst van Paul Cieters er bekroond werd met de eerste prijs. Deze laatste reeks kwam nog eens speciaal in de schijn werper op het internationaal festi val van Luik waar zij opnieuw de eerste prijs behaalde, ditmaal in de afdeling documentaire. We zien met belangstelling uit naar de verdere resultaten van deze dia reeks. G.B.0. /Tlill'LUal^. rfifflljlElkv, .L. J»—tm m. 'Wie nu nog geen huis heeft 'Men 1s"0°1t dr°T9 gen°*gZ oni bouwt er zich geen meer' de wfeld te verbeteren. Al te spoe- FOCUS' FOTO - EN DIARUBRIEK Mie Paternoster, hoofdpersonage in de diareeks van Clement Herremans en Jozef Duym. "Lintjes worden blommen'

Klokzjiel | 1982 | | pagina 6