Karnavalnaweeën zee maar etlen De verrekijker Natuur voeding Ester nies I in de gebieren Voetbaltrainer een lichtpunt Meeteenheid Polen Meespelen in de karnaval stoet, vechten voor de laatste plaats en .kontent zijn. Ne voorzitter zijn van een groepe- ment en drinken omdat hij niet mag mee doen Drie dagen karnaval vieren zonder miserie en thuis uw poot breken op confetti De kas opmaken en verschieten dat er nog meer overblijft dan bij 't begin van karnaval. Krampen krijgen van te veel te pis sen en minerale zouten te kort schieten Verdrietig janken omdat karnaval gedaan is. Achterop beseffen wat men mist met te veel te slapen op karnaval. De verkeerde medailje afknippen omdat je kop te dik geworden is. IM -Ah, Komera, zijt ge ook zo eens op uwe wandel 't Wordt goed weer, hé -Da's de lente mens, den uitkommen. De botten schieten, de blommekes, de vogelkes. De jonge maskes en de koereurs laten weer hun bil len zien. -En de politiekers, met Etjen op kop, zijn al volop stemmen aan 't hamsteren voor achter de zomer. Ik vind dat het toch wat neig d'ogen uitsteekt. Gelijk dat die man van de Brusselse wasserijen zijne was uithangt, dat is toch niet meer proper te noemen. Hebt ge ook dat folderken en dat nieuwsbladje over de Ronde van Vlaanderen verniet in uw bus ge kregen -Ja 'k, Mamera. Hoeveel poen dat die joernalisten in hun pollekes krijgen om aan die stemmenronsela- rij mee te doen, weet ik niet, maar sponsoring uit zuivere spor tieve overwegingen is dat toch van geen kanten. Die folder is een uit gesproken verkiezingspamflet en dat intervwjoeken in dat .gazetje is het ook, maar dat zit slimmer ineen gedraaid. "Ik heb nooit van mijn funktie misbruik willen maken in verband met de Ronde van Vlaan deren" zegt Etjen daarin. Dat kan zijn, maar of we die zaak mogen omdraaien, is een andere kwestie. Want door te zeggen dat de stad niet overdreven veel geld in die koers steekt, wil hij goed laten doorschemeren hoeveel hij er dan wel zelf inpompt en hoe dankbaar de kiezers daarvoor mogen zijn in oktober, 't Eén plezier is toch 't ander waard, niewaar. -Zo ziet ge dat stemmen toch kun nen gekocht worden. In zover dat de sportliefhebber daar inloopt, natuurlijk. -In dat artikel staat ook dat hij erop aandringt om de koers langs Appelterre, Outer en Nienof in 't vervolg te laten passeren. Wil hij zeggen dat ze daar ook op hem mogen stemmen in oktober,an ders -En waar hij ook wel wat briefkes zal tegengesmeten hebben, is de gepasseerde karnaval. Hebt ge die wagen van Kuyper in de stoet ge zien, Komera -Dat waren die twee karren met die fanfare en met die ezels op, zeker? -Just, aweldat moest de strijd tussen Antwan Callebaut, geschreven Baulekaat, en Etjen uitbeelden, maar dan duidelijk in 't voordeel van Etjen, want d'affichen met "Baulekaat" op, werden goed over- plakt met "Vie van Etjen" en die echte ezels op de remork moesten aantonen wat voor ezels de Antwan- kiezers wel zijn. -Maar, Mamera het is toch traditie dat er in de karnaval stoet met politiekers gelachen wordt. -Da's zeker, Komera, maar niet op een manier die duidelijk in 't voordeel van nen andere politie ker uitvalt. Da's manipulatie van volkstradities. En dat alle maal omdat Etjen niet op een eerlijke manier kan antwoorden op de open brief die Antwan in alle gazetten van'Nienof heeft laten verschijnen in verband met dat affichenschandaal -'t Is niet moeilijk. Etjen, als hoofd van de politie, heeft on gelijk en dat wil hij in 't open baar natuurlijk niet toegeven. Weet ge, Mamera, dat hij zelfs aan 't Klokzjiël geld willen ge ven heeft om een karikatuur van Antwan op 't voorblad te zetten -Awel, hij zal nu zijn goesting hebben, verniet maar op zijn Klokzjiëls -Zeg, Mamera, maar dat was toch Etjen ook die daar met karnaval verkleed aan 't Stadhuis stond met dat orgel ken en dat aapken. -Ja't, en hij dierf dan nog rond gaan met een potje met 't op schrift "Inleveren". Daar moet hij just mee lachen, 't schoonste voorbeeld van een rooms-blauw geval. Als dat niet de mensen voor de aap houden is. De toe stand is nog niet erg genoeg. -'t Schoonste van al, weet ge dat dat orgel geleend was uit 't museum van Koksijde en verze kerd was voor 400.000 fr.? -Wablief Voor hoeveel zou zijn burgemeesterschap dan verzekerd zijn Koléra Karnaval vi'eren tot dinsdaags en 's woensdaags tegen de goesting gaan werken. Cesar Luis Menotti voerde als trai ner de Argentijnse ploeg naar de overwinning in de wereldbeker '78. Nu is hij bezig aan de voorberei ding op de wereldbeker dit jaar in Spanje, waar de Belgische ploeg hun 1ste tegenstrever wordt. Hij is een nationale held geworden, aanbeden door het volk en onge naakbaar voor het regime, dat de overwinning in '78 politiek heeft uitgebuit. Vanuit die positie heeft hij in een interview met een populair Argentijns weekblad, dit regime voor schut gezet "De militairen moeten hun handen afhouden van de politiek. Zij die niet inzien dat een regering in dienst van de meerderheid moet staan, zullen door de geschiedenis worden geoordeeld. Zij die, in hun vreselijke ongevoeligheid, niet beseffen hoe dit volk lijdt, zul len door het volk worden geoor deeld. Wij moeten spreken, want zwijgen zou gelijk staan met ver raad". Een lesje voor al de met oogklep pen lopende sportfanaten (Guy Thijs, Vercauteren en konsoorten inbegre pen) die nog steeds durven beweren dat sport en politiek niets met elkaar te maken zouden hebben... Doe zo voort, Cesaar Eindelijk nog een internationale erkenning voor België Jarenlang waren het buitenlanders, die de eer genoten hun naam vereeuwigd te zien als meeteenheid van een of andere grootheid denk aan de newton, ampère, watt, herz- bell etc... De Internationale Commissie belast met de creatie van meeteenheden heeft beslist dat voortaan de graad van hypocrisie zal uitgedrukt wor den in "martens", dit wegens diens onloochenbare verdiensten op het betreffende vlak. Zo is de belgische premier reeds aan 5 martens toe, Reagan en Brezjnev respektievelijk aan 10 en 30 kilomartens. Een bepaald topfiguur uit de kristen- demokratie zou zich bekocht voelen hij vindt zichzelf bekwamer op dat stuk. Ja, 't is niet altijd het beste paard dat de haver krijgt, Leo... Een pareltje uit het Pools verzet. Jongens uit Grabowka, jongens uit Chylon,de politie greep vandaag naar de wapens we stonden er trots tegenover en gooiden met stenen Janek Wisniewski is gevallen. We droegen hem op .een deur langs de Swietojanska tegen de kogels in tegen de tanks. Jongens uit de dokken wreek je kameraad Janek Wisniewski is gevallen. Geschal van granaten, gas in de lucht, regen van slagen daalt op de arbeiders neer Kinderen sneuvelen, de oudjes en vrouwen, Janek Wisniewski is gevallen. De ene is gewond een ander gedood De bandieten (vanSlupsk willen bloed. Dat was de partij die op de arbeiders schoot Janek Wisniewski is gevallen. Dokwerkers uit Gdyn, dokwerkers uit Gdansk ga naar huis de slag is over De wereld hoorde dat aan en zei niets Janek Wisniewski is gevallen. Vervolg van pag. 8 vasten. De overgang van vasten naar terug eten is ook belangrijk begin met licht verteerbaar voedsel. Maar ook kruiden helpen ons bij een goede start in het voorjaar. Alles in de natuur staat nu klaar om te groeien. Maak er dan ook gebruik van. De meest bekende en toegepaste kruiden voor een voorjaarskuur zijn paardebloembladbrandnetel toppen daslook, muur, weegbree, maar ook kruiden uit uw kruidentuintje kun nen geregeld gebruikt worden. Zo bijvoorbeeld pimpernel, een vrouwen- kruid, dat door hen geregeld in een slaatje kan verwerkt worden. Algemeen kan worden gezegd dat voor jaarskruiden (er zijn er nog heel wat buiten de hierboven genoemde kruiden) zuiverend werken, hetzij in het bloed, hetzij slijmen uit de longen verdrijven, andere zijn urinedrijvend enz. Zeker in het voorjaar doet men er goed aan deze kruiden dikwijls te gebruiken, of wel afzonderlijk, ofwel verwerkt in de groentemaaltijd. Gebruik de kruiden echter steeds rauw, zoniet gaat veel van de kwaliteit van het kruid verloren. Rauw betekent niet verwarmd. Zo is een goede toe passing van brandnetel verwerken in de soep, maar, de brandnetels er rauw aan toevoegen net voor u de soep mixt. -Uitteraard zijn er naast deze tips nog heel wat goede alternatieven. Iedere sLap naar sobere en eenvoudige en eerlijke voeding kan alleen maar toegejuicht worden. Zo komen we los van een maatschappij die slechts konsump- tie in haar vlag geschreven heeft en daar lopen wij niet hoog mee op. Stefaan de Wever i.!§ l||

Klokzjiel | 1982 | | pagina 11