't Klokzjiël op de gemeenteraad IS maant Ronde van Vlaanderen en Ronde Aanplakborden wat baten kaars en bril, niet zien en wil als A.D.R. De gemeenteraad begint steeds stipt om 19 u 30. Daar uw verslaggever pas om 20 u ter plaatse kon zijn, zullen de gemeenteraadvolgers het verslag over de eerste 15 punten van de dagorde ergens anders moe ten lezen. Maar géén nood, deze eerste vijftien punten handelen volgens de dagorde in hoofdzaak over het goedkeuren van leningen voor de aanleg van centrale ver warming, ventillatie en elektri citeit in het nieuwe stadhuis. En over de goedkeuring van het voorontwerp van de meubilering en geluidsinstallatie in dit zelfde gebouw. Ook werden er le ningen goedgekeurd voor het beta len van de erelonen, verschuldigd voor de oprichting van sportschu- ren te Denderwindeke en te Appel- terre - Eichem, evenals de defini tieve goedkeuring van het ontwerp voor de aanleg van toegangswegen en parking aan de Sporthal te Ninove. Ronde van Vlaanderen Als we binnenkomen zijn we dus reeds aan punt 16 en dit handelt over het politiereglement dat van toepassing zal zijn op de dag dat de Ronde van Vlaanderen in Meerbeke zal aankomen. Het is dan ook burge meester Cosijns die dit reglement voorleest. Het volgende punt handelt ook over het wegverkeer, maar ditmaal over de snelheidsbeperking tot 80 km per uur op de Leopoldlaan, de Elisabeth- laan en de Albertlaan te Ninove. De meeste gemeenteraadsleden reage ren verontwaardigd als ze horen dat deze verkeersborden reeds werden geplaatst. De Burgemeester (lachend) willen Mevr. De Kegel Alstublieft neen. De Burgemeester Laten we dit voor éénmaal zo laten. We zullen een brief schrijven aan "Bruggen en Wegen" waarin we onze verontwaardi ging bekend maken. Vragen Als laatste punt op de dagorde komt Antoine Callebaut aan de beurt met een heleboel vragen i.v.m. de voet wegen, de stratenplans, de aanplak- mogelijkheden en de inrichting van de dorpskom te Denderwindeke. In verband met de voetwegen, stelt hij vast dat er van de 324 voet wegen in Groot-Ninoveer 75 on wettig gesloten werden, of onge veer 1 op 4. Deze veldwegen werden meestal in genomen door de landbouwers. Hij stelt dat het Gemeentebestuur er moet over waken dat deze veldwegen niet verdwijnen en doet het voor stel deze bestaande veldwegen in kaart te brengen. Timmermans Stratenplan moeseLn t pang en ezels af open mnanne- relclsln l f èr fc e roapejp PS=^TT joach ge. kraait oh5 etemn ja, la, Vi03n onzen e-t j en 0 0 0 baut voor deze te plaatsen in het centrum van iedere gemeente. Timmermans In verband met het aanbrengen van stratenplans stelt Antoine Calle- Kiosken en borden Handelend over de aanplakmogelijk heden stelt Callebaut vast dat er juist vóór de parlementsverkiezing en 21 kiosken werden geplaatst en 4 aanplakborden, alhoewel de kios ken zesmaal méér kosten en door de ronding minder efficiënt zijn, daar men maar een deel van de aan plakking ziet. Hij stelt voor, in het vervolg méér aanplakborden te voorzien De Burgemeester Kiosken hebben het voordeel dat men er zich kan in verstoppen als men onwettig aan het plakken is. Van Waeyenberg verlaat de vergade ring al murmelend.."alzo ne zever". Denderwindeke De Burgemeester in verband met het vaststellen van de bebouwde kom langs de Rijkswegen dient er op de volgende gemeenteraad dringend een beslissing te vallen. Er zijn reeds nare zaken gebeurd, omdat we het over dit punt niet eens zijn. Georgette De Kegel Die zaak moet dringend geregeld worden. De Burgemeester zijt kontent dat het zo rap niet gaat, dan kun nen de mensen bij u komen reklame- ren De Burgemeester Die heren zullen hier niet meer komen, want ze zijn hier reeds geweest. Op donderdag 22 april zullen we over deze belangrijke zaak meer ver nemen, want dan is het de volgende gemeenteraad,begin om 19u30... AZAKI Voorgeschiedenis De Denderklok (een lokaal blad uit het Ninoofse) publiceert een artikel van A. De Riemaecker, gemeenteraads lid, over "De Beschermingsperikelen van de molen en zijn omgeving te Denderwindeke" in haar nummer van 22.1.82. 't Klokzjiël van februari '82 acht -op basis van de wetteksten- dit standpunt de prul Iemand waardig. Een maand lang broedt A.D.R. verder op zijn ei van Columbus en baart dan een tweede artikel in bovenge noemd weekblad van 12.3.82. Vervolg en slot Na voornoemde maand broeden meent A.D.R. de oplossing te hebben gevon den Hij gaat 100 akkoord met mijn stelling, maar stelt het probleem "Maar indien het voorontwerp van één lijst voor bescherming vatbare monu menten EN dorpsgezicht samen aan duidt, met éénzelfde besluit WAT DAN Wel nu,mijnheer De Riemaecker, de zaak is eenvoudig en als doctor in de rechten zou u dat moeten weten (ik ben er trouwens van overtuigd dat u het weet ook). In het voor ontwerp van voor bescherming vat bare dorpsgezichten en monumenten wordt duidelijk opgesomd welke per celen of delen van percelen als dorpsgezicht zouden worden be schermd en welke als monument. De De énen vallen uiteraard onder de bepalingen voor dorpsgezichten, de anderen onder de bepaling voor mo numenten Waarmee voor mijn part dit dovemans- gesprek ten einde is. Ik zal wel de raad van A.D.R. ter harte nemen "Wie blunderde Wait and see Ik zal afwachten of hij klacht in dient bij de Raad van State en dan zullen wij wel zien wie er blun derde Georges Vande Winkel De Riemaecker ik neem dit niet. Ik stel voor dat we de snelheid la ter beperken tot 90 km per uur. Dan moeten ze hun platen terug af- vijzen en zullen ze ondervinden dat ze een gemeenteraad niet moeten belachelijk maken. we 60 km per uur nemen. Het ontbreekt ons aan mankracht om dit alles te kontro- leren. Ook ons budget is onvol doende. Het B.TK.-projekt dat zich met deze zaak bezig hield werd stopgezet. Maar we beschikken nu over een degelijk dokument om in de toekomst op verder te werken. Timmermans uw voorstel is niet nieuwI Er werd zopas een plan ge maakt met alle gewijzigde straatna men op. Om dit te plaatsen in iede re gemeente, zou ik voorstellen dit eerst te onderzoeken in een werkgroep Cal 1 ebaut U bedoelt een plan van gans Groot-Ninove per gemeente. Mijn voorstel gaat over een plan van iedere deelgemeente. Durant Antoine, iemand die in Denderwindeke dorp naar Roost zoekt, moet nog twee keer de weg vragen alvorens hij ter plaatse is. Burgemeester En we moeten het nog verlichten ook. Laat ons dit in de commissie bespreken. Timmermans Kiosken zullen er niet meer geplaatst worden. Ik ben ak koord dat men de ganse aanplakking niet kan zien als men met een wagen langsrijdt, maar het is eerder be doeld voor wandelaarsIn de com missie zijn voorstellen steeds welkom. De dorpskom van Denderwindeke is voor verbetering vatbaar zegt Antoine Callebaut waarop zijn dorps genoot Durant vaststelt dat er nog werken dienen uitgevoerd te worden aan de Krepelstraat. Met als ge volg dat er op het Dorpsplein zul len graafmachines en bouwmateria len achtergelaten worden. Durant We wachten op de Krepel- straat. Mevr. De Kegel Wat is er dan ge beurd Mag men langs de Edingse- steenweg te Denderwindeke niet meer parkeren Durant Men heeft ÏO mensen gever baliseerd. Langs de Edingsesteenweg mag men nergens meer parkeren, ten zij men dit gedeelte beschouwt als bebouwde kom. IK had voorgesteld om parkeerverbod op te leggen in de bocht vóór de kerk. Nu zijn er twee rare zaken gebeurd. Mensen die werden geverbaliseerd en rekla- meerden,bij de rijkswacht kregen te horen dat het dankzij Luc Durant was. En het eigenaardige is, dat men heeft geverbaliseerd beneden het dorp en niet boven. Durant Laat ons een vergadering beleggen met verkeersdeskundigen De Riemaecker Sommige punten zal ik toch niet goedkeuren, zoals gans Denderwindeke tot bebouwde kom ver klaren En de grootste bezwaren gaan over de zijwegen.

Klokzjiel | 1982 | | pagina 3