lezers brieven Zcekertie Rlnoviefers Kaïïeegieters MMIIMI Abonnees dit moet u lezen De kwaa/ van Groot - NSnove F ditoriaa Toen we even poolshoogte gingen nemen in de Hoogstraat te Aspelare bleken ook daar inderdaad de zwarte vlaggen te wapperen. En aan de vensters hing zowat overal de slogan "Verhaalbe lasting Neen". Een gesprek met de mensen van de Hoogstraat dringt zich OP- Zoals u wel al zal bemerkt heb ben, wordt de stadskrant sinds een paar maanden als postabon nement verstuurd. Dit heeft blijkbaar enige problemen mee gebracht, maar wij hopen dat de postbedeling vanaf deze maand uit de kinderschoenen zal gegroeid zijn en tot ieders tevredenheid zal werken. Indién er toch nog vergissingen zouden zijn, deze raad richt u tot uw postkantoor en zo moge lijk tot uw uitreikingskantoor voor Appelterre-Eichem en Voorde is dit Appelterre, voor Dender windeke en Lieferinge Denderwin deke en voor alle andere gemeen ten van Groot-Ninove Ninove- centrum. Zij brengen de zaak in orde. Hetzelfde geldt voor adres veranderingen bij verhuis. Een tweede wijziging, die wij vanaf volgend jaar wensen in te voeren, is het ontvangen van de abonnementsgelden door de post bode. Hiervoor is echter vereist dat alle abonnementen op één en kel moment worden hernieuwd, wat wij willen bekomen door alle abon nementen te laten doorlopen tot en met juni 1983. Een abonnee, wiens abonnement startte in bijvoor beeld januari 1982, heeft recht op 11 nummers, d.w.z. tot en met het decembernummer van 1982. Deze zou dus voor zes nummers moeten bij betalen 6 x 30 fr. 180 fr., min 10 (als abonnee) geeft dus 160 fr. te betalen. In de loop van de komende week krijgt ieder van u een brief toege stuurd met overschrijvingsformulier, waarop het verschuldigde bedrag staat vermeld. Ieder heeft uiter aard het recht zijn abonnement niet te hernieuwen, maar wanneer u toch wil verlengen doe het onmiddellijk, een tweede brief als herinnering kost ons veel werk en geld. Met beste dank voor uw medewerking. 'T KLOKZJIEL VERSCHIJNT NIET IN AUGUSTUS, Daar de meeste medewerkers van 't Klok zjiël zoals de gemiddelde Ninovieters hun vakantie in juli nemen, zal de stadskrant in augustus niet verschij nen. Vorig jaar was dat in juli het gevalomdat we het programma van de Savooifeesten en de andere zomerfes- tiviteiten graag uitvoerig behandelen. Dat alles zouden we nu in het juli- nummer al willen brengen. We doen dan ook nu reeds een oproep aan alle orga nisatoren om hun programma's voor juli en augustus met de nodige uitleg en evenueel illustraties ons tijdig te bezorgen, dit is vóór half juni. de redaktie Op witte donderdag was het dan zo ver. Het kijkboek "Ninovieters Kaffeegieters" van Erik De Schrij ver was pas van de drukkerij aan gekomen en lag in de zaal Passage te wachten op de duizend voorinte kenaars die vanaf 18 uur vol onge duld zouden toestromen. Het weer was niet al te best. Hagel en regen volgden mekaar op. In de Stations straat stonden de antiekhandelaars te klappertanden. Vóór café Passage had Jan Couck één van zijn oude wagens als blik vanger opgesteld. In de zaal had Erik De Schrijver met veel geduld een tentoonstelling opgebouwd, die een idee moest geven van wat er allemaal in het kijkboek te zien was Rufijn De Decker had een decor geschilderd met als thema het ver dwenen stationsgebouw van Ninove, dat een grote rol gespeeld heeft in de voorbije 100 jaar Ninoofse ge schiedenis. Vóór dit decor konden liefhebbers zich laten fotograferen door FOCUS in oude kledij. Dat er hier een stukje gelachen werd hoeft geen betoog. Boven in het projectiezaaltje toon de Clement Herremans zijn diareeks "Ninove vroeger en nu", dat een zó grote bijval kende dat deze nog maals op aanvraag werd vertoond op 18 april, de laatste dag van de tentoonstel ling De Ninovieters hebben positief gere ageerd op de tentoonstelling en op het kijkboek. De mensen kregen als het. ware de smaak te pakken van alles wat deed denken aan vroeger. Er werden anekdotes verteld, velen hadden thuis nog oude foto's lig gen, zeldzame radio's enz. Dit alles klonk zo uitbundig dat er zo stilaan een idee ontstond, dat er op de ingeslagen weg kon voortgegaan worden. Wat het zal worden, leest u zeker en vast in één vande volgende KLOKZJIELEN" Het kijkboek, dat nu reeds door vele handen is gegaan, en waar nog uren kan in gekeken worden, is nog steeds te koop. Het kan verkregen worden aan de prijs van 620 fr. op ons redaktieadres of in vele boekwinkels van Ninove-Stad. Wie de tentoonstelling gemist heeft, zal deze nog éénmaal kun nen bezoeken. Ter gelegenheid van haar opendeurdag heeft het Provinciaal Technisch Instituur (P.T.I.) ons uitgenodigd om in een van haar lokalen de tentoon stelling nog een eens te doen voor een dag. Namelijk op zondag 16 mei. Telaatkomers, allen daarheen. Ook voormalige jonge rakettenbe- togers zullen ditmaal open deuren vinden. Het boek zal er nog te koop zijn. (P.T.I. hoek Centrumlaan- El isabethlaan) 't Schietkot neemt alle brieven op die betrekking hebben op de inhoud van de krant of op groot- Ninoofse toestanden. Algemene onderwerpen worden liefst zo kort mogelijk behandeld. De redaktie houdt zich het recht voor te lange brieven in te korten. Alle brieven dienen naam en adres te vermelden Indien nodig kan de schrijver of schrijfster vragen enkel de initia len te vermelden of "naam en adres bekend bij de redaktie" De krant is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de brieven. Nu de brave mensen van de Zieken huisstraat te Outer hun honderd duizenden afgedokt hebben om een hun opgedrongen straat te bekos tigen, lijkt de kwaal der verhaal- belasting zich pas voorgoed te wil len nestelen in Groot-Ninove. De fameuze brieven, met rekeningen tot in de honderdduizenden deden ook hun intrede in de Hoogstraat te As'pelareEn Appelter re bleef evenmin gespaard Terwijl onze politici luidop zeg gen dat dit zo niet verder kan, denken ze waarschijnlijk .- "straks zijn jullie aan de beurt, Meerbeke, Denderwindeke en Neder- hasselt"Mogelijk is dit zo, heren politici, maar laten we toch alvast dit duidelijk afspre ken die kwaal dient gestopt, hier en nu. Er vielen reeds genoeg slachtoffers, te Aspelare, Outer en Appelterre. De kwaal -of is het een epidemie ?- dient nog dit jaar uit geroeid, en liefst vóór 10 oktober Daartoe werd een "Overkoepelend Actiecomité tegen de Verhaalbelas- ting in Groot-Ninove" opgericht. Dit Comité stelt zich tot doel de oneerlijke verhaalbelasting te doen vervangen door een eerlijk alternatief en het wil de publieke opinie in gans Groot-Ninove in dit verband sensibiliseren. Het Comité bracht de heer burge meester, de schepenen en alle gemeen teraadsleden op de hoogte van de grieven van een steeds groeiende §ractie van hun kiezerscorps Acties zijn in de maak. De Onze- Lieve-Vrouwemaand belooft nieuw leven te zullen brengen in de poli tieke arena van Groot-Ninove, want kwalen uit de middeleeuwen kunnen de Groot-Ninovieters in het crisis jaar '82 best missen. Het Overkoepelend Actie comité tegen de Verhaal belasting in Groot-Ninove. Redactie Solidariteit is een mach tig wapen Wie heeft er reeds de maandelijkse aankondiging van 't KLOKZJIEL ge vonden in "De Streekkrant"? Sinds januari van dit jaar maakt 't KLOKZJIEL het verschijnen van elk nieuw nummer bekend samen met een korte inhoud. Wie zich niet be zig houdt met reclamebladen kan ook een abonnement nemen. Stort 300 fr ASLK nr. OOI-0971808-41 van 't KlokzjiëlFernand Tavernestraat 23 Ninove en u krijgt 11 nummers van 't KLOKZJIEL door de postbode aan huis bezorgd. 't Klokzjiël De bijna voltallige klokzjiëlploeg op de retro-toergefotografeerd door Focus. De koffiepot die Rozemie vasthoudt moet beduiden dat het hier om kaffeegieters gaat. Een hoek van de stemmige tentoonstellingsruimte met rechts een monumentaal fototoestelzoals dat vroeger door studiofotografen werd gebruikt Vooraan een oude fonograaf uit Erik De Schrijvers kollektie speelde ou de krakers die de bezoekers hielpen zich te verplaatsen in de tijd.

Klokzjiel | 1982 | | pagina 2