't Klokzjiël op de gemeenteraad 22 april Ziekenhuizen en koliektoren Dr. Hemerijckx - monument waterzuivering Nieuw ziekenhuis Bebouwde kom stadsarchivaris vragen H-HHARTEK Bij de aanvang van deze gemeente raad begint Burgemeester Cosijns met een mededeling over "een aanval op de uitoefening van mijn ambt door een huis aan huis ver spreide folder". Ten behoeve van de lezer vermelden we dat het hier gaat om "MARIANNE" het blad van de socialisten. De Burgemeester ontkent het dat hij na het verlaten van de ge meenteraadszitting van 18/12/81 wegens ziekte, aanwezig zou ge weest zijn op een afscheidsfeest van de veldwachter van Lieferinge. De Burgemeester sedert 36 jaar ben ik raadslid zowel hier als in Meerbeke en het was zéér uitzonder lijk als ik afwezig was. Ik mag nog steeds mijn hoofd omhoog houden, zowel letterlijk als figuurlijk. Ik heb nog een tweede mededeling. Indien ik verhinderd ben zal Jacques Evenepoel mij vervangen als lste schepen Het punt vier van de dagorde bevat het goedkeuren van de eindafrekening in verband met de kosten van oprich ting van het Dr. Hemerijckxmonument. Jacques Evenepoel Het monument kostte 1.500.000 fr. 17 B.T.W. De inhuldiging inbegrepen was de totale kostprijs 1827.Ol8 fr. Er werd 954.898 fr. ontvangen aan vrijwillige bijdragen. Nationale Opvoeding en Kuituur zegde 200.000 fr. toe. De stad stortte twee keer 438.000 fr. Voor de aanleg van een kollektor op de rechter Denderoever te Ninove, dient er 25.576.391 fr. betaald te worden. Deze koliektor zal worden aangesloten op het zuiveringssta tion Op het einde van de zitting zal Georgette De Kegel nog een vraag stellen in verband met het waterzui veringsstation. Zij vroeg zich name lijk af wanneer dat de door de ge meenteraad aangekondigde vergade ring met de leden van Leefmilieu- Ninove zou plaats hebben. Timmermans op I6/10/8I heb ik het dossier van Leefmilieu-Ninove doorgestuurd aan alle bevoegde in stanties. Op 7/4/82 heb ik antwoord gekregen van de provincie. Na over leg met Leefmilieu zullen we een datum vooropstellen. Wij kozen als streefdatum dinsdag 8 juni '82. In het midden van de raadszaal staat een maquette van het nieuw zieken huis dat zou gebouwd worden door het O.C.M.W. maar dat samen met de H.H,Hartenkliniek zou uitgebaat worden. Het bestaat uit twee af zonderlijke vleugels die met mekaar verbonden zijn. Dit complex zou gebouwd worden in de weiden en ak kers achtèr de Leopoldlaan richting Poll are. Moens De Burgemeester Willen we een ant woord, dan is het nu of nooit Moens De Riemaecker gaat onderhandelen met zijn partijgenoten (Het gaat over 631.000.000 fr.) Zoals aangekondigd op de vorige ge meenteraad moest het reglement op het afbakenen van de bebouwde kom worden goedgekeurd. Alle leden hebben een lijst gekregen van de plaatsen langs de Rijkswegen en de Gemeentewegen die als bebouwde kom zullen worden afgebakend. Dit heeft als belangrijkste ge volg dat op deze plaatsen de snel heid zal beperkt worden tot 60 km per uur. De Burgemeester stelt voor per ge meente te stemmen. Het opvallende hierbij is dat iedereen ja stemt uitgenomen De Riemaecker die of wel neen stemt of zich onthoudt. Georgette De Kegel heeft het nog maals over het Marktplein te Dit punt wordt met algemeenheid van stemmen goedgekeurd. Punt dertien handelt over het open- verklaren van een betrekking van een deeltijdse archivaris (988 u/jaar). Georgette De Kegel Ik heb een te lefoontje gekregen ja, maar ik had het zó niet begrepen Dhr Beeckman leest klaar en duide lijk een zeer gedetailleerd ver slag voor van de stappen die wer den gezet om de gronden te onteige nen en de plannen te maken van het nieuwe kleuterblok, waarvan de bouw eerstdaags zal aanbesteed wor den. Georgette De Kegel Proficiat. De vragen van Antoine Callebaut gaan over de aanduidingen van de straat namen, het opmaken van een verkeers- studie van alle gevaarlijke plaatsen en de herstellingswerken aan het torenuurwerk en de kerkmuur te Den- de rwin de ke Over het aanduiden van de straatna men zegt Jacques Timmermans dat dit De raadsleden De Kegel en Calle baut staan aangekondigd als vraag stellers Denderwindeke. Uit een parlemen taire vraag zou gebleken zijn dat dit volledig eigendom is van de stad. De tweede vraag van Georgette De Kegel betrof uitbreidingswerken aan de gemeenteschool van Dender windeke "omdat ge niet geant woord hebt op mijn brief" zegt ze tegen schepen Beeckman. werk volop bezig is in sommige ge meenten. Voor Denderwindeke zijn plaatjes van de straatnamen in be stel 1 ing Bij de bespreking van de vraag over de studie van de gevaarlijke plaatsen is er even hilariteit als de Burgemeester Antoine Callebaut verwijst naar de Politiekommissaris. De Burgemeester kan zich niet hou den van te lachen. Antoine Callebaut stelde ook nog een vraag over het kultureel centrum en de atletiekpiste. Hierop begon de raad aan de geheime zitting Azaki Timmermans Wat het eerste punt be treft nemen we acte van uw aantij ging. We gaan hier geen debat over houden, trouwens er wordt zoveel geschreven. Over het tweede punt kan ik alléén maar zeggen dat dit niet ter sprake is gekomen op het schepenkollege. De Burgemeester Er werden leugens geschreven. Daarom moest ik mij ver antwoorden. Het komitee zal de 200.000 fr. van het ministerie terugstorten aan de stadskas en 5.880 fr. overdragen aan de damiaanaktieProficiat voor het komitee voor deze prestatie. Het valt niet dikwijls voor dat subsidies worden terugbetaald. TorrekenS Ik wens eveneens het komitee proficiatDit punt wordt met algemeenheid van stemmen goedge keurd. Timmermans Zelfs als dit er niet moest komen is de koliektor nog nodig voor de riolering van de stad Ninove. Het nieuw ziekenhuis zou tussen de 524 en de 631 miljoen frank kosten. We kregen dit voorontwerp in handen vlak na de vorige gemeente raad. Het moet echter toekomen bij het ministerie vóór 1 mei 1982. Dan pas zullen we zekerheid krijgen over de vergunning om het uit te baten. De Riemaecker We krijgen het mes op de keel. Vandaag zijn we 22 april! Moens Het moet binnen om een uitba tingsvergunning te krijgen. Wij vol doen aan de voorwaarden. De bal is dan in het kamp van het Ministerie. Zij moeten zeggen of er een bouwstop is of niet. Inderdaad PrieelS Wie is de bouwheer. Moens Het O.C.M.W. is de bouwheer en wij zijn de toezichthoudende over heid over het O.C.M.W. Het vooront werp was een "MUST", want anders wer den de klinieken gesloten PrieelS Wij moeten voorkomen dat dit aanbod verloren gaat Moens Ninove is een tussenschakel tussen de klinieken van Aalst, Brus sel en Gent. Tot nu toe werden er door het O.C.M.W. al meer dan 1 miljoen frank kosten gemaakt voor het betalen van de ontwerper. Du rant Dat is toch veel. Waltniel Wij pleiten voor de be langen van het gemeenschappelijk initiatiefDit projekt zal mis schien binnen 5-6 of ÏO jaar wor den uitgevoerdWij moeten er ons voor hoeden dat we niet hetzelfde beleven als met de Stedelijke Kliniek. Deze werd voltooid in het jaar 1952-1953 en het was reeds verouderd bij de bouw. Het zelfde gebeurde met de zwemkom. We mogen geen kosten maken op het sterfhuis. We moeten het plan kun nen aanpassen aan de noden van de tijd. PrieelS Er is géén uitgave meer nodig voor we het antwoord gekre gen hebben Moens Inderdaad. De Riemaecker Bij de aanwervings- voorwaardeh lezen we dat men moet houder zijn van een universitair di ploma van doktor of licentiaat ge schiedenis, middeleeuwen, nieuwe tij den of nieuwste tijden. En daaronder staat dat men moet slagen voor een wervingsexamen. Wie gaat er dat examen afnemen Burgemeester Wij kunnen u in de ju ry opnemen. Beeckman Mevrouw ge werd uitge nodigd door mijn diensten om het dossier te komen inkijken Moens Oorspronkelijk stond dat daar niet in. De Sekretaris De provinciale over heid heeft het zo goedgekeurd Moens Het is een part-time job Waltniel Wie een deeltijdse betrek king aanneemt kan nergens anders nog werken. Dit moet duidelijk worden vermeld. Trouwens ik kan het weten. Verekens In de overheidsadministra tie Wij zijn in dit geval niet. Wij moeten dat statuut over part time niet aannemen. Moens Zoals de Minister zegt, zal de wet veranderen. We zullen wachten tot deze wet is goedgekeurd. Timmermans Men heeft de vraag zeer letterlijk genomen. Het Markt plein rechtover de kerk is inder daad van de gemeente, maar u be doelde waarschijnlijk de plaatsen waar de woningen zijn afgebroken. Deze onteigeningen zijn gebeurd door de Staat. Samen met Dhr. De Riemaecker zijn we navraag gaan doen over de mogelijkheden om het Marktplein te verbeteren. Dit zou misschien volgend jaar kunnen ge beuren in het kader van het vei liger maken van kruispuntenWij zullen een voorstel doen aan "Bruggen en Wegen". Callebaut Bij de duivel te biech ten gaan zeker De Riemaecker Er bestaat zo een plan bij de politie De Burgemeester Signaleer ons alle gevaarlijke plaatsen. Callebaut De kommissaris heeft mij verwezen naar de Burgemeester. Timmermans Het kultureel centrum zou moeten opgedeeld worden in schij ven. Er moet gesnoeid worden. Dit zal niet meer de taak zijn voor de ze legislatuurVoor de Atletiek piste is de aanbesteding klaar. Wat betreft het torenuurwerk, hier voor was géén krediet meer voorzien in de begroting 1982. Over de kerk muur en de trappen van Denderwindeke werd er een studie gemaakt. Maar wat gaat er gebeuren met de koncessies van de graven Eén les is genoeg. Moens Volgende gemeenteraad komen de buurthuizen aan de beurt

Klokzjiel | 1982 | | pagina 3