E. Cosijns Ik wil burgemeester blijven tot in het jaar 2000 Deze brief ontvingen we op de redak- tie toen het vorig nummer net bij de drukker lag. Briefhoofd en handteke ning zijn rechtstreeks overgenomen. N I N O V E Wat door de andere kranten als een 1 aprilgrap werd beschouwd, is door het Klokzjiël juist beoordeeld. Op de uitnodiging van de burgemee ster om naar zijn persconferentie te komen op 1 april werd alleen door ons ingegaan. Een dankbare burge meester stond ons exclusief te woord. Burgemeester .- (zichtbaar wat gege neerd) Blij dat ge mij de kans geeft deze zaak definitief op te klaren. Ik heb er maanden van wakker gelegen, maar ik kon en mocht niet spreken. Enfin, 't gerechtelijk onderzoek, ge weet wel, vereist discretie. Burgemeester .- (rood aangeschoten) Ahwel, we kregen in september verle den jaar een anonieme brief binnen van iemand die signaleerde dat hij met zekérheid wist dat een zekere J. Timmermans uit Ninove handel dreef in benzinezaken en autobenodigdheden. De schrik sloeg me om het hart dat het stadsbestuur opnieuw in opspraak zou Burgemeester (zichtbaar verveeld) Wacht, wacht. Ik wil nu al plechtig verklaren dat deze zaak tegen 1992 zal geregeld zijn. 't Klokzjiël (schertsend bij 't afscheid) 1 april 1 meiCosijnske is er altijd bij Burgemeester .- (een oogje trekkend en ons in de hand knijpend fluiste rend Sus, sust...dat moogt ge wel denken, maar dat moet ge niet meer schrijven, zulle. IK al-uur Fried dus °w toespijs met heel mijn portemonnee ["Kies zelf' maar iets" zeg ik nog Wij wachten maar. Tien minuten, een hcilF uur, een uur. De koffie wordt koud. Gelukkig heb ik. nog konfituur in huisj En dmvFinne, zon stuk in de nacht, komt meneer er door met net zo'n stuk \n zijn voeten. Binnengetrokken inde Liberale Kring", broebelt hij En ah ik naar dat broodbeleg...s ...vraag, vliegt er een lege portemonnee door de kamer Dat komt ervanLeine, alt 0e volmachten geeft" aan zo n kerels. KABINET VAN O E BURGEMEESTER Ninove, 27/3/82 Geachte Perscorrespondent(e) Het is mij een genoegen u uit te no digen tot een persconferentie welke ik organiseer op 1 april om 19 u 30 in "Het Stalleken" te Lieferinge. De persconferentie zal handelen over een aantal politieke knelpunten wel ke de laatste maanden het Ninoofse beroerden. Mij werd een te grote zelfzekerheid verweten wanneer ik de pers uitnodig de te schrijven dat ik niet langer zou zwijgen omtrent het benzineschan daal. Nadien werd 't allerkante ge- insinueerd dat ik bang was te spre ken. Hewel, ik zal spreken en dan nog in Lieferinge omdat mijn schepen van Openbare Werken mij ook daar een aantal achterbakse handelingen rond de "Kasseide" in de schoenen schoof. Ik heb geen achterbakse berekeningen nodig om mij te affirmeren. Mijn zelfzekerheid steunt op mijn trefze kerheid. Een woord is voor mij een woord Vervolgens hebben diegenen die mij - met mijn verschijningen en verkla ringen - politieke - en goedkope publiciteit en bijbedoelingen in de schoenen schuiven het verkeerd voor. De tijd heeft zijn werk kunnen doen en is rijp om bewijzen op tafel te leggen en uit de dubbelzinnigheid te treden. Met hoogachting en dank bij voor baat. Burgemeester .- 't Doet me goed aan 't hart toch door één blad ernstig te worden genomen 't Klokzjiël Dank u voor 't kompli- ment. Maar nu ter zake. U belooft al zo lang nieuwe onthullingen te doen over de benzinezaak. Maar nu is alles afgelopen. Amen en uit. Zand erover 't Klokzjiël Zand erover Etienne Cosijns Burgemeester Alq bewijs van echtheid van het interview en uit dankbaarheid liet de burgemeester zich fotograferen met onze reporter komen. Ik speelde de brief door naar het gerecht. Deze deden gans de Technische Dienst verzegelen. Gans het wagenpark is gekontroleerd op ontbrekende onderdelen. Alle benzine tanks zijn op hun inhoud gepeild. Enfin, ik mag nu met een gerust ge moed zeggen dat Jacques vrijuit gaat. Trouwens die JTimmermans van die autoonderdelen moet een andere per soon zijn van dezelfde naam. Sla er Het Gouden Blad op na en ge kunt vaststellen aan de hand van de foto dat ik de waarheid spreek. Zand er over. Afgelopen. 't Klokzjiël U werd dus misleid Burgemeester .- Ik vermoed dat de CVP erachter zit en dat zij bij ge brek aan beter deze flauwe toer heb ben uitgehaald. 't Klokzj iël Waar u bent ingelopen! Burgemeester (opgelucht) Nu is al les weer koek en ei. Jacques geniet opnieuw mijn volste vertrouwen. Trou wens ik neem hem 's zaterdags terug mee op tournee, wanneer we bij. de jubilees voor de foto's gaan poseren. 't Klokzjiël Na de verkiezingen terug een CL-SPcoalitie Burgemeester .- Wat denkt ge Dat ik gedurende zes jaar op de pilaren- bi jtersgezichten van Torrekens of Prieels wil zitten zien Geef mij maar André StevensElk schepen college tapt hij vuile moppen dat het een plezier is. Daarom geen dames op het collegeIk heb niets tegen vrouwen, maar André wil ik voor geen geld missen. 't Klokzjiël Hij maakt het burge meesterschap dragelijk Burgemeester En of Elke dag moet ik ambtshalve al die begrafe nissen aflopen en op de weekend de gepensioneerden aandoen. Zonder de vrolijke noot van André hou ik het niet uit 't Klokzjiël Nu een ernstige zaak. U beloofde in 1983 de Ronde (van Vlaanderen) via Appelterre en Outer af te leiden. Beseft u dat Neder- hasseltPollare en Okegem nog uit gesloten blijven 't Klokzjiël In 1992 Burgemeester Ja, ja. Ik wil ook nog in 1994 verkozen worden en burgemeester blijven tot het jaar 2000. Daarom dat ik in schuifkens werk. Men mag het volk niet alles in één keer geven. Met de verkiezingen van 1976 kwam alleen Denderwindeke, Ninove, Meerbeke, Neigem en Liefe ringe aan de beurt. Vergeet niet dat dit jaar de ronde voor het eerst ook door Aspelare en Voorde trok. In 1988 komt daar Appelterre en Outer bij. En de apotheose komt, als 't God belieftin 1994. Dan worden al de twaalf deelgemeenten aange daan. 't Klokzjiël Wat vindt u van 't Klokzjiël (We overhandigen de burgemeester ons aprilnummer) Burgemees ter Ha, ha, ge tekent hier Etjen tienmaal op een veloken. Weet ge dat ik in geen vijftig jaar op een fiets heb gezeten t Klokzjiël En toch wielerkoersen organiseren Burgemeester Da's 't geheim van mijn populariteitDe mensen verdragen dat van mij. Als ze mij maar op den tele visie zien. Moest ge weten hoeveel mensen me achteraf komen zeggen 'Etienne, kern u gezien zelle. Ge deed het wel. Ge zijt ne skonen burgemeesterDe mensen willen mij op TV en ik tracht aan die verlangens tegemoet te komen. Zo simpel is dat. 't Klokzjiël Wat beschouwt u als het hoogtepunt uit uw carrière Burgemeester Ahwel, die trekking van de nationale loterij, toen ik samen met staatssecretaris Louis op één knop ging drukken, voor het oog van miljoenen kijkers. Voor één betaald en met zijn tweeën het scherm op Ge moet het maar kunnen. Die van den TV waren kompleet ver rast en ze zijn ons achteraf komen feliciteren voor den truk. 't Klokzj iël Wenst u via ons blad nog een boodschap over te brengen aan het volk. Burgemeester (pathetisch) Ik wil er nog eens de nadruk opleggen, dat ik voor eenieder opensta. Maar spe ciaal tot Armand De Riemaecker wil ik zeggen Armand, leg de ruzie bij met Jacques en kom bij ons op de CL, een schepenpost is voor u weg gelegd. En tot mijn rode vrienden zeg ik kameraden, ik ben blij dat dit 1-aprilinterview op 1 mei ver schijnt Anonymus

Klokzjiel | 1982 | | pagina 4