Het ninoofs schoolgezelschap bracht 'Groeten uit Nice' De Potrettentrehher Karei Lavigne op de 'korrel' Jan Van Weyenbergh en Rudolph Ramming of romantiek in haar edelste vorm Na een aarzelend, eerder onper soonlijk begin, heeft het jonge duo Van Weyenbergh, Ramming ons uit eindelijk volledig in de ban kunnen brengen van hun grotendeels roman tische uitvoering. Schuberts "Sonatine nr 2 in a opus 137" voor viool en piano, waarmee het programma startte, kon niet overtuigen. Daarvoor was de inzetter va,n viool te nerveus, en schortte er te vaak iets aan het harmonische samenspel. Schubert werd iets te veel op de vlakte gehouden. Vreemd dat zelfs Jans wonderbare klank kleur (een recent verleden had ons hiervan leren genieten) verstoken bleef. Pas in de finale, toen het werk zijn climax opdrong, klonk het duo veel spontaner. Deze gunstige trend werd door Jan Van Weyenbergh doorgetrokken in zijn sublieme vertolking van Bach "Sonate in g BWV 1001" voor viool solo. Misschien werd Bach wat te stevig vettolkt, maar het geheel imponeer de door de subtiele toonjuistheid en de wijze waarop baslijn en melo die uit elkaar werden gehouden. Het stuk spreidde de barokke sfeer ten volle uit, zonder te vervallen in een te romantische vertolking. Concentra tie en virtuositeit werden hier ten top gedreven. Wondermooi, heerlijk waren het "Adagio ERV 261 en het Rondo in CKV 373" voor viool en piano van WA Mozart. Het was onvergetelijk hoe sfeervol, melodieus het duo de zaal tot een weemoedige stilte drong. Ramming, be geleidde beheerst en onderdanig, (wat voor vele pianisten begeleiders hier een te zware opdracht blijkt) Sober werd de viool ondersteund. Haar fluwelen klankkleur bracht Mozart perfect naar voor Van Weyenbergh en Ramming op hun paas- best. Het waren schitterende ogen blikken, getuigend van een meester lijke en tevens spontane beheersing van muziek en instrument. Jammer dat Brahms' zangerige, veeleisende en beroemde "Sonate nr 2 in A op 100" op het einde van deze concertavond werd gebracht. Het duo schitterde in deze Sonate, doch het gevaar van een romantische verzadiging leek ons niet ondenkbeeldig. Ook vermoeidheid stak soms in overhaaste passages de kop op. De overvolle raadszaal reageerde te recht dankbaar en terecht enthousi ast. Jan kon zijn technische kwali teiten botvieren in een spektakulai- re "bourrée uit Sonate in D van Le Clercq" en nog een tweede ex traatje, een ietwat overhaaste KIompendans. De avond besloot met de proclama tie van de laureaat van het 3de toneel tornooi van de stad Ninove. Geen prijs voor de beste hoofd- of bijrol dit jaar doch wel voor decor ontwerpers. Deze onderscheidingen gingen naar KVLV-KAV MEERBEKE met "Stoelendans" en naar het NINOOFS SCHOOLGEZELSCHAP met "Groeten uit Nice" Laureaat van het tornooi werd "Het Ninoofs Schoolgezelschap"(de hoofdprijs 10.000 fr.) Natuurlijk zorgde een receptie voor bekoeling (of verhitting?) van alle emoties. Niets dan glunderende gezichten evenwel... Een stralende Jean Van der Schueren, die andermaal een suksesvolle, grandioze concertavond organiseerde, trotse toneel laure aten' enz...het tevreden duo Van Weyenbergh - Ramming. Hopen we dat ze, vooral dan Jan Van Weyenbergh, hun talent verder weten te boetseren met dezelfde energie en spontaniteit als de voorgaande jaren. Wellicht hoorden we vrijdag avond een toekomstige laureaat van de "Koningin Elisabeth wedstrijd": Jan Van Weyenbergh, een naam om te onthouden. Wie het concert miste kan Jan nog aan het werk horen op de radio en dit op BRT 3 op 13 mei om 15.00 uur en RTB 3 op 23 juni om 16.00 uur.. Eddy Peremans Het volgende Koepoortconcert, te vens het slotconcert van deze derde reeks concerten gaat door op vrij dag 30 april om 20.30 in de Koepoort met "Transparant" Jean VD Schueren gitaar, Frank Theuns fluit, Martha Szabo harp, Beatrijs De Vos zang. Zij brengen werken van Stravinski, De Falla jongen,,Fongen,.a Opnieuw zorgde het Ninoofse N.S.G. voor drie hoogstaande voorstellingen. Voor het eerst deelnemend aan het T0NEELT0RN00I VAN DE STAD NINOVE, werd ditmaal een fris blijspel van Dick Van Maasland voor het voetlicht gebracht. Casper De Vries (Mare Siroyt), een doorsnee-Hollandse huisvader, heeft voor een spotprijs een riante villa in Nice kunnen huren. Zijn vrouw Clara Hi 1 de Kiekens) en zijn hupse dochter Sita (Morena De Backer) kunnen hun ogen niet geloven. Het schijnt allemaal te mooi om waar te zijn het zeer luxueuze gebouw ligt vlakbij de Mëditerranée, die gedu rende het hele stuk aanwezig blijft (niet in het minst dank zij Toon Hermans) Er schuilen echter verscheidene ad dertjes onder het gras. Een eerste duikt op in de persoon van mevrouw Westveld-Haanstra (Daniëlla Leeman) en haar "lieverdjes" Micky (Marleen De Vits) en Lammy (Dirk Van Liede- kerke). Zij beschikt eveneens over een kwitantie-in-regel Maar ook de jonge kunstschilder Vincent Punt (Philippe Van der Hae- gen) doet zijn onverwachte intrede. Hij komt midden de hoogoplopende discussie tussen beide families te recht. Het verhuurbureau "Eldorado Express" schijnt nog mensen te heb ben beetgenomen. Alles wordt nog ingewikkelder met de komst van het mysterieuze wufte wicht Karina (Greet De Troyer). Er blijkt niets anders op te zitten dan de villa te verdelen. Ook dit loopt niet ongestoord want kort na elkaar komen ook nog de bazige tante Mien (Monique De Witte) en.de ge heimzinnige Bruno Lamperti (Paul Van Der Haegen) binnenstormen. Al deze typische blijspel-ingrediën- ten zorgden voor een sprankelend vertoon in een bijzonder geslaagd decor, sober maar zeer funktioneel en suggestief, (ontwerp Rik Lemai- re uitvoering door de beroepsaf deling o.l.v. Karei Fermon en Paul Van Der Smissen) Ook het geluid en de belichting droegen veel bij tot actie en sfeer schepping (Guido Breynaert en Jean- Marie Maes). Ook grime (Anne Hoorens en Josée Snoeck) en kleding (Helena Ravijts) waren zeer geslaagd. De 3 bomvolle zalen moet men alles zins niet meer overtuigen. Het N.S.G. brengt steeds voorstellingen met stijl en klasse. 0p 26 maart laatstleden was Karei Lavigne te gast bij Focus-Ninove en al was de belangstelling van de Focus-leden ronduit mager te noemen (16 aanweziaen waaronder 4 uit be vriende klubs),de avond was er ze ker niet minder interessant om. Eens te meer hadden de afwezigen ongel ijk. Voor wie enigszins vertrouwd is met de Belgische amateur fotografie is Karei Lavigne geen onbekende. Zijn zwart-wit foto's worden immers regelmatig aanvaard en zelfs be kroond. Geboren Limburger, zijn vader was architekt, liep Karei Lavigne kollege te Gent. Aangezien hij naar eigen zeggen minder goed was in tekenen, bood fotografie voor hem een interessant alternatief. Ook poëzie en schilderkunst boeiden hem erg en lagen ongetwijfeld mee aan de basis van zijn fotografische stijl. In dat opzicht is Lavigne geen candid fotograaf te noemen. Ook de zuiver technische fotografie ligt hem minder. Bij hem is elke opname volledig geregisseerd. Het medium "korrel" samen met "alle mogelijke gradaties in zwart-wit" weet hij wondergoed te benutten om zijn foto's de zo typisch romantische tint te geven. Fotoklub Doka Mol heeft aan de kei harde werker Karei Lavigne een erg gewaardeerd fotograaf. r r n Het Ninoofs Schoolgezelschap in vakantieplunjewinnaar van het Toneeltor- nooi van de Stad Ninove. FOCUS' FOTO - EN DIARUBRIEK Summer

Klokzjiel | 1982 | | pagina 6