Vrij podium Kinderen uit de savooien valiezenkoers zeepkistenkoers LIEKES WEDSTRIJD: geef bezze Beginnende groepen een kans geven is altijd al èèn van de bedoelingen van de Savooifeesten geweest. Het podium en de muziekinstallatie staan voor deze groepen of personen ter beschikking op zaterdag 21 en zondag 22 augustus van 18 u tot 20 u. Elke groep krijgt 2o minuten de tijd om haar kunnen aan het publiek te toetsen vergoeding 500F voor de moeite) Er is echter een beperking van 3 groepen per avond zodat we de raad geven gauw in te schrijven bij of naar Ivan De Jonge,F. Tavernestr. 84, 9400 Ninove, Tel: 054/330858 Naam adres en groep niet vergeten te vermelden. Reeds twee groepen hebben zich gemeld: Voor zaterdag is dat BLOODSHOT die symfonische rock brengen uit Harelbeke. Voor zondag: VOODOO RHYTHM, een ninoofse groep met, zoals de naam al liet vermoeden, nummers met ritme als hoofdingrediënt. SpelersBaeyens Gèert drums), Van Kerkhove Hans (gitaar en basgitaar) en Van Laeren Philippe(zang gitaar en piano). Een vierde(elektr. piano beschikbaar)en een vijfde man (gitaar of basgitaar) worden momenteel nog gezocht. KontaktadresVan Laeren Philippe, Ameiveld 98, 9400 Ninove Tel: 054/32.22.88. Is het omdat de kinderen uit de sa vooien komen dat ze ook zo graag naar de savooifeesten komen Wie zal het zeggen .Feit is dat ze er zich ferm amuseren want er is veel te doen en alle kinderen zijn welkom, ook van buiten de wijk. Wij stellen u voor onze superplezante op zaterdag 21 augustus om 13.30 u inschrijving kafee Kontrast, Zuid straat. Dit is geen spel zonder gren zen met valiezen of zo, het is een typisch ninoofs woord dat betekent verkleed in de gekste dingen, samen met een paar muzikanten al zingend door de wijk dansen en wandelen. Hier en daar krijgen we misschien een lekkere limonade van een vrien delijke kafeebaas en tenslotte ko men we op het pleintje en daar be ginnen de plezierigste volksspelen die ge u kunt voorstellen. Zakken- lopen bijvoorbeeld of boterhammen met choko aan een koordje opeten met de handen op de rug. Lekker en nog vele verrassingen. Er zijn prijzen voor iedereen Maar het spannendst wordt toch de... inschrijving kafee Kontrast, Zuid straat Die gaat door zondag 22 augustus om 15 u. Ingevoerd toen de wijk haar 50ste kermis vierde, is dit reeds de 4de zeepkistenkoers. Ie dereen kan meedoen. Wat is nu een zeekist Een zeepkist is een ste vige kist of bak, gemonteerd op een onderstel van 3 of 4 wielen, waarvan het voorwiel of -wielen moeten bestuurbaar zijn vanuit de kist, door een autostuur, een fietsstuur, touwen of iets derge lijks. De kar moet ook kunnen ijem- men op een of andere manier, des noods met een anker. In de kist neemt de chauffeur plaats, voor zien van een helm (verplicht) Hij mag geen gebruik maken van pedalen of een motor, want de wa gens worden geduwd door de tweede piloot, die zich niet mag laten vervangen onder de rit. Een her steller of mecanicien is ook steeds handig in de ploeg, die ook liefst veel supporters telt. De ploeg kan verkleed zijn, nog zo plezant De "carrosserie" kan mooi beschil derd en versierd worden. Vergeet de naam van de wagen of de ploeg niet te schilderen Er zijn mooie prijzen o.a. van de mooiste wagen en uiteraard ook een palm voor de snelste. Het reglement en het par cours (te volgen weg) worden ter plaatse wel uitgelegd. Prijsuit- del ing op het podium. te leveren. Dus blues, contry- blues, Hawai bluegrass, music- halls, country en dergelijke. Patte van de Katte, Kobbe Coene, Vovo Baptiste la Mitraillette en Valeer L'Apache Klakke spelen skiffle zonder wasbord en jugband zonder Jug. Misschien zijn ze ook wel bereid hier en daar een kandi daat van de liekeswedstrijd te begeleiden. Vragen staat vrij Tuur is ook de medewerking van veel ninoofse verenigingen. Enkele van hen zorgen ook voor animatie, zo zijn er -HET INTERNATIONAAL V0ETBALT0R- N00I. van V.K. Koeterook, terrein "De Geyter",Aardeweg Outer. Programma zie kalender. Dezelfde voetbalploeg verzorgt voor de Irisch coffee-stand op het plein tje. Lekker spul Iets nieuws dit jaar is het TOUWTREKKEN ingericht door v.z.w. Boot Hill op zondag 22 augustus tussen 15 en 22 uur dit gaat door aan kafee Boot Hill in de Gisbergse straat, vlak tegenover het plein tje. Er is vrije inschrijving van ploegen van 6 man vóór 15 u in het kafee. Het EETKRAAM wordt, dit jaar ver zorgd door 't Vuchthuis. We zullen dus niet verhongeren. Onder de vele INFO-STANDSzal uite raard 'T KL0KZJIEL niet ontbreken met ons werpkraam. "Laat de koppen rollen en een stand met onze kijkboeken "Ninovieters Kaffeegie ters" en onze huidige en oude num mers Kom eens langs Samen met de karnavalrevue is de liekeswedstrijd uitgegroeid tot een must voor wie het ninoofs volkstalent aan het werk wil zien. De nu reeds zesde "zoektocht naar het beste ninoofse lied" doet een oproep aan alle inwoners van groot- Ninove en omliggende die de in spiratie hebben om een liedje (of2) in mekaar te draaien, dat ook te komen zingen op het podium alleen, in duo of in groep. Voor wie zich zelf niet kan begeleiden, staat Marcel Deneve klaar om daar desge vraagd voor te zorgen. De liedjes hoeven ook niet persé zelfgemaakt te zijn, hoewel originaliteit door de bekwame jury altijd naar waarde wordt geschat. Maar niet alleen door de jury, ook het publiek krijgt de kans om stem uit te brengen, nl. op de achterkant van de entreekaartjes. Naast de ere medaille voor de winnaar zijn er nog vele mooie prijzen te winnen, 't Klokzjiël publiceert bovendien de tekst van het winnend lied. U kunt inschrijven door uw naam en de naam van de (lof2) liedjes op te geven vóór de Savooifeesten in kafee Kontrast (Zuidstraat) of tijdens de feesten op het sekreta- riaat of bij Rufijn. De inschrij vingen worden afgesloten maandag 23 augustus om 20 uur. We hoorden links en rechts dat er reeds druk wordt geschreven en gerepeteerd. Waarop wacht u dan nog (Ik hoor Jimi al in de verte). BOLLING EN ZO Een mooi aspekt van de savooi feesten zijn de traditionele spelen van de wijk. Van zaterdag tot maan dag zijn ze elke dag op het program ma te vinden. Het wijkkomitee dat dit jaar fel is uitgebreid, zorgt voor de organisatie. Wie de spelen niet kent, worden ze wel uitgelegd. Iedereen kan meedoen. Sympathiek

Klokzjiel | 1982 | | pagina 10