Be Potretten irefoher Dia's worden blommen 9 Op vrijdag 3 september e.k. opent Focus-Ninove het nieuwe fotojaar 1982-'83. Geïnteresseerden kunnen voor de vergaderingen zoals steeds terecht in het klublokaal Café Passage, Stationsstraat 31, Ninove te 20 uur. Voor wie wat meer uit zijn fototoestel wil halen dan de gewone vakantiekiekjes is het zeker een gelegenheid om aan te sluiten, immers net zoals verleden jaar bleven de resultaten van de Focus-leden niet uit en dit zowel op provinciale, nationale als in ternationale wedstrijden. Ter illustratie de behaalde resul taten sinds 1 januari 1982 in de afdeling dia (afdeling zwart-wit in een volgend artikel) De Fraine, Clement Herremans en Albert Gottermans. Voor het eerst werd dit jaar ook deelgenomen aan de wedstrijden georganiseerd door de Belgische federatie van fotokringen. Zowel in de eerste als in de tweede reeks van de prijs Populaire wist Jozef De Fraine zich met één dia te plaatsen onder de besten (res pectievelijk 16de en 34ste)Dit leverde Focus mede dank zij de punten gescoord door de andere leden de 26ste plaats (1ste reeks) en de 32ste plaats (2de reeks) op in het klubklasserrentIn de wed strijd voor de schaal Lebecq wer den geen Focus-dia's weerhouden maar werd de klub toch 25ste dank zij het puntentotaal. Ook op het vlak van de diareeksen was er dit jaar verheugend nieuws. De diareeks "Lintjes werden bloro men" van Clement Herremans en Jozef Duym bevestigde dat de suc cessen van vorig jaar niet toeval lig waren. Immers deze reeks werd op het internationaal dia festival, georganiseerd door de Koninklijke Mechelse Fotokring, bekroond met de gouden medaille, terwijl op het internationaal festival van Epinal (Frankrijk) het Mekka van de diareeksen, de prijs van de pers werd in de wacht gesleept. Slechts weinig klubs kunnen een dergelijk palmares voorleggen G.B.O. -Iris Aartrijke, 13de internati onaal diasalon Guido Baeyens en Albert Gottemans elk 1 dia weerhouden -Afga Gevaert, 6de nationaal dia salon Guido Baeyens 2 aanvaar dingen. -Diaklub Projecta Heusen Zolder, 2de nationaal diasalon Baeyens 4, Gottemans 3 en Jozef De Fraine 1 aanvaarding. -Artosa Tienen, 2de internationaal diasalon Baeyens 1, De Fraine 2. -Focus Meerhout, 4de nationaal dia salon Baeyens 1 aanvaarding. -Boelwerf Temse, lCde nationaal diasalon Baeyens 2De Fraine 1 -Zodiac Tessenderlo, 2de nationaal diasalon Baeyens en De Fraine elk 1 dia weerhouden. -Davidsfonds Lint, 1ste nationaal diasalon De Fraine 1 dia weer houden. -Kon. Lierse Fotoclub, 30ste natio naal diasalon Baeyens en De Fraine elk 2 aanvaardingen. -Fotoclub Saint-Nazaire (Frankrijk) 10 de Internationaal diasalon: UeGen5 de pittoresk uerNieuwde KBSaffiral MONuHewr S-SffiKSB oerktaard K0NTRA5T De Fraine 1 aanvaarding. -Imago Hamme, 17de Benelux salon: De Fraine en Gottemans elk 1 dia weerhouden -Kemlis leper, 1ste nationaal dia salon Baeyens 3, De Fraine 2. Ook in de provinciale wedstrijd, georganiseerd door de Oostvlaamse Unie van Foto-en Diakringen, kwam Focus-Ninove op het voorplan. Als laureaat van 1981 leverde Focus de jury voor de 1ste reeks en nam zelf uiteraard niet deel. Na de 2de reeks, gejureerd door VTB-Gent, stond Focus echter op nieuw als eerste geklasseerd in het klubklassement met weerhouden dia's van Danny en Benoit Verhas selt, Isidoor De Troeyer, Marcel De Wilde, Gerard Cosijns, Jozef In afwachting dat de reuzevisgraat aan het Ninoofse station de wagens van de pendelaars dagverblijf verschaft, hebben de kinderen een reuze verkeersvrij speelplein gevonden. "KRISTINE"foto van Marcel De Wilde,1980

Klokzjiel | 1982 | | pagina 9