CARD O EN: Het tnio spaghetti io r— Voor wie is de karnavaistoet KINDEKE JEZUS OPERATIE "ZWEER" CLOU In de "Galerij der Ninoofse vedet ten" qua folklore, en dit over de laatste 50 jaar, mag zeker Kamiel Van Impe, beter gekend als "Kazzeken de Sjampetter" niet vergeten worden. Kazzen is meer dan 30 jaar poli tieagent geweest hier in onze stad, en werd door iedereen gaarne gezien. Onze Kazzen liep, steeds vriendelijk knikkend door de stad en kon niet beter vergeleken worden dan met één van die missiespaarpotjes, waarop als men er één geldstuk in stak het zwart ventje knikte en bleef knikken. Kamiel was door zekere omstandigheden, in de oorlog van 1940, bruggewach- ter geraakt, (Kamiel was van beroep verver) en na de oorlog zonder examen, bij de stedelijke politie overgeschakeld.Kazzen was bepaald een goed politie man, maar och, toch zo naïef. Wanneer het op slagvaardigheid aankwam, was Kamiel steeds pre sent, maar wanneer het met de geest diende te gebeuren, ver loor Kazzen 75/100 van zijn waarde. Toen ik dan op mijn beurtpolitie man werd en ingeschakeld werd, bij Kazzen en..Pynte was het spel kompleet. Na enkele tijd werden wij de "Heilige Drijvuldigheid", onder verdeeld als volgt Pynte God de Vader. Ikzelf God de H. Geest en Kazzen niet God de Zoon, maar wel Kindeke Jezus. Wat wij met Kazzen allemaal uit gespookt hebben grenst aan het ongelooflijke Ik herhaal nogmaals, Kazzen was verre van dom en zeker niet als men op de vuist moest gaan (wat toendertijd geregeld gebeurde), maar wanneer er papier en pot lood bij te pas kwam diende hij door één van ons beiden (Pynte of ik) te worden geholpen. Dit laatste is denkelijk de re den, waarom hij zo aanhankelijk was ten opzichte van ons beiden. Ten opzichte van Maurice Pynte, was Kamiel wat wantrouwend maar ik was voor Kazzen werkelijk God de H. Geest. Met al zijn problemen kwam Kazzen bij mij en in de mate van het mogelijke werd hij geholpen. Nu nog, 40 .jaar later, komt Kamiel steeds bij mij en zeker wanneer hij problemen heeft, zij het dan van andere aard. Kamiel heeft steeds blindelings vertrouwen in mij gehad, waardoor hij zo dikwijls werd beetge nomen. Wie daar het meest ple zier van gehad heeft (en nu nog) was Kamiel zelf. Wanneer hij mij komt bezoeken en dat gebeurt geregeld, heeft hij steeds de mond vol over onze vroegere avonturen. Nu moet ik wel opmerken en zeker niet om excuses, dat onze werkelijke dienst nooit onder deze "avonturen" geleden heeft. Bij onze oversten stonden wij goed aangeschreven, van hogere magistratuur, kregen wij geen opmerkingen en het regerend gemeentebestuur, onder leiding van Burgemeester Van Trimpont was ons welgezind. Allemaal factoren, die ons goed gelegen waren. Pynte zelf, was één van de beste politiemannen, welke Ninove ooit in zijn kader heeft gehad. Hij kon alle zaken en situaties aan. Ikzelf en dit zonder de minste pretentie, kon ook mijn plan trekken en Kamiel loodsten wij altijd over het moeilijke heen, zodat niemand aanstoot kon nemen aan ons werk. Wij stonden goed V.l.n.r. Marcel Cardoen, Kamiel (Kazzen) Van Impe en Pynte,het trio spaghetti aangeschreven bij de bevolking en konden met één luimig woord of kwinkslag al eens een situ atie redden, die dreigde uit de hand te lopen. Kortom, allemaal redenen om kontent te zijn. En dat waren wij ook. Dit tevreden zijn, ligt waarschijnlijk aan de basis van de plezierige, soms gekke toeren, welke wij met ons drieën uithaalden.Het be zorgde ons na korte tijd de naam van "Trio Spaghetti". Dat ons zorgenkind, Kamiel, meestal de dupe was van deze farcerij was, gezien zijn na- ieveteit, vanzelfsprekend. Ik kon met Kamiel doen wat ik wou. Het is niet te geloven. Maar het is een waarheid, als een koe. Met de jaren werd hij steeds meer aanhankelijk en toen wij hem dan ten lange laatste door het examen van politieagent "brachten" was de kous volledig af. Ik zal trachten u daarvan enkele bewijzen te geven. Wij doen nachtdienst. Dat ge beurde van 12 uur middernacht tot 6 uur 's morgens. Kamiel loopt al enkele dagen te jammeren, over een zweer, die maar niet wil openbreken en komt rond middernacht om zeggens kreunend op dienst. Op mij aan merking, dat hij maar moest thuisblijven en dat het zonder hem ook wel zal gaan, reageert hij met te zeggen dat hij liever bij ons is. Kamiel blijft maar kermen over die zweer en op ze ker moment spring ik voor hem, en zeg dat ik de zweer ga open snijden. Daar bewuste verzwering kort bij zijn mannelijkheid ligt, gebied ik hem zijn broek te la ten zakken, wat hij dan ook doet, zeggende "Ziet dat gij mij geen zeer doet". Nu Kamiel al gedaan heeft wat ik gevraagd heb, moet ik dan ook voort, en neem een gilletmesje waarmee ik licht over de verzwering ga, zodat het mesje de wonde niet opent. Kamiel it- springt als van een wesp gestoken recht, en...ziet dat de zweer niet geopend is. Hij verwijt mij dat ik geen goed dokter ben. Nu gebied ik met vaste stem, dat hij weer moet gaan zitten en dat (op mezelf doelend)Dr. Van Der Hulst hier is. Ik geef nu met vaste hand een kerf in de zweer, zodat de etter er uitspingt. Meteen springt Pynte recht, en zegt (op zichzelf doelend) "En dokter Li gaat meehelpen. Ineens wordt onze Kazzen wit als een lijk, beginnen zijn ogen te draaien en bij het zien van Pynte's witte hemdsmouwen (ik weet niet, waarom Pynte een wit hemd droeg) draait hij van zijn sus, meteen de slip van zijn hemd, dewelke hij boven zijn ge slachtsdeel hield, opheffend. Pynte merkt laconiek op, dat hij "de onbekende soldaat laat zien". In het begin zien wij er geen graten in dat Kamiel zijn be wustzijn verloren heeft, maar naargelang de tijd verstrijkt en wij Kamiel op "zijn plaats" niet krijgen, worden wij toch, enigszins ongerust. Ik sla zachtjes met mijn handen,in Kazzen zijn gelaat terwijl Pynte, water in zijn mond neemt en op Kazzen spuit. Ineens lost Kamiel een donder van een wind, wat Pynte doet beslui ten..."Hij blaast zijn laatste adem uit". Het moet zijn dat agent Van Pachterbeke (die nu nog op dienst is)zich bewust wordt van het gevaar, want samen met zijn gezel Frans Van Der Haegen, die ook reeds overleden is, stapt hij het af om...een nachtronde te doen, zodat ik met Pynte al len blijf om Kazzen op zijn po sitieven te helpen. Ten lange laatste is ons dat gelukt, maar niet voordat wij, de schrik van ons leven hebben gehad. Kamiel is minstens 10 minuten buiten bewustzijn ge weest, zodat wij op zeker moment besluiteloos werden. Toen Kamiel op zijn positieven was, stond hij met verwilderde ogen recht, trok zijn broek op, bekeek ons meewarig en ging als een gebroken man..huiswaarts Later hebben wij dit geval aan Dr. Callebaut verteld, die ons de raad gaf, als dat nog eens voor viel wij ons "slachtoffer" plat op de grond moesten leggen, in- plaats van in de stoel te laten zitten. En nu komt de "clou" van het voor val. Toen Kamiel, 's anderdaags middernacht, monter en fris op dienst kwam, waren wij natuurlijk gelukkig en blij. Hij was lijk een duivel uit een kastje. Ik had natuurlijk, (nu alle ge vaar geweken was) het laatste woord en toen ik tegen onze Kazzen zei, "dat ik zijn lijk onder de trein zou geworpen heb ben, om alle sporen van ons optre den te doen verdwijnen, antwoordde Kazen serieus "Gij denkt toch zeker niet, dat ik jullie zou ver raden hebben M. Cardoen Volgende maand Verdere avonturen van het trio Spaghetti De karnavaistoet of Rozezondag- trein is een spektakel dat niet alleen veel volk naar Ninove trekt, maar dat ook maandenlange voorbereiding en werk met zich brengt voor heel wat enthou siaste karnavalgroepen. Het is typisch voor een dergelijk volksgebeuren dat de meeste kar- navalverenigingen ook uit de volksrijke buurten komen voor wat Ninove-stad betreft, namelijk de Blokken, Savooistraat-Niepers - veld, Preulegem, de Groeneweg, de Nederwijk-Pamelstraat enz. straten zien trekken en niet al leen door de winkelstraten van het centrum, dat zó al de grootste feestelijkheden in de schoot ge worpen krijgt. Twee mannen die al lang er voor ijveren, om de Rozezondagtrem door hun wijk,dat is Pamelstraat- Nederwijk, te zien passeren zijn Alfred Van Impe en Andrê Van Laethem, respektievelijk voor zitter en ondervoorzitter van "de Koepeurtboys"Toen we hen opzochten in hun lokaal Café Radijzenhoek in de Pamelstraat, pleitten zij voor hun zaak als volgt Alfred Van Impe "Vorig jaar heb ik me op de perskonferentie in 'De Keizer' reeds tot de aanwezi gen gericht en gevraagd of het niet mogelijk zou zijn om de Rozenzondagtrein langs onze wijk te laten voorbijtrekken. Begrijpelijk dat het toen niet meer mogelijk was, daar de plannen reeds vast lagen voor de 'tour'. Nu zijn we er vlug ger bij en we hebben reeds enkele maanden ons uitgestip peld parcours in de handen van het bestuur gegeven. Vergeet niet dat door de nieuwe bestrating in de Pamelstraat en Nederwijk, de stoet geen hin dernissen meer zou kennen. Om onze vraag kracht bij te zet ten, ben ik samen met André Van Laethem de ganse wijk rond getrokken met een petitielijst Tot onze grote voldoening hebben niet minder dan een vijfhonderd tal gezinshoofden deze getekend en ons aangemoedigd in onze aktie ±n onze volksbuurt zijn er 4 karnavalgroepen de mini-stars de Play-boysde F.O.S. en de Koepeurtboys. We hebben hier een prinses van de 3de leeftijd gehad, ook prinses Tania en vorig jaar een prinses van de jeugd. Ge ziet, karnavalbloed is er in onze buurt genoeg. De koepeurtboys vieren dit jaar hun lode karnavalgebeuren. Als de stoet hier kon passeren zouden onze karnavalisten en buurtbewoners de inrichters zeer dankbaar zijn". Tot zover voorzitter Alfred. Wie deze aktie wil steunen, kan de petitielijst gaan teke nen in café Radijzenhoek. We wensen hen veel succes. André Van Laethem en Alfred Van Impe tonen fier de volge schreven petitielij sten

Klokzjiel | 1982 | | pagina 10