[gemeenteraad 5 Kolere wiezen Is vertrouwen zo eenvoudig in de qebieren (m /Tk ben Kier de en 19e dit rechf heef F op eer\ re^enboo^ Verkiezingslachertjes Debat Feckkeut" i:im XE EEWM BURGER DE WAKKERE BURGERS 'MM iii Ui -Ah, Komera, kom binnen, mens. Maar wacht, ik zal eerst die stapel verkiezingspapier weg pakken die ze hier weer in mijn bus gestoken hebben, of ge breekt nog uw benen. -Wacht tot als ze verkozen zijn, Mamera, ge zult dan zoveel in formatie over hun beleid in uw bus niemeer krijgen. -En hoe zit het in t stad nog met de verkiezingsveldslag -Zo neig is't nu ook weer niet, dat ge van ne veldslag kunt spreken. t Trekt meer op een partieken "kolerewiezen"En kwestie van koleuren steken de tjeven al de rest voorbij. Die gasten dragen al ne regen boogtrui, van vóór dat ze ge wonnen hebben. -Ik heb g'hoord dat Roland Eeckhout nu op die lijst staat. Maar, Komera, die gast heeft toch nog op nen andere lijst gestaan vanleven -A vaneigenst. Hij is zelfs nog socialistenvoorzitter geweest. Daarachter is hij naar de volks- unisten overgelopen en nu staat hij te lachen op de lijst van de ceeveepisten. Alleen de riberalen mankeren nog op zijne palmares -Hij is dus den enige die zo ne regenboog verdient. En hoe zit het met de sossen en ele jakken Hoe maakt hij reklam, "Stop een tijger in uw tank"? -"Nu,meer dan ooit" zegt hij Dat spreekt boekdelen. -En de V.U.'s -Die willen ons wijsmaken dat geel eigenlijk groen is. Gelijk dat de C.L. ons wil wijsmaken dat blauw eigenlijk groen is, maar dan een ander groen. En Lowie en Etjen, de centrumlijsters zingen niet anders als van "vertrouwen, eenvoudig vertrou wen" -Zoiets als "Stem voor mij en doet uw ogen toe..." -...en doet uw portemonnee open" -Zoiets. Maar van ver-trouwen geklapt. De trouwfeest van Etjen zijn dochter, dat was nogal 't een en 't ander zeg. -'k Heb g'hoord dat 't al zo straf was als 'n arrivee van de Ronde van Vlaanderen en dat heel Meerbeke nen trouw- brief gekregen heeft. -Ja, en de pauselijke nuntius was daar. -En heel dat leger politieagen ten dat daar 't verkeer gere geld heeft, waren dat dan Zwitserse wachten, Mamera -Dat peins ik niet...Hé, luister eens, Komera, er passeert ne mikro-wagen -Djdat is Johny van de Nieuwe Kerk. Nu dat de C.V.P. van Nienof-stad Armang den Bulldo zer kwijt is, pakken ze nu uit met Johny 'Claxon.. Dat lieken dat ge daar hoort is zijn versie van 't lieken van Johny Jordaan. Maar ik heb er al iets anders op gevonden. Ik zal u ne keer 't lieken zingen van Dommie OH DOMMIE Hij is een berucht politieker Hij staat op een lijst hier of daar Zijn portemonnee wordt steeds dikker Zoals zijn nek en zijn sigaar Refr Oh Dommie, onze stem is voor jou alleen Zo hebben wij het spek weer eens aan ons been Voor een stad aan de Centenroemlaan Waar de rest zonder werk zit of baan Oh, oh, oh, Dommie 'k Zie je enkel nog als verraad Verdommie, 't is nog steeds niet te laat Ons lot zal voortaan uit handen niet gaan En Dommie, gij vliegt naar de maan Hij sponsert de sport en de feesten Trakteert maar en goochelt met geld Maar op het stadhuis, als de meesten Weet hij niet meer wat hij vertelt. Hij smijt met vergunningen, posten Corruptie vormt steeds d'ondertoon Hij rekent uw stem en zijn kosten En noemt dat sociaal dienstbetoon Koléra Zegt de volksmond steeds de waarheid zoals de bugemeester beweert Wat moet ik dan aan vangen met de volksspreuk namen van gekken vindt men op alle plekken Zijn de verkie zingen, volgens de volksmond, een zottekensspel Als ik de burgemeester ernstig neem, wat ik steeds doe, lijkt die conclusie onafwendbaar. Cos ijntje waarschuwt dus neem mij niet ernstig, 't is maar een grap. Zo zijn slogan "Hij deed het goed". Is dit eigen lof, of andermans lof Eigen lof stinkt en andermans lof draagt steeds een naam Hij deed het goed Grappig niet In de top tien der kluchtigaards schoort de burgemeester het maximum der punten. Hoeveel punten is Waltniel waard met zijn slogan "Een eenvoudig vertrouwen"? Terwijl de burge meester er bij wijze van valstrik ernstig bij blijft, staat Louis lachend op zijn affiche. Hij heeft binnenpretjes en knipoogt ons toe onnozelaar die mij ge looft. Waltniel speelt het spel open en bloot. De burgemeester moet de schijn van ernst hoog hou den. Dat is het verschil tussen blauw en groen in de Centrumlijst Voor de rest zijn ze het roerend eens, het is een grote grap. Jacques Timmermans doet het ook uitstekend. Zes jaar knoeien en dan opkomen met de slogan "Nu zeker Jacques Timmermans". Prachtig zo Jacques en Louis laten mekaar niet los in het uit denken van absurditeiten. Ook de CVP zit goed in de running. In een collectieve hemelvaart onttrekken zij zich uit het aardse moeras en roepen vanuit de hemelen het achtergebleven kiesvolk toe "Mee doen. mee beslissen", ter wijl zij onbereikbaar hoog in de blauwe luchten verkeren. Als troost is er nog Roland Eeckhout, die ons zijn adres op aarde ach terlaat voor zijn sociaal dienst betoon. Dank u goede Roland. Norbert Coppens is bij deze he melvaart scheef gelanceerd. Die wijkt af van de algemene partijlijn. Die komt na een para bolische vlucht wel in een of ander aardappelveld terecht. Zo, de CVP houdt er de spanning in of ze nu recht naar de blauwe hemel afstevent dan wel de scheve baan van Norbert Coppens gaat volgen.Wie er ook geen doekjes om doet is liedjesmaker Johny Timmermans. Wie die nog au sérieux neemt moet wel helemaal gek zijn. Het pleidooi van de VU voor kieskeurigheid vind ik prekerig en ongepast. Het stoort de show. Hoe de VU er niet aan gedacht heeft op te komen als de partij van de groen-zwarten kon ze hand in hand met VK Ninove naar de overwinning toe streven. Durven en Doen, zegt ons de CL. Wat durven, wat doen Voor Etienne stemmen Is dat zo ge waagd Of wil Etienne zijn aan trekkingskracht bij de bevolking verhogen door vage slogans te gebruiken die gewaagde en on eerbare (maar dus o zo aantrek kelijke) insinuaties inhouden? Is het op Etiennes lokroep dat de CVP zegt samen beslissen en doen Geraakt ook de SP niet los van Etiennes charmes en prevelt zij bedwelmd: nu zeker Houdt alleen de VU stand in de verleiding en roept zij uit foei, foei Etienne Geachte lezer, mijn gedachten slaan op hol. Armand De Rie- maecker kom toch terug en leid mij met vaste hand waar ik we zen moet. Harakiri -Schenkt Antoine Callebaut na zijn verkiezing tot schepen van sport Ninove een Regen boogstadion -Is de opmerkelijke opmars der vrije beroepen op de CL-lijst een teken aan de wand, dat het slecht gaat in die sector -Ninove gaat op ÏO oktober geen gemeentcraadsverkiezingen tege moet maar "burgemeesterschap- verkiezingen" Etienne Cosijns getuft Ninove de primeur van het referendum. Vervolg van p.3 Prieëls Deze commissie kan tot elk besluit komen.Ook over de afschaffing. Burgemeester Ik ben ze in Aspe— lare gaan zeggen dat ze met dynamiet aan het spelen waren. We zijn overeengekomen om de dossiersgeval per geval, in alle sereniteit na de verkie zingen op te lossen. Ik ben akkoord dat er missingen ge beurd zijn. Baro Toch vraag ik de stemming Prieëls Gij vraagt dat uit electoraal belang. Timmermans Als we ze afschaffen dan moet er geen commissie meer zijn. Ons standpunt is Wij zijn vóór de verhaalbelasting, zeker voor de riolering. Baro Ik vraag de afschaffing. Burgemeester Gij zult er de oorzaak van zijn dat ze nooit afgeschaft zal worden. Trouwens waar gaan we die 30 miljoen dan vinden Baro De sportschuur van Appel- terre afschaffen. Ik vraag nu de stemming. Iedereen zwijgt. De sfeer is ge laden. Baro blijft bij zijn standpunt Timmermans verbreekt de stilte met het voorstel eerst te stemmen over een commissie met techniekers. De meerderheid en de C.V.P. stem men ja. De Riemaecker onthoudt zich en de V.U. stemt natuurlijk neen. Over het voorstel Baro stemt meerderheid en C.V.P. neen, V.U. ja en De Riemaecker ont houdt zich. Hiermede is de gemeenteraad nog niet ten einde.Het is middernacht geworden. Prieëls heeft nog op merkingen over de werhaalbe- lastingen en op de geheime zitting zijn nog 28 punten te bespreken, voornamelijk over het aanstel len van onderwijzend persoaeel. Deze gespannen gemeenteraad zal rond 2 uur in de nacht eindigen. De volgende raadszitting heeft plaats op donderdag 21 oktober, dus na de verkiezingen. Tot zolang. Azaki PROJEKT Vervolg van p.6 Na deze vijf thema's kreeg ook het publiek in de zaal de moge lijkheid om rechtstreeks vragen te stellen. Zo werd de mening nogmaals gevraagd van de poli tieke partijen over het kultu- reel centrum, de sportschuren, de atletiekpiste en de speelplei nen. Ook werd er gevraagd naar de economische toestand en hoe het tewerkstellingsbeleid zou gestalte krijgen. Een stekelige vraag betrof de uitdrijving door de stedelijke politie van stakende vrouwen bij Fabelta. Jacques Timmermans, beheerder bij dit staatsbedrijf antwoord de dat dit gebeurd was op ver zoek van de eigenaar. Deze vragen- regen werd besloten met een idee over een alternatief B.P.A.- Buchtdam en met de mogelijkheid van het woord te voeren op de gemeenteraad Met dit debat, dat zeer positief is overgekomen werd er nog géén einde gemaakt aan de werking van DE WAKKERE BURGER.

Klokzjiel | 1982 | | pagina 11