t Klokzjiël op de gemeenteraad Ik SS jVy ik op rust" 9*, meneer den burgmeester,gaaf mij P^9 DENDERWINDEKE SPORTHAL PLAKKEN RIJKSWEG 731 KERMISSEN LIEFERINGE RASSENRELLEN Armcmcl's (evar-bfe mfierpelldtv'e RIJKSWEG 80 EN WATER - ZUIVERING VERHAALBELASTING Deze gemeenteraad was de laatste vóir de verkiezingen van 10 okto ber. Dit legt waarschijnlijk uit waarom de dagorde werd aangevuld met zo maar even zeven punten, allemaal interpellaties van de oppositie. De openbare zitting begint met 1 minuut stilte als nagedachtenis voor het overleden raadslid Van Waeyenberg. Paula Roossens is verontschuldigd. Het eerste punt op de dagorde gaat over een le ning voor het betalen van de ontwerper van de plannen voor het oprichten van de school in de Geraardsbergsestraat te Ninove. Bij de stemming over dit punt zal de V.U. zich onthouden omdat het project te groot is opgevat. De Riemaecker is ertegen omdat volgens zijn zeggen, het plan werd gewijzigd om een dienst te bewijzen aan het jeugdhuis dat ernaast gelegen is. Ook Antoine Callebaut stemt tegen. De rest van de C.V.P. onthoudt zich. Er volgen dan een aantal punten over Kerkfabrieken die allen unaniem worden goedgekeurd. Bij punt 12 vernemen we dat er in de Krepelstraat te Denderwin- deke een eigendom werd aange kocht van 4324 m2 voor de prijs van 8.021.000 fr. Het gaat over de erven De Witte, waarop na verkaveling 8 aaneengesloten woningen zullen kunnen gebouwd worden. Norbert Coppens merkt op dat de stad hier een goede zaak gedaan heeft waarop de Burgemees ter antwoordt "Allé alleman is content, we moeten niet altijd slechte zaken doen Als punt 19 aan de dagorde komt dat handelt over het Stedelijk Sportcentrum krijgen we nogal een hevige discussie tussen schepen Stevens (S.P.) en raadslid Durant (C.L.).Deze laatste beweert weg te blijven op de vergaderingen van de raad van beheer van het sportcentrum "omdat er na één jaar niets konkreet is uitgevoerd van wat er in het begin werd overeengekomen" Durant :Voor het vastleggen van het uurrooster moet ik ook al niet komen, want de uren zijn reeds op voorhand bepaald. Stevens Alles is in objectivi teit gebeurd. Het is niet ge makkelijk om iedereen tevreden te stellen. Durant Alles is reeds op voor hand geschoteld Stevens Die gesprekken vóór en na waren nuttig. Durant Niet akkoord. Moens De Raad van Bestuur be slist. Deze discussie hoort niet thuis op de gemeenteraad Torrekens Minivoetbal beslaat de ganse zaal. We hebben ge tracht volleybal en basket samen te brengen. Bij de stemming onthouden De Riemaecker en Durant zich. De rest stemt ja. De Burgemeester geeft lezing van het pol itiebesluit in ver band met de verkiezingspropa ganda. Het eerste punt, waarin wordt geëist dat de eigenaar zich schriftelijk akkoord ver klaart voor het plaatsen van verkiezingspropaganda op zijn eigendom, lokt reeds een discus sie uit. Jacques Timmermans beweert dat de politie reeds affiches is komen afrukken die geplakt waren tegen de gevel van zijn ouders. Antoine Callebaut vreest dat dit zowat overal zal gebeuren. De Burgemeester Ik stel mij persoonlijk borg dat dit niet meer zal gebeuren. Laat ons dit reglement goedkeuren. Iedereeen stemt ja alleen Antoine Callebaut zegt neen. De Burgemeester Dat wil niet 'zeggen dat ge u niet aan het reglement zult moeten houden Jacques Timmermans leest een brief voor van staatssecreta ris Akkermans en minister Olivier over de vraag wat de stad denkt over het ver lengen van de Ringlaan vanaf de Tramstatie te Meerbeke totaan de Edingenbaan. Timmermans merkt op dat op 16 juni '82 het College ongunstig advies had gegeven dienaangaan de omdat door de aanleg van deze weg een sociale woonwijk wordt gestoord en dat het hier géén technische verbetering be treft, daar de weg eindigt op de Edingenbaan. De Riemaecker stelt zich dan enkele vragen over dit negatief advies. Hij stelt dat de sociale woonwijk tot stand kwam na de onteigening van het vak bestemd voor de Rijksweg. Deze Rijksweg zou Ninove gemakkelijker bereik baar maken voor het zuiden van het land, wat ten goede zou komen voor handel en nijverheid. Timmermans trekt dit in twijfel. Dit stukje Ringlaan brengt geen echte verbetering en gaat enkel de rust in een sociale woonwijk verstoren. De ontsluiting naar Edingen kan nog jaren op zich laten wachten. De Riemaecker haalt dan de geschiedenis aan van dit ontwerp dat nog dateert van 1960. Hij begrijpt de schepen wan neer deze zich ongerust maakt of dit ontwerp wel ooit volledig zal worden uitgevoerd... Jacques Evenepoel merkt dan op dat de taalgrens op 10 km ligt van Ninove, en vraagt zich af of het zuiden wel zoveel belang stelt in Ninove? De Riemaecker Uw industriepark leeft zowel met het Noorden als met het Zuiden Dit punt wordt dan uitgesteld tot een volgende zitting. Er volgen dan een hele reeks inter pellaties over schoolproblemen in Denderwindeke en voorstellen tot verkeersregelingen in Pollare en Nederhasselt Er wordt een 20-tal minuten ge pauzeerd en dan krijgen we de plezantste interpellatie van de avond Antoine Callebaut had graag ge weten waarom schepen De Ville van feestelijkheden de data van de kermis te Okegem en te Dender windeke verschoven had. De Ville :Dc kermis te Okcgcm heb ik één weck vroeger laten plaatsvinden in overleg met vier foorrcizigcrs. Voor Dender windeke was het ingewikkelder Normaal is het kermis de zon dag na de 22ste augustusDit jaar viel 22 augustus op een zondag. Er ontstond twijfel. Ik liet mij inlichten in Dender windeke. Volgens deze bron viel de kermis op 29 augustus Doch op een vergadering van een honderdjarige liet men mij weten dat 5 september de juiste datum was. De foorreizigers die ik dan aansprak hadden nog aan andere berekenings wijze. Ondertussen zit iedereen te schokken van het lachen met het relaas van de schepen. De Burgemeester Dat zijn nu fusieproblemen. De Ville Gelukkig, dit kan zich maar alle 7 jaar eens voor doen. Raadslid Callebaut had ook graag geweten wanneer nu eindelijk het dorpsplein van Liefêringe zou in orde geraken. Reeds maanden liggen er de werken stil bij ge brek aan kasseien. Callebaut .Mr. de Schepen u bent deze werken begonnen zoals een kleermaker die een kostuum begint met 1 m stof. Timmermans Wij hadden gerekend op de kasseien van de Dender- houtembaan, doch de aannemer is de werken achteraan begonnen. Maar ik kan u verzekeren dat einde september de werken zullen gedaan zijn. De Riemaecker die in de Laven delstraat woont, interpelleert de Burgemeester in zijn hoeda nigheid van hoofd van de politie over het verzekeren bij nachte van de veiligheid en van de rust op het grondgebied van Ninove. De Riemaecker begint zijn plei dooi met het aanhalen van de cijfers die hij van de commis saris gekregen heeft over de nachtdienst van de politie. Hieruit blijkt dat tijdens de nacht maar twee politieagenten op patrouille gaan voor gans het grondgebied van Groot-Ninove ook tijdens het week-end. De Riemaecker :Wij nemen het niet dat de rust in gevaar wordt ge vaar wordt bracht door deze regeling. De Burgemeester Het voorval dat u bedoelt gaat over een groep Noord-Afr.ikanen afkomstig uit de streek van La Louviere die met een kamionette naar Ninove komen. De commissaris zegt dat Ninove evenals andere steden te kampen heeft met deze moeilijkheden met vreemdelingen De Riemaecker Gij hebt bewezen dat ge kunt organiseren. Wij reke nen op u om in het weekend ook te kunnen slapen. Na deze uitgesponnen interpella tie komt Baro aan de beurt. Hij wil klaarheid over rijksweg 80, het waterzuiveringsstation en de verhaalbelastingen.Over R.W.80 werden door de hogere overheid neg géén verdere gegevens overge maakt. Op aandringen van Baro wordt er dan een motie tegen de aanleg van de R.W.80 goedgekeurd, die Jacques Timmermans lichtjes heeft aangepast. De definitieve toewijzing van het waterzuiveringsstation in volle vakantieperiode vindt Baro zeer eigenaardig, vooral nadat er met de werkgroep leefmilieu een dia loog was ontstaan. Baro Waarom werd deze dialoog gestaakt, en werd het dossier met zoveel haast naar Brussel over geheveld Timmermans Dit dossier was meer dan rijp. Wij waren akkoord over een zuiveringsstation voor de bebouwde kom van de stad. Wij waren eveneens akkoord over de afbouw van het collectoren- net. Het enige punt van discus sie was het I.E. (inwoners equivallent)Wij bouwen een zuiveringsstation voor de toe komst. Voor een industrie die nog niet volzet is. Nu gaat het dossier naar de minister waar het zal onderzocht worden door bevoegde mensenWij deden wat we moesten doen. Wat zou men ons verwijten moesten we niets doen? Wij hebben onze verantwoordelijkheid genomen. Baro Er zal in dit land nooit kunnen bespaard worden. Volgens mij was de discussie niet af. Prieels Er is minder geld, maar er is misschien meer vuil. Baro Ik heb een aantal straten bezocht, waar er verhaalbelasting werd geheven, en ik ben tot de slotsom gekomen dat een recht vaardige verhaalbelasting on mogelijk is. Daarom vraag ik nu de volledige afschaffing. Prieëls Baro is de enige van de oppositie die het reglement op de verhaalbelasting heeft goedgekeurd. Nu moeten we alleen nog een commissie samenstellen. Burgemeester Ik ben op een maandagavond naar een herberg geweest in Aspelare. Hier ben ik met het actiecomitee tegen' de verhaalbelasting overeen gekomen om het probleem na de verkiezingen op te lossen in een commissie Baro Ik vraag nu de stemming over de afschaffing. Torrekens en Durant stellen voor om te wachten tot na de verkiezingen. Vervolg p.11

Klokzjiel | 1982 | | pagina 3