skoon ninove '^mÈ/duxaêzuA- - Be Pof rettenf rehher Lotgevallen van ee i bibliotheek Wg. Leefmilieu en de verkiezingen Reeds vroeger nam de Werkgroep Leefmilieu het standpunt in als vereniging zich aan geen enkele partij te verbinden en haar leden en sympathisanten zelf te laten oordelen welke politici of partij en het best de milieubelangen be hartigen. Los van partijpolitieke overwegingen hebben wij ons steeds ingezet voor concrete en beperkte zaken. Dank zij de steun van poli tici uit verschillende partijen hebben we in vele van onze akties tot op het beleidsvlak toe resul taten behaald. Dat partijen in deze verkiezings tijd tegenover de kiezer hun hou ding toelichten ten overstaande van de akties en voorstellen van de Werkgroep Leefmilieu is aan vaardbaar en zelfs nuttig. Zulke teksten verschijnen op ini tiatief van en onder verantwoorde lijkheid van de partijen. Het ge vaar is dan ook aanwezig dat het voorkomen van de naam van de Werk groep Leefmilieu in verkiezings pamfletten van deze of gene par tij, de indruk kan doen ontstaan dat de Werkgroep deze of gene par tij steunt of tegen deze of gene partij gekant is. Daarom vragen wij de kiezer kritisch te zijn en partijen en personen inzake hun leefmilieuhouding enkel op feiten te beoordelen. Wij verdedigen eigen gezichts punten, die zijn vastgelegd in onze prioriteitennota. Wij staan open voor een dialoog met alle par tijen. De ideeën en voorstellen van de Werkgroep horen allen toe, die ze ondersteunen. Tot on ze vreugde hebben we kunnen vast stellen tijdens het debat geor ganiseerd door De Wakkere Burger, dat vijf jaar werking van de Werk groep Leefmilieu niet tevergeefs zijn geweest en dat vele van onze gezichtspunten door partijen zijn overgenomen. Dat de kiezer oordele. Wij houden ons voor de rest buiten de verkiezings strijd. Dirk Van de Perre Verantwoordelijke Werkgroep Leefmilieu In het vorige nummer van 't Klok- zj iël meldde ik dat het water zuiveringsstation was toege wezen, dit volgens een bericht van de Bouwkroniek, die de infor matie gekregen had vanwege de Stad Ninove. Dit bericht zal waarschijnlijk de laatste stuip trekking geweest zijn van de voorstanders van het huidig project. Wat ons eerder tijdens een mondeling onderhoud op het kabinet reeds was medegedeeld is thans nog eens schriftelijk door de minister bevestigd er komt een wijziging van het waterzuiveringsbeleid in de zin zoals wij reeds sinds meer dan een jaar bepleiten. D.V.D.P. De Gemeenschapsminister van Leefmilieu. Waterbeleid en Onderwijs Datum 30 -08- 1382 van 20/8/82 Ik dank U voor uw brief van 20 augustus II waarmee U mijn aandacht vestigt op het feit dat in de "Bouwkroniek" van 30 juli 1982 werd medegedeeld dat de werken voor de bouw van de zuiveringsinstallatie Le Ninove zouden toegewezen zijn aan de firma DENUl.-DEGRK- MONT voor 197.641.678 fr. Ik moet U nochtans mededelen dat ik liet dossier houdende subsidieaanvraag voor de bouw van deze Installatie nog r.iet heb goedgekeurd, er zelfs nog niet van in kennis werd gesteld. sstuur, de Stad raag, toe te wi; Het bedoelde bericht in :end over een beslissing van het opdrachtgc om de werken, na algemene of£ de genoemde firma. Deze beslissing is, wanneer beroep wordt gedaan op overheidssubsidies, slechts van kracht nadat de vaste belofte van toelage door de bevoegde Minister is gegeven en in het geval het bedrag van de subsidie- groter is dan ÏOO miljoen bfr., slechts pas nadat de Vla.: Executieve het dossier heeft goedgekeurd. Voor wat meer bepaald het zulveringapro].;kL van Ninove betreft kan ik U mededelen dat in verband met de zuivering in het Denderbekken mogelijke alternatieve oplossingen momenteel op mijn kabinet diepgaand worden onderzocht. Op 22 september wordt op mijn kabinet een begeleldingskommissie geïnstalleerd die ontwerp-sane- ringsplannen moet opstellen. In het kader van de werk zaamheden van deze kommissie zal onder meer ruime aan dacht besteed worden aan de alternatieve mogelijkheden inzake waterzuivering, die erop gericht zijn, vooral in landelijke gebieden kleinschaliger to werken. Hoogachtend, Niet alleen in de afdeling dia boekte Focus-Ninove dit jaar opmerkelijke resultaten. Ook de zwart-wit werkers droegen hun steentje bij om het succes van de klub zowel nationaal als internationaal te vervolle digen. Hieronder de resultaten: -Projecta Heusden Zolder, 2de nationaal salon Van der Roost A.en Herremans Cl. elk 2 aanvaardingen. -Focus Meerhout, 4de nationaal salon, De Wilde 1 diploma. -Boelwerf Temse, 10de nationaal salon Van der Roost A:1 aan vaarding, De Wilde M:gouden medaille. -Kon. Mechelse Fotokring, (inter nationaal) De Wilde M 3 aanvaard ingen -Imago Hamme, 17de Beneluxsalon De Wilde en Van der Roost A elk 1 aanvaarding. In de wedstrijd georganiseerd door de Oostvlaamse Unie van Fotokringen jureerde Focus Ninove de eerste reeks (als laureaat van vorig jaar). In de 2de reeks behaalde Marcel De Wilde 1 aanvaarding met 75% der punten.Verder zagen ook Dirk De Deyn, André Van der Roost en Marcel De Wilde verschei dene van hun foto's aanvaard in de Prijs Ponsaerts, georgani seerd door de Belgische Federatie van Fotokringen. Intussen werd ook de balans op gemaakt van de wedstrijden bin nen de klub voor wat betreft het werkjaar 1981-'82. Dit leverde volgend resultaat op Eindklassement dia 1.Gottemans 2461 pt 2.De Fraine 1818 pt. 3.Baeyens 1619 pt. 4Cosijns 1181 pt 5.De Troeyer I. 567 pt. ö.Philips 413 pt. 7.Herremans 372 pt. 8.De Troeyer G. 340 pt. 9.Witterzeel 310 pt. 10.De Wilde 262 pt. Eindklassement zwart-wit 1.Van der Roost A. 636 pt. 2.De Wilde 591 pt. 3.Verhasselt 538 pt. 4.Herremans 485 pt. 5.De Deyn 456 pt. 6.De Dobbeleer 318 pt. 7.De Vos R. 239 pt. 8Pourwé 166 pt. 9.De Vos M. 138 pt. O.Van Gaver 134 pt. 1.Noach 134 pt. De Wedstrijd "Foto en dia van het jaar" leverde volgende uit slag op Dia 1Baeyens 2Gottemans 3.De Fraine Zwart-wit 1.De Wilde 2.Van der Roost A. 3.Herremans PARKING, foto van De Vos Rudi Iedereen in Ninove weet dat er een bibliotheek is in de Dreef- straat. Maar niet iedereen weet dat daar geen leidend personeel is. Dat is zoals een fabriek of een bureau zonder directeur, dat is zoals de belastingen zonder in specteur. Ge moet daar natuurlijk geen tekening bij maken om de situatie daar te schetsen, leder personeelslid zal daar wel voor zichzelf uitmaken in hoeverre hij zijn werkzaamheden recht vaardigt. Aan wie hij dat moet doen was voor het College en voor de burgemeester geen dringen de vraag. En daarbij wie inte resseert zich nu voor die boeken op de gemeenteraad Alleen wan neer het echt pikant wordt, dan roepen ze in koor "Laat het ons eens zien, welke frele dingen daar over de toonbank worden gegeven" Maar toch was het College niet gerust, want iemand had toch al een vraag durven stellen omtrent die bibliotheek, en ook Brussel begon ongerust te worden over zoveel nonchalance. Ze bleven ginder namelijk met bun geld zit ten, en normaal gezien moest dat op de rekening van de Stad Ninove al staan. Ge moet namelijk weten dat Brussel veel zaken terug be taalt, wanneer Ninove het spel meespeelt. En dat doet ze nu juist niet met de bibliotheek, omdat er geen bibliothecaris is. Maar Brussel betaalt alleen, wanneer de bibliothecaris over ervaring en over een diploma be schikt. Da's nogal wiedes, anders kan de eerste de beste partij - meeloper naar die stoel gebracht worden, als hij maar lippendienst verricht.Dus Ninove op zoek naar een gediplomeerd bibliothecaris met ervaring. Maar ondertussen bleef de bibliotheek open. En op navraag bij wie we met onze pro blemen terecht konden, werden we verwezen naar een personeelslid met een deeltijdse functie, om dat die het meest vertrouwd was met de gang van zaken. Het perso neelslid gaf ons een zeer uitge breide maar technische uitleg over koninklijke besluiten en decreten, maar viel stil bij de vraag of er reeds kandidaten ge vonden waren met een diploma. Op zoiets kon of mocht zij ons niet antwoorden, zolang het College de dossiers en andere documenten niet aan de open baarheid had toegezegd. Dus moesten we de situatie ondergaan en afwachten. Voorlopig kon men alles kwijt bij het tij delijk personeel. Maar de tijd gaat snelen ook het College gebruikt hem wel, want alom ver bazing de Stad Ninove wordt vereerd met een bibliothecaris. Men heeft vele administratieve reizen gemaakt om de witte raaf te vinden, maar hierzie, op 9 augustus 1982 levert onze schepen van cultuur hem af in de bibliotheek, en dit in op dracht van het Schepencollege. Iedereen verheugd natuurlijk, iedereen driemaal hoera, wat een eer valt onze stad te beurt. Het waren lange en soms ingewikkelde reizen, maar nu zou de Stad zeker uit de financiële modder geraken: En velen kwamen kijken naar de nieuwe bibliothecaris en stelden vast dat zij een mooie naam had. Met die naam zou Brussel ons wel moeten erkennen als een echte Stad met een echte bibliotheek, wist iemand te vertellen, en die kon het weten En doen ze het ginder om de een of andere reden nog niet dan halen we er nog meer namen bijen desnoods gaan we bij de minister ons beklag doen, vertelde hij tussen pot en pint. En wat voorzien was gebeurde, Brussel werd plechtig aange schreven met de vraag of Ninove zijn bankrekening moest opsturen? Maar ginder in de hoofdstad wil len ze eerst boter bij de vis, namelijk een watermerk van biblio thecaris willen ze ginder hebben. Het College besluit om geen kon- frontatie uit de weg te gaan en stuurt het ganse expeditieverslag naar die nobele heren, met de goeie raad, alles keurig bij el kaar te houden en niks te ver liezen. Deftige heren in de hoofdstad sturen alles terug, met nog een kleine brief erbij waarin staat :"Geen geld mijn heer de Burgemeester, want de aangestelde persoon bezit geen bibliotheekpapier om leiding te geven. In het Nederlands een diploma Ja maar En ook geen ervaring mijnheer de Burgemeester !Ja maar Dat moest toch iemand weten vóór de aanstelling van die persoon. Dat is precies hetzelfde als wanneer ge een stieleman bij u thuis vraagt, die zonder ge reedschap toekomt en daarbij niet weet aan wat eerst te beginnen. Of dat de voorzitter van V.K. Ninove een speler aankoopt, die alleen maar het plein oploopt, foto's laat nemen en voor de rest van de match zich wat bezighoudt. Kwestie van met elf te zijn, zie je. Misschien kan iemand van het College antwoord geven over deze bibliotheektransfer van de eeuw, het mag ook iemand zijn van de raad van bestuur. Een bibliotheekbezoeker

Klokzjiel | 1982 | | pagina 9