b DIT LEUKE STADJE 12 in de gebieren? Kultuurraad in t nieuw NINOOFS KRUISWOORDRAADSEL Hm VERKIEZING DAGELIJKS BESTUUR TOESPRAAK SCHEPEN VAN KULTUUR 123456789 10 10 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 -Komera mens, ge had verleden maand groot gelijk, zelle, met uw "Stalleken van Tjenneken", want 't was daar nog kouder als in 't stalleken van Bethlehem. Den asem van 'n os en 'n ezel kon 't kindeken misschien verwarmen maar toch al dat publiek niet dat de zaal boven de bibliotheek vulde. -Dat was dan dezelfde zaal waar alle partijen enkele maanden gele den al die schoon beloften deden voor de wakkere burgers. Onder andere over informatieverstrekking zijn er toen prachtige dingen be loofd en wat zien we al op de tweede gemeenteraad Moensj doet vanuit d'oppositie een voorstel om alle Ninovieters de kans te geven een abonnement van l50 frank te pakken op de volledige dokumen- tatie over de dagorde van de ge meenteraad, iets dat tot nu toe alleen de pers kreeg, nadat ze er zelf voor moeten vechten heeft. -Maar Jaak Effenenboel heeft daar op toch gezeid dat op die manier de pers verweten wordt dat z'ele werk niet goed doen -De pers kan toch alles niet pu bliceren, Mamera. De begroting bijvoorbeeld. Dan moet 't Klokzjiël nen boek uitgeven. Neenee, dat zijn allemaal trukken om de potte- kijkers en kurjeuzeneuzen buiten 't houden, 't Is dan ook meerder heid tegen oppositie weggestemd. Alleen Rolang De Rouck, den benja min van de raad, moet ingezien hebben dat het nog te vroeg was om zijn beloften van 10 september te vergeten, zoals zijne makker Durang nu al doet. -En moeten ze daarvoor ne spik splinternieuwe Schepen van Infor matie bombarderen Flauwe start voor Freddy van Oekegem. -Als Rolangsken ne keer meestemt met d'oppositie, zullen z'hem dat nog vergeven omdat hij nog zo jong is, maar de kastaar van de koalitie die gestemd heeft voor Manfred Jansens op de geheime zitting, zodat den S.P. aan ne zetel méér geraakt is en de meer derheid er ene verliest, die zou wel eens levend "gevild" kunnen worden als ze hem ontdekken. Maar de motivatie om over te lopen zal wel niet ver te zoeken zijn. t Was immers voor iedereen geen "feest" als de zetels uitgedeeld werden. -Johny Claxon zou't dan nog kunnen lastig krijgen met "kolonel" Manfred als die weerkomt van Canada -Van O.C.M.W. geklapt, Mamera, die instelling heeft schoon resultaat gehaald met hun tegenwerking van 't Vluchthuis voor Geslegen Vrouwen. Die maskes hebben mogen toedoen wegens financiële proble men onder andere. -Daar zal het rooms-blauw beleid ook wel voor iets tussenzitten, 't Een BTK-projekt achter 't ander wordt stopgezet, met 't gevolg dat al die diensten die hun werking daarop gebaseerd hadden, den ene achter den andere moeten sluiten. ook al hebben ze nog zo hard hun nut bewezen, 't JIAC van 't zelfde. Al die goei initiatieven moeten de boeken toe doen. En der is al zo weinig In Nienof dat op iet trekt -'t Ergste van al is dat 't Vrouwen huis wel BTK-ers gekregen had, maar de gevraagde solidariteit op dat gebied afgewezen heeft, met 't gevolg dat 't Vrouwenhuis nu last krijgt met vrouwen met pro blemen omdat ze daar niet op in gericht zijn. -'t Wordt tijd dat de vrouwen wat solidairder worden, als we ons zo niet willen laten doen. -Zeg, Mamera, gij hebt daar juist over 't JIAC gesproken uit de GisbergsestraatMaar heb ik niet g'hoord dat 't Klokzjiël daar in komt -Ik heb dat ook horen vertellen. Ik peins dat het die gasten in ele kop moet geslegen zijn van als ze op den tellevieze geweest zijn in "dit leuke land". Z'hadden pertang nog maar zjust een lokaal g'huurd op 't Statieplein en ze vinden 't daar al te klein. Ik peins dat z'er moeten beter voor zitten als die ander stadskran- tjes die op dat telleviezepro- gram kwamen, want die kloegen bijkans allemaal over tekort komen. Zouden we geen opslag vragen, Komera Hoe meer dat wij hier komeren, hoe beter dat die gazet buitenvliegt en nu dat z'over ons op TV geklapt hebben... -Maar, Mamera, ge weet toch dat 't Klokzjiël ne v.z.w. is en dat iedereen daar als vrijwilliger werkt -En als we verkommeren, Komera -Dan kunnen wij samen misschien nog solliciteren bij de Schepen van Informatie KOLÉRA Onder massale belangstelling - het was zowat 6 jaar geleden dat een algemene vergadering van de Ninoofse Kultuurraad nog zoveel volk op de been bracht - werd een nieuw bestuur verkozen in de ditmaal goed verwarmde boven zaal van de bibliotheek op don derdag 13 januari 1983. Na een toespraak waarin uittre dend voorzitter,Paul Vanden Haute, het uittredend bestuur, en meer in het bijzonder af scheid-nemend sekretaris Georges De Ville, dankte voor het geleverde werk in de voorbije zes jaar, werden eerst acht leden gekoöpteerd. Het is immers zo dat de Raad ook mensen kan opnemen die geen afgevaardig den zijn van een vereniging maar die op de ene of andere manier een rol spelen in het kulturele leven van de stad. Volgende personen werden dan ook voorgesteld en aanvaard -Georges De Ville, de eerder ge noemde voormalige sekretaris van de kultuurraad, die gedu rende zes jaar titanenwerk heeft verricht en de administratie op wieltjes deed lopen; -Alfons De Clercq, verantwoorde lijke voor het buurthuis De Pallieter en lid van o.m. de Erkenningskommissie -Herman De Groot, gemeentesekre- taris - dit om een brug te leggen tussen de stadsadministratié en de Kultuurraad -Jozef De Mol, oud-gemeentesekre- taris, die steeds heeft blijk ge geven van een ruime belangstelling voor het kultuurgegeven -Luc De Smet, natuurgids, die elke maand weer, met zijn praatje in Ninove-Info, ons wat dichter bij de natuur brengt -Dirk Gielen, een nieuw element,die zijn bereidheid om initiatieven te nemen op kultureel vlak reeds heeft bewezen -Karei Van der Linden, reeds aktief lid van de kultuurraad toen zelfs Groot-Ninove nog niet bestond, spreekbuis van de Jeugdraad, redaktie- lid van Ninove-Info en medewerker aan allerlei werkgroepen -Jean Van der Schueren, koördi- nator en bezieler van de Koe- poortkoncertendie dank zij hem uitgegroeid zijn tot een trefpunt van de Ninoofse melomanen. Volgens het sisteem D'Hondt werd berekend hoe de samenstelling van het bestuur er moet uitzien. Waar er per strekking maar één kandidaat was, diende er niets te worden gestemd. Aldus werden in het bestuur opgenomen -voor de Vlaams-nationale strek king Leen Maus, afgevaardigde van de Federatie Vlaamse Vrouwen -voor de marxistische strekking Michel Vander Borght, van het Masereelfonds -voor de socialistische strekking: Jean-Luc Franchet, van C.S.C. Pollare -voor de liberale strekking Marcelle D'herde, van Willemsfonds Ninove -voor de vrijzinnige strekking Roger Van de Putte, van het Huma nistisch Verbond. In de groep van afgevaardigden die zich niet tot een strekking wensen te bekennen waren er 5 kandidaten voor 3 mandaten. Een stemming door de leden behorende tot de "niet-ge- bonden" was dus noodzakelijk en gaf volgende verkozenen -André Borgers, afgevaardigde van het Ninoofse Schoolgezelschap -Denise Sergant van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen van Lieferinge - Georges Vande Winkel afge vaardigde van de stadskrant "t Klokzjiël" llit de rooms-kathol ieke hoek kwa men 7 kandidaten voor 4 mandaten. De stemming gaf volgend resultaat: -Jan De Bolle van Davidsfonds Outer -Danny Leirens van KWB Appelterre -Greet Vanden Eynde van KAV Appelterre -Paul Vanden Haute, uittreden be stuurslid. Het 12-koppige bestuur trok zich dan even in konklaaf terug om te zien wie kandidaat was voor 'het voorzitter- en ondervoorzitterschap, en wie de taak van sekretaris op zich zou willen nemen. Ook hier deed zich geen enkele moeilijkheid voor, aangezien er voor elke funk- tie telkens maar één kandidaat was Paul Vanden Haute werd opnieuw voor zitter, Leen Maus opnieuw onder voorzitter .André Borgers, voorzit ter van de vroegere klein-Ninoofse kultuurraad wordt de nieuwe sekre taris spraak voor de Van Eeckhout, de Kuituur, de na- van een goed esorgaan als de erstreepte dat van het inspraak gedragen door In zijn eerste toe Raad, legde Freddy nieuwe Schepen van druk op het belang funktionerend advi Kultuurraad en ond een breed gebruik recht een "beleid mensen" waarborgt. Zijn visies over het toekomstig kultuurbeleid vatte hij als volgt samen -een passende en betaalbare infra- struktuur dient er te komen. Daar bij wordt gedacht aan bestaande en weldra vrijkomende stadsge- bouwen -om de gemeenschapsgelden even wichtig en rechtvaardig te verde len, zal in de eerste plaats gedacht worden aan subsidiëring van wer king en aktie, in plaats van sub sidiëring van verenigingen of groepen -de openbare biblioteek zal verder worden uitgebouwd -een belangrijke inspanning zal worden gedaan op het vlak van de permanente vorming van de kansarmen. Tenslotte wees hij er op dat een soberder beleid uiteraard ook be sparingen in de kulturele sektor zal betekenen, maar dat niettemin een volwaardig socio-kultureel beleid zal worden gewaarborgd. Horizontaal 1.Gebrek - Deel van de hals 2.Huishoudgerief 3.Waardigheidstitel (Afk) - Jongens naam (Nin) - Munt (Afk) 4.Hoeveelheid - Muzieknoot - Vod 5.Zot - Deel van Ertvelde 6Rangtelwoord" Zoogdier 7.Boerenbezit - Onze "monnaie natio nale" (Afk) - Welhaast 8.Dwarshout - Plaats - Riviertje in Nederland 9.Het beste van iets (Nin) 10.Van een zekere EEG-lidstaat Vertikaal 1.Greppel (Nin) - Huistoegangen(Nin) 2.Nieuwsbron voor 't Klokzjiël 3.Meterton (Afk) - Made - Kame raad (Afk) 4.Een weinig (Nin) 450 in Romeinse cijfers - Vreemde munt 5.Broeikas (Nin) - Overheidspersoon in het oude Sparta 6.Fruit - Belgisch zanger (overleden) 7.Sleepnet - Titel - Projektieprent 8.Beroemd monstertje - Smart - Symbool van Mangaan 9.Moet voor "2 vertikaal" niet onderdoen 10.Snaak - Darmeind De kruiswoordraadselaars van vorige maand zullen wel met de handen in- het haar gezeten hebben. Zij moeten echter niet aan zichzelf twijfelen. De fout lag immers aan onszelf. Wij waren namelijk 3 "kotjes" ver geten zwart maken. Met onze excu ses, vooral voor Firmin De Smet, herhalen we hier dus het (korrekte) vorige raadsel, plus een tweede van inzender Wim schoofs die ons deze maand verrast heeft met een regelmatig tegelmotief. Danke en zijn er nog Horizontaal 1.Inspanning (Nin) 2Huidverdikking - Havenstad bij Rome 3Hemel1ichamen (Nin) - Vaartuig (Afk) 4.Klein kind - Erotiek 5.Duur beest - Bevel - Muziek noot 6.Nieuwe Science-fiction film (Afk) - Ninoofs jeugdhuis (Afk) - Kristusmonogram 7.Open plaats in bos - Voegwoord- Vod 8.Voorzetzel - Muzieknoot - Tamponmerk (Afk) 9.Lengtemaat - Pelsdier 10.Onderwijsinrichting (met lid woord) (Nin) Vert ikaa1 1.De padvinderij (met lidwoord) (Nin) 2.Verorber - Vorm van aaiend werkwoord 3.1nsekt (Nin) - Meisjesnaam 4.Opplakkertje - Windrichting 5.Meubel (Nin) 6.Kermisattraktie (Nin) - Ameri kaanse hoeve 7.Waal se gemeente - Tot allen (Afk) 8.Bijbeldeel (Afk) - Ruimte(Nin) 9.Bestaat - Rivier in U.S.S.R. 10.Kloosterzuster (Nin) - Voor zetsel

Klokzjiel | 1983 | | pagina 12