17 jan De S.P vliegt erin Beelden uit de koelkastinstallatie 1 2 ORDEMOT I ES O.C.M.W. en R.W. 751 PASTORIJ OUTER OPRICHTING SECTIES Om 19 h 30 stipt vraagt Jacques Timmermans het woord bij ordemotie. Er is niemand afwezig op deze eerste gemeenteraad met de nieuwe coalitie. Ook Michel Van Damme niet, die bij de installatievergadering wegens ziekte weerhouden was. Daarom zal hij nil zijn eed als gemeenteraads lid afleggen. De plaatsen in de raadszaal zijn zo danig verdeeld dat de drie vrouwen naast mekaar zitten "face a face" met het schepenkollege. Het zijn Mieke De Smet, Paula Roosens en Georgette De Kegel. Bij een stoute vraag van een perscol lega aan Paula Roosens, waarom zij op de laatste plaats zit van de CVP frak- tie antwoordt zij vlug "Ge weet toch, wij zitten in de oppositie." Er bevinden zich een tiental toehoorders in de zaal, voornamelijk kandidaten O.CJvl.W. leden en een paar mensen van het comité tegen de verhaal- belasting. Zeven mensen blijven de ganse duur van de zitting recht staan bij gebrek aan plaats en stoelen. De eerste motie die Jacques Timmer mans voorlegt handelt over het Regle ment van inwendige orde. Deze nogal technische materie over de gemeentwet komt hierop neer dat volgens de letter van de wet, bij het begin van iedere raadszitting de notulen van de vorige vergadering dienen voorgelezen te worden. Een reglement van inwendige orde kan aan deze tijdrovende bezigheid een andere interpretatie geven. De Burgemeester belooft dat dit ter sprake gaat komen op de dagorde van de volgende gemeenteraad. De tweede ordemotie gaat over het inzagerecht van de raadsleden. Timmermans vraagt om dit te mogen doen op de vrij dagavond \dór de zitting van 17 tot 19 uur. De Burgemeester had dit al telefonisch toegestaan, zoals in het verleden de CVP hiervan gebruik kon maken Georgette De Kegel Wij wisten niet dat wij na 17 u mochten komen Timmermans 'T is daarom dat ik het voorstel doe in openbare zitting. Wij willen het monopolie niet. De Kegel Dank U. In geheime zitting wordt dan overge gaan tot de verkiezing van de opvol gers en leden van het O.C.M.W. Rond 20u30 weten we dan wie dit zijn in alfabetische volgorde de 11 kandidaten COPPENS Paul, COUSSENS Julien, HAELTERMAN Rik, JANSSENS Manfred, KIEKENS Omer, SCHOON Danny, STEVENS Lena, TIMMERMANS Johny, UYTTENDAELE Omer, VANDERKELEN Diane, VERNAILLEN Etienne. Bij het begin van de openbare zitting had de Burgemeester ook nog een brief voorgelezen van staatssecretaris Akkermans over het niet doortrekken van de R.W. 731 met als motivatie dat deze weg niet voorzien is op het gewestplan, dat hij een woonwijk zou doorsnijden en dat landbouwgrond zou worden ingepalmd. (Deze R.W. 731 is het verlengde van de Ringlaan vanaf Tramstatie Meerbeke, door de Krommekeer, tot aan de Edingse- steenweg - nvdr.) Jacques Timmermans Laat ons de staatssecretaris danken, dat hij heeft willen rekening houden met de voor stellen van Ninove. De Burgemeester Meneer de Secre taris, neem daarvan eens nota. Aan de pastorij te Outer werden herstellingswerken uitgevoerd aan de gevel en werden de muren behan deld tegen opstijgend vocht. De ge velrestauratie gebeurde door de her scholing en beroepsopleiding van de R.V.A. Raadslid Renaat Raes wil graag weten waarom juist de R.V.A. met dit werk werd belast. Schepen Desprets blijft het antwoord schuldig en Jacques Timmermans komt tussen beide. Hij verhaalt de historiek van het ganse werk en merkt op dat alles reeds lang gebeurd is. Er moet hier enkel gestemd worden ter bekrachtiging. Moens (kloppend op de schouder van Timmermans) Bedankt mijnheer de schepen. Bij de stemming onthoudt de V.U. zich Omdat we geen werk willen onttrekken aan de middenstand" Ook bij het 14e punt dat handelt over de aankoop van een papiersnij der en een vergaarmachine zal de VU zich om deze redenen onthouden, als ook omdat misbruik kan worden gemaakt van deze machines en uit sociaal oogpunt. Georgette De Kegel Men zou beter een werkloze dit werk laten opknappen ipv een machine. Evenepoel Het is reeds een tewerk gestelde werkloze die dit werk op knapt, het gaat over een dom werk altijd rondlopen en papieren verza melen. Daumerie Er zijn véél domme wer- ken en véél werklozen. Durant Het verschaft dan werk voor diegenen die de machines maken. Daumerie Dan is de cirkel rond, dat is juist. Bij de behandeling van punt 15 "Goedkeuring oprichting secties in de schoot van de gemeenteraad" begint de Burgemeester zeer vlug deze be voegdheden af te lezen. Timmermans Dit voostel stak niet in het dossier. Laat ons mekaar goed verstaan, wij willen een positieve behandeling van de problemen. Dan moet U ons ook op voorhand inlich ten over uw voorstellen, daar is toch niets geheim over De Burgemeester Het is toch ons recht zelf onze werkwijze te bepalen. Timmermans Maar het is geen goede methode. Maar kom, gedane zaken hebben geen keer. Lees ons nog eens traag Uw voorstel voor, zodat we kunnen noteren. De Burgemeester leest dan traag de bevoegdheden van de secties voor, af en toe vragend of hij niet te vlug leest 't Klokzjiël publiceert tot op heden nop geen kleurfoto's. Spijtig, want an ders kon men zien hoe deze raadsleden blauw-groen uitsloegen op de installatie vergadering van de nieuwe gemeenteraad in de bovenzaal van de bibliotheek op 2 januari. Deze blauw-groene kleur was wel van de kou. "Men"had- immers de verwarming "vergeten" aan te zetten. 1. Openbare werken, ruimtelijke ordening, tewerkstelling, econo mische zaken, landbouw, huisves ting, leefmilieu. 2. Financiën en middenstand. 3. Jeugd, sport, kuituur, welzijnszorg. 4. Personeel, onderwijs, feestelijk heden. Daumerie En informatie Burgemeester Dat hoort bij kuituur. Timmermans :Gij maakt van de com- misies een lachertje. In een commi- sie is het nodig dat een probleem technisch ten gronde wordt benaderd. Dit is nodig om een goed dossier samen te stellen. Uw voorstel gaat in tegen dit principe. Mijn voorstel was 1. Financiën, terwerkstelling, prsoneel - 2. Openbare werken huisvesting, ruimtelijke ordenning, leefmilieu - 3. Onderwijs, sport, jeugd - 4. Sociale zaken en O.CJvl.W. Burgemeester Die secties hebben nooit goed gewerkt. Iedereen zweeg tot op de openbare zitting. Waarom zijt gij na drie jaar niet wakker ge worden in plaats van te wachten tot gij in de oppositie zat. Timmermans Dit is een dooddoener, Men leert uit ondervinding. Burgemeester Ge wordt laat wakker. Timmermans Ik geef toe dat ik fouten heb gemaakt. Er wordt gelachen. Evenepoel Laat ons met deze sec ties beginnen voor een proefperiode van zes maand. Het voorstel van Jacques Timmermans wordt verworpen, dat van het schepen college wordt aangenomen. CVP-CL tegen VU-SP Er volgt dan nog een voorstel van Jacques Timmermans over de dienst verlening in de deelgemeenten te verbeteren o.a. het verschaffen van huisvuilzakken. De Burgemeester belooft hiervoor een personeelslid met een voertuig ter beschikking te stellen op proef. De meest opgemerkte rede op de in stallatievergadering was deze van Jacques Timmermans. Zijn 20 pagi na's tellende oppositieredevoering werd aandachtig beluisterd. Over de nieuwe C.L.—G.V.P. coalitie zegt hij "Wij stellen nu reeds dat dit nieuwe bestuur <>c\n moDStrr van inn wordt, dat nooit de kop zal opsteken. Van bij de aanvang hebben de beide i/rocyjen, geen par tijen, immers lood in de vleugels Schepen Desprets zit er maar be duusd bij te kijken.

Klokzjiel | 1983 | | pagina 2