SCHItTI\€T lezer? brieven A Uitleendienst en voetgangersbrug A.D.R. op drift Iditoriaa Open brief STADSKRANTEN PERSFOTO'S CARTOONS 't Schietkot neemt alle brieven op die betrekking hebben op de inhoud van de krant of op groot- Ninoofse toestanden Algemene onderwerpen worden liefst zo kort mogelijk behandeld De redaktie houdt zich het recht voor te lange brieven in te korten. Alle brieven dienen naam en adres te vermelden Indien nodig kan de schrijver of schrijfster vragen enkel de initia len te vermelden of "naam en adres bekend bij de redaktie" De krant is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de brieven. Geachte redaktie, Samengebundeld, toch reaktie op 3 artikels van uw medewerkers, gepu bliceerd in 't Klokzjiël van maart 1983. In het artikel stadsmateriaal voor wie suggereert Tuur De Decker het ter beschikking stellen van heel wat materiaal in een soort van uitleendienst. Akkoord dat waar schijnlijk niet zo ontzettend veel mensen op de hoogte zijn van het bestaan van de Uitleendienst van de Jeugdraad, op alle aangesloten jeugdgroeperingen na - en dat zijn er toch ook 23 - maar sinds enkele jaren gebruikt de Jeugdraad niet uitbetaalde toelagen, tenminste de resterende sommen, zodat elke vere niging zijn toelage ontving, om ma teriaal aan te kopen voor de uitleen dienst. Inmiddels gaat het hier reeds om knutselmateriaal, film en diaprojectoren en -materiaal, geluidsinstallatie, belichtings materiaal en ook sportkoffers met alle bijbehoren zoals vermeld in de bijgevoegde lijst. Voor aangeslo ten verenigingen is alles gratis, voor niet - aangesloten vereni gingen en buitenstaanders wordt er een aangepast bedrag gevraagd. Beiden dienen wel een waarborg te betalen. Deze uitleendienst be vond zich vroeger in de sporthal en momenteel op de 2de verdieping van het Stadhuis. Alle informatie op het secretariaat op het stad huis, 1ste verdieping,hij de secreta resse van de Jeugdraad. Aankoop van nieuw materiaal werd reeds in het vooruitzicht gesteld. In een ander artikel van de werk groep Leefmilieu doet men nogmaals de suggestie van een voetgangers brug ter hoogte van het Dr. Hemme- ryckxplein. Een goed idee natuur lijk, en een prachtmogelijkheid om én het administratief centrum dich ter bij de Rechteroever én het Stadspark, de sporthal en de zwem kom dichter bij de linkeroever te brengen terwijl ook het winkelcen trum van Brusselstraat en Burchtdam beter bereikbaar wordt. Een andere, en niet minder belangrijke, faktor is de verkeersveiligheid van de honderden schoolkinderen, fietsers en stempelaars. Waarom dan van de voetgangersbrug meteen geen brug, ook gemakkelijk te berijden met de fiets, maken Een brug met een hellend vlak dus. Naar ik meen toch een suggestie die het over wegen waard is. En de toestand van de Rechteroever wordt alsmaar be narder. Hoogdringend dus een op lossing gezocht... Het artikel van Simplicissimus over het bruggendraaiershuis gaf een heel andere kijk op een mogelijke 'verfraaiing van het meer dan tries tig uitziend voorgedeelte van de Burchtdam. Het is inderdaad zo dat enkel afbreken van dat éne huis de minst goede oplossing zou zijn. En waarom daar dan geen Stedelijk in formatie- en servicecentrum geves tigd met enkele bedienden, verant woordelijk voor allerhande informa tie en - waarom ook niet - de uit leendienst, alles uitgebouwd in een aangename ruimte waar iedereen zon der veel drempelvrees naar binnen kan...? Met een beetje fantasie en een doordachte aanpak is in Ninove nog veel te verwezenlijken. Danny Schoon Ninove MATERIAAL UITLEENDIENST 1Knutselmateriaal -houten koffer met o.m. pense len, nietjesmachines, lijm, ha mers, zagen enz. 2P£°^ectiemateriaal -filmprojector 16 mm -diaprojector -filmscherm met ingebouwde boxen -diascherm -filmprojectietafel -diaprojectietafel 3Geluidsmateriaal -versterker met bijbehorende reuze-boxen -2 micro's 4Belichtingsmateriaal -2 toneelspots ÏOOO W -1 volgspot (15 m bereik) -2 toneelspots met kleurenfli ters draaischijf 5Sportmateriaal -3 koffers waarvan de inhoud kan samengesteld naargelang de be hoefte aan sportmateriaal -basketballen -minibasketballen -voetballen (2 soorten) -handballen (3 soorten) -volleyballen (2 soorten -3 volley-installaties net -medicine-ballen (3 soorten) -kogels (6 soprten) -werpschijven (2 soorten) -ballenpompen -hoogspringstaanders koorden -hoepels -trektouwen -meetlinten -af lossingsstokken -speren (3 soorten) -2 megafoons met micro -touwen met vlaggetjes -24 truitjes in kleuren(ploegen) Reeds vroegere suggesties tot nieuw aankopen betroffen vooral tenten, toneeldoeken, bandrecorder videomateriaaleen materiaalkof fer en een koffer met fotomate riaal en ontwikkelmateriaal. A.D.R. is een veel gelezen kroni- keur bij een Ninoofs weekblad. Dat af en toe zijn potje kookt en het deksel van de ketel springt blijkt andermaal uit zijn recente bijdrage "Knipoogjes". Hij ont hult er zijn laat-opbloeiende liefde voor C.D. Colettetje zal er om blozen. Eens werd ze door A.D.R. la passio- naria genoemd. Nu weten we waarom. In dezelfde kroniek krijgt mdg de slagen onder de gordel. Hij wordt tot broodschrijvelaar van Jaak Petrol gedegradeerd omdat hij A.D.R. op zijn zere tenen heeft ge trapt. De redenering die A.D.R. als bewijs aanvoert komt bij wijze van vergelijking hier op neer In Brussel zijn er hoerenkoten, dus al wie de trein naar Brussel neemt is verdacht. Als je het mij vraagt wansmakelijke verdacht- makerij Uit schrik voor A.D.R. ondertekend met A.B.C.D. Niet alleen wansmakelijk, maar ook stekeblind, luister maar eens naar het Jiomcrrnpraatjc van Komera - Mamera de redaktic Vorig jaar was 't Klokzjiël op Witte Donderdag van de partij met de voorstelling van het boek "Ninovieters Kaffeegieters". Nu zijn we er terug om een ander heuglijk feit te vieren de opening van ons nieuw lokaal 't KLOKHUIS, Geraardsbergse straat 27, Ninove (het vroegere JIAC) Ter gelegenheid van deze ope ning haalde 't Klokzjiël een tentoonstelling van de Brusselse v.z.w. Free Press over het ver schijnsel stadskrant naar Ninove. Naast dit overzicht van wat er in Vlaanderen zoal be staat aan stads- en dorpskran ten (en dat zijn er nogal wat!), zorgen wijzelf ervoor dat u een idee krijgt van wat er zoal komt kijken bij het totstand komen van uw eigen maandelijkse stadskrant 't Klokzjiël. Onze huisfotograaf Paul D'Haese en kartoenist Rufijn hebben voor de gelegenheid hun originelen eens ingekaderd om hun visie op Ninoofse toestanden en figuren eens overzichtelijk en van dicht bij te tonen aan de lezers en niet-lezers. Ook elders en onge publiceerd werk wordt tentoonge steld. Er zal dus heelwat te zien en te lezen zijn. Iedereen is hartelijk uitgenodigd op deze tentoonstelling die open blijft tot 10 april op volgende dagen Openingsuren Witte Donderdag 31 maart vanaf 17 uur. Dinsdag 10 uur - 13 uur. Vrijdag 18 uur - 21 uur. Zaterdag en zondag 15 u - 18 u EEN OPEN INFORMATIEHUIS 't Klokhuis heeft, naast de nor male funktie van redaktiehuis voor vergaderingen en lay-out- werk, ook de bedoeling een open huis te zijn. Uiteraard moet het een ontmoetingsplaats voor de medewerkers en de lezers worden, waar suggesties altijd welkom zijn, oude en nieuwe nummers en "Ninovieters Kaffeegieters" aange schaft kunnen worden. Maar daar naast wensen wij van 't Klokhuis ook een klein informatiecentrum te maken. Een reeds schuchter begonnen knipselarchief, vooral over de streek, ligt ter inzage voor mogelijke artikelschrijvers en anderen. Verder is er ons foto-archief en onze verzameling stadskranten, tijdschriften en folders. Ook de dokumentatie die de gemeenteraad aan de pers ver schafte en aan partikulieren nog steeds niet ter beschikking stelt, kan er ingekeken worden. De openingsuren van 't Klokhuis, niet te verwarren met de uren van de tentoonstelling zijn -dinsdag 10 - 11 uur -woensdag 17-19 uur 20 - 22 uur(vergadering) -donderdag 17-19 uur -vrijdag 16 - 18.30 uur Deze uren gelden vanaf 10 april •«SSV' Zondagavond 6 maart had door de stad een Fakkeltocht voor de Vrede plaats, ingericht door de Dekenale Werkgroep Jona. De oproep tot die manifestatie bereikte ons echter te laat om in het maart-nummer te verschijnenToch drukken we hier nog graag de begeleidende Open Brief af. OPEN BRIEF aan de politici van Ninove en om streken. De werkgroep Jona van de dekenij Ninove sluit zich aan bij onder staande persmededeling van De Kommissie Rechtvaardigheid en Vrede, Pax Christi Vlaanderen en Broederlijk Delen betreffende de aankoop van Militair materiaal en voelt zijn verzet aan als een konsekwente houding rond de vasten- tematiek van 1983 "Zwaarden om smeden tot ploegen". De Komissie Rechtvaardigheid en Vrede, Pax Christi Vlaanderen en Broederlijk Delen zijn geschokt door de vlotheid waarmee de regering is overgegaan tot de bestelling van nieuw militair materieel ten be drage van 100 miljard fr. De rege ringsbeslissing is voor de drie kristelijke organizaties vooral moeilijk aanvaardbaar omdat er wel miljarden worden uitgegeven om de bewapeningswedloop verder te be kostigen terwijl ons land steeds minder bijdraagt in de wedloop tegen honger en onderontwikkeling waarin honderden miljoenen mensen nog steeds moeten leven. De Kommissie Rechtvaardigheid en Vrede, Pax Christi Vlaanderen en Broederlijk Delen zijn ervan over tuigd dat de vrede allereerst een vrucht is van de rechtvaardigheid. De regeringsbeslissing van de voor bije dagen gaat volledig voorbij aan dit streven naar rechtvaar digheid op wereldvlak en blijft de gevangene van een achterhaalde visie op veiligheid en tewerk stelling. Het Thorssen-rapportgemaakt in voorbereiding van de Tweede Speciale Ontwapeningssessie van de Verenigde Naties, en diverse andere weten schappelijke studies hebben immers aangetoond dat militaire uitgaven als middel om arbeidsplaatsen te creëren de minst efficiënte uit gaven zijn, en dat de werkgelegen heid o.a. beter kan gediend worden door arbeidsintensieve sektoren voor de produktie van klein lanbouwmate- rieel en andere nuttige produkten waarmee de volkeren van de derde wereld op hun beurt hun eigen ont wikkeling kunnen verbeteren. Dekenale Werkgroep Jona Dreefstraat 39 9400 Ninove

Klokzjiel | 1983 | | pagina 2