't Is zo ver J <1 hengelsport in de gebieren NINOOFS KRUISWOORDRAADSEL 123456789 10 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 NE KLOP VOOR DEN DOP 123456789 10 e 2. A R M R R e R e y R ö- R s Z) s| V R e> A e r l jpy Hf -Komera, mens, in de Voor Allen hebben ze geschreven dat we ver leden keer nogal scherp van tong waren over Armang en zijn verdacht making van. -...van de Knipoogskes? Och, Mamera, we zijn nog niet scherp genoeg ge weest. Ge moest De Denderklok van 22 april ne keer gelezen hebben. Watdat onzen A.D.R. daar durft schrij ven over de doppers is nog gemener als watda Nols in Brussel uitsteekt met de vremde. Pertang, in diezelfste Denderklok staat er dan een goed en begrijpend artikel over de vremdelingen, just nevens dat van Armang. 't Is geschre ven door ne veel intelligentere per soon die regelmatig 't Editoriaal schrij f t -Hoe is 't mogelijk dat zo'n ver schillende gedachten in 't zelfste blad staan? -Dat vraag ik mij ook af. In alle geval, dat van Armang is van 't graulekste dat hij al afgewerkt heeft. Zijn aanleiding is dat de doppers al een heel poosken in de sporthal ele stempel gaan halen in plaats van aan den Tragel. Meneer vindt dat verdacht. Volgens hem durven de stadhuisbazen de doppers niet meer weersturen naar den Tra gel om die werklozen niet tégen te krijgen, want die zouden er volgens hem veel baat bij hebben om in de sporthal te gaan stempelen, omdat z' elen daar beter kunnen wegsteken! Kijk, ik zal u ne keer een stuksken voorlezen: 'Achter het stadspark valt het winder op welke begoede Ni- novieters met de stempel een bijver dienste genieten voor hun reis naar 't buitenland Achter het stadspark valt het niet op welke madammen van den dop "pro fiteren" noch welke mamakens zich door hun kroost laten begeleiden tot aan het stempelwinket Achter het stadspark valt het niet op met welke "slee" men naar den dop snort (tijd is geld!), noch hoe Jef, Fil of Sus - met de gereed schappen op het dak of in de koffer van de wagen- via het stempellokaal, naar zijn werk bolt. En zo gaat Armang maar verder, 't kan niet op. De jacht is open en het wild moet uit de struiken ge jaagd worden om er beter te kunnen op schieten. -'t Is altijd 't zelfste. 't Is kri- sis en 't zal wel de fout van de doppers zijn. 't Zijn zogezeid al lemaal profiteurs, want ze rijden met nen auto en de vrouwen komen met de kinderkoets naar den dop. -Ja, hoe slechter dat den ekonomis- chen toestand wordt, hoe meer pro fiteurs dat er gevonden worden, liefst bij de werklozen. Stel u voor: een half miljoen profiteurs in den Belzjiek! -Ja, en de werkloze vrouwen zouden elen kinderen moeten wegsmijten, zeker? -Voor mensen als Armang moet nen dopper slecht gekleed gaan en mag hij hem hoogstens nen beroesten velo kunnen permitteren en dat alles zou door de goei burgerij moeten gekeurd kunnen worden, liefst in volle stad, zodat de doppers elen beschaamd en schuldig zouden voelen als ze elen stempel gaan halen. Ge lijk in den tijd van de soepbedelin gen door d' armenhuizen. Waarom gaat Armang de veel sjiekere slees van de fabrieksbazen niet bestoken die zoveel mensen afdanken en op elen achterste poten gaan staan als er werktijdverkorting geëist wordt -De frang van Armang zijn soort zal maar vallen als 't te laat is en de kruik zal gebarsten zijn. -Ja, Mamera, te laat, gelijk dat op de gemeenteraad de jeugdproble men en de vrouwenproblemen maar be ginnen door te dringen als 't JIAC en 't Vluchthuis al moeten sluiten hebben. Nu komen ze met druiven af voor twee dooien. -Ik ben ne keer kurieus of dat 't Stad en 't OCMW nu zelf voor opvang- Wat gevreesd werd is werkelijkheid geworden. Vorig nummer spraken we reeds van het fameuze Vlaams visverlof en vele hengelaars hebben het geval- leke nog opgepakt voor een lache- ding. Het lachen is voorbijwant buiten het Vlaams en het Waals vis verlof komt er nummer drie nog bij en dat is de 'comble' van d'af faire. In overeenkomst met de twee grote partijen werd een akkoord getroffen met de Brusselse gewest streek om een derde visverlof in voege te brengen. D'er mee mogen ze nu vertellen wat ze willen, ze doen het allemaal op een hoopje, zowel de Vlamingen als de Walen en ze halen met hun drietjes, zij die mekaar nog nooit een handje hebben gegeven, de centjes uit de zak van die brave kloot van ne visser Hoe dat nu allemaal gaat ineen steken zullen wij nog moeten afwachten, waar zal de grens lig gen van al die visgrenzen, waar zal je Vlaams, Waals of Brussels zijn De postkantoren zullen d'er misschien op sommige plaatsen zelf niet wijs uit geraken, maar om zeker te spelen zou de henge laar die graag alle viswaters in ons landje wil bevissen, een kaart halen in Brussel, één in Gent en de andere misschien in Mons. Niet te vergeten, indien het de Arden nen betreft, dat u nog een toela ting moet hebben van de maatschap pijen die looprecht bezitten op praktisch alle waters. Temeer we ten wij nog niet hoe het zal zit ten op de Vlaams-Duitse en Frans- Duitse grens, daar zal toch ook nog iets van voortkomen of mis schien wordt het tijd dat ze de duitse stukskes teruggeven, 't zou misschien ook nog een oplossing zijn.'t Is in elk geval om eens serieus over na te denken, waar zitten nu de vissers met hun kom- mentaar, zij moeten nu ook niet komen uitleggen dat z'er mee ak koord gaan omdat het nu ne keer getint is volgens hun goesting, ze moeten het ook niet in hun bol steken dat ze de overwinnaars zijn van de Brugse Metten, omge keerd hetzelfde voor de andere partijen. Nu wordt er al gezegd, dat ze naar de "Walen" niet meer gaan vissen. Ge moet het niet ge loven, maar volgende week zitten ze al op het kanaal van Charleroi, veel bla bla en verder van de rest...niks. t'ls nu de moment om ook eens te manifesteren, ze doen het wel in de Voerstreek en dat is maar een muggeprik ver geleken met het aantal beoefe naars van de hengel sport.waar zitten de dappere Belgen...de moeilijkste (pardon), de moedig ste der Galliërs..ja, t'is ook al lang voorbij de tijd der Franchimontezen. Er blijven nog enkel Belgen over met de mond vol van...'t gaat slecht, wij moeten bijdragen, de mazout is duur, de sigaretten en 't bier slaat op, mijn vrouw heeft me laten zitten en mijn geld is op. Wel omdat het nu toch zo slecht gaat zullen er velen 750 fr. be talen voor hun visverlofjes d'erbij nog een serieus pak voor hun beestjes en voeders, want op dat ZELF gaan scheppen moet er ook niet veel meer geteld wor den, 'k heb het nog ne keer ver teld, koopt u nen bokaal met rode visjes en amuseer u thuis. In elk geval ziet het langs den andere kant toch nog wat roos kleurig uit, want nu ga je meer visuitzettingen krijgen, je zult beter op de hoogte gesteld worden wat er allemaal gebeurt in de ge westen, ze gaan tegen mekaar kon- kurreren om het meeste vis uit te zetten, ze gaan si en la doen, want d'er gaat veel meer geld in kas komen, ge zult het niet be klagen, alles ligt in goede han den...en ten slotte een besluit, geloof er van wat je wilt, maar niet te...VEEL. Wie de passie preekt Fikken Syroit "le REEKS KONINGSCHAP" Altijd in herhaling vallen wat gebeurde in voorbije tijden, al tijd proberen van een ekskuus uit te vinden om die of gene oorzaak, altijd proberen van zalf te strij ken op iets of wat, dat wordt he den geformuleerd met het woord "mémmen"En of wij het nu goed of sleght oppakken toch zitten wij opnieuw met de gebakken peren. Het gigantisch gevecht dat door de leden, in wind en koude, werd geleverd zou men moeten inschrij ven in de rubriek 'hoofdmemories' van onze maatschappijIn feite moeten wij eerlijk bekennen dat de H.T.B'ers nog echte Belgen zijn. 33 moedige strijders namen de handschoen op, wapens in de hand en onversaagd wierpen ze zich in het watergevecht. Velen zijn ge sneuveld, velen hebben met de moed der wanhoop getracht de vij and te overmeesteren, maar velen zijn gesneuveld op het water van eer, geen blaam, geen smet op hun naam, want zij vielen met het wapen in de hand. De grote over winnaar van deze dag is onze vriend Michel Van Wayenberghe (zaad voortgesproten van leider 1982, Edgard). Hij pikte de 3 klasseringen binnen met zijn to taal gewicht van 2.620 kgs.Met 5 punten (een minimum) op kop van het kampioenschap en hij gritst nog gauw de ÏOO punten binnen voor de "klassieker" Misschien beseft hij wel dat hij nu vijand no. 1 wordt. De achter volgers Mersch met 1.870, De Couck Théo..l.420 kg...Desert Willy.. 1290..Muylaert Maurice.1230 en Nechelput Dirk.1.090 zitten in zijn wiel met ÏOO m. achter stand, maar dan komt een peloton netje op 125 m. en wie zit daar allemaal inop een verschil van 920 gr....tot 770 gr. zitten ze bijeen..Jacobs Laurent, Beeck- man Guy, De Taye Gust, Van Wagen berghe Edgard, Cobbaert Hubert, Syroit Vic en Luystermans Piet, ze zitten te loeren gelijk gie ren om Michelleken zijn pisto- leeken af te pikken!!! Alle dingen op een lachen ge stoken, omdat wij toch niet an ders kunnen, werd maandag een matchken geleverd tussen de Guy, de kleinen en de greuten, ge moet mij niet geloven, maar had de vis het willen doen op zon dag, zoals hij het WEL DEED op maandag, dan hadden wij met een kamionette de vis moeten ophalen. Prachtige, blinkende, vechtende brasems, gezond, zon der een tikkeltje vuil en d'er zat scheut achter. Zij zijn los, maar EEN DAG TE LAAT Ver lies geen moed. centra zullen zorgen en hoe. Want, tenzij dat Etjen iedereen persoonlijk gaat verzoenen, zoals dat die na- iefweg vertelt, wie zal er nu die leemten opvullen? -Pië Desprië van Aspelare misschien. Die vult immers alle gaten, behalve zijn zakken, met gravië, met of zonder vergunning. Ze zou'n hem be ter Pië Gravië noemen, Mamera. -Hoe holler de kop wordt, hoe vol ler de weg, zeggen z' in Pollare. KOLÉRA Horizontaal 1.Weinig ter zake doend persoon (Nin.) - Noot. 2.Tweeklank - Kinderen. 3.Pers. vnw. - Verdacht slim (Nin. 4.Vuurmaker (Nin.) - Knol. 5Boom. ö.Ninoofs opperhoofd (Nin.) - Geschenk. 7Kansspeler 8Pionieraansterkers (Nin.). 9.Experimenteel orgelmuzikant - Voegwoord - Pers.vnw. 10.Pers. vnw. - Zintuig (Nin.) - Primitieve beschutting. Vertikaal 1.Pers.vnw. - Lichtbron (Nin.). 2.Plantevoedsel (Nin.) - Boom- deel (Nin 3.Zeldzamer wordend stadsfeno- meen (Nin. 4.Eerstkomend (Afk.) - Melk- verschaffer 5Schrijfgerei (Nin.). 6.Evangelische omroep (Afk.)- Aardekleur 7.Blinden (Nin.). 8.Noot - Passief. 9Energiebron (Nin.) - Aldus. 10.3,14... - Noten op zijn zang(Nin). Er was deze maand slechts één inzen der die ongelukkiglijk door één fout de beloofde prijs, namelijk een ticket voor het filmfestival van Tien-Twen liet ontsnappen. Spijtig, spijtig zowel voor de in zender als voor de tickets, die hierdoor ongebruikt bleven. Voor dat mei-raadsel zorgde Wim Nerinckx, uit Ninove. Onze puzzelaars blijven dus kreatief, wat we zeer op prijs stellen. Wie bezorgt ons nog een kruiswoord raadsel met Ninoofse woorden of 'met dialektwoorden uit de deelge meenten Oplossingen ontvangen we ook nog steeds graag. OPLOSSING VORIG KRUISWOORDRAADSEL: N 0 5 N N E. L O E T 7 A E O 6 T A A L S T Pi T L i M AL L> K. O

Klokzjiel | 1983 | | pagina 12