Het begin van het einde The Kids in Tien Twen m Hl ifiPlii* Vm IH©IL NA\A\iR \V(DIL ■BBmIHBIII 'i B B Nieuwe regeling abonnementen - 1 MÉrP ISBiSIiS BH SC&aP'SJ/ H Verhaalbelasting Links aon "niet bebouwbaar tuin- gedcelte"goed voor con fikse vergoeding. Rechts oen vergelijk baar perceel dat dit etiket niet meekreegBegrijpe wie kan. Verhaalbelasting" is een vergoeding die de gemeente "verhaalt" -d.i.int- op de bewoners van een straat voor "Aanleg van riolering", "Voetpaden en opritten" en "Verwerven van straatbeddingen", wanneer die straat aangelegd, verbreed.wordt De te betalen som wordt berekend op grond van het aantal lopende meters waarmee een eigendom aan de straat paalt Wij hebben in het verleden herhaal delijk te kennen gegeven hoe weinig geestdriftig we waren over dit pro cédé dat enkelingen financieel laat opdraaien voor werken van al gemeen nut. Het systeem leek ons des te onrechtvaardiger, daar het geen onderscheid maakt tussen de stad, waar men meestal met hooguit enkele meters aan de straat paalt, en de buiten, waar dit soms met tientallen meters het geval is, zonder dat dit luxe is. In ons nummer van april '82 formuleerde een zegsman i.v.m. dit soort belasting waarvan hijevenals de andere ingezetenen van de Zie kenhuisstraat (Outer) het slacht offer was geworden, de volgende wens wat wij voorstellen is dat men de post 'Verwerven van straat beddingen' uit de verhaalbelasting zou halen. Daar hadden echter noch de Burgemeester, noch zijn Schepe nen veel oren naar. Hoezeer tot hun financiële schade zullen ze nu wel reeds beseffen. Immers, wat in de Ziekenhuisstraat begon als een bescheiden poging om iets te recu pereren van de soms niet zo be scheiden belastingsbedragen, groeide uit tot een protest met Grootni- noofse allure. Een aantal andere straten, her en der verspreid en evenmin op verhaal gekomen na een identieke belastingsopdoffer, vorm de samen met de Ziekenhuisstraat een Overkoepelend Actiecomité tegen de Verhaalbelasting, dat een stuk verder ging in zijn vorderingen. Het eiste nl. met aandrang dat de verhaalbelasting in haar geheel en met terugwerkende kracht tot de op richting van Groot-Ninove zou wor den afgeschaftAls alternatief werd een verhoging van de opcentiemen of van de wegenbelasting voorgesteld. Dat deze eis te vergaand was, zal ook het O.A. wel beseft hebben, evenals het feit wellicht dat je zeer veel moet" vragen om datgene te krijgen wat haalbaar is. Een demonstratie op 27.05.82 van het O.A. vóór het stadhuis en een vraag tijdens de gemeenteraadszit ting nog dezelfde avond van V.U.- raadslid Baro, moeten bij Burge meester Cosijns toch wel één en ander losgeweekt hebben, vooral dan met de gemeenteraadsverkie zingen in het verschiet. Hij be loofde inderdaad een comité te zullen oprichten dat het probleem van de verhaal-belasting zou onder zoeken. Het strekt Burgemeester Cosijns tot eer dat hij na de ver kiezingen inderdaad ook gepoogd heeft een dergelijk comité op te richten. Helaas stuitte hij hier- bij op onwil vanwege de socia listen, die blijkbaar alleen over tuigd waren van het onsociale karakter van de verhaalbelasting op de voetpaden. Zes maanden na de verkiezingen heeft de gemeenteraad dan toch een voor stel tot wijziging van het systeem der verhaalbelasting goedgekeurd. Zelfs de socialisten, zonder Jacques Timmermans - op strategische terugtocht naar Parijs - stem den uiteindelijk voor, nadat zij pro forma hun voorstel tot afschaf fing van de verhaalbelasting had den zien verwerpen. Alleen Georgette De Kegel (VU) onthield zich. Concreet ziet deze nieuwe regeling er als volgt uit 1.Met terugwerkende kracht tot het ontstaan van Groot-Ninove wordt per straat en per eigendom de ver haalbelasting herrekend. Hierbij zal per lopende meter rekening gehouden worden met een verminde ring van 30% voor "Grondverwerving", van 50% voor "Voetpaden" en van 10% voor "Riolering". Dit betekent een reële vermindering van zowat 30%. Wie reeds betaald heeft ver liest hierop echter per jaar dat verliep sinds de betaling 1/20. Ter illustratie het voorbeeld van de Ziekenhuisstraat worden, zullen de inwoners hiervan op de hoogte gesteld worden en inspraak krijgen. Ook zal van alle eigendommen foto's genomen worden, wat discussie achteraf moet voorkomen. 3.Mensen die niet onteigend werden en toch vergoed, zullen dit geld moeten terugbetalen. Deze regeling die een einde moet maken aan een probleem dat het College van Burgemeester en Schepenen in een soort impasse dreigde te manoeuvreren komt ons op het eerste gezicht als vrij billijk voor. Dat de praktische uitwerking ervan nog wel voeten in de aarde zal hebben lijdt geen twijfel en het gevaar van discri minatie is niet denkbeeldig. Hoe is het b.v. mogelijk geweest dat in een straat een bepaald tuingedeelte het etiket "niet bebouwbaar" meekreeg, wat voor de eigenaar ervan een ernstige financiële tegemoetkoming inhield; terwijl andere vergelijkbare per celen het zonder deze status moesten stellen Hopelijk worden in de nabije toekomst dergelijke anomalieën weggewerktTot slot nog dit hoe sterk de macht van solidariteit is zal het O.A. nu Post Te betalen FR./lopende meter Vroeger Nu Verschil Grondverwerving Voetpaden Riolering 3.280 643 1 .468 2.296 321,5 1 .322 984 321 ,5 146 Totalen 5.391 3.939,5 1.451 ,5 Het verschil bedraagt dus 1.451,5 fr. per lopende meter, wat toch 808,5 fr. per lopende meter meer is dan de 643 fr. voor de post "Voetpaden" die de socialisten wilden afschaffen. 2.Wanneer in de toekomst straten zullen aangelegd of verbeterd wel beseffen. Dat er mensen zijn die niet geloofd hebben - onder wiens impuls in de efficiëntie van actievoering en zelfs iedere medewerking weigerden, doet hier aan geen afbreuk, ook al zullen ze nu ongetwijfeld gretig meepro fiteren van het behaalde resul taat. Simplicissimus 0p 31 maart 1983 was ik in de jeugdclub. Wat Ik in de jeugdclub Den Tien-Twen De vorige keer dat ik er mijn neus liet zien traden De Kreuners er op, en de keer daarvoor was er het dubbeloptreden Scooter, The Bet. En nog daarvoor ben ik ook wel eens in de jeugdclub geweest, maar dat beschouw ik als een jeugdzonde. Op 31 maart 1983. waren The Kids óók in de jeugdclub - met zijn strand, zijn duinen en zijn goeie akoestiek - en daar die zo'n twee jaar geleden, in Galmaarden, een stevige indruk op mij maakten, kon ik dat toch niet laten voorbij gaan. Te meer daar er van hun "Back to the Roots"-toernee re delijk veel tamtam werd gemaakt. Wegens totaal geen interesse ver gat ik het voorprogramma, "Rumble Fish", zodat ik de zaal betrad juist op het moment dat The Kids het podium opkwamen. Of het ap plaus dat daarop volgde wel voor hen bestemd was laat ik in het midden feit is dat diezelfde Kids hun show startten men enkele rockers van het zuiverste water, waaronder enkele nieuwe numpiers die gerust naast ouder werk kon den staan. En die oudere nummers 1 3, *4 En hier z.ic je dan de laatste open bare werken van schepenDesprets aan de Kleine (gewezen) Holleweg te Pollare. Ernstig werk, geef toe. Ondertussen bemerkt men de bewape ning van oud ijzer, prikkeldraad en ander roest, die de fundamenten moet verstevigenOver de opgevulde hoogte kan men van mening verschil len (lm of 3m of...), maar dat hier een wijziging van het reliëf werd gerealiseerd spreekt vanzelf. En daarvoor heeft ook een gemeentebe stuur een bouwtoelating nodig, een toelating die er niet is. (Zie gemeenteraad, P.3) Schepen Desprets weet zelf een ge lukkige bestemming te geven aan zijn niet-geklasseerde bakstenen. Hij was dan ook bereid even te poseren, geflankeerd door twee medewerkers van zijn steen)slag. waren er ook "Do you wanna know", "Louie Louie", "Lonely Man", "Johnny's on the dole", "Enzovoort", allen even krachtig als de huidige economische crisis. Klapstuk van de avond was het van de "plaat van de Spaarkas" bekende "There will be no next time", met een gesimuleerde electriciteitspanne als toemaat. Vóóraleer ze aan de bisnummers toe waren, naaiden ze gauw nog "Mercy Mercy" aan mijn oren, doch de vrouwelijke vocalen die de single zo knap maken, ont braken hier wel (en wie zoals ik die vrouwen op de videoclip zag, waw, die wist wel wat er in feite ontbrak Uiteraard kwamen Ludo Mariman en zijn gezellen terug voor een paar Voor de huidige abonnementen ver andert er niets, maar wie in de toekomst een nieuw abonnement neemt, moet dit wel lezen. Vroeger was het op elk moment van het jaar mogelijk een jaarabonnement te nemen van 300 frank. Vanaf nu willen wij echter al onze abonnementen laten eindigen met nieuwj aar Het blijft natuurlijk mogelijk in de loop van het jaar een abon nement te nemen maar dan wel van af óf januari óf april óf juli óf oktober. Hieronder vindt u wat de abonnementsgelden dan bedragen.A.S.L.K. 001-0971808-41 JAN-DEC 300 frank APRIL-DEC 225 frank JULI-DEC 150 frank OKT-DEC 75 frank bissen - ze zijn ervoor betaald, newaar - en daar was uiteraard het massaal meegezongen "When the Kids are united"bijzowat het lijf lied van de band. The Kids hun optreden was goed, maar duurde niet lang. Bovendien heb ik me geen seconde verveeld. Na deze bedenking verliet ik de jeugdclub. Ik had dorst en zocht een goei pint TISJ v.z.w. 't Klokzjiël en de au teurs, fotografen of tekenaars Behalve; voor aanhalingen ten be- ■oeve van kritiek of polemiek is elke overname van bijdragen af hankelijk van een voorafgaande- lijke en schriftelijke toelating.

Klokzjiel | 1983 | | pagina 2