t Klokzjiël op de gemeenteraad Hol en vol VERHAALBELASTING - 3 0 Zoals naar gewoonte opent de Burge meester de zitting om 19h 30 Dhrn Timmermans, Stevens "én Waltniel, alsook Mevr. Ro^sens zijn afwezig. Er zijn een—tiental toehoorders w.o.het corni-té^tegen de verhaalbelasting. 'Bij het achtste punt op de agenda gaat het immers over de herziening van het reglement op de verhaalbelas- tingen. Het wordt door de Burgemeester aangekondiqd met de woorden "Hier is 't pak." Het is inderdaad een lijvig dossier geworden. Het nieuwe reglement telt 29 artikels; Het oude telde er 33. Deze werden artikel per artikel aan gepast. Het verminderingspercentage bedraagt 30 Daumerie Hoe is dit dossier tot starid gekomen Torrekens Mensen van de provincie en van onze technische dienst hebben eraan gewerkt, rekening houdend met de bestaande grieven. Er waren géén andere mensen bij betrokken. Moens Proficiat. De verhaalbelasting werd niet afgeschaft Het gaat over een vermindering met 30 Als S.P. hadden we de 50 op aanleg van voetpaden ook graag afgeschaft gezien. Daar voetpaden toch in het algemeen belang van de voetganger zijn Daumerie We stellen namens de V.U. voor de verhaalbelasting totaal af te schaffen, daar de openbare weg evenals de voetpaden in het algemeen belang worden aangelegd. Prieels Proficiat. Deze herziening van een zo ingewikkeld reglement kunnen uitwerken in 3 maanden is een serieuze opgave geweest. Vooral het personeel zal een grote inspanning moeten leveren om alles te herbereke nen. Moens De S.P. vraagt de afschaffing van de belasting op de aanleg van voetpaden. Dit stond duidelijk in ons verkiezingsprogramma Burgemeester We gaan erover stem men en direkt gij waart immers de eerste. Het voorstel van de S.P. wordt verwor pen, meerderheid tegen minderheid. Alleen Georgette De Kegel had zich onthouden omdat zij tégen de verhaal belasting is. -het voorstel van de V.U. tot volledige afschaffing krijgt enkel de goedkeuring van de V.U. zelf waardoor het uiteraard wordt verworpen. -het voorstel van de schepen krijgt van iedereen een ja-stem (S.P. VU inbegrepen) Alléén Georgette De Kegel onthoudt zich. De Burgemeester (gelukkig) Proficiat mijnheer de Schepen Alles is in orde en iedereen is tevreden KERKORGEL Het volgende punt op de agenda gaat over de restauratie van het orgel van de O.L. Vrouwekerk te Ninove. Meer bepaald over het uitbreiden van de tessituur met 2 tonen op de manualen en de pedaal. Kostprijs 651 195 Fr. Daumerie Waar is het plan van het orgel Dat stak niet in het dossier Desprets Dat moet ge vragen aan de kerkfabriek. Daumerie Lees eens die brief voor waarin de deskundige twijfelt of er wel ruimte genoeg is om deze werken uit te voeren Desprets begint een brief voor te lezen, waacTrrTuerover geen sprake is.^—Bsfumerie helpt de Schepen dan zoeken naar de goede brief, die wordt integraal voorgelezen. Hierin vraagt de deskundige inderdaad naar plannen tot op de millimeter. De brief dateert van 1978. Durant Dit domein behoort aan de Kerkfabriek. Zij zijn vrantwoordelijk voor hun dossier. C.L. -C.V.P. stemmen ja, VU.-SP. onthouden zich. POORT Bij het 15e punt wordt een vergoeding van 15 000,- fr. toegekend aan de Heer Cyriel Raes, wonende kerkstraat 80 te Ninove-Outer (Lebeke) voor het vervangen van zijn poort ten gevolge van het uitvoeren van verbeteringswerken aldaar. Moens Wij hebben dit altijd geweigerd omdat die poorten naar buiten open draaien. Dit is onwettig. Durant Gij hebt gelijk, maar er zijn er nog die deze vergoeding ontvan gen hebben. Uit de discussie blijkt dat zowel de Burgemeester, Prieels, als Durant ter plaatse zijn gaan kijken. Bij de stemming wordt het voorstel aange nomen, meerderheid tegen minderheid. ATLETIEKPISTE Bij hoogdringendheid wordt de goedkeu ring gevraagd van het dossier van de atletiekpiste. (27 208 630,- fr.) daar de minister op 21 -10-82 8.1 25.000. fr_ beloofde indien alles binnen een termijn van zes maanden wordt doorgespeeld. Daumerie Waar is dat dossier blijven liggen. Wij zijn vandaag de 7e april en op 21-4-83 moet alles binnen zijn. Moens Met de nieuwe coalitie kan nu plots alles. Het is minister Poma die subsidie geeft. Er wordt heimelijk gelachen. JAAGPAD Fons Schorreel houdt zijn maidenspeech met de vraag, de oeverversterkingen en de trekweg langs de Dender te Ninove bij absolute prioriteit te herstellen. Schepen Durant is hiermee volmondig akkoord, en zal namens de gemeenteraad een schrijven sturen aan de bevoegde minister. Fons Schorreel had op voorhand inlich tingen ingewonnen bij het departement, waar men hem had bevestigd dat er zouden schanskorven gebruikt worden bij de herstelling, ipv. een betonnen muur waarvoor Prieels vreesde. HOLLE WEG De volgende vraag van Schorreel betreft het volstorten met 100 vrachtwagens van de Stad Ninove van de Kleine Holleweg tussen Pollare en Meerbeke. Hij wenst antwoord op vier vragen 1. Wanneer is de toelating gegeven 2. Hoeveel steenslag heeft men ver werkt 3. Hoelang en met hoeveel man heeft men eraan gewerkt 4. Hoeveel heeft dit gekost De Burgemeester Proficiat M. Schor reel, U bewijst als jong gemeen teraadslid over een goede opmerkings gave te beschikken. Maar hoe kan de Schepen op zo'n detailvragen ant woorden als hij die niet bij voorbaat weet Desprets Toch wens ik te antwoorden. Het gaat hier over een werk dat reeds sinds augustus '82 werd toege zegd. Durant Het gaat hier over het depar tement "Landbouw" Schorreel Werd er een toestemming voor reliëfwijziging aangevraagd Desprets Bij mijn weten werd er géén vergunning aangevraagd. Op uw 4 vragen zal ik schriftelijk antwoor den. Schorreel En dit alles ten voordele van één landbouwer en dan nog op onwettige basis. In de plaats van Jacques Timmermans doet Walter Moens dan twee voorstellen. Eerst tot het inrichten van een gesprek over het waterzuiveringsprobleem, zoals voorgesteld door de werkgroep Leefmilieu. En dan een voorstel tot het plaatsen van een noodbrug door het leger, tijdens de restauratiewerken aan de voetgangersbrug te Pollare. Op beide vragen wordt er positief geantwoord. VERKEER Mevrouw De Kegel doet dan een aantal voorstellen in verband met verkeersvei ligheid. Er wordt hierop geantwoord dat met het aanleggen van verkeersdrem pels in de sociale woonwijken er afgewacht wordt wat de wetgever zegt. Op de volgende gemeenteraad Dhr Durant verslag zal uitbrengen over de heraanleg van het Marktplein te Denderwindeke De verkeerskommissie binnen de 14 dagen zal worden samengesteld, 2 kandidaten per fraktie. De Burgemeester Ik heb hier een petitie van 45 man tegen de verkeers regeling in de nieuwstraat te Meerbeke. Moens Men zou ook éénrichtingsver keer moeten instellen in de Gemeente huisstraat. De Kegel Ons voorstel is Alléén plaatselijk verkeer. De Burgemeester Het probleem van de nieuwstraat moet weer naar de verkeerskommissie. De Kegel Ik heb hier ook een petitie tot invoering van éénrichtingsverkeer in de Lavendelstraat. De Burgemeester Het is maar door 22 mensen getekend, en dan nog door vrouwen die hun mannen niet ingelicht hadden. Er werd rondgegaan in naam van de wijk, en BELANO wist van niets. Dit voorstel wordt ook naar de verkeers kommissie verwezen. JIAC EN VLUCHTHUIS Georgette De Kegel vervolgt dan haar interpellatie met de vraag of het Schepencollege zich ooit heeft geïnte resseerd in twee centra voor eerste lijnshulp te Ninove Met name het J.I.A.C. en het Vluchthuis, die wegens hun precaire financiële toestand moes ten sluiten. Alhoewel zelfs de politie diensten beroep deden op deze opvang centra. Burgemeester Mijnheer Moens, kunt gij antwoorden Er breekt een bulderende gelach los op de C.L. banken. Moens Neen, ik zit niet in het sche- pencollege. Freddy Van Eeckhout Ik heb eens in de papieren geneusd van mijn voor ganger. Hierin ontdekte ik dat op het 3 jarig bestaan van 't Vluchthuis er 22 vrouwen werden opgnomen, waarvan 3 van Ninove zelf. Georgette De Kegel Nu moet het vrouwenhuis die taak van 't Vluchthuis overnemen, wat ze financieel niet aankunnen, (zij leest een uitnodiging voor waarin opgeroepen wordt tot steun) MOENS Langs het OCMW. hebben we getracht een oplossing te vinden. Toen stonden vluchthuis en vrouwen huis met getrokken messen tegenover mekaar. 'T vluchthuis weigerde zelfs subsidies. Georgette De Kegel Het J.I.A.C. krijgt nu pas 3 000,- fr. subsidie toegewezen, nu dat ze gesloten zijn. Mr de burgemeester, Wat doet gij als er zo'n probleemgevallen bij U komen De Burgemeester Ik tracht te verzoe nen. Ik kan alleen maar zeggen dat de mannen vriendelijker moeten zijn tegen hun vrouw. Moens Er zijn 25 echtscheidingen. Die gaan toch allemaal niet terug bijeenkomen Zo'n opvangcentrum is geen taak voor vrijwilligers. In theorie moet het O.C.M.W. een opvang dienst verzekeren. Schorreel Laten we de zaak eens sereen benaderen, 't Vrouwenhuis is akkoord met een participatie van 51 van het O.C.M.W. in een eventu ele beheerraad. De Burgemeester Iets in gang steken is gemakkelijk, rnaar volhouden, dat is wat anders. Schorreel Niets doen is nog gemak kelijker. De Burgmeester Dat moet ge juist tegen mij zeggen. Schorreel Tegen mij zeker niet. Georgette De Kegel De vette varkens weten niet dat de magere honger hebben. Durant Dat 't Vrouwenhuis dan stappen doet als ze akkoord zijn. NOG VRAGEN Renaat Raes komt dan aan de beurt om vragen te stellen over de projecten in het kader van stadskernvernieuwing (60 gesubisidieerd door het Vlaamse Gewest) en het plaatsen van elektri citeitsmeters op de Graanmarkt, ten behoeve van markt en foorkramers. Op de eerste vraag antwoordt Schepen Desprets dat eerst de B.P.A.'s moeten afgewerkt worden. Op de tweede vraag antwoordt Schepen Durant dat er 6 kasten op de graanmarkt zullen voorzien worden met 5 stopkontakten. Urbain Verekens sluit dan de rij van de vraagstellers. Eerst gaat het over de visuizetting in de visvijver van het stadspark en toelating tot hengelen. Antoine Callebaut, schepen van Sport is het eens dat de hengelsport dient bevorderd te worden en hij belooft het nodige te doen voor visaankoop, desnoods met een begrotingswijziging. Tot slot stelt Urbain Verekens voor een motie goed te keuren om spoed te zetten achter de electrifikatiewer- ken van de spoorweglijn N 190 Ge- raardsbergen - Aalst. Schepen Durant is wel akkooord de bekommernis van het gemeentebestuur weer te geven in een brief, maar vindt dat een motie nog wat vroeg is, aangezien de elektri- fikatiewerken maar gepland zijn voor 1984. Totdaar deze positieve gemeenteraad waar meerderheid en oppositie mekaar gevonden hebben in opbouwende dia logen, eerder dan in scheldpartijen. AZAKI

Klokzjiel | 1983 | | pagina 3