De savooifeesten bedreigd In 1983 zijn de jaarlijkse savooi feesten in het kader van de wijk- kermis Savooistraat-Niepersveld ge pland voor vrijdag 19, zaterdag 20, zondag 21 en maandag 22 augustus 1983. Waar ze nu al over schrijven, zeg je Inderdaad, nu al Het gebeurt niet dikwijls dat die feesten zo vroeg al het nieuws willen halen. Dit jaar wel. Het gebeurt immers niet elk jaar dat de Savooifeesten voor de 12° keer georganiseerd worden. Maar dit alles is niet de oorzaak van dit vroege geschrijf... De oorzaak ligt eerder bij het Schepenkollege van 'onze' stad,en meer bepaald bij 'onze' burger vader en zijn rechterarm, 'onze' stedelijke politiekommissaris Zij slagen erin ons de daver op het lijf te doen krijgen (hoewel...) Zij slagen erin ons te doen vrezen dat de Savooifeesten de dozijnedi tie niet halen. Lees hoe de (blauwe) vork aan de (orange) steel zit Zoals het laatste paar jaar vroegen we het nieuwbakken schepenkollege of we voor de feesten het volledige pleintje mogen gebruiken. We vroegen dit erg tijdig dit jaar (al op 28 januari!), later bleek dat dit ook nodig was In haar antwoord van 14 februari (getekend door dhr.. Schepen van Feestelijkheden en dhr. Stadssekretaris) liet het Schepen kollege ons weten dat (a) we het ganse Savooiplein mogen gebruiken, (b) de vaste frituur er mag blijven staan en (c) de organisatie toege staan wordt onder dezelfde voor waarden en beperkingen als in 1982. Alles is in orde, zou je zeggen.Dat dacht je maar Want enkele dagen later komt de aap uit de mouw onze sekretaris diende een politie besluit van 23 februari, onderge tekend door de burgemeester, voor ontvangst te tekenen. Dit be sluit kan je hierbij lezen. De politieman, die het kwam afleveren aan huis vertelde nog dat onze sekretaris hierdoor persoonlijk STAD NI MOVE POLITIEBESLUIT ORGANISATIE SAVOOIFEESTEN 1983. DE BURGEMEESTER, gelet op de vraag dd. 28 januari 1983 var. de vzw werkgroep Savooi feesten, strekkende tot het bekomen van de toelating tot het inrichten van de Savooi fees ten van IStot en met 22 augustus 1983, en tot het ;rgunning veri gelet op art. 90 der gemeentewet BESLUIT «0 ae muziek op ae openLaro ve6 (in tenten, op podium», e.é.n stilgelegd worden or. uur op vrijdag, 19 en zaterdag 20 augustus 5 or. 2"; uur op zondag, 21 augustus 3° om 22 uur op maandag, 22 augustus. .ten zullen ervoor ucrgen dat het verkeer in de Savooi Bleekstraat normaal door kan. sn ten strengste verbod n er enige beperking op het vei sren of enig inkomgeld te vorderen in voormelde 5. Over tred i n ge r. zullen bestraft aansprakelijk kon gesteru worden bij overtredingen. Goed lezen kon die blijbaar niet, want er is ge tekend 'voor ontvangst'wat nog lang niet hetzelfde is als 'voor akkoord'(maar kom, deze man zal ook maar uitvoeren wat hem werd opgedragen) Deze gang van zaken werd op de werkvergadering van de Werkgroep van 10 maart besproken. Daar be gon onze frank te vallen...: a.bij de uurregelingen leggen we ons noodgedwongen neer, maar we hopen toch dat er soepelheid aan de dag wordt gelegd (maar illu sies zullen we ons maar niet maken...). Ze denken toch niet dat we met z'n allen om elf of twaalf uur direkt netjes naar huis zullen gaan b. Onze werkgroep kan onmogelijk verantwoordelijk worden gesteld voor de geluidssterkte van de mu ziek in de drankslijterijen. c.Waarom mogen de Savooi-en Bleek straat niet afgesloten worden tij dens de feesten Wil men ongeval len Vrij autoverkeer op een straat feest is toch onverantwoord Waarom mogen wij er geen inkom vorderen Waarom mag bij ons niet wat bij koers, kermis, kaatsing of braderie wèl mag Hier blijkt uit, dat het politiebesluit diskrimine- rend is Wat te denken over de ronde van Vlaanderen dan, geachte heer burgemeester d. Het brengt de Savooifeesten in een financieel onmogelijke situ atie zonder inkom zijn de reeds ondertekende kontrakten onmogelijk op te brengen. Zal de gemeente het verlies aan inkomten 130.000 fr.) op zich nemen Kortom, zonder en treegelden kunnen de Savooifeesten niet doorgaan. Is het dat wat de burgemeester wil bekomen, misschien? Of schiet hij ons alles voor. We zien dan wel of de stad terug betaalt. e. Het wijkt nogal af van de be slissing van het schepencollege (zie eerste afgedrukte brief!), waar die stelt dat de 12° feesten kunnen doorgaan 'onder dezelfde voorwaarden en beperkingen als in '82'. Permitteren burgemeester (en politiekommissaris) zich om een besluit van het kollege zomaar links (of rechts?) te laten liggen. Is dat de demokratische werking van een stedelijke politie Tot daar onze bemerkingen bij dat politiebesluit. We maakten op die vergadering een aktieplan op met als doel dat politiebesluit te doen vernietigen of minstens aan te passen. Anders wordt dit een strijd van knokken of stoppen. Te gek De eerste stap was een bezoekje aan de Schepen van Feestelijkheden. Een delegatie van de werkgroep ver eerde hem hiermee op dinsdag 17 maart tijdens zijn zituren. Hij beloofde deze zaak op het eerstkomend sche penkollege te brengen en alles te zullen doen wat in zijn mogelijk heden ligt om aan het euvel te kun nen verhelpen. Hij vroeg ook. (maar dat was toch al in ons plan voorzien als stap 2!) Stap twee dus een brief naar de Burgemeester (en een dubbel hiervan aan de feestschepen) met onze argu menten netjes uitgeschreven, en met de vraag het besluit te vernietigen of aan te passen.De meester ontving deze brief op zijn kantoor op 29 maart en tekende hem voor ontvangst (niet voor akkoord!) Stap drie wachten op reaktie. Op onze vorige vergadering van 7 april nog niks gehoord of gezien ('t was allicht nog wat vroeg...) We wachtten nog wat. In een tele fonisch onderhoud op 19 april ver klaarde dhr Schepen dat deze zaak op de kommissie van feestelijkheden besproken werd. Dat het in de eerste plaats een taak van de burgemeester is om iets te ondernemen hieromtrent, en dan van de politiekommissaris (politiebesluiten zijn inderdaad buiten de bevoegdheid van de schepe nen, maar de hamvraag is of zij zich dan maar moeten laten doen...). Dat hij daarom de burgemeester vroeg hierover met de kommissaris van gedachten te wisselen. Vermits deze laatste op verlof was, was dat gesprek nog niet doorgegaan. De schepen beloofde tenslotte weer alles te zullen doen en vroeg op dinsdag 26 april nog eens kontakt op te nemen. Dan zou hij meer kun nen zeggen. Vermits deze tekst voor 't Klokzjiël echter op 22 april ten laatste bin nen moet op het redaktiesekretariaat blijven we je de rest van dit ver haal schuldig. We houden je zeker op de hoogte Eén ding is toch duidelijk de Savooifeesten moeten blijven be staan Opdat deze roep er niet één in de woestijn is, is ieders hulp en inzet noodzakelijk, zoniet gaan de feesten dezelfde (stille, maar bikkelharde!) weg op als jiac en vluchthuis..We hebben daar ook al gezien dat het van 'ons' schepenkollege niet zal komen. voor de werkgroep savooifeesten, ivan de jonge 2'JGCVEi. UNKS üïrmfratopr Gemeenteschool Denderwindeke breidt uit Nu men, op een baksteen na, toe is aan de bouw van een nieuwe vleugel voor de kleuter- en lagere school van Denderwindéke was de tijd rijp voor een kort gesprekje met de ont werper, architekt Staf De Mol. Dit artikel is de weergave van ons ge sprek. De vroegere ingang langs langs de Kruisveldstraat blijft behouden. Links ervan komt de nieuwe U-vor- mige vleugel. De straatgevel (fig.l) heeft rechts een ingang voor het onderhoudspersoneel. Verder be merkt men de bloembakken, die vóór alle klasvensters zijn voorzien (ook aan de achtergevelfig2) De hoofdingang van het nieuwe blok komt in de rechterzijgevel (fig.3). Langs deze ingang komt men in de ontvangstzaal - overdekte speelplaats. Deze ruimte neemt het ganse middenstuk van de nieuw bouw in omdat zij bij slecht weer ook moet fungeren als speelplaats. Langs twee dubbele deuren geeft de overdekte speelplaats dan weer uit op de nieuwe speelplaats, (fig.4). Aan de kant van de Kruisveldstraat krijgt men dan twee nieuwe klas sen en het sanitair blok, aan de kant van de Steenweg naar Edingen drie nieuwe klassen. De uiteinde lijke bestemming van deze vijf klas sen ligt nog niet honderd procent vast, maar zeker twee klassen langs de kant van de Steenweg zijn al vast gepland als kleuterklasjes. Deze zijn namelijk van een zandbak voorzien (plus WC op kleuterformaat) Deze zandbakken komen in het voor uitspringend gedeelte met boven- daglicht rechts in de achtergevel (fig-2) Verder werd nog een speelweide ge pland en een groene bufferzone die'de nieuwe speelplaats afschermt. Waar is de tijd dat schooldirekties met fierheid aankondigden dat gans hun speelplaats gebetonneerd was? Architekt De Mol lijkt best tevre den met zijn plan, ondanks de be perkingen waar hij rekening mee moest houden. Allereerst moest de nieuwbouw toch min of meer aanslui ten bij de bestaande gebouwen. Kij koos dus voor een zilvergrijze ge velsteen en een leien dak (zij het met kleinere leien dan voor de oude vleugel)En verder diende ook re kening gehouden met de alomgekende krisis. De werken zijn geraamd op een 18 miljoen. Maar dat is dan wel zonder de technische uitrusting (zoals elektriciteit en verwarming) die buiten dit bestek vallen Een paar voorbereidende werkzaam heden, die door het stadspersoneel dienden uitgevoerd (o.a. afbraak van een afdak) zijn intussen ge start, maar voor de eerste - steen legging moet nog gewacht op de definitieve toewijzing aan een ondernemer En tot slot. Indien in deze weer gave van ons gesprek - en dit on danks onze beste zorgen - een fout zou geslopen zijn, schiet dan toch niet op de pianist (-architekt) Fig.4Linkerzijgevel op de nieuwe speelplaats Flo. 2j Achtergevel, die uitgeeft op de speelweide

Klokzjiel | 1983 | | pagina 9