MAANDAG From us to you HUMOR EN FOLK LIEKESWEDSTRIJD ZIJN ECHTST NIENOF OP DANNY VAN HOREBEKE NU MET GROEP TUSSENDOORTJES EN SKETCHES KW IS,SAMENZANG 5de WIELERWEDSTRIJD VOOR JUNIO RES B.W.B. WIJKKOMITEE KOORDTREKKING 1ste LUSTRUM V0ETBALT0RN00I V.K. K0ETER00K SAVOOIEKINDEREN ZEEPKISTENKOERS Deze groep ontstond in Kuringen in het jaar 1966 rond het scoutskamp vuur. Tot 1972 hielden ze zich hoofzakelijk bezig met skiffel Toen een viool en mandoline in de groep werden gehaald viel van toen af de keuze op de ierse folk en blue-grass en werden ze de zotste en populairste groep van Limburg. Het repertoire bestaat enerzijds uit een ruime keuze van Ierse rebel-songs, streetbal- lades, reels en jigs, anderzijds uit onstuimige blue-grass nummers. Veel van de door hen gebrachte nummers stonden ook ooit op het repertoire van de Dubliners en de Mannen Van De Savooistraat. Meezingen is dus niet verboden. "Ze", dat zijn Luc Cuppens gitaar, tautoharpi, zang en goocheltoeren Nico Daelemans five-string banjo, gitaar, zang. Roland Hanssen fiddle, mando line, dobro, concertina, tin- wistle en soms zang. Joris John gitaar, fiddle, mond harmonica, banjo en zang. Jan Tuts autoharp, ritme instrumenten, soms zijn poot en valt vooral op. André bast electrisch. Afspraak voor publiek èn kandi daten maandag 22 augustus om 19 uur stipt, want om 22 uur moe ten we de geluidsknop al dicht draaien. Begin alvast te schrijven en te repeteren Kandidaten van de liekeswedstrijd mogen aan de muzikanten van From Us To You vragen of ze hen willen begeleiden. Terwijl de jury van de Liekeswedstrijd de libereert speelt From Us To You het tweede deel van hun optreden. Omdat Ninove geen stad is als een andere, de Savooifeesten geen feesten als andere, is deze liekes wedstrijd ook geen crochet als een andere. Bij een klassieke zang- crochet ligt de nadruk op het "schoon kunnen zingen". Dat is hier natuurlijk ook belangrijk en vals blijft toch maar vals, uiteraard. Maar het belangrijkste voor deze "Saveuemonjdag" (naar analogie met "Wettelmonjdag") is de originaliteit van het al dan niet zelfgemaakte lied. De onder titel van de wedstrijd is immers: "7de zoektocht naar het beste ninoofse lied". Het scherpe oor van de jury van specialisten zal dus vooral hierop gericht zijn vooraleer ze haar prijs uitreikt. Er is ook een prijs van het pu bliek. Men mag zichzelf begelei den of dit laten doen door aan wezige muzikant(en)Wie dit laatste op voorhand wil repeteren, neemt kontakt op vóór augustus met Rufijn De Decker, F.Taverne straat 23, Ninove, tel. 054/339686. Elke deelnemer krijgt max. 10 minuten optreden (solo, duo of groep) en wordt verzocht op voor hand in te schrijven ofwel vóór de feesten op bovenstaand adres of in één van de wijkkafees, of wel tijdens de feesten op het sekretariaat of bij de presentator. Danny Van Horebeke, de ninoofse bard en 2 x winnaar van de wed strijd voor het beste ninoofse lied, treedt voor het eerst op met zijn nieuwe groep Samen met de overlevenden, op maandag na de liekeswedstrijd vanaf 22.30 uur in Kultuurkafee Kontrast. De technische rompslomp wordt met de jaren groter voor de optredens. Dat is te merken aan de hoger wordende "muurtjes" van de boxen (niks te maken met het muurtje van "den boxer"), het stijgend aantal mikro's op het podium en spijtig genoeg ook aan de leemten tussen de optredens, nodig voor opstellen, "checken" en afbreken. Het is dui delijk dat dit de opbouw van de sfeer telkens naar beneden haalt. Een cassettebandje kan daar niet veel aan verhelpen. Er werd een oplossing gezocht en vorig jaar werd al een poging ge daan om die gaten te vullen op een klein podium naast de kiosk met een kwisje en groepen met kleine bezetting. Dat laatste bracht nieuwe technische problemen met zich. Het eerste viel wel mee. Wat doen we dus dit jaar Wel, vrijdag komen we met een beter uitgebouwde kwis "KENJD A NIENOFS" (of: "Ken uw Ninoofs" voor buitenlanders) met kandida ten uit het publiek die op de roo ster gelegd worden omtrent de Ninoofse taal, zegswijzen, om geving e.d. Zaterdag komt dan WILLY DESSERS, (ex-spelemannen) alleen met zijn gitaar het klein podium opgestapt om u allen aan het meezingen te krijgen. Dat hem dat best kan luk ken, hoorden we een paar maanden geleden nog in zaal De Redding. Hij beschikt immers over een uit gebreid repertoire dat jong en oud aanspreekt en aansteekt. Een so ciaal bewogen troebadoer van Limburgse afkomst. Zondag worden de tussendoortjes dan "SAVEUSKETSJKES", enkele sketches uit het Ninoofse straat- en politieke gebeuren, gebracht door een spiksplinternieuw toneel gezelschap dat noch zijn naam, noch iets meer over de inhoud van de drama's en komedies wilde prijs geven. Een totale verrassing dus en allen present Grote prijs begrafenissen Michel KerregodtsGarage Priber Albertlaan; Michel Geeroms steenweg. Carrosserie Brusselse Voor de 5de maal reeds wordt door Aimé Van den Berghe, voor zitter van het wijkkomitee, Jean-Pierre Sonck en meester Viaene onze wielerwedstrijd voor juniores B.W.B. ingericht. De organisatoren wensen ter ge legenheid van dit eerste lustrum een speciaal dankwoord te richten tot de heer Roger Van de Velde, B.W.B. afgevaardigde en natuurlijk tot de nieuwe sponsors, zonder wie onze wedstrijd niet had kun nen doorgaan. Wij danken ook oud schepen Stevens voor het sponsor schap de voorbije 2 jaar. Aange zien hij geen schepen meer is heeft hij het dit jaar laten afweten. Verder danken wij het stadsbe stuur, de politie, het Rode Kruis en de neringdoeners van de wijk voor de jarenlange goede samen werking. De voorzitter Aimé Van den Berghe Dat de Savooifeesten meer zijn dan een festival onder de vele, bewij zen o.a. de aktiviteiten die het wijkkomitee Savooistraat-Niepers- veld, nu reeds meer dan 50 jaar inricht. En met stijgend succes Niet alleen de wijkbewoners, maar tal van andere Savooifreaks, tot uit Nederland toe, nemen eraan deel De inrichters verwachten dan ook massale belangstelling dit jaar voor de traditionele kaatsingen tussen amateurploegen, de bakschie- ting per fiets en de diverse bollingen bolling op wilde banen, mikbolling voor vrouwen, bolling voor mannen en vrouwen. Voor iedere aktiviteit is een palm voorzien, geschonken door het huis Herregodts, en tientallen prijzen in geld en natura. (zie programma) Dit traditionele volksspel werd verleden jaar in ere hersteld door Dirk Capiau. Op de 2de uitgave, worden ook Ninoofse gelegenheids- ploegen dringend uitgenodigd Ook hier zijn prachtige prijzen voorzien. Zondag om 15 uur. Geloof het of niet, maar opde Savooi feesten is nog meer te beleven dan (minder of meer) prachtige muziek, schransen en zuipen, infostands en volksspelen en noem maar op. Ook sport, mijn beste, keiharde sport. Inderdaad, .voor de 5de maal reeds richt VKK haar intussen befaamd Internationaal Voetbal- tornooi in en draagt hiermee haar steentje bij aan de steeds groei ende uitstraling, tot buiten de grenzen toe, van dit formidabele evenement dat deze Savooifeesten toch zijn, en waar gans Ninove terecht fier mag op zijn. Deze lovende bewoordingen komen niet van mij, beste lezer, maar van de Heer J.L.J. Van Scheindel, wethouder van sport van Gemert (Nederland), verleden jaar op de prijsuitreiking van de 4de uit gave van het voetbaltornooitot de Heer A Stevens, toenmalig ninoofs schepen van sport. Dit jaar verwelkomen de inrichters naast de streekploegen, als buiten landse gasten de oude getrouwen uit Soest (Duitsland) en Gemert, en de ploeg van chilenen, banne lingen van het bloedige Pinochet- regime, F.C. Santiago. Er is on onderbroken voetbal, zaterdag en zondag vanaf 10 uur tot 18 uur, en de inkom is gratis (terrein De Geyter, Aardeweg Outer), zie lijst ploegen programma Kinderen en ouders van de wijk Savooistraat-Niepersveld en daarbuiten, alle jeugdverenigingen in de stad, dit artikeltje is voor jullie bestemd. De 12de Savooifeesten die doorgaan van 19 tot 22 augustus '83, zijn terug voorzien van een portie ak tiviteiten voor de jeugd. Zaterdag 20 augustus om 13.30 uur kan je, je inschrijven voor de Valiezen- koers. Ben je verkleed dan kan je deelnemen aan deze stoet door de wijk waarvoor Voljeir de gepaste muzikale begeleiding zal brengen. Een geldelijke beloning van het Wijkkomitee Savooistraat-Niepers veld is voor iedereen weggelegd. Op het Savooiplein zelf, kan je nadien meedoen aan de Volksspelen, zoals zakkenlopen.waterspelen, lepelkoers en nog zoveel meer. Misschien is er weer poppenkast. En deze keer zal die gaan over wat kinderen met het lege Savooi plein zouden kunnen doen. Je zal zeker meespelen, want je weet het natuurlijk minstens even goed als de poppen 1 Verkleed of niet, iedereen mag meespelen voor de prijzenpot. Inschrijvingen voor deze aktivi teiten zijn volkomen gratis. Zondag 21 augustus "Grand Prix rue de Savoy" ofte vijfde zeep- kistenkoers Om 15 uur mag je als je niet ouder bent dan 17 jaar, inschrijven voor deze race, in Kultuurkafee Kon trast. Je zeepkist zal daar ge controleerd worden. Voor het reglement kijk je best eens in het Klokzjiël van vorige maand. IN DE MARGE -De bewoners van de wijk Savooi straat-Niepersveld worden verzocht hun huizen te bevlaggen tijdens de feesten. -Er zullen terug overtalrijke info stands opgesteld worden op het Savooiplein. Loop er eens langs. -Het savooiplein is een onderdeel van het ruimere BPA-DAM (Bijzon der Plan van Aanleg)In een van de tentjes zal een tentoonstelling worden ingericht met plannen en foto's over de bestaande toestand, de bestaande plannen en de alter natieve voorstellen van de stads krant 't Klokzjiël. Iedereen kan daar zijn zegje gaan doen. -De Savooifeesten zijn een orga nisatie van de vzw Werkgroep Savooifeesten en het wijkkomitee Savooistraat-Niepersveld -Voor sommige deelaspekten werd ook medewerking verleend door de Jong-socialisten, IMAV0 (Insti tuut voor Marxistische Volksop voeding), Frans Masereelfonds Humjos-nationaal en 't Klokzjiël. Ook de kafeebazen van de wijk (vzw Kontrast, Koeterook, de Krebbe en de Madeion) dragen hun steentje bij -Voor sommige groepen is er een financiële tussenkomst door het Bestuur voor Jeugdvorming en het Bestuur voor Volksontwikkeling en Openbaar Bibliotheekwerk. -Bepaalde noodzakelijke materialen werden ons in bruikleen gegeven door de stad Ninove, het B.J.V., de uitleendienst van de Provincie Oost-Vlaanderen en het wijkkomitee van de Pamelstraat waarvoor dank. -Dank zijn we ook verschuldigd aan de honderden winkeliers in de stad die óf een steunkaart kopen óf een affiche voorhangen óf een prijs schenken voor de wed strijden. -Tenslotte willen we hier iedereen bij voorbaat danken die op de feesten zelf de handen uit de mouwen steekt. Alle medewerkers doen het gratis. Maak het hen dus niet te moeilijk om alles proper te houden. «tót*

Klokzjiel | 1983 | | pagina 10