Ester nies |in de gebieren Vis beschouwingen hengelsport NINOOFS KRUISWOORDRAADSEL Tootsie 123456789 10 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 TWEE JOZEFS PLASJ OP 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 123456789 10 a e k. füü TJENNIE, JAKKIE EN LUKKIE Een drietal weken geleden werd de visvangst opengesteld op de openbare staatswatersDe vijvervisserij heeft het voorjaarswerk afgewerkt en zoals telkenjare werd de uitgezet te vis bij gunstige omstandigheden met tientallen kilo's bovengesleurd D'er wordt niet ontzien, klein of groot, alles moet het net in ofwel over getransporteerd naar een an dere privéput. Het wordt zo een beetje begrijpelijk dat dit alles gebeurt gezien de kostprijs van het visticket, het voeder, materieel, laat het maar zeggen, alles bijeen komt het op een dure dag. Toch moeten wij bekennen dat, indien wij de puttekens of vijvers niet zouden hebben, het voor de verstok te visser een triestig geval zou worden. De sluitingstijd is lang, veel te lang op de openbare waters en dikwijls zonder nut. Men beweert nogal gemakkelijk 'het vijvervissertje' of kuipvisser heel verkeerdelijk wordt deze vis ser bekeken door een bril zonder glazen. Vele vijvervissers steken met kop en schouder boven de 'fa meuze' kanaalvisser. Wij weten dat beide visserijen enorm verschil vertonen, dat een riviervisserij andere technieken eist maar waar zou men het meest ondervinding kunnen bijscholen..vijver of kanaal Wij wonen niet in Holland waar de vis nog op vele plaatsen zat zit, waar op sommige stekken nen boer op zijn kloefen nog vis vangt, daar moeten geen vijvers zijn om wat on dervinding op te doen.daarom tik ik op de vijvervisser en waarom Eerstens, daar vist hij op vis want er wordt VEEL VIS uitgezet. Hij kan leren hoe, omdat de mogelijkheden erin zitten. Twedens, hij kan zich zelf eens uittesten of hij brasem, karpers, voorn of zelfs zeelt of lapper kan verschalken. Derdens, hij kan eens dik of dun vissen, met een korte of lange aanslag pro beren, kort of ver vissen. Vierdens, hij kan raad vragen aan andere"put- vissers" en hij kan er beter zijn ogen opentrekken en...loeren. Het ene brengt het andere mee, natuurlijk met veel visserslatijn als er gede batteerd wordt over de verboden of geheime vrucht, men schermt met 'balsem van Ramses II', met hanen- lever gemarineerd in spaanse olijf olie, met gedroogde biologische gei- tenbollekes, met een extract van in- dische of zelfs perzische vruchten zaden, met exotische parfums, dingen die men zelfs in een grote 'Larousse', een encyclopedie van 134 delen bijvoegsel, een kruidenboek van 1.001 nachten of bij een drogist van uitheemse planten en kruiden niet kan terug vinden, uiteindelijk ver liest men het verstand erbijBondig, iedereen heeft wat of beter gezegd heeft vertrouwen in dat iets en met reden van gelijk. Elk gerecht kan 'fijn' gesausd worden en waarom niet, MAAR of het WONDER bestaat dat was, zal en wordt het 'levens- en wereldvraagstuk' in de vissers middens. Alle gekheid op een stokje, wij zitten in het 'wekelijke' vis- seizoen en rooskleurig ziet het er alleszins nog niet uit. De staats waters zien er niet beter of slech ter uit, d'er wordt verbetering waargenomen in ontwerpen, d'er wordt veel vooropgesteld, maar de werkelijke, de efficiënte resulta ten blijven toch nog achterwege. Pessimistische gedachten moeten wij achter latep, dat doen wij nu al jaren en jaren, er wordt toch getracht IETS te bereiken en de toestand naar een beter, gezonder niveau over te hevelen. De hollan- ders hebben intussen ervaren dat in hun wetten ook wat verkeerds zit wat de sluitingstijd betreft. Een sluitingstijd die toch tot doel heeft, de vis te beschermen gedurende de paaitijd. Wanneer is de paaitijd Normaal vanaf begin april, mei, juni...? Niemand kan of mag zeggen..NU..alles hangt af van de weersomstandigheden, te koud, te veel hoog water, de warmte en nog tal van elementen. Waarom dienen die vastgestelde data, van die dag tot die dag en anders niet. Het zijn zo van die verkankerde, achterlijk verouderde wetteksten, zo iets in het genre van de 'Vande- velde wet' die in voege blijven en die enkel wachten op de gepaste persoon, op mensen met een beter begrip om alles eens bij de oren en poten te pakken. Wel in Neder land zal naar alle waarschijnlijk heid de sluitingstijd opgeheven worden, misschien met uizondering van sommige wateringen waar geen toe lating tot vissen meer zal gegeven worden. Misschien valt er bij ons ook wat op te rapen, als men nagaat dat de paai bij de derde week van juni nog niet beëindigd is...of wel moet zo rap mogelijk een nieuwe wettekst verschijnen in die zin;;; "Gezien de vis geen tijd heeft ge had te paaien en kuit te schieten in de maanden voorafgegaan op 21 juni, wordt de sluitingstijd ver lengd tot einde juli op alle open bare staatswaters en dit op straf van boete van minimum 5000 frank tot 100.000 frank en verbeurdver klaring van het vismaterieel" Einde debat...moet er zand zijn Fik Syroit Horizontaal 1.Ongeluk (Nin) Bepaalde sporttak (Afk) 2.Voornaam van Frans Staatsman1862- 1932) (Nobelprijswinnaar van de vrede 1926) 3Onbeperkt 4.Ten onrechte menen - Bijbelse stad 5.Reeks gelijke cijfers - Happe lucht 6.Tangens (afk) - Woord waaronder iets is opgenomen 7.Opperwezen Ofschoon 8.Effene - Vrouwelijke dominee(Afk) 9.Onwaarheden (Nin) - Krijgsgod 10.Plaats in Zeeland (3 woorden) Vertikaal 1.Familielid - Groenten (Nin) 2.Mansnaam (Nin) - General Electro nic Association (Afk) 3.Slingerplant - Kwinkslagen 4.Oosteuropeanen - Omgekeerde fiets 5.Voedsel Inlands dorp op Java 6.Vreesachtig - Reeds 7.Deel van de week 8.De aarde betreffend (G2 in samen stellingen) - Titel - Vlaktemaat 9.Bedrag - Voegwoord 10.Persoonlijk voornaamwoord - Zake lijk persoon. W.S. Er waren twee inzendingen vorige maand en ze waren er dan nog alle- twee plasj op Het zijn twee Jozefs, namelijk VERSCHORREN JOZEF en VANDEN- BERGHE JOZEF, beiden ninovieters. Grootste Onderscheiding en felicita ties van de jury. Het doet ons ple zier dat de ninovieters hun ninoofs nog onderhouden en ook dat de inzen dingen terug beginnen te lopen. Ho pelijk krijgt dit navolging. Na de vakantie trachten we terug aan prij zen te komen. Ze zullen echter wel afgehaald moeten worden. A propos, aan de ninoofse taaltuin iers moet ik zeggen dat er vrijdag avond 19 augustus op de Savooifees - ten tussen de optredens door, een Ninoofse kwis wordt gehouden met kandidaten uit het publiek"KENJD A NIEN0FS Allen op post! Wim SCH00FS heeft nog maar eens een kruiswoordraadsel samengesteld, maar vraagt voor de volgende keer toch een opvolger. Een mooie vakantie - bezigheid voor onze lezers misschien? Het hoeven er niet noodzakelijk van Ninove-stad te zijn. Nog veel puzzel - en ander genot, deze vakantie Dust in Hoffman speelt perfekt de Zien ze dan niet dat ze hun eigen kalanten daarmee kloten -Ik vraag het mij af. Tegenstrijdig heid troef en 't ergste is: Dees coalitie voelt zich afhankelijk van de middenstand en durft dus geen standpunt inpakken om op geen tenen te terren. 't Zou daarom zijn dat Etjen in de verkeerskommissie niet durft zitten. - Van verkeer geklapt, Komera, hoe zit dat nog met die fameuze Rijks weg 80 - -Komera,menssnapte gij nog een sj ik van de middenstanders van Nienof De middenstandsraad stelt nu voor om verniet te mogen parkeren tus - sen 12 en 2 uren 's achternoens en de hele zaterdagachternoen en ondertussen eisen dedie van de Stoa- sjenberg parkeermeters tot in de straten waardat er bijkans geen winkels zijn. Die partikulieren zouden dan moeten betalen om voor hun eigen huis te parkeren. - Mamera,als de kommersanten aan stad kernvernieuwing moeten doen,dan wordt het schoon. De meesten zien niet verder als 't belang van hun eigen winkel,als 't goed gaat: hun eigen straat en de rest mag de pot op. waar Awel, nu begint de nief co alitie toch wel vóór te pleiten, zeker Durang op kop. Van kazak keren gesproken. En als de Jakken dan voorstelt om burgers daarover te raadplegen, antwoordt de Lukken daarop dat dat dan op ne show zou uitlopen. Stelt u voren Ze doen daar zelf niet anders als komedie spelen. Ge moest den dialoog van Georzwet en Etjen Jaguar ne keer lezen in 't Klokzjiël, Romeo en Juliette en heeft er nie aan. Romeo en "Tootsie", bedoelt ge ze ker Ik heb in de cinema "Tootsie" gezien en Dust in Hoffman speelt daarin de rolle van een vrouw en 't was precies Georzwet. Ze was ze 't grat Ik heb zelfs horen zeg gen dat Dustin Hoffman daarvoor op de gemeenteraad geweest is om dat van haar af te zien. 't Is goed gelukt. - Wie dat er zijn rol ook goed ge - speeld moet hebben is de Jakken op 't Hof van Beroep in Gent. Hij is namelijk van zijnen bak afge - raakt. Allee effektief toch, want hij is nog altijd schuldig bevonden aan diefstal en valsheid in ge - schrifte. Wat gaan de Nienofse socialisten daar van zeggen, Komera, want hij is toch nog altijd kopman gebleven in de bewering dat hij onschuldig was Ze zullen de nienofse S.P. wat zuur stof moeten opspeten gelijk als met den dender in Gisbergen of de vis gaat boven drijven en de naft ook. 't En deugt hier niet. Ik ga in kongee naar schoonder streken, Komera. Tot in september. G' hebt gelijk, Mamera, ik ook, maar in augustus ga ik toch naar de Saveufeesten. Ik hoop daar al leen geen blauwe jaguars te zien of witte kamionetten. KOLÉRA - Awel, ge weet dat ze daar inder - tijd het bezwaarschrift daartegen allemaal goedgekeurd hebben, nie- rol van Georgette De Kegel in de rol van Dustin Hoffman kunnen "Tootsie"spelen. Gemiste carrière

Klokzjiel | 1983 | | pagina 16