WMIIKI lezers brieven In memoriam ROM werkten mee O.L.V. - ten Beukenboom te Voorde m OPEN BRIEF AAN LUC DURANT, sche pen van Openbare Werken van de Stad Ninove Nieuwe regeling abonnementen tSchietkot neemt alle brieven op die betrekking hebben op de inhoud van de krant of op groot- Ninoofse toestanden. Algemene onderwerpen worden liefst zo kort mogelijk behandeld De redaktie houdt zich het recht voor te lange brieven in te korten. Alle brieven dienen naam en adres te vermelden. Indien nodig kan de schrijver of schrijfster vragen enkel de initia len te vermelden of "naam en adres bekend bij de redaktie". De krant is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de brieven Pollare, 18 juni 1983 Geachte Heer, U verdedigde tijdens de jongste gemeenteraad (9 juni) in naam van het stadsbestuur de aanleg van de RW 80 met volgende bewoor dingen "Juist nu in de moeilijke crisistijd, waarbij deze streek bijzonder wordt getroffen, is de aanleg van de weg verantwoord". Nochtans stemde U, zoals alle partijen en alle gemeenteraads leden op 9 sept. 1982 een motie waarin met klem werd geprotesteerd tegen de aanleg van de RW 80 en noemde U, zoals alle gemeente raadsleden "de aanleg van deze rijksweg in de huidige omstandig heden onnodige geld- en grond- verspilling" Op het debat van De Wakkere Burger, net voor de gemeenteraadsverkie zingen, wierp U zich op als een groot voorstander van een open be leid en wees u een voortzetting van een politiek van aanleg van grote infrastructuurwerken van de hand. Daarom daag ik U, als huidig voor stander van de RW 80, uit tot een open en publiek debat TEN GRONDE. Ik doe dit in naam van de Werkgroep Leefmilieu, maar ook in naam van de brede publieke opinie die met de aanleg van de RW 80 begaan is. De organisatie van dit debat zou kunnen toevertrouwd worden aan diegenen die in 1982 het debat De Wakkere Burger hebben ingericht. Op die wijze zou het grotere pu bliek ten gronde kennis kunnen nemen van de argumenten pro en con tra deze weg en een gefundeerd oordeel kunnen vellen over de belangrijke koerswijziging die plots door het stadsbestuur is aangenomen Er op rekenend dat U op de uitno diging zult ingaan, hoop ik op een spoedig antwoord. Dirk Van de Perre Verantwoordelijke Werkgroep Leefmilieu voor. Groot-Ninove Begin dit jaar publiceerden Anselm Hoste en Jozef Sterck een boek over deze welbekende kapel in Voorde. Het is te verkrijgen tegen de voor een boek van amper 56 blz (maar dan wel luxueus uitge geven) niet onaardige prijs van 200 frank 45 frank verzendings kosten telefonisch op nummer 054/41 12 02 van de priorij Hunnegem te Geraardsbergen of door overschrijving op nummer 443-000 8859-41 van de "Vrienden van O.L.V.- ten Beukenboom", Gasthuisstraat 100, 9500 Geraardsbergen. Zelden bevatte een "Woord vooraf" dergelijke waarheden Over de vol gende zin heb ik dan wel mijn be denkingen "Het (boekje) is een voudig ontstaanuit dankbaar heid tegenover de Moeder Gods Ik had eerlijk gezegd de indruk dat onder de mom van voornoemde "dankbaarheid" aan enige zelfbe- wieroking werd gedaan. De in de schaduw van de kapel geboren dok ter Vander Schueren, die indertijd de bouwvallige kapel aankocht en liet restaureren, heeft uiteraard zijn verdiensten. Evenals trouwens de "Vrienden" van de kapel die ver der instaan voor het behoud van deze Over de inhoud kunnen wij kort zijn. De enige interessante stukken zijn die over het ontstaan van de kapel in 1661, de rol die de abdij te Ninove hierbij speelde en over de heropleving van de Mariaverering in de 17de eeuw, waarbinnen de au teurs de bouw van de kapel te Voor de situeren. De auteurs schrijven overigens zelf: "Onderhavig boekje werd niet samen gesteld op grond van commerciële, artistieke, wetenschappelijke of zelfs folkloristische bedoelingen". belangrijke en sinds 1975 bescherm de kapelMaar was het daarom no dig 20 van de 56 bladzijden te be steden aan een uitstallen van ei gen verdiensten Een zekere be scheidenheid siert elke mens. Maria zelf staat trouwens traditioneel bekend als een nogal bescheiden vrouw. Vandaar bovenvermelde be denkingen Besluit eigenlijk wat zonde van het dure, glanzendwitte papier dat hier vol inkt werd gezet. Georges Vande Winkel Een kort bericht in een hoekje van "DE STANDAARD" van 2 juni '83: "Romain Gijssels zwaar gewond bij verkeersongeval". Het klinkt on gelofelijk. Een journalist ver schijnt met zijn naam in de kolom men van de krant waarvoor hij schrij ft Dinsdagavond 31 mei werd hij in de Gooikse Woestijnstraat met zijn fiets opgeschept door een zware personenauto die uit de tegenover gestelde richting kwam. Een sportief uitstapje met zijn schoon broer Maurice De Saegher, politie commissaris te Ninove eindigt in het ziekenhuis. De verwondingen zijn ernstig. Familieleden, buren uit het Hemelrijk en kennissen doen de sint-Berlindisommegang, zoals dat in Meerbeke de gewoonte is. Het mocht niet baten. Op 16 juni, zestien dagen na het ongeval bezwijkt Romain Gijssels aan zijn verwondingen. De meeste lezers kennen Romain Gijssels als de gerechtsverslag gever van Het Nieuwsblad-De Stan daard. Boven zijn initialen ROM kon men meestal een boeiend stukje plaatselijk nieuws lezen. Tijdens het proces Jespers was ROM samen met Louis De Lentdecker sterrepor ter voor deze krantengroepHij zou de zaak verbeten blijven vol gen. Tot viór een paar maanden de naam Jespers opnieuw in de aktu- aliteit kwam met de oplichtings zaak Vandergurcht, toen de A.S.L.K. 75 miljoen lichter werd gemaakt. Romain zal de afloop van deze af faire niet meer meemaken. In 1978, het jaar van het dorp, organiseerde het Davidsfonds van Meerbeke een Kultuurkermis In de programmabrochure stelde hij zelf werk voor met volgend artikel tje "'t Is tien jaar geleden begonnen, bij de eerste foto-expo van Focus- Ninove. Ik wandelde van de Koepoort weg en ik dacht ook foto's maken. Het is een stuk van mijn leven geworden Eerst in de sfeer van de souve nirs mensen en dingen op de ge voelige filmstrook vastleggen, ge woon om ze later nog eens terug te zien, maar liefst al met een eigen toets zelf ontwikkelen, zelf ver groten en kijken en tasten of je in de foto iets kan leggen van wat je bij de opname voelt. Je wordt creatief, het wordt de hobby van je leven. is Tenslotte is die hobby ook mijn beroep geworden, al klinkt dat misschien een beetje als een droom. Als journalist bij de Standaard- Het Nieuwsblad komen foto's nu weliswaar op de tweede plaats, na snelle schriftelijke berichtgeving. Maar de fotografie heeft m'n ogen scherper gemaakt een fotograaf leert kijken en speuren naar nieuws. En dat komt je als journa list prachtig van pas. Mijn reportagefoto's die hier tentoon hangen, zouden een hulde moeten zijn aan dat heerlijke vak, de fotografie. En een hulde aan Focus-Ninove R. Gijssels We mogen ook niet vergeten, dat het dank zij de medewerking van Romain Gijssels was dat in het begin van de jaren '70 een campag ne kon georganiseerd worden voor het behoud van het Neigembos. Wij herinneren ons de bijna dagelijkse .n-j.i artikels in het Nieuwsblad over >p/ de boomkappingen in het Neigembos. Als Ninoofse stadskrant betreuren we het veel te vroege heengaan van deze journalist die nog een prachtige carrière voor de boeg had. De ongelijke strijd tussen fiets en auto maakte daar een eind aan. Walter De Decker OPENINGSUREN 't KLOKHUIS GERAARDBERGSESTRAAT, 27 Van 7 juli tot 24 augustus is 't Klokhuis gesloten voor de rest is het open op Marleen De Cooman Mathilde Verschelden Paul D' haese Rufijn De Decker Dirk De Wolf Azaki Marcel Cardoen Wim Schoofs Fikken Syroit Georges Vande Winkel Dirk Van De Perre Stefaan De Wever Walo Werkgroep Savooifeesten Tuur De Decker Michel Van Der Fraenen Aimé Van Den Berghe Tisj Walter De Decker Koléra Werkgroep Leefmilieu Hubert Bart Meganck i£,v.z.w. 'I Klokzjië] en de au— leurs, totoyrafen ut tvkvn.iürs. .'i i'hulvi' voor uunh.i I inyuu ti'll be- hui'VtVilli kritiek ut' poJeinii'k is ilkt' eve rtitiiiiii Viiii bijilriiijun tif- hiiiikfj ijk v,m voortiiijiitinde- lijke en schriftelijke I or biting. Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 10-llu en 17-19u 17-19u 17-19u 16-18.30u REDAKTIEVERGADERINGEN Woensdag 6 juli Woensdag 25 augustus Woensdag 7 september Voor de huidige abonnementen ver andert er niets, maar wie in de toekomst een nieuw abonnement neemt, moet dit wel lezen. Vroeger was het op elk moment van het jaar mogelijk een jaarabonnement te nemen van 300 frank. Vanaf nu willen wij echter al onze abonnementen laten eindigen met nieuwjaar. Hot blijft natuurlijk mogelijk in do loop van hot jaar een abon nement te nomen maar dan wel van af óf januari óf april óf juli óf oktober. Hieronder vindt u wat de abonnementsgelden dan bedragen. A.S.L.K. 001-0971808-41 1AN-0EC 300 frank APR 11 .-DEC 225 frank Jl'Ll- DEC 150 frank AKT-DIX 7 5 frank

Klokzjiel | 1983 | | pagina 2