't Klokzjiël op de gemeenteraad De kusjes van Cosijns De burgemeester begint de zitting met de mededeling dat de nieuwe pastoor van Lebeke door het stadsbestuur zal verwelkomd worden op zondag 12/6 om 14 u 45'. Hij verontschuldigt Dhr Van Eeckhout voor zijn afwezigheid wegens verblijf in tiet buitenland. Buiten Sche- p§n Van Eeckhout is iedereen aanwezig. Bij de toehoorders is een sterke delega tie van winkeliers uit de Biezen- en de Stationsstraat. (Shopping-Centrum) De burgemeester die zeer gevoelig is voor deze vorm van aanwezigheid, kijkt belangstellend. BRUG POLLARE Het eerste punt op de dagorde betreft de restauratiewerken aan de voetgangers brug over de dender te Pollare. Schepen Desprets deelt mede dat er 60 toelage kan verkregen worden voor deze werken die ongeveer 5 miljoen zullen kosten. Ook werd er een brief verstuurd naar Landsverdediging met de vraag een nood brug aan te leggen gedurende de herstel lingswerken. Timmermans Werd er ook advies ge vraagd aan de dienst der waterwegen Dit stuk stak niet in het dossier. Desprets Ik zal het nodige doen. Dit punt wordt goedgekeurd met dertig ja-stemmen. PARKEERMETERS Schepen Durant stelt voor 9 enkele en 8 dubbele parkeermeters (25 parkeer plaatsen) aan te kopen voor de prijs van 325 000 fr. Deze zouden worden geplaatst in de Dekenijstraat (6 plaat sen) en in de De Vlaminckstraat (19 plaatsen) Verekens Waarom wordt er r*S met die eerste fase begonnen. Durant We zetten nog géén parkeer meters op het Kerkplein om de langpar- keerders nog een kans te geven, in af wachting dat er parkeergelegenheid komt langs het Oude Kerkhof. Verekens Zijn er kontakten geweest met de middenstand Durant Er werd een wijkbestuur verko- zen. ÜT veronderstel dat deze mensen representatief zijn voor de wijk. Wel, deze vroegen twee zaken Daumerie Wat bedoelt u met "lang- parkeerders" Durant Het personeel van de kliniek bijvoorbeeld. Daumerie Die hebben toch een eigen parking. Durant Die is onvoldoende. Wij be studeren voor het ogenblik de mogelijk heid om parking aan te leggen in de omgeving van de Wip of langs het oude Kerkhof. Mijn voorstel is een gedeel telijke uitvoering van een raadsbeslissing. Burgemeester We zullen dan waarschijn lijk nog enkele parkeerplaatsen verliezen, daar er voldoende afstand moet zijn voor de inrit van garages. Er werd zelfs een petitie gehouden om de par keermeters niet te plaatsen. De Roeck Het wijkkomitee was vdér de plaatsing. Men kan zich natuurlijk afvragen in hoeverre dit komitee repre sentatief is voor een ganse wijk. Timmermans Wij stellen voor de beslissing te verdagen, en ook de par ticulieren te raadplegen. Evenepoel Als wij eerst het probleem van de langparkeerders moeten oplossen, dan zetten wij de klok jaren achteruit. Timmermans Toch is er een totale visie nodig. Durant Wij stellen een onmiddellijke oplossing voor, met wat er nu voorhan den is. Hierdoor bieden wij aan de anderen nog een kans. De aanwezigheid van de handelaars is voelbaar in de discussie. Prieels Ik ben akkoord dat we het probleem in zijn geheel moeten bekij ken. Er moet een globaal studie worden gemaakt in het kader van B.P.A. Dam. De oplossing die vandaag wordt voorge steld is een voorlopige oplossing. De verdaging wordt weggestemd CVP. CL. tegen SP., de VU. onthoudt zich. Het voorstel van het schepencollege wordt goedgekeurd door de CL. -CVP. De VU. en SP. onthouden zich. Daumerie Wij onthielden ons omdat wij het voorstel maar een halfslachtige oplossing vinden. Men zou moeten be schikken over een globaal plan. Na dit punt verlaat de delegatie van het Shoppingcentrum de raadszaal. PERSONEEL Door een schrijven van de gouverneur dient een en ander te worden gewijzigd aan het geldelijk en administratief sta tuut van de personeelsleden die met een graad van architect, conducteur, technisch ingenieur of industrieel inge nieur zijn bekleed. Bij de stad zijn momenteel een archi tect, een conducteur en een industrieel ingenieur in dienst. Uit contacten met het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap blijkt dat de graden van architect en van indus trieel ingenieur in het technisch kader zouden mogen voorzien worden, doch niet in het kader van het Sportcentrum, daar het bezit van een diploma van industrieel ingenieur geen benoemings- voorwaarde is voor de graad van sport functionaris. Dit betekent dat de wed- deschaal 1.80, verbonden aan de graden van industrieel ingenieur en architect, niet toegekend worden aan deze van sportfunctionaris. Michel De Bodt Ik stel voor de zaak van Dhr De Pril, onze sportfunctionaris, op de eerst volgende gemeenteraad te behandelen. Roland Cornelis De CL. gaat akkoord met dit voorstel van de CVP. Moens Laat ons alles bij het oude laten en geen wijzigingen invoeren. Burgemeester Laat ons stemmen, de zaak werd reeds verdaagd. Bij de stemming onthouden Mieke De Smet (CVP.) en S.P. zich Als reden voor haar onthouding, leest Mieke De Smet volgende tekst voor "Ik stem niet tegen, omdat het zeker niet in mijn bedoeling ligt de kader wijziging ten voordele van de heren conducteur en architect te vertragen. Ik kan echter niet voor stemmen, daar de kaderwijziging een discriminatie inhoudt t.o.v. een derde personeels lid, die aan dezelfde diplomavereis- ten voldoet. Aangezien het een inwoner betreft van Ninove-stad en ik de enige verte genwoordiger ben van mijn partij uit Ninove-stad, kan ik met deze discri minatie niet instemmen. Indien deze persoon beheerder van de zwemkom was gebleven, hield dit de verplichting in ook deze regeling op hem toe te passen. Hij heeft ech ter ten gunste van de stad cursussen gevolgd (aan zijn huidige functie van sportfunctionaris is een betoela ging gekoppeld) waarvan hij nu het slachtoffer is geworden. Uit het schrijven van de gouverneur blijkt duidelijk dat hij de wedde- schaal 1.80, in functie van zijn ambt als sportfunctionaris, nooit zal krij gen. Ik kan me dus moeilijk indenken dat in een later stadium het standpunt van de gouverneur ten voordele van betrokken personeelslid zal verande ren Timmermans Wij hebben ons onthouden om dezelfde reden. Het voorstel van Dhr De Bodt vind ik sibillijns. DIENSTJAARREKENING 19 8 2 In zijn toelichting op de cijfers van het dienstjaar 1982 vestigt Hilaire Tor- rekens de aandacht op het feit dat totaal overschot in gewone en buitenge wone dienst daalt van 248 miljoen in 1981 tot 131,1 miljoen in 1982. Maar toch is hij van mening dat deze toestand nog bevredigend mag genoemd worden, in vergelijking met de situatie van vele andere gemeenten. In zijn wederwoord geeft Jacques Tim mermans te kennen dat de belastings verhoging die werd goedgekeurd niet echt nodig was, gezien de rekening een overschot heeft van 135 000 000,- fr. Hij stelt dat de S.P. deze rekening wel zal goedkeuren, maar dit niet wil zeggen dat zij akkoord gaan met de belastings verhoging van 30 op de onroerende voorheffing Tot slot dankt hij Dhrn Waltniel en Evenepoel voor hun loyale medewerking tijdens de vorige legislatuur. Mevrouw De Kegel komt dan aan het woord. Ze vindt dat er te weinig tijd was om de rekeningen grondig na te kijken. "Ik ben ook nog huismoeder, ik heb ook nog mijn gezin" merkt ze op. Haar onderzoek spitste zich vooral toe op telefoon en fotocopie gebruik, ook postzegels en de bestelde kaarten voor huwelijken, geboorten en stadsverlaters trokken haar aandacht. De Kegel Wat moest gij die 300 stads verlaters allemaal schrijven, mijnheer de Burgemeester De Burgemeester Dat zijn mijn zaken. De Kegel Ik vind dat de public-rela tions van onze burgemeester veel kosten aan de stad. Burgemeester Moest er bij U een ge boorte zijn, en ik zou niets schrijven, dan zoudt gij de eerste zijn om te re clameren. Algemeen gelach. De Kegel Ik zou dat op eigen kosten doen. En tussen haakjes, die tinnen schotels die ze per camionette rond gebracht hebben, heb ik ook niet gekre gen. De Burgemeester leder raadslid dat aanwezig was op de afscheidsreceptie heeft die gekregen. De Kegel En mijnheer Baro dan De Burgmeester Die heeft mij een bedankingsbrief geschreven. Er wordt dan nog wat heen en weer gepraat. De Burgemeester Die tinnen schotels liggen beneden. Wie nog gteén gekregen heeft, kan ze komen halen. En voor de dames is er dan een kusje bij als interest. Timmermans Ik heb die bewuste raads- zitting vroegtijdig verlaten wegens de antecedenten rond mijn persoon. Bij de stemming over de dienstjaarreke- ning 1982 stemt de VU. neen en SP., CL. en CVP. stemmen ja, behalve Prieels die zich onthoudt omdat "Er veel zaken gebeurd zijn die niet in overeenstemming waren met onze opvattingen. Wij zaten toen ook in de oppositie. Ik heb dit op mijn manier willen zeggen." RIJKSWEG 80 KOMT ER Dan is het de beurt aan Jacques Tim mermans om een vraag te stellen in verband met de RW. 80 te Ninove. Als uitgangspunt neemt hij het antwoord van de Minister van Openbare Werken, cp een parlementaire vraag van senator Van der Niezen. De minister zegt daar in o.a. "De werken van de rijksweg 80 zijn nog niet begonnen op het grond gebied van Ninove. Van een eventuele wisseloplossing vanwege het stadsbestuur van Ninove is mij niets bekend. Zo deze voorgelegd wordt, zal ik niet nalaten deze welwillend te laten onder zoeken." Hieruit besluit Timmermans dat de bal nu in het kamp van de Stad Ninove is. Hij stelt voor een commissie ad hoe samen te stellen om de noodzake lijkheid van deze weg te laten onder zoeken en zo ja, een eventueel alterna tief tracé uit te werken. Om de geïn teresseerde doorsnee-burger hierover aan het woord te laten stelt hij voor deze te horen ter gelegenheid van de gemeenteraad van 30 juni. Durant De oprichting van een nieuwe werkgroep is nefast voor deze zaak. Dit zal leiden tot immobilisme. Als we de burgers gaan aan het woord laten op de gemeenteraad zal dit op een show uitlopen. Maar ik geef nu het woord aan Prieels die reeds 25 jaar lid is van het actiecomitee tot economische expan sie van de denderstreek. Prieels geeft dan een uitgebreide histo riek van de plannen tot ontsluiting van Zuid-Oost-Vlaanderen "De zere onder buik van Vlaanderen volgens Verroken." Prieels had alvorens zijn tussenkomst te beginnen eeen aantal fotocopies uit gedeeld van een artikel in het Gouden Blad van 23 februari 1978. Onder de hoofding "Minister van Openbare Wer ken Guy Matthot voor werkbezoek in het arrondissement Aalst" staat een lange lijst van het door de toenmalige BSP. voorgestelde prioriteitenprogramma tot ontsluiting van ons gewest. Hiertus sen vinden we eveneens de verbinding Geraardsbergen-Ninove, de RW. 80 dus. Timmermans Ik hou mijn voorstel staan de. De minister wacht op een alterna tief van de gemeenteraad. Als we zwij gen zal de Rijksweg gerealiseerd worden zoals hij op het gewestplan voorkomt. Wij zijn nu tien jaar verder. U wenst de doordrukking van de plannen. Wij wensen een stemming over een on derzoek, met een hoorzitting. Prieels Eyskens is hier geweest. Toen was iedereen voor deze plannen. U moet een onderscheid maken tussen omwonenden en belanghebbenden van deze weg. Durant Alle partijen staan de ontslui ting voor. Nu dat we op dat punt geko men zijn dat het gaat uitgevoerd worden, zouden we het probleem gaan verleggen. Raldes was indertijd voorstander om deze weg van de rechteroever te verleg gen naar de linkeroever van de Dender. Hiermee werd rekening gehouden. De werkgroep Leefmilieu zegt nu dat we gens de slechte economische toestand de realisatie niet meer nodig is. Wel, ik zeg dat juist gezien de economische toestand deze weg WEL nodig is. Hij ontsluit ons industriepark. Als wij gaan tégen reageren, zal Open bare Werken zijn budget wel ergens anders besteden. Timmermans Er is een evolutie in vele dingen. Zie maar naar de plan nen van het waterzuiveringstation. Prieels De elementen van leefmilieu werden reeds in aanmerking genomen. Het voorstel Timmermans wordt verwor pen, CL. CVP. tegen SP. VU. TOEGANG ZWEMBAD VOOR MINDER - VALIDEN Georgette De Kegel stelt dan de vraag om het stedelijk zwembad toegangkelijk te maken voor minder-validen. Schepen Callebaut zegt hierop dat de struktuur van het gebouw de aanleg van een hel lend vlak zeer moeilijk maakt. Hijzelf heeft wel een tussenoplossing uitgewerkt. Twee personeelsleden zullen instaan voor het helpen van minder-validen. Er zal plaats voorzien worden als kleed kamer voor minder-validen. (vervo1g pag.11)

Klokzjiel | 1983 | | pagina 3