MIIIMM lezers* brieven VLUCHTHUIS EN SCHEPEN Antwoord van de redaktie PVV- JONGEREN TRAPPEN OPEN DEUR IN GELU I DSH I NDER EN NACH LAWAAI Een oproep tot bundeling der krachten. OLIEBEEK ALBERTLAAN PERSBERICHTEN 30% BELASTINGSVERHO GING ONROERENDE VOOR HEFFING INFORMATIE EN SP-NINOVE 't Schietkot neemt alle brieven op die betrekking hebben op de inhoud van de krant of op groot- Ninoofse toestanden Algemene onderwerpen worden liefst zo kort mogelijk behandeld. De redaktie houdt zich het recht voor te lange brieven in te korten. Alle brieven dienen naam en adres te vermelden. Indien nodig kan de schrijver of schrijfster vragen enkel de initia len te vermelden of "naam en adres bekend bij de redaktie" De krant is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de brieven. Van dhr Van Eeckhout, schepen van Cultuur, Informatie en Welzijnszorg van Ninove kregen we volgend schrij ven'.r In uw jongste nummer van het "Klok- zjiël" lees ik dat ik zou gezegd hebben in de Gemeenteraad, en ik citeer "Ik heb eens in de papie ren geneusd van mijn voorganger. Hierin ontdekte ik dat op het drie jarig bestaan van het Vluchthuis er 22 vrouwen opgenomen werden waarvan 3 van Ninove zelf". Ik heb niet de pretentie cijfers te kunnen vooropstellen over de wer king van het Vluchtuis en heb hier over dan ook geen verklaringen af gelegd. Wel heb ik gezegd in de Gemeenteraad dat er tijdens de verlopen periode bij het O.C.M.W. 22 aanvragen tot het bekomen van het bestaansminimum werden inge diend door vrouwen die in het Vluchthuis werden opgenomen waar van 3 bewoners van de stad. Dit is totaal iets anders. De commentaren bij mijn zogezegde uitlatingen laat ik dan ook voor wat ze waard zijn. Volledigheidshalve is het misschien nuttig te vermelden dat de gestelde vraag in de Gemeenteraad, waarbij aan het huidig College naar haar initiatieven voor het instandhouden vdn het Vluchthuis werd gevraagd geen voorwerp had, in die zin, dat het Vluchthuis de deuren had gesloten alvorens dit College aan trad Dhr Schepen bedoelt het verslag van de gemeenteraad in ons mei-num mer en de boze reaktie van Rozemie Stegaert, medewerkster van het Vluchthuis in het juninummer van 't KlokzjiëlDhr Schepen preci seert terecht zijn uitspraak op de gemeenteraadMaar als schepen van informatie, zou het niet slecht zijn de aanwezige persmensen op de gemeenteraad een fotokopietje door te spelen van de meestal reeds op voorhand opgemaakte tekst bij ant woorden op de vragen van de opposi tie. Dit zou het werk van de pers mensen vergemakkelijken, zeker als er cijfers aangehaald worden. De objectiviteit zou er zeker bij winnen Afgezien van deze rechtzetting vin den wij het toch nog altijd beden kelijk dat schepen Van Eeckhout zijn appreciatie over 't Vluchthuis enkel en alleen baseert op een paar cijfers van het O.C.M.W. cijfers waarvan hij wist (of alleszins had moeten weten, dat zij zeker geen beeld gaven van de totale opvang die het Vluchthuis deed in zijn 3-jarig bestaan. In de maand augustus verscheen in een aantal plaatselijke weekbladen een soort van oproep van de P.V.V.- Jongeren om het stilzwijgen te ver breken rond de toekomst van de leeg komende gebouwen in de stad. Deze jongeren hebben waarschijnlijk de artikelenreeks over de buurthuizen niet gelezen in 't Klokzjiël van maart en april 1982. Hun bekommernis is terecht, maar zetelt hun voorzitter niet in de gemeenteraad Is hun oud-voorzit ter nu niet de huidige schepen van "kleine" Openbare Werken Waarom dan al die herrie in de kranten Het doel van een gemeenteraad is voorstellen te doen en die dan openbaar te bespreken op de.gemeen teraad, waar de discussie thuis hoort. Buitenstaanders zouden even tueel hun opmerking kunnen kenbaar maken op hoorzittingen. Tijdens vorig gemeentebestuur wer den er hoorzittingen gehouden, maar wat is er terecht gekomen van de opmerkingen die werden geformu leerd De C.L. zat toen ook in de meerderheid. Of hebben de P.V.V.- Jongeren geen invloed bij hun C.L.-spitsbroeders In het artikel van de P.V.V.- jongeren lezen we o.a. "Eventu eel kan een overkoepelend orgaan in het leven worden geroepen dat intermediëert tussen de onderschei den groepen en het stadsbestuur". Hebben de P.V.V.-jongeren al ge hoord van de Jeugdraad, of van de Kultuurraad Trouwens bij deze laatste is er nu een stuurgroep "Dienstencentrum" die zijn uiter ste best doet om tot een overkoe peling te komen. Een kleine in spanning voor wat lééft in de stad zou geen kwaad kunnen, als men dan tóch wil meepraten. De P.V.V.-jongeren hebben zich ook gebogen over Meerbeke en vastgesteld dat het oud-gemeente- huis vrij komt. Dit zouden ze eventueel willen omvormen tot een bejaardenhuis of een speel- o-theek (wat is dat?). Op de hoorzitting van 6 maart 1981 te Meerbeke werd door de toen malige schepen van Openbare Werken beloofd, dit oude-gemeen- tehuis ter beschikking te stel len van de plaatselijke vereni gingen. Meerbeke beschikt trou wens over géén enkel stadsgebouw waar verenigingen kunnen verga deren. Nochtans telt Meerbeke het tweede grootste aantal inwo ners na Ninove-stad Nu de open deur is ingetrapt zullen de P.V.V.-jongeren waarschijnlijk tevreden zijn. Het is nu aan hun vertegenwoordiger in de gemeente raad om er het woord te nemen. Een aandachtige lezer Naam en adres bekend bij de redaktie In Groot-Ninove zijn verschillende gelegenheden van cafés-dancings en feestzalen waar de bestaande wetge ving betreffende geluidshinder en nachtlawaai ter dege met de voeten wordt getreden, niettegenstaande het Politiereglement en het Koninklijk Besluit van 24 februari 1979. Op verschillende plaatsen wordt re gelmatig klacht ingediend en er wordt ook verbaliseerd(gelukkig dat de politieagenten nog plichtsbewust hun taak vervullen). Vele van deze vast stellingen blijven in de gerechte lijke molen vasthangen en dus niet uitgevoerd. Om welke redenen dan ook is een groot vraagteken en zeer moei lijk om er achter te komen als leek. Wanneer er dan toch zaken voorkomen op de Politierechtbank, worden deze behandeld met advokatendoenerij die de zaak doen uitlopen op een gelde lijke boete van 25X40 of iets in die aard. Op deze wijze van handelen blijft het een spel dat alleen kan verzeilen in maffiapraktijken. De werkelijke oplossing ligt in handen van het gemeentebestuur en in de eerste plaats in die van de heer burgemeester als hoofd van de politie Geen enkel gemeenteraadslid kan zich verschuilen achter het niet op de hoogte zijn van dergelijke feiten, alleen gaat het er voor hen om dat ze op de hoogte zijn van individu ele zaken en zich nooit afvragen naar de totale afhandeling van gans dit probleem. Wanneer men tot een samenbundeling komt van al deze zaken, dan kan men vaststellen hoe veel inwoners van Groot-Ninove hier door getroffen worden. Kan men hier niet het voorbeeld van het gemeentebestuur en de politie van Aalst volgen. (Art. Het Volk van 26/1/81). Of mag en wil men gewoon niet optre den in Groot-Ninove om aan derge lijke vergrijpen paal en perk te stellen Het is toch maar normaal dat derge lijke inrichtingen architectonisch verantwoord zijn uitgebouwd om het doel te verwezenlijken waarvoor zij bestaan. (90% van dergelijke instel lingen in Groot-Ninove voldoen niet aan de gestelde eisen) Of moet er zich hier ook eerst een zaak (La Louvière) voordoen. Deze instellingen zou men ook regel matig (jaarlijks) controleren of zij voldoen op het gebied van veilig heid en geluidshinder aangezien er nog al veel gewijzigd wordt in de loop van een jaar. Hier ligt een taak voor het gemeen tebestuur onder leiding van de bur gemeester om orde op zaken te stel len voor alle uitbaters om te kunnen komen tot een gezonde konkurrentie op dit vlak in het belang van de omwonenden, en te gelijk de strijd aan te binden tegen de d.j.'s die goochelen met decibels tot aan de pijngrens met alle gevolgen voor de aanwezigen en de omwonenden. De po litie van Ninove is vakbekwaam ge noeg en ook degelijk uitgerust om deze opdracht, als ze gegeven wordt degelijk en discreet te vervullen. Wil of mag men gewoonweg in Groot- Ninove niet korrect optreden om aan dergelijke praktijken paal en perk te stellen.ofis er een politieke achtergrond die het dek sel op de pot moet houden. Deze openbare aanklachten waar met opzet noch plaatsen noch namen van personen worden genoemd is een oproep aan al diegenen die in hetzelfde schuitje zitten, te groeperen, want individueel is er aan geluidsoverlast en geluidshin der niets te verhelpen daar men u dan toch niet als ernstig neemt. Wanneer wij allen blok vormen langs de werkgroep leefmilieu, gewoon door een telefoontje of een brief, kunnen wij terdege druk uitoefenen op de burgerlijke verantwoordelijken. T Plaatsen van gebeuren zijn reeds bij de werkgroep ter beschikking, zelfs met data en uur van de feiten, alsook met bepaalde gedrags-en han delswijzen van Ninoofse-politici en vooraanstaande burgers. (Voor verdere inlichtingen of con tacten Werkgroep Leefmilieu, Hoogstraat, 14, 9401 Pollare tel. 054/337327) Wanneer gaat men wat maken aan de huidige toestand van de Molenbeek, langsheen de Albertlaan. De ver vuiling door afgedraaide olie en menselijke uitwerpselen loopt de spuitgaten uit. God zij dank is de stank nog zo erg niet als in Denderleeuw. Of wacht men tot er iemand in terecht komt. hoDelijk een zoon of dochter van een volksvertegen woordiger of senator. Dan ware alles snel in orde. Geval Burgemeester Denderleeuw, Volksvertegenwoordiger die de verkeersmoeilijkheden aan de G.B. oploste door er te veronge lukken. Of verwacht men eerst enkele slachtoffers, dochters of zonen van gewone mensen? Een bewoner van de Albertlaan (Naam en adres bekend bij de redaktie) Het S.P.-bestuur van Groot-Ninove nam met genoegen kennis van het batig saldo van de dienstjaarreke ning 1982 met o.a. méér dan 48 miljoen frank overschot op de ge wone dienst. De eertijds goedkoop geformuleerde C.V.P. en V.U.-kritiek dat vooral het S.P.-beleid inzake openbare werken de stadskas totaal zou ge ruïneerd hebben, wordt hierdoor volledig ontkracht. Integendeel, met de goede uitslag van de dienstjaarrekening 1982 werd eveneens het bewijs geleverd dat de belastingsverhoging van méér dan 17 miljoen frank per jaar, vanaf 1983 totaal overbodig was De S.P. Groot-Ninove is trouwens de mening toegedaan dat het C.V.P.- P.V.V./C.L.-schepencollege de klagers inzake de verhaalbelastin- gen over de te hoge tussenkomst voor rioleringswerken en onteige ningsvergoedingen een dode mus in de hand hebben gestopt, waar deze blijkbaar nogal blij mee zijn. Hebben de eigenaars, onderhevig aan het reglement inzake verhaal- belasting, reeds het verschil ge maakt tussen wat zij hiervoor éénmalig dienden te betalen en het bedrag dat nu jaarlijks aan gemeen tebelasting méér wordt geïnd pro rata van minimum 30 op de on roerende voorheffing Het S.P-voorstel om - zonder be lastingsverhoging - enkel de ver- haalbelasting op de voetpaden af te schaffen, vond spijtig genoeg niet voldoende gehoor. Maar C.L./P.V.V. en C.V.P. moeten niet zó hoog van de toren blazen 1 Rita Van Gael De S.P.-Ninove nam met verbazing kennis van de mededeling "Een nieuw initiatief voor een open gemeente beleid", mededeling die door F.Van Eeckhout, Schepen van Informatie werd verspreid en die o.a. in het juninummer van "Ninove-Info" ver scheen. Zo luidt het hier inderdaad "Deze zorg voor politieke voorlichting wordt konkreet gerealiseerd via de Openbare Bibliotheek. In de lees zaal liggen voortaan verscheidene exemplaren van de dagorde, de bij behorende documentatie en de be slissingen van de gemeenteraad... Een vroeger geformuleerd voorstel om op geregelde tijdstippen de ge gevens aan ieder die erom vraagt toe te sturen, wordt aldus op een eenvoudiger, goedkoper en mate- riaalvriendelijker wijze opgevangen' Wat hierbij aan informatie wordt verzwegen is, dat wat de schepen vaagweg als "een vroeger geformu leerd voorstel" aanhaalt, een ge fundeerde en uitgewerkte nota van de S.P.-fraktie in de gemeenteraad was. Op 17.1.1983 werd door S.P.- gemeenteraadslid Walter Moens een voorstel in die zin ingediend. De meerderheid zag toen waarschijn lijk het nut van informatieverschaf fing nog niet in, en stemde (-R. De Rouck) tegen. Door de Schepen van Informatie wordt het tevens voorgesteld als of hierbij werd gevraagd "op gere gelde tijdstippen de gegevens aan ieder die erom vraagt toe te sturen' Blijkbaar was het feit dat de S.P. stelde dat dit tegen vergoeding diende te gebeuren, een stuk infor matie die evenmin uit de pen van de Schepen loskwam. Of zijn "nieuw systeem" bovendien "eenvoudiger, goedkoper en materiaalvriendelijker' is dan het "vroeger geformuleerd voorstel" waarvan de oorsprong met de mantel der vergetelheid moest worden bedekt, laten wij over aan eenieders gezond oordeel. vervolg pagina 4

Klokzjiel | 1983 | | pagina 2