Boxstael SCHICTI\CT Brandende wegbermenonschuldig "AUTODIEVEN" JUGEPEE Alvorens een ander "objekt" aan te vatten en ook om niet te lang over hetzelfde onderwerp te praten, wil ik met deze een laatste herinnering vertellen, over ons betreurd "monu ment" Frans Bockstael. In onze vorige bijdrage hebben we verteld, hoe we het drietal Bockstael, Mongsken Zat en Tarzan uit hun "abri" uitbombardeerden. Het spreekt vanzelf dat het trio, naar ander logement moest uitkijken. Dat hadden ze dan ook gauw gevonden, ware het niet dat ze het andere trio, namelijk Pynte,Kazzen en ikzelf op hun weg ontmoetten. Ze hadden namelijk hun "tenten" opgeslagen in een oude afgedankte auto, welke bezijden het café "Marthe" op de Désiré De Bodtkaai stond op te roesten. Het was ons weer ter ore gekomen dat ze daar in die per sonenwagen, hun nachten gingen doorbrengen. Het is Braderij op de Buchtdam en zondagavond trekken de late ver bruikers huiswaarts. Het is erg warm, en kort na middernacht trek ken wij op "inspektie". Inderdaad, daar liggen en zitten onze"drie musketiers" in de auto en genieten van een "Zalige nachtrust". In een minumum van tijd, hebben wij koorden gehaald, en beginnen voorzichtig en stil, al de deuren van de auto vast te binden, zodat deze van binnenin, niet meer konden open worden gemaakt.Eens dit maneu ver gedaan, beginnen wij met onze matrak op de deuren van de auto te slaan, dat horen en zien vergaat. Wattez 83 cardoen Met onze hoofden tegen de ruiten van de auto brullen wij tot het drietal dat zij zinnens zijn de auto te ste len en dat ze deze moeten verlaten. Binnen in de auto kronkelen en kruipen de drie "hoofdverdachten" om toch maar uit het vehikel te geraken Daar alle deuren vastgebonden zijn lukt het natuurlijk niet aan ons "gebod" te voldoen en horen wij het drietal roepen dat zij de deur niet kunnen openkrijgen. Door het lawaai zijn er natuurlijk reeds enkele personen en late ver bruikers bij ons gekomen om te zien wat daar gebeurt. Ons kennende is de hilariteit niet uit de lucht en wanneer wij ten lange laatste, de koorden losmaken en het drietal Bockstael, Mongsken en Tarzan uit de auto laten komen wordt er natuurlijk hartelijk ge- lachera. Wij houden ons natuurlijk erg se rieus en beschuldigen het drietal van poging tot autodiefstal, wat zij natuurlijk met alle argumenten trachten te weerleggen. Wanneer Bockstael zegt dat hij met geen auto kan rijden en de twee ande ren afweten stijgt de lachlust ten top. Ten lange laatste doen wij het drietal zich achter mekaar op stellen en gebied ik hen op mars pas mij te volgen. Links, rechts, één twee en zo mar cheren wij met het drietal weg. Deze trachten van zo goed mogelijk in gelijke tred te blijven en wan neer dat niet lukt bulderen Pynte en Kazzen dat zij moeten in'orde' marcheren Wanneer wij over de Denderbrug rich ting stadhuis "marcheren" komen daar schepen Fred De Weghe met zijn vrouw voorbij. Deze keren van de "Braderij" huiswaarts toe. Ik acht het natuurlijk noodzakelijk uitleg te verschaffen aan mijn over ste. Met wat gefezel en een knipoog is onze schepene op de hoogte van wat er gebeurd is en speelt direkt "het spel" mee. Wanneer ik luid (zodat het drietal mij kon horen) aan "De Heer de Jugepee" vraag wat met het trio autodieven moet gebeu ren, beginnen deze zich direkt weer te verontschuldigen en te roepen, dat zij geen dieven zijn, dat zij met geen auto kunnen rijden enz.enz. De Heer Schepene en zijn vrouw heb ben moeite hun lachlust te bedwingen. Toch gelukt het aan "Elektriek" te zeggen dat wij het drietal naar het politiebureel moeten doen en als ze braaf zijn hen dan weer moeten "loslaten" Toch gelukt het aan Fred De Weghe, toendertijd schepen van de "Eletriek" te zeggen dat wij het drietal naar het politiebureel moeten doen en als ze braaf zijn hen dan weer moeten"los- laten" Wij doen het drietal weer in "orde" zetten en na "De Heer de Jugepee" statig gesalueerd te hebben komman- deert Pynte "Voorwaarts mars" en gevolgd van een ganse bende kijk-en lachlustigen trekken wij met Bockstael, Mongsken en Tarzan naar het politiebureel toe. Het spreekt vanzelf dat wij na "gepredikt" te hebben, wat zij moesten "doen en laten",hen in vrij heid lieten. Ze hebben ons van harte bedankt om dat zij er "zo goedkoop van afkwamen". Volgende maand "Andere perikelen" MARCEL CARDOEN VERVOLG VAN PAGINA 2 3 De geciteerde "enge behuizing" van de stedelijke bibliotheek kan wor den opgelost door de reeds eerder voorziene tweede phase van de uit bouw van deze instelling, te reali seren binnen het huidige domein. De lokalen van de vroegere Rijks middelbare Meisjesschool langs de zijde van de Vestbarm, zullen dan eveneens worden overgedragen aan de Stad. 4 De S.P.Groot-Ninove is van mening dat werk dient gemaakt van de verdere inrichting van buurthuizen in de verschillende deelgemeenten en dat o.a. het gemeentehuis te Meerbeke deze funktie dient te krijgen. Op het huidig ogenblik kan het stadsbestuur enkel principieel beslissen de stadseigendom "De Waag" op de Graanmarkt te verko pen, omdat met een effektieve verkoping beter wordt gewacht op een degelijke bestemmingswijziging en urbanisatievoorstel voor de eigendom Sigtay. De S.P. is er trouwens van overtuigd dat het stadsbestuur liefst niet zo maar lukraak bepaalde delen van het stadspatrimonium op de immobiliën- markt dient te gooien. Dit dient te gebeuren met het nodige overleg, namelijk door a- het opstellen van een inventaris van de mogelijkheden en behoef ten gebaseerd op gefundeerd wetenschappelijk onderzoek b- het selecteren van een aantal prioritaire behoeften c- het opstellen van een meer jarenplan d- het hanteren van de jaarlijkse begrotingen ter uitvoering van dat meerjarenplan. Tot slot wijst de S.P. Ninove uit drukkelijk op de waarde van de plaatselijke kuituur- en jeugd raad, als aangewezen organen om als geldig gesprekspartner bevoegd advies aan het stadsbestuur te geven S.P.-Ninove Terug van vakantie uit Frankrijk, waar men kan zien hoe mooi wegbermen kunnen zijn, als ze met enig ver stand worden gemaaid, stel ik vast dat de bermen in de holle weg aan de Heirbaan te Denderwindeke hier en daar in brand zijn gestoken. Aanvan kelijk denk je dat het kinderen zijn, die zich wat amuseren met het droge gras, dat is achtergebleven na het afmaaien van de bermen door de stads diensten. Maar na een week blijkt dat hier sprake is van het systema tisch platbranden van de berm. Om wonenden zeggen dat het elke dag brandt, zonder dat zij ooit zien wie de brand aansteekt. Na ander halve week is de berm over vele tientallen meters platgebrand, vele struiken en kleine bomen staan er verschroeid bijhier en daar is er al één volledig kapotgebrand Na een telefoontje naar de politie, beloven zij de zaak eens te komen bekijken, wat inderdaad nog dezelf de avond gebeurt. Een paar toeval lige voorbijgangers, die door de politie om inlichtingen worden ge vraagd, verklaren o.a.het volgende: die dag brandde het reeds rond 2 uur in de namiddag. Het is dan 8 uur 's avonds en zoals de aanwezige po litiemensen zelf kunnen zien brandt het nog steeds vlak bij de openbare weg zonder dat er iemand in de buurt is om de uitbreiding van het vuur en de rookontwikkeling in de gaten te houden. De agenten menen dat ik een klacht tegen onbekenden kan in dienen, als ik dat wens. Dat is echter niet de mening van de man, die die avond op het politiekan toor verantwoordelijk is. Eén van zijn bekommernissen blijkt te zijn "tot welke aktiegroep ik dan wel be hoor". Pas na een lange, maar over igens leerrijke diskussie is hij bereid eens navraag te doen bij de commissaris of er ja dan neen klacht kon ingediend worden. Hierbij stel ik mij de vraag in hoeverre hij vanop zijn bureau het recht heeft om de gegrondheid van een klacht te beoordelen. De volgende zaterdag krijg ik dan het antwoord voorgelezen vanop een papiertje (dat ik echter niet in handen krijg): -de bermen zijn eigendom van de stad, maar de stadsdiensten hebben ze niet in brand gestoken) -er is geen brand geweest op minder dan 100 meter van een woning (wat intussen wel was gebeurd) -de stad heeft geen schade ondervon den, integendeel zou de stadscon- ducteur hebben gezegd netels en distels zijn verbrand (indien dit laatste juist is, past hier een minuut stilte voor dit ontstellend gebrek aan enige plantkundige ken nis) -er is dus geen enkele grond voor een klacht. Misschien een tip om te zorgen dat de stadsdiensten (met inbegrip van de politie) in de toekomst een an dere visie krijgen op dergelijke zaken op 9 juni startten de Koning Boudewijnstichting en de Vere niging van Belgische Natuur- en Vogelreservaten een kampagne "Natuur in de buurt". Bedoeling is de gemeen tebesturen gratis deskundige advie zen te verstrekken voor natuurbe heer en ideeën te leveren voor een gemeentelijk natuurgebied. De nadruk wordt erop gelegd dat het niet al leen om dat grote natuurgebieden gaat, maar ook om poelen, wegbermen, dijken, spoorwegbermen, holle wegen, bomenrijen, heggen,... Tenzij men natuurlijk aan de be- bloemingsaktie 1984 een nieuwe aktie wil koppelen onder het moto: help uw stad, bevrijd ze van netels en distels, steek de wegbermen in brand. De verschroeide bermen zouden werkelijk een originele afwisseling bieden tussen al die bebloemde gevels Georges Vande Winkel

Klokzjiel | 1983 | | pagina 11