JCHIETi\0T lezers brieven pers mede delingen VRIJKOMENDE GEBOUWEN IN NINOVE RADIO VERONA EN HUN ERKENNING BINDING KLOKZJIEL-SP STADSGEBOUWEN GEEN ONBEZONNEN EN OVERHAASTE BESLISSINGEN 't Schietkot neemt alle brieven op die betrekking hebben op de inhoud van de krant of op groot- Ninoofse toestanden. Algemene onderwerpen worden liefst zo kort mogelijk behandeld. De redaktie houdt zich het recht voor te lange brieven in te korten. Alle brieven dienen naam en adres te vermelden. Indien nodig kan de schrijver of schrijfster vragen enkel de initia len te vermelden of "naam en adres bekend bij de redaktie" De krant is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de brieven. "PVV JONGEREN TRAPPEN OPEN DEUR IN" De lezersbrief in het Klokzjiël van september stelt terecht enige vraag tekens en bedenkingen bij de idee - en die de PVV-Jongeren lanceerden tijdens de augustusmaand langs de plaatselijke weekbladen. Dat de PVV-Jongeren niet alleen open deuren intrappen, maar ook deuren die potdicht zullen blijven na ingebruikname van nieuw stad huis en administratief centrum, blijkt evenzeer waar te zijn. Zo bedenken zij een nieuwe bestemming voor gebouwen die niet eens aan de Stad Ninove toebehoren, zoals de post de kantoren van de di- rekte belastingen en van de regi stratie, beide in de Dreefstraat. Eigenaardig genoeg schijnen zij van de vroegere BTW-kantoren best te weten dat deze geen stadseigen- dom zijn. In het huidigé postkantoor denken zij alvast de archiefzaal van de stedelijke bibliotheek onder te brengen. Mis, jongens,het postge- bouw is Staatseigendom. Verder hebben zij het over het ter beschikking stellen van vergader lokalen voor de lokale organisa ties, niet geheel kosteloos, zo dat zulks geen verliespost hoeft te zijn zoals de bibliotheek. Hierover valt wel een en ander te zeggen. De PVV-Jongeren geyen hiermee blijk van een prijzenswaardige be kommernis om het financieel en ekonomisch aspekt dat aan een ste delijke openbare dienstverlening verbonden is. Doch wat de nood aan vergaderlokalen betreft, zouden zij zich geen zorgen hoeven te ma ken: Ninove bezit genoeg vergader lokalen in privé-beheeren de Stad hoeft zich echt niet uit te sloven om de luttele kostenvergoe dingen op te strijken, tegen de welke een lokale kastelein de pin tjes naar achter brengt in het ver gaderlokaal dat hij ter beschikking heeft. Wat Ninove echter niet of slechts in zeer gebrekkige mate heeft, is een behoorlijke zaal waar een lokale organisatie nog wat anders kan doen dan vergaderen, zoals het inrichten van een akti- viteit waarbij het publiek komfor tabel kan zien en horen, de voor stellers over middelen beschik ken van audio-visuele aard om hun onderwerp te brengen voor dat pu bliek, en waar niet de hele tijd geroezemoes en gekletter van glazen te horen valt bij een achter aan ineengetimmerde tapkast, maar een aparte ruimte daarvoor bestaat. Dit laatste stellen de PVV-jongeren ook wel vast, maar 100 personen is echt wel te klein, aangezien de aktiviteiten van sommige lokale organisaties veel meer volk op de been brengen. Ook is niet per se duidelijk, waar om het huidige stadhuis zich hier toe "uitstekend leent", vermits het over geen enkele van de daar toe vereiste akkomodaties be schikt Het ontbreekt de auteurs van het goedbedoeld denkwerk over de be stemming van vrijkomende gebouwen zowel aan feitenkennis als aan een filosofie over wat dienst verlening door de Stad te be tekenen heeft. Het is zo, dat wanneer het open baar initiatief op andere niveau's dan de Stad (de Staat,de provincie) niet heeft gezorgd voor bepaalde voorzieningen (voor sport, kui tuur enz.) binnen redelijke af stand, en wanneer het privé-ini- tiatief evenmin iets te bieden heeft tegen aanvaardbare kosten voor de gebruiker, dat dan de Stad zijn aanbod aan voorzieningen zou moe ten afstemmen op het opvangen en wegwerken van die tekorten. De vraag of zulks dan een verlies - post betekent of niet, zuiver finan cieel bekeken voor de stad, is dan van ondergeschikt belang. In het doemdenken dat vele ekono- misten er op na houden tegenover al wat niet voldoende opbrengst stelt tegenover een investering, is geen plaats voor een behoorlijke zaal waar ook een toneeluitvoering kan plaatsvinden, of voor een zwembad met heuse afmetingen. Wel is er plaats voor tennishallen waar sport sjiek geprijsd wordt, of voor zwete rige, amper manshoge zalen waar men zich met honderden tegelijk te plet ter kan vreten aan koteletten en kuikens Dat tal van diensten, die bij gebrek aan ander aanbod door de Stad moeten voorzien worden, een verliespost be tekenen, is wel onvermijdelijk. Maar betalen wij daarvoor geen belastingen De wijze waarop wordt omgesprongen met de ruimtelijke ordening, door té verspreide bebouwing en bijgevolg kwistige aanleg van wegen en nuts voorzieningen, is een gigantische verliespost, die niemand dient op een betere manier dan wanneer er "ekonomisch verantwoord" tewerk zou gegaan worden. Dit is een klein ballonetje dat op gelaten wordt vanuit het ruimer ka der, waarin de bestemming van de vrijkomende stadsgebouwen moet wor den gezien. Over dat ruimer kader volgen meer ideeën. Naam en adres bij de redaktie bekend Met verbazing hebben wij het sep- tember-nummer van uw blad gelezen. Vooral de tekst "2vrije radio's erkend DEL SOL en RADIO KOE POORT op de eerste bladzijde heeft ons verbaasd. Nu is het wel zó dat in het Nieuwsblad van 16 juli 1983 een lijst verscheen met 370 vrije radio's met een positief pré-advies, lijst waarop Radio Verona ontbrak, maar onze persmede deling van 18 augustus jl. die-ook uw blad ontving en uw persoonlijk bezoek aan onze studio ter gelegen heid van het interview-Savooi feesten moeten u toch de zeker heid gegeven hebben dat wij even eens een positief preadvies ont vangen hebben. Om hierover niet de minste grond voor twijfel meer te laten sturen wij u in bijlage een kopij van de brief van Minister Poma van 2 augustus '83. Namens vzw Radio Verona ANTWOORD Wij hebben ons gebaseerd op de in juli verschenen en officiële lijst uitgaande van het ministerie, wij konden ook niet weten dat er achter af nog veranderingen zouden gebeu ren aan deze definitieve lijst. Maar zó definitief bleek die dus toch niet te zijn. Bruce Palmer Bij het lezen van de laatste twee "lezersbrieven" in het schietkot van het septembernummer vroeg ik me af of ik nu het Klokzjiël dan wel Marianne (een SP-blad) aan het lezen was. Uit de brief van ene Rita Van Gael zal het menig lezer onmiddellijk duide lijk geweest zijn met welke partijkaart deze dame op zak loopt. Haar brief bevat immers slechts elementen waar mee het SP-bestuur reeds geruime tijd alle^publiciteitsbladen (de scha kel, E3, het gouden blad) teistert om te bewijzen welk een goed beleid man dataris (sen?) vnlinzake openbare werken heeft (hebben?) gevoerd. Ook Mevr.Van Gael haalt het batig sal do 82 aan om te bewijzen dat het SP- beleid inzake openbare werken de stads kas niet zou hebben geruïneerd. Hierbij wordt echter zorgvuldig verzwegen dat openbare werken met langlopende lening en worden gefinancierd, waarvan de af betalingen bijgevolg nog gedurende vele jaren zullen voorkomen op verschil lende begrotingen. Slechts een begrotingsjaar in acht nemen getuigt dan ook van onkunde in zake begrotingstechnieken of van doel bewuste demagogie teneinde de welwil lende lezer te misleiden. In het eer ste geval zou men beter een zedig stil zwijgen in acht nemen. In het tweede geval kan eenieder zich zelf een oor deel vormen over de geloofwaardigheid van bepaalde personen. Het zou mij en waarschijnlijk ook vele anderen evenwel plezier doen van Mevrouw Van Gael of de SP-kraam te vernemen voor welke bedragen de lening en voor o.a het administratief centrum (nieuw stadhuis) op de toekomende begro tingen voorkomen en tot welk jaar voor bij het jaar 2000 dat zulks "het geval" zal zijn. Dat zal wellicht een ander broodje (al dan niet met rozijnen) zijn. :Wie vroeg ook weer of het administra - tief centrum (waarvan iedereen het ge drochtelijk en buitensporige inziet) voor heel Oost-Vlaanderen was bestemd. Soortgelijke herhalingen kunnen immers niet alleen uw onafhankelijk embleem (waar u terecht trots op bent) schaden; zij kunnen eveneens een aantal abonne menten in 't gedrang brengen. Van der Donckt Freddy NINOVE ANTWOORD VAN DE REDAKTIE: Hier is duidelijk een misverstand aanwezigBoven beide stukkenwaar het hier over gaat, stond de wel iswaar kleine, titel: PERSBERICHTEN, op de verder onverdeelde pagina van SCHIETKOT. Het gaat hier dus niet echt om lezersbrieven. Daar het ook duidelijk niet gaat om redak- tionele tekst, maar om (voor de redaktie ondubbelzinnigingestuur de persberichten van politieke par tijen of kopstukken, zitten we als onafhankelijk blad tegenover de le zers met een zekere moeilijkheid We kunnen deze persberichten, die overigens van VERSCHILLENDE partij en regelmatig binnen komen, naar de prul Iemand verwijzen (wat we ook doen wanneer we menen met zuivere propaganda of verkiezingsgelijm te doen te hebben)We willen echter de lezer de mogelijk aanwezige in formatie niet onthouden en verwij zen deze berichten dan ook liever naar 't SCHIETKOT, waarvan de lezers toch weten dat de verantwoordelijk heid bij de inzenders berust. Om dergelijke misverstanden in het vervolg nog te vermijdenbeloven we het hoofdstuk PERSBERICHTEN in het vervolg duidelijker te blok- letteren en ook onder de stukken de inzendende partij of politikus te vermeldenook al staat die par tij in de titel vermeld, zoals met bedoeld stuk het geval was. Onder de hoofding "informatie en SP-Ni- nove" werd in een niet ondertekende brief (afkomstig van het SP-bestuur?) de hele polemiek uit de doeken gedaan aangaande de verschillende voorstell en die werden geformuleerd in de ge - meenteraad mbt het verkrijgen van de dagorde, de beslissingen van de gemeen teraad edm; dit voor de Ninovieters die er interesse voor betonen. Iedereen die terzake echter interesse betoont weet echter reeds af van de verschillende voorstellen terzake via het verslag van de gemeenteraadszit - tingen door oa het Klokzjiël en andere plaatselijke publicaties. Het is dan ook betreurenswaardig dat een lezers rubriek wordt ge(mis)bruikt voor partij politieke mededelingen waarvan men niet eens de oorsprong (al kan men die raden) mag kennen. Het is evenwel nog veel betreurens - waardiger dat het klokzjiël zich heeft laten verleiden om dergelijke partij - politieke teksten op te nemen als lezersbrieven". Een SP-rubriek zou praktischer geweest zijn en minder tegen de borst stuiten! Twee mogelijkheden kunnen zich hebben voorgedaan: 1) onvoldoende doorzicht en beoordeling van de betrokken "brieven" niettegen - staande soortgelijke SP-mededelingen in andere bladen. 2) opname van alle brieven bij gebrek aan beter omdat men anders het blad niet vol krijgt. De eerste mogelijkheid dient te worden afgewezen gezien het doorzicht van de Klokzjielredactie in de soms zeer com plexe Ninoofse materies. Ik tip dan ook op de tweede mogelijkheid en hoop dan ook dat zulks in de toekomst wordt vermeden. Liever een dunner blad dan een quasigebonden blad. 1 Het S.P.-bestuur Groot-Ninove, in vergadering bijeen op 05/09/83, stelt vast dat de persmededeling van de P.V.V.-Jongeren, met betrek king tot de zogenaamde "leeglo pende stadsgebouwen" a- niet doordacht en weinig ern stig werd opgesteld, daar zelfs privé-eigendommen als stadseigen- dommen worden bestempeld (appar tementsgebouwen Dreefstraat - voorheen Ministerie van Finan ciën) b- ook het huidig postgebouw werd als stadsbezit vermeld, daar waar dit gebouw eigendom is van de Staat (Regie der Posterijen) en volgens een eerder genomen beslissing een wijkfunktie als postgebouw zal blijven behou den. 2 Het S.P.-bestuur vestigt er de aandacht op dat de S.P. de eerste en enige partij was die bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen zeer duidelijk stelde dat geen nieuw kultureel centrum meer dien de gebouwd, o.a. door het vrijko men van verschillende gemeente lijke eigendommen (huidig stad huis. Met andere woorden het huidige stadhuis en het huis Behn dienen bestemd voor -tentoonstellingsruimten - polyva lente zaal (stadhuis) -vergaderlokalen (stadhuis en Behn) -hobbylokalen jeugd- en bestuurs- lokalen (huis Behn) -eventueel tekenacademie hobby lokalen (stadhuis) VERVOLG PAGINA 11

Klokzjiel | 1983 | | pagina 2