VREDE op aarde en hier ook dus VOORDE ATLETIEKPISTE FIETSPADEN IN1ERPELLA7IES BRANDWEER VREDE Wattez 83 de gemeenteraad De Heer Burgemeester begint de zit ting met de vraag of iedereen een aangenaam verlof heeft doorgemaakt. De meeste raadsleden zien er toch goed uit.Mej. Roosens en Dhr Waltnie zullen niet komen opdagen door deze raadszitting. Het vierde punt op de dagorde "Gemeenteschool Geraardsbergsestraat Goedkeuring aanpassingswerken" is de eerste struikelsteen voor het schepenkollege Uit de nota aan de raad, die wordt voorgelezen door Dhr Desprets, vernemen we dat het gaat om het aanpassen van de bestaande living van het schoolhuis tot het inrich ten van een refter voor - 75 kin deren. Deze werken zouden worden uitgevoerd door eigen personeel. Timmermans De S.P. zal deze werken goedkeuren, maar wij gaan niet ak koord met het dossier. We weten dat de werken reeds voor 3/4 zijn uitge voerd. Van ons moogt ge verder doen. Maar in het dossier stak géén plan. In de living werd er een muur uitge slagen. Werd er een onderzoek inge steld naar de stabiliteit van de draagmuren ?Onze verantwoordelijk heid is hier groot In de refter zullen 75 kinderen dagelijks komen eten. Ik stel voor dat we pas bij de volgende gemeenteraad definitief over dit punt stemmen. Ondertussen zal het dossier hopelijk in orde zijn. Tussen haakjes, werd er een vergunning aangevraagd aan stede- bouw Desprets Een vergunning is niet nodig. We vingen deze werken aan om dat de kinderen over geen ingerichte refter beschikten. De Burgemeester Dhr Timmermans vraagt of de stabiliteit werd nage gaan. Timmermans Ik vraag alleen maar om het dossier te vervolledigen. De Roeck M- Timmermansu maakt de zaken alléén maar moeilijker. Desprets Het dossier was, op het plan na, volledig. Er volgt dan een drukke diskussie over de stabiliteit van het gebouw, de reeds betaalde kosten, en het al of niet goedkeuren van de ver bouwingswerken De Burgemeester schijnt niet gerust te zijn in de zaak en rondt de dis kussie af met dit punt te verwijzen naar de volgende gemeenteraad van 13 oktober. 1 De punten 5 en 6 van de dagorde gaan over Voorde. Het punt 5 han delt over het principe van de re stauratie van de kerkhofmuur. Dhr Moens doet opmerken dat het hier een beschermd gebied betreft, en er dus géén beton mag gebruikt worden. Dhr Durant antwoordt hierop dat de afgebroken stenen van de kerkhofmuur opnieuw zullen gebruikt worden. Eventueel kan er beton aangebracht worden ter verstevi ging, maar die zal niet te zien zijn. Als punt 6 ter sprake komt, verla ten Dhrn Desprets en Van Eesbeek de zaal. Het gaat over de aankoop van een huis gelegen in de St. Marcellusstraat te Voorde. Ket huis is uit ter hand te koop. Timmermans 1.400.000 Frank Die uitgave is hier niet op haar plaats. Een niet verkoopbare woning wordt nu met overheidstussenkomst aangekocht. Het gaat maar over 492m2 en daar komen dan nog de af- braakkosten bij Evenepoel Het initiatief komt van het stadsbestuurDe woning kan niet verkocht worden, omdat iedereen wist dat de stad het zou afbreken. Raes Jacques.in verband met die ongevallen Evenepoel Welke Jacques Algemeen gelach. Renaat Raes komt niet meer terug op zijn vraag, maar merkt op dat Dhr Desprets niet hoef de buiten te gaan, daar hij géén familie is van de eigenaars. Bij de stemming stemt de S.P. tegen. Dhr Evenepoel haalt verbaasd een uittreksel van de gemeenteraad van 25/1182 boven. Volgens dit verslag zou de gemeente raad met algemeenheid van stemmen het principe van aankoop goedgekeurd hebben. Dhr Timmermans betwist de juistheid van dit verslag. Bij collegebesluit van 1 juni '83 werd de opdracht voor dé aanleg van de atletiekpiste toegewezen aan de N.V. BOUCHER uit BRUSSEL mits de prijs van 24.371.778 Fr. De kosten voor erelonen, verrekeningen, onvoor ziene meerwerken enz. kunnen wor den geraamd op 2.628.222 Fr. zodat de totale kostprijs 27.000.000 Fr bedraagt. Voor deze werken werd door de Staat een toelage verleend van 8.125.000 Fr zodat het stads- aandeel 18.875.000 Fr bedraagt. De financiering van dit stadsaan- deel moet gebeuren via een lening bij het gemeentekrediet van België. Timmermans Wij zullen dit goed keuren. Maar de boomkappingen, wie doet dat Durant De firma doet dit zelf. Dit is zo vermeld in het dossier. Ondertussen gaat de telefoon in de raadszaal. De heer Burgemeester neemt de hoorn op en begint luidop een gesprek met een dame "Maar madam, ik kan u rui géén formulier geven 't Is hier gemeenteraad HA, 't is omdat ge mijn auto voor de deur zien staan hebt". De Burge meester legt de hoorn neer en zucht "Ik zal mij nog nen ande ren auto moeten kopen". De helft van de gemeenteraad zat ondertussen te proesten van het lachen, voor dit nummertje van de Burgemeester Aan punt 15 gekomen, dat handelt over de opcentiemen op de provin ciale belasting op de rijwielen en de bromfietsen Dienstjaar '84, werpt Jacques Timmermans op "Wij stellen de afschaffing voor van deze taksen. Alles gaat toch naar het gemotoriseerd verkeer. Men doet tóch niets voor de fietsers" Daumerie De VU sluit zich aan bij de SP. Trouwens deze belasting treft de kinderrijke gezinnen het meest. Ik stel ook voor, als de taks behouden blijft, slechts één taks per gezin te heffen. Torrekens Wij nemen daar nota van. Maar we hebben voor het ogenblik géén overzicht over hoeveel het gaat. Schorreel Acht maand geleden heb ik reeds gevraagd hoeveel deze be lasting aan de stad opbracht Torrekens Dan heb ik dat over het hoofd gezien De Roeck Ik vind dit een positief voorstel. Laat het ons verdagen naar de volgende zitting. Torrekens Maar we moeten aan de Gouverneur antwoorden vóór 15 oktober. TimmermansDie belasting brengt on geveer 1500.000 F op. Het stadsaan- deel kan hoogstens een paar honderd duizenden zijn. Ik vond deze discus sie positief. Laten we het nil nog goed keuren, maar voor de toekomst er vanaf zien. Als perste komt Mevrouw De Kegel aan de beurt i.v.m. de interven tie van de brandweer op 4/7/83 in de J.B. Van Langenhaeckestraat te Appelterre. De brandweer vond er geen hydrant en moest dan ook de tankwagen met 8000 liter water vragen. Het gemeenteraadslid vraagt dan verder of de brandweer een plan bezit van alle hydranten over het grondgebied van Groot- Ninove. En hoe het gesteld is met de aansluitingspunten in het al gemeen. In de straat van raadslid de Kegel is er geen enkele "H" te bespeuren. De Burgemeester De brandweer be zit de plannen van alle hydranten. Durant De watermaatschappij heeft ons laten weten dat ze voor het grondgebied van Groot-Ninove alle hydranten zullen aanduiden met coördinaten, zoals het moet. Dit enorm werk wordt voor 63 gesub sidieerd. Timmermans Wij zijn in SO-S1 met een B.TK-projekt begonnen. Onge veer drie gemeenten zijn in orde gebrachtMaar het projekt werd niet verlengd Er volgt dan een bitsige diskussie tussen de Burgemeester en Mevr De Kegel, over het al of niet mogen doornemen van briefwisseling tus sen de Burgemeester en de brand weerkapitein Durant Toch wil ik erop wijzen dat de meeste hydranten vóór de deur van privépersonen liggen;. Deze moe ten er voor zorgen dat de aanslui tingspunten niet verstopt geraken onder grind, aarde, of onkruid. Het kan soms van levensbelang zijn voor henzelf en de omwonendenWij zullen daar uitgebreid op terugko men in Ninove-Info als de werken zijn uitgevoerd. Urbain Verekens hield dan volgende interpellatie, waarvan we de tekst integraal overnemen. Hij werd door de gemeenteraad met eenstemmigheid onthaald (op het derde punt na) De Burgemeester beloofde er de nodige ruchtbaarheid aan te geven langs Ninove-Info om. Mijnheer de Burgemeester, geachte collega's, Wanneer wij dagelijks onze krant openslaan op de buitenlandpagina's dan geven de meeste daarin ver schijnende berichten ons helaas geen reden tot optimisme met be trekking tot het spoedig bereiken van een totale vrede op onze aarde. "Spijtige misverstanden" of "incidenten" tot zelfs werkelijke oorlogsfeiten hier en daar op de verschillende continenten tonen aan hoe labiel het evenwicht tussen de beide grote machtsblokken van deze wereld met hun respectievelijke invloedssferen nog wel is, ook na jaren concertatie. Men kan zich dus de bedenking maken of deze"misverstanden""incidenten" en andere feiten niet één of andere dag de vonk aan de lont zullen ste ken. Is het niet verontrustend dat wanneer een generaal zo gemakkelijk kan beslissen om een civiel passa giersvliegtuig neer te halen, het morgen kan gebeuren dat hij of zijn collega aan de overzijde met het zelfde gemak de fatale druk op de knop zou geven om enkele kernkoppen in beweging te brengen? Het ogenblik nadert intussen snel waarop diverse West-Europese rege ringen zullen moeten beslissen of nog meer en nieuwe kernraketten in hun land zullen worden opgesteld. Deze plaatsing zou wellicht reeds een feit geweest zijn indien de wereldopinie inmiddels niet massaal in verzet was gekomen tegen de on zinnige bewapeningswedloop. De wereld vredesbeweging heeft er gelukkig- lijk de wereldleiders kunnen toe aanzetten om te onderhandelen over b'eperking en vermindering van de kernwapenarsenalen Recente verklaringen en voorstellen van dze leiders laten alsnog de mo gelijkheid open en de hoop bestaan op een positief akkoord. Uit bezorgdheid om de veiligheid van de Ninoofse bevolking heeft ook de gemeenteraad van Ninove zich niet onbetuigd gelaten om zijn bijdrage te leveren in de nog groeiende vredesbeweging Op 17 juni van vorig jaar keurde deze raad, met eenparigheid van- stemmen, een motie goed waarbij o.a. het Ninoofse grondgebied als "kernwapenvrije zone" werd afge kondigd en waarbij duidelijk een vredeswil werd uitgedrukt Het is niet zonder belang te ver melden dat de Heer Burgemeester VERVOLG PAGINA 4

Klokzjiel | 1983 | | pagina 3