RIBBEDEBIE Ester nies in de gebieren m Ditjes en datjes NINOOFS KRUISWOORDRAADSEL HENGELRUBRIEK 'T MUSEUM VAN NIENOF 123456789 8 9 10 WERKTEN MEE -Kom binnen, Komera, hij staat ge maakt -'t Is hier beter als buiten. Zo ne wind!, ge zoudt van de baan vliegen, Mamera. -Zeg het wel, tegenwoordig zijn der al veel gaan vliegen in Nienof en die veel atletischer gebouwd zijn als gij -Ge bedoelt die mannen van ZOVA zeker die hun skip afgekuist heb ben. Ik heb gehoord dat ze ver trokken zijn met den trein. -Met den trainer, bedoelt ge ze ker. In 't bestuur zullen ze nogal Muylen getrokken hebben, peis ik. -In Nienof zijn der nog ander die ge geen muilen moet leren trekken. De katolieke skoeten bijvoorbeeld. Hebt ge verleden week elen brief gelezen in 't Klokzjiël Die gasten hebben elen skip afgekuist op 't vredesweekendZe vragen elen af of dat't wel verantwoord is van met kadeekes van zes tot 16 jaar antikernwapens- en anti- kernenergiespellekes te spelen. -We kennen dat 't kinderzieltje moet zuiver blijven en liefst zo dom mogelijk. -Die skoetenleiders zijn zelf zo zuiver op de graat dat ze nu al tientallen jaren de kinderen lie- kes als "zwart-bruin is die ha zelnoot" en "Ecce mili milites romani" aanleren en op straat la ten zingen. Dat die liekes door de troepen van Hitler en Mussoli ni gezongen werden, vertellen ze aan die skoetekes niet. -Aan dat vredesweekend doen ze niet mee uit princiep, maar on dertussen gaan ze wel hun "schone" Duitse en Zuid-Afrikaanse liekes in de instuif van de jeugdklup zingen om die "anti-verenigingen", zoals zij dat noemen, te provo ceren. -Ze zijn ne schonen naam aan 't krijgen, 't V.V.K.S. Maar ne keer van iet anders geklapt, hoe zit dat met de revue van 't jaar Dat moest toch al lang bezig zijn, Mamera. -Natuurlijk, maar 't spel gaat niet door bij gebrek aan teksten. -Hoe, geen teksten Ge gaat mij toch niet zeggen dat er geen stof niet meer zit in de Nienofse toestanden, zeker -Dat wel, meer dan ooit, maar in t Gouden Blad stond er een ar tikel waarin dat er vanalles ge- zeid maar nog meer gesuggereerd werd. Ze spreken daar van "bepaal de personen" die voor "de nodige teksten zouden zorgen, maar be gin oktober toegaven geen teksten te hebben bij gebrek aan inspira tie". De vraag wordt gesteld of dat ele vroegere medewerking enkel tot doel had elen eigen politieke grieven op toneel te brengen aan de verkeerde kant van 't straat, 't stadhuis en de cerkel bedoelend. Iedereen weet dat er van de tekst schrijvers maar éne persoon op 't stadhuis zijn stem kost laten horen als gemeenteraadslid. -Waarom gebruiken ze dan de meer voudsvorm -Waarschijnlijk omdat ze niet gei- ren toegeven dat ze zo goed als op ene persoon gerekend hebben, watda toch ook niet zó serieus is voor zo een opgave. Als dat ge zelschap zo geiren "het podium schoon veegt", mogen ze met dien borstel tegen hun eigen schenen ook wel ne keer stampen. -Vegen is gemakkelijker dan schrij ven natuurlijk. -'t Ergste is dat ze op die manier al hun schrijvers op dezelfde hoop vegen, terwijl er iemand bij is die lang ernstig ziek is ge weest en een andere en nieuwe kandidaat wel degelijk en als enige zijn beloofde liekestekst op tijd had binnengeleverd, wachtend op een tweede vergadering waarop zou worden afgesproken welke sketches moesten geschreven worden. En wie moest dat dan orga niseren misschien Maar allé, wat helpt al dat ge kijf en gewrijf, 't is gene re vue van 't jaar en dat is spijtig. -Zo spijtig als dat 't Klokzjiël moet opslaan vanaf volgend jaar. 't Wordt nu 40 frank per nummer. -Das niks, mijne man zal mij wel een abonnement kado doen. Koléra Rufijr Nienof-stad krijgt een museum Want 't oud stadhuis staat vakant 't Is geen Bokrijk of Atartium Maar toch is het iet plezant Ge zult in vervoering raken Als subiet wordt opgescmd Al die uitgestalde zaken Maar kont zien, ge staat verstomd Refr: Kcmt dat zien, kant dat zie' Het museum van groot-Nienof Kant erin, kant erin Het is klein, maar het is tof Al de oudst' antikketeiten Al de stoutste starmiteiten Al de wijste rariteiten Van de stad zijn hier te zien Eerst betaald, dan binnenkomen In nen uithoek van de gang Staat de moto van de stormen Den bulldozer van Armang Tegen 't puin van d'oude statie En Chikard zijn sjieke koesj Verschiet niet van alteratie Hangt cmhoog Free Prot zijn moesj D'eerste zaal staat vol schoon dingen Caluwé zijne guidon Ne kassei van Lieferinge En ne krasjel van 'n Union Ook de wettel uit de koepoort En de lanse van de zwisj 'n halven baksteen van d'Abdijpoort En nen bundel stokkalisj D'ander zaal, daar kunde vennen Bokstael's afgesnejen broek Van ons aller Iffra Penne Hare sjal en omslagdoek Marjau Slek haar fijn zjizjipkes Watda g'almaal niet en ziet Ingekaderd al de slipkes Van Madammeke Verniet Nen bokal met denderwater En den haan van de nie' kerk Slaghmoljer zijn dikke kater En ne scheenlap van Georges Merckx Afgedankte kosjenballen Wat skramoelje van de kasj En nen bol van Kalleballe Pol de Mont zijne moestasj Voor de keir van Vossen Turen Moeje stijgen al den trap Aan ne meter Lange Muren Hangt moeder Tiburce haar kap Herman Minner zijn schoon doeken Rina Pia hare kam Violon zijn twijfelbroeken En den toeter van den tram Boven staat ook een modelleken Van den bros van Kid Arduin Van de koepoort haar kapelleken Blijft alleen een afel puin Lees nog rap een enkel zinneken Uit d'antieke Denderklok Onder ne soutien van Tinneken W'errme'r nog zoveel in stock Vadertje Winter heeft officieel zijn barre intrede gedaan. De moedigsten der dappersten hebben de viswapens neergelegd en laten de voorntjes en brasems hun koude periode doorleven. D'er zullen hier en daar nog wel een paar enkelingen overblijven om de gure natuur te trotseren, maar dat zal dan meestal gebeuren om thuis ne keer weg te zijn en misschien ook te prospecte ren naar andere visstekken. Alles bijeen genomen heeft het na jaar en zelfs tot hiertoe, uitzon derlijke vangsten laten boeken. Vele vissers wijten dit aan het goede weer en de late paaitijd. Wat ontegensprekelijk juist is, is dat de vis dikker, voller in het vlees zat. Vissen van dezelfde maat wegen dit jaar MEER. Er zullen waarschijn lijk wel ongelovigen zijn op dit gebied. MAAR, als men jaar in jaar uit praktisch op dezelfde visplaat- sen terug gaat, dan komt en moet men besluiten dat dit wel het GEVAL is. Er bleef enorm veel voedsel in het water en op de bodem, het mos werd door de vissen, tot in begin novem ber, nog gretig binnengesloktOn der andere zijn op sommige plaatsen enorme scholen broedvis en jonge vis waar te nemen, zelfs op stil- staand water en vijvers groeiden jaarvissen ZEKER meer dan vorige jaren. Ten goede voor de toekomst als ze de kans krijgen te overleven, natuurlijk,denderwater te buiten ge laten, dat intussen opnieuw enkele serieuze klappen kreeg. Wie nu aan de basis ligt van de vervuiling, zal en blijft het eeuwige vraagstuk. Intussen zit de dendervisser met de gebakken peren en komt er geen schot in een verregaand, diepgaand onderzoek of degelijke verbetering. Nochtans zag de toestand er roos kleurig uit want in begin november werd zelfs een snoekbaarsje van een 25 cm gevangen of geschept. Vanwaar die komt of hoe, blijft ook een open vraag, maar hij was er en volgens zeggen zijn er nog Er valt mis schien nog een goed punt uit de bus moest de vervuiling maar tijdelijk zijn en zo de basis enkel zou liggen aan de bietenoogst (gebeurde reeds vóór de oorlog)Daar een voorstel werd ingediend de visverloven(vlaamse) te laten uitdelen door parastatale instellingen, er zou meer dan 5 miljoen worden uitgespaard(vroeger en nu geïnd door de post) en zou den er mogelijkheden inzitten voor visuitzettingen. Hopelijk, dat in de toekomst de dender er ook nog een stukje bij krijgt, afwachten is de boodschap. Hoe het gesteld is met de ninoofse parkvijver, de enige gelegenheid voor ONZE vissers om zich in de ge sloten tijd bezig te houden, kan niemand zeggen. Er wordt zelfs ge fluisterd dat een privaat klup, 30.000 frank zou krijgen om vis uit te zetten. Natuurlijk larie, want alles blijft stillekes in een luchtledige pot opgesloten. Van het stadsbestuur of van de schepene van sport...geen nieuws, die zogezegde voorziene budgetaire som blijft een aprilvis ofwel ge loven wij nog allemaal in Sinter klaas. Feit is dat onze sport zo maar aanzien wordt in Ninove als een natte paraplu,, die wordt ook op zij gezet Moet er nu nog ge wreven en geschreven worden om sommige mensen wakker te maken... sportpleinen, atheliekpisten, speelpleinen, poneykoersen, wieier-, kaatswedstrijden en veel groen, dat is allemaal goed, d'er valt niets aan te tornen en d'er valt niets over te zeggen, maar zijn de vissers toch verloren zonen! 't Wordt echt tijd dat z'er ne keer gaan achter zoeken Fikken Syroit Horizontaal 1.Rivaal 2.Glanzend, hard en broos mineraal- Plan 3Sjofel 4.Engelse titel - Inerte 5.Boom - Naam van CVP-verkozene uit St.Lievens-Houtem - Oude maat 6.Aaien - Pers. voornw. 7.Jongensnaam 8.Ongevoelig (Nin.) - Geldoverdracht 9Deegwaren 10.Tijdelijk inslaande herenkledij (Nin. Vertikaal 1.Plaatselijke gespreide onderwijs inrichting (Nin.) 2.Doodmoe - Italiaans herberg 3.Griezelig - Ongedierte 4.Regelmatig en graag gelezen Ninoofs schrijver - De onbekende (afk) 5.Duitse stad - Buislamp - Her kauwer 6.Deelgemeente van Erpe-Mere 7.Omwoelen (Nin.) - Kunsttaal 8.Oud Noors prozawerk - Trap 9.Ninove's kleinste - Anagram van DOL 10.Samen - Selenium (Afk.) HOE MEER HOE LIEVER Van dees reis weer eens twee juiste inzendingen nlDe Caluwé - De Moor tel uit Denderwindeke en Anne De Jonge uit Okegem. Onze lay-outman, die héél onschuldige handen heeft, heeft er het kruiswoordraadsel uit Denderwindeke van tussen'getrokken (van tussen wat?) Eén ding is zeker: de fles wijn mag De Caluwé - De Moortel komen afhalen in ons redaktielokaal;zie openings - uren in dit blad. Wim Schoofs M. Verschelden Michel Vanderborght Paul D'haese Dirk Van De Perre Rik Wattez Azaki Marleen De cooman G. Vande Winkel Rufijn De Decker Paul Barbé W. Tuur Koléra Hocus Focus Marcel Cardoen Fikken Syroit q)v.z.w't Klokzjiël en de au teurs, fotografen of tekenaars. 3ehalve voor aanhalingen ten be hoeve van kritiek of polemiek is elke overname van bijdragen af hankelijk van een voorafgaande- lijke en schriftelijke toelating.

Klokzjiel | 1983 | | pagina 12