skoon ninove VS STADS VERNIEUWINGSDAGEN ru6rie\ nJart erkcjroqi eefrniQijii l Verkeersplan voor NmovcEen voorstel uit de documentatiemap van Wg. Leefmilieu.. Zullen deze dagen blijvende resul taten afwerpen Alleen al het feit dat zoveel mensen uit zoveel verschillende milieu's en groepe ringen mekaar hebben willen en kun nen vinden op deze stadskernver- nieuwingsdagen is al een eerste niet te onderschatten en ook voor de toekomst belangwekkend gegeven. Het platform is gelegd waarop kan worden verder gebouwd. Verder heb ik vastgesteld dat er een behoefte is zich degelijk en grondig te infor meren. De meeste bezoekers hebben enkele uren uitgetrokken om de ten toonstelling grondig te bekijken. Eén op drie bezoekers kocht het boek. Verschillende personen kwamen meermaals terug. Op de twee voor drachtavonden bleef men in grote getalle de discussies bijwonen tot middernacht. Men had ons gekrakeel voorspeld vanuit de wijken of hopeloos kort zichtige stellingnamen. Niets daar van. Ik geloof dat vooral de dia reeks van Rik Van de Perre indruk heeft gemaakt en eenieder heeft doen beseffen dat er naast het middenstandsprobleem, zich een even groot en dringend probleem stelt inzake verkrotting en verarming van de binnenstad. Ook de veelheid van probleemzones (Polderkwartier, Dam, Sigtay, Koepoort, Burchtdam. kwam indrukwekkend over en maakte even het publiek stil, zodat de voorspelde reactie van mijn probleem pje eerst is uitgebleven. Wat ik nog heb vastgesteld. Unaniem werd beaamd dat er in het verleden fouten zijn gebeurd (bv. inplanting nieuw stadhuis of het gat op de markt), dat veel onherroepelijk ver loren is, maar nog niet alles. De beslissing over een nieuw ziekenhuis buiten het stadscentrum lijkt vele politici noodzakelijk. Maar zou Onze stadsvernieuwingsdagen zijn voorbij. Niet zonder succes. De eerste avond met Wim Kennis als gastspreker trok 90 aanwezigen. Voor de tweede voordrachtavond met de concrete voorstellen, kwamen 75 belangstellenden opdagen. Aan de stadswandeling namen 40 personen deel. De tentoonstelling kreeg bui ten deze aktiviteiten het bezoek van ca. een 150 bezoekers. Van onze documentatiemap zijn reeds meer dan 80 exemplaren verspreid (De eerste druk was voorzien op 50 ex.!). Totdaar de resultaten in cijfers. Vervolgens een woord van dank aan alle medewerkers. Op de eerste plaats dient 't Klokzjiël vernoemd voor de vlotte samenwerking, de uit gebreide stand op de tentoonstelling en de mooie affichetekening van Rufijn.In één adem vernoem ik even eens Walter De Decker en Stefaan Van den Haute die de stand over het Savooipleintje verzorgden en de be geleidende tekst voor de documen tatiemap. Verder de handelaars van het Shoppingcentrum en inzonderheid Steven Dobbelaere voor hun medewer king en vertrouwen en voor hun zeer verzorgde expositiewand over hun wijk. André Baro en Willy Schoon le verden veel ongezien werk. Vele avonden zijn zij op stap geweest op bezoek bij de Ninoofse middenstand. Hun werk resulteerde in de zeer ge balde tekst over de toestand en de verwachting van de middenstand in de binnenstad. Hun werk was op de eerste avond het uitgangspunt voor de spetterende kommentaren van Wim Kennis. Ik mag ook André De Vuyst niet ver geten, een vaste waarde wat betreft het leiden van wandelingen en Hubert Neuckermans, die instond voor het vervoer van het materiaalMaar een zeer speciaal woord van waarde ring wens ik te richten tot de drie ingenieurs-architecten Bart Meganck, Rik Van de Perre en Rik van Rossen. Zij hebben zowel veldwerk gedaan, als een stand verzorgd op de tentoon stelling, als een tekst opgesteld voor het boek, als een deel verzorgd op de avond over de concrete voor stellen. Hun werk vormde de kapstok van onze stadsvernieuwingsdagen. De rest, ook mijn bijdrage over de historische ontwikkeling van de stadskern, was noodzakelijke entoe- rage. Hun werk, hun ideeën over wat kan gebeuren ter verbetering van de Ninoofse stadskern is dan ook de blijvende basis voor het toekomstige werk over stadsvernieuwing. En mag ik toch nog eens beklemtonen dat dit alles onbaatzuchtig vrijwilligers werk is geweest. Maar dat garandeert tevens onze onafhankelijkheid en vrijheid van spreken. c zr C

Klokzjiel | 1983 | | pagina 8