4-C. Ester nies in de gebieren Kerstconcert N.Z.G. NINOOFS KRUISWOORDRAADSEL gemeenteraad imi TREINTRANSPORTEN 123456789 10 1 2 3 4 5 6 7 8 9 URR TRIBUNE IJZERBEDEVAART Liefste lezers, Nu een vier kcmt na de tachtig Staan uw roddeltantes klaar Ctn, het oud gebruik indachtig, Cm te zien naar't vorig jaar Zo werd Tjenneken herboren In een half vernieuwde stal En heeft Jaak 't Proces verloren Maar de CVP viert bal André Stevens burgemeester Maar dat duurde niet te lang 1t Mocht niet zijn voor deze feester t Is onwettigriep Armang Tjen verkocht "haar" karakollen Tootsie was precies Georget Een toneel dus met veel rollen Lowie in een drietrapsraket Vrije radio's naar erkenning De Savooifeesten bedreigd De verhaalbelastingspenning Zakte, maar de andre stijgt Karnaval bracht weer een keizer Maar toch geen revue helaas 't Klokzjiël bracht van verre reizen Siberië, Nepal een relaas Trokken in hun nieuwe huizen: RTT, belasting, post: Wie zal men het geld afluizen Weet je wat zo'n grapje kost Ondertussen moesten sluiten: JIAC, Vluchthuis, Vrouwenhuis. Al die diensten zitten buiten Geef't OCMW een buis I Wat men dit jaar wel mocht dopen 'n Boerenmarkt in Aspelaar En het Klokhuis dat ging open W'hebben een lokaal, voorwaar 't Is er goed, w'hebben geen klagen 't Klokzjiël kwam zelfs op TV 't Krantje is wel opgeslagen Voor de rest alles OK Ninove had kwa schandalen Dit jaar weeral niet te kort Rijksweg tachtig lijkt 't te halen Pollare werd volgestort Stenen storten zonder perken In de Fonteinstraat Okegem Door de Denderbruggewerken Raakte 't stadsverkeer goed klem Denderhoutembaan verbeterd Voor de auto's misschien iets, Die hun ruimte wordt steeds breder Maar de voetganger en fiets Helpt het vragen, eisen, klagen, Debatteren tot 't laat uur, Studies, stadsvernieuwingsdagen Met zo'n planloos stadsbestuur Outer-dorp ging men klasseren Een akademie kwam (plus drie) De stad laat dieren maar kreveren Straks vertrekt de Ninafri Nienof zit zo in de schulden Door de bouw van 't nieuw stadhuis Dat Etjen ons nu onthulde: Er is geen geld meer voor de kuis 't Is gedaan met kerstman spelen Heel 't bestuur kan op den dop Er valt niks meer te verdelen Geen vooruitzicht meer dusStop Uw toegenegen kcmeren (zonder ons erg te generen) Het Ninoofs Gemengd Zangkoor orga niseerde op 17 december een Kerst concert in de O.L.Vrouwekerk te Ninove. Bij de aanvang van het kon- cert bleek al vlug dat de opkomst massaal was. De kerk zat helemaal vol, de aandacht gevestigd op het monumentale orgel dat in volle re stauratie is. (Het wordt prachtig). Lieven Strobbe kon hierdoor alleen gebruik maken van een electronisch orgel om ons in de gepaste stemming te brengen. Onder de leiding van Fernand de Mont bracht het N.G.Z. dan enkele korte, maar vlekkeloos vertolkte liederen van Orlando di Lasso, L.da Vittoria en Anton Bruckner. In het "Laudate Dominum" van Mozart bracht Annemie Dufour als soliste het uiterste van haar kunnen Het duo Frank Hendrickx, dwarsfluit en Martha Szabo, harp^lieten ons door hun hemelse muziek bijna verge ten dat we op harde kerkstoelen za ten. Alleen een denderend trein- transport op de spoorweg die langs de dekanale kerk loopt bracht ons terug tot de realiteit. Wat Jan Van Weyenbergh ons dan bracht op zijn viool is niet in woorden uit te drukken. Het Chaconne van J.S.Bach was meesterlijk, en muzikaal het hoogtepunt van de avond. Dat hiervoor koninklijke be langstelling bestaat is niet te verwonderen. Lieven Strobbe bracht ons dan nog enkele ongewoon in het oor klinkende stukken van Olivier Messiaen. Tot slot vergaste het Ninoofs Gemengd Zangkoor, aangevuld met de bas bariton Luc De Mot, ons op enkele stemmige Kerstliederen. Het Stille Nacht werd zelfs met een staande ovatie beloond. Dat Ninove ook hoogstaande zaken weet te smaken bewees nogmaals dit Kerstkoncert van Het Ninoofs Gemengd Zangkoor. W Horizontaal 1 .Gezonde drank (Nin) 2.Fusie gemeente (Nin) 3.Toneelvoorstellingen - Nieuwe ling 4.Verbleken - ...en arsenic 5.Bijwoord - 't Lief van Uilen spiegel 6.Beruchte duitsers 7.Niemand uitgezonderd (Nin) 8.Kleine misdadiger 9.Ivoren - Begrensd gebied (L) 10.Voorzetsel - Razernij Vertikaal 1.Historische stad in België 2.Opperste beloning voor film- akteurs - Kleur 3.Heldendichten - Deel van een hemd (Nin) 4.Delen van de voet - Eekhoorn 5.Gemeente bij Zottegem - Onbe paald voornaamwoord 6.Slechte vrouw (Nin) - Jongens naam 7.Familielid - Stand van de maan (omgek.) - Ons aller vader 8.Meisjesnaam - Anagram van stad in Brazilië 9.Oude burcht of kasteel - Plaats in Friesland 10.Vreselijk wapen - Vroegere Duitse filmmaatschappij Op de 9 inzendingen van deze maand was er slechts 1 juist. De winnaar GODDERIE WILLYDorp 25 Okegem kan een fles wijn komen afhalen op ons redaktieadres. Proficiat Voor de prijs van deze maand, kunt u uw kruiswoordraadsel met uw naam en adres inzenden vóór 15 januari naar uns redaktieadres. Geraards- bergsestraat 27, Ninove. vervolg van pag 4 weer staan de foorkramers in de mod der en komen er geen klanten opdagen! De S.P. is niet akkoord met deze zienswijze vooral omdat op de post "Openbare verlichting" voor 1984 niets is voorzien. Louis De Quick: Ik stel voor hier terug een bedrag in te schrijven daar de Hallebaan te Meerbeke slecht is verlicht, en er zelfs géén ver lichting is op de Brusselseheerweg tussen Lieferinge en Neigem. Durant: Voor de verlichting van de Hallebaan kunnen we nog gebruik ma ken van het geld dat stond ingeschre ven op de begroting van '83. De Brusselseheerweg zullen we uitrus ten bij de uitvoering van de werken aldaar. Bij de post 764/126/01 gekomen Huur tribune V.K.Ninove vraagt Dhr Raes De tribunes van de Ronde van Vlaanderen worden die betaald? Ik lees hier in de kranten dat V. K. Ninove dit wel diende te doen bij de match tegen Union. De BurgemeesterDe tribunes voor de Ronde van Vlaanderen werden tot nu toe niet betaald maar de toegang was ook gratis. Om plaats te nemen op de tribune bij V.K.Ninove diende men te betalen. En wij doen nog veel meer voor V.K.Ninove. Wij on derhouden hun pleinen en wij hebben hen 600.000 fr. voorgeschoten om een tribune de kunnen kopen. Als Dhr Desprets terug uit herstelverlof is, zal hij de voorzitter van V.K. Ninove ontvangen en vragen wat de noden zijn. Een post van nauwelijks 2.000 frank zorgt plots voor een hele opschud ding. Het betreft hier de bloemen die namens het stadsbestuur zullen neergelegd worden aan de Ijzertoren tijdens de Ijzerbedevaart. Roland De Rouck (CL):Ik stel voor deze post tot nul te herleiden. Ik vind dit nutteloos De Kegel(V.U.Daarvoor moet ge lef hebben Edgar Neukermans (CL) tot De Kegel: Gij zijt nog wat jong om daarover te spreken. De Kegel Wij zijn bijna even oud. Er volgt dan een verwarde woorden wisseling tussen voor-en tegenstan ders van de bloemen. De Burgemeester besluit dan tot een vrije stemming voor de afschaffing van deze post. Dit is zo verward dab de stadssecretaris niet kan volgen. De stadssecretarisIk moet de na men hebben. Iemand roept neemt nota". "Allé Georgette Bij de stemming blijken er dan 16 voor en 7 tegen de bloemen te zijn. De Ville is de enige die zich ont houdt TimmermansSP)Wij zijn van ge dacht veranderd sedert die Panora ma uitzending waar Bert Van Hoorick ook aan het woord kwam. Na de goedkeuring van de begroting werden ook nog de behang- en schil derwerken voor het nieuwe stadhuis goedgekeurd. Kostprijs 2.054.599 fr. Mevrouw De Kegel vraagt dan of de onderhandelingen tussen het O.C.M.W. en het Vrouwenhuis wat hebben opge leverd. Het antwoord moet ik u schuldig blijven, we hadden de raadszaal reeds verlaten wegens het zeer late uur. Azaki

Klokzjiel | 1984 | | pagina 12