Nieuw postkantoor en telefoonwinkel open 5 NIEUW POSTKANTOOR TELEFOONWINKEL Zaterdag 17 december 1983 zal de geschiedenis van Ninove ingaan als de dag waarop twee splinter nieuwe openbare gebouwen officieel werden geopend door Minister Herman De Croo en staatssecretaris Paula D'Hondt - Van Opdenbosch, beiden bevoegd voor de P.T.T. Staatssecretaris Waltniel ontbrak uitteraard ook niet op het appel. Als men daar dan de Burgemeester en de voltallige gemeenteraad bij telt, dan waren er die zater dag nogal wat officiëlen op de been, samen met de direkties van de Post en de R.T.T. Het nieuw postkantoor is een onder deel van het "Rijksadministratief Centrum, Wedergraete" zoals bekend gelegen op de Centrumlaan. De in gang kan men bereiken langs de Bevrijdingslaan. Tijdens de open deurdag van zondag 18 december had het "grote publiek" de gelegenheid om "de post" ook eens achter de loketten te gaan bekijken en dit onder massale belangstelling. Er werd zelfs een drankje aangeboden in de ruime refter. Nieuw is ook de ruime garage waar de bekende rode wagentjes van de Post kunnen in gestald worden. Opvallend zijn de grote licht-invalshoeken in het dak. Zou dit energie besparend zijn? De lokettenzaal is uitgerust met kogelvrij glas, een investering van 1.400.000 frank. Dit om onge node gasten buiten te houden Nog enkele cijfers en gegevens. De ruwbouw kostte 43.500.000 frank en werd ontworpen door de Ninoofse architect Leo De Vos. De terrein oppervlakte van de Regie der Posterijen is 2.994 m2, hiervan is 1972 m2 bebouwd. De nu braaklig gende terreinen zullen in een later stadium worden beplant samen met de terreinen van het Vredegerecht, en het Ministerie van Financiën die reeds in het complex hun intrek hebben genomen. Vermoedelijk in juni '84 zal ook het nieuwe stad huis worden betrokken. Pittig detail: Het oude postgebouw in de Dreef- straat werd in 1938 door de Bel gische staat aangekocht voor 180.000 frank (oppervalkte 520m2) Dhr De Mol (met strik) heet de hoge gasten welkom in zijn Het R.T.T. complex op het einde van de Graanmarkt. Op de R.T.T. complex. Burgemester Cosijns luistert aandachtig. benedenverdieping bevindt zich de telefoonwinkel. De lokettenzaal van het nieuwe postkantoorHet sorteercentrum. Let op de hoge vensters in het dak. De ingang naar het post- en be lastingskantoor. Waltniel en De Croo bij de ope ning (uitgang) van de telefoon winkel Architect Oosterlinck van het R.T.T.-gebouw staat er stralend bij te kijken. vestigde er ook de aandacht op dat de zone Ninove 24.000 telefoonabo- nees telt en dat het exploitatiecen trum Ninove hiervoor 150 personeels leden tewerk stelt, verdeeld over het technisch en administratief kader Minister Herman De Croo hield dan een vurig pleidooi om zoveel moge lijk te telefoneren. Dit is de enige manier om deze investering rendabel te maken. Om dit te bevorderen werd er een telefoonwinkel geopend. Hier zal men terecht kunnen met defekte telefoontoestellen, op voorwaarde dat men over een type met stopcon tact beschikt. Ook zal men er kun nen kiezen uit een reeks toestellen in allerhande kleuren en uitvoe ringen. Deze telefoonwinkel zal elke werkdag open zijn van 9 uur tot 17ul5. Ninove is de zesde stad in België die een telefoonwinkel krijgt. Hij is gelegen op het gelijkvloers van het complex op het einde van de Graanmarkt. De fameuze trappen van het oude gebouw behoren definitief tot het verleden. Als we de woorden van de minister mogen geloven zal vanaf nu de klant koning zijn bij de R.T.T. Een receptie zette een punt achter het officieel gedeelte van de ope ning. Voor Ninove is nu een nieuwe tijd aangebroken in verband met post- en telecommunicatie. Azaki Ninove beleefde op 17 december'83 de opening van een splinternieuw postgebouw en van een telefoonwin kel De tandem Waltniel-Cosijns was uiteraard aanwezig Vanaf de Centrumlaan begaf de mini ster en zijn gevolg zich dan naar de Graanmarkt. In de omgeving van de Koepoort werd het bestaande R.T.T.-gebouw aangevuld met een in baksteen opgetrokken complex dat naast de telefoonwinkel ook onder dak zal bieden aan een nieuwe DIGITALE TELEFOONCENTRALE. Deze centrale zal in 1984 in gebruik worden genomen. Het is de bedoeling op deze manier een vlottere afwik keling van het telefoonverkeer te verzekeren en nieuwe perspectieven te openen in verband met de Telema tica. Staatssecretaris Paula D'Hondt

Klokzjiel | 1984 | | pagina 5