de gemeenteraad 16 van 26 jan. STOELENDANS Deze eerste raadszitting van 1984 zal de geschiedenis ingaan als één van de kortste die we te tot nu toe meemaak ten. Er werd stipt begonnen om 19u30 en we mochten reeds onze papieren pakken om 21 uur. Op de dagorde stonden 10 punten in openbare zitting. KNIEEN GEWRIEMEL Daar er zich een koper heeft aangeboden om op de stadsgronden langsheen de Onderwijslaan "een meergezinswoning met sociale doelstelling" op te richten, achtte het stadsbestuur het noodzakelijk om de verkoopsvoorwaarden te wijzigen. Daar op de openbare verkoop van deze gronden in zitting van 20 mei 1981 geen kooplustigen kwamen opdagen schijnt dit nu een ideale gelegenheid te zijn. De koper zal nu verplicht worden op zijn aangekocht goed een gebouw op te richten overeenkomstig de stedebouw- kundige voorschriften van het BPA Nr 5 "POLDERKWARTIER" ten laatste 5 jaar na de dag der toewijs. In het oorspronkelijk verkavelingsvoorstel waren er 10 loten voorzien. Nu heeft men de gelegenheid de loten 1 tot en met 6 en 7 tot en met 10 samen te voegen. In het totaal gaat het om 92 m bouw- lijn langsheen de Onderwijslaan. Georgette De Kegel Mijnheer de Bur gemeester, is het nu écht niet mogelijk hier nog een klein tafelken bij te voe gen. Mijnheer Schorree! moet gans op het hoekje gaan zitten. Burgemeester Jamaar, wie is't er hier nu verdikt (gelach) De Kegel Wij zitten hier met ons knieën tegen mekaar. (knieën van Dhr Raes - n.v.d.r.) Mieke De Smet (C.V.P.) En kan die tafel niet een beetje achteruit. Ik kan hier niets zien. Stevens (S.P.) Kom u bij ons zetten mens. (gelach) Iemand roept "Nog enkele maanden geduld, dan zijn wij hier weg." STOELENDANS Schepen Van Eeckhout brengt dan het reglement betreffende het uitlenen van stadsmateriaal ter sprake. Urbain Verekens De S.P. stelt twéé amendementen voor op uw tekst. 1. Het terbeschikking stellen van de stoelen die nu in het stadsmagazijn staan opgestapeld. 2. Het woord "niet winstgevend" te vervangen door "niet commercieel" Er volgt dan een lange discussie over de 400 stoelen waarover de stad be schikt. Van Eeckhout Binnenkort worden alle buurthuizen uitgerust met tafels en stoelen. Dat gesleur met die stoelen zal dan gedaan zijn. De mensen van openbare werken hebben andere taken. Niets belet dat in het kader van 11 Het Dienstencentrum" stoelen worden aange kocht. Ik zal de eerste zijn om dit goed te keuren. Het amendement van de S.P. wordt dan verworpen meerderheid tegen min derheid. Het hiernavolgend reglement wordt dan goedgekeurd door de C.L. -C.V.P. coali tie. V.U. en S.P. onthouden zich. TARIEFREGLEMENT OP HET GEBRUIK VAN STADSMATERIAAL vrijstellingen willen genieten moeten dit uitdrukkelijk in hun aanvraag vermelden Bij gelijktijdige aanvraag krijgen activiteiten met een duidelijk niet- winstgevend karakter en ingericht door verenigingen erkend door een stedelijke adviesraad voorrang op de andere. Afdeling II Vrijstellingen Art4 De verenigingen erkend door één van de stedelijke adviesraden worden vrijge steld van de betaling van de retribu tie voor uitsluitend eigen manifesta ties met een duidelijk niet-winstge- vend karakter. Art5 Verenigingen die niet erkend zijn door één van de stedelijke adviesraden en inrichters of organisatoren van manifestaties met een duidelijk niet- winstgevend karakter worden vrijge steld van de betaling van de retribu tie, mits deze manifestaties geschie den met voorafgaande schriftelijke toezegging van de medewerking van de stad Art6 De in artikel 4 en 5 bedoelde inrich ters dienen hun aanvraag te richten aan het College van Burgemeester en Schepenen op een daartoe ter beschik king gesteld aanvraagformulier, waaruit het niet-winstgevend karakter van de manifestatie moet blijken. Art7 De in artikel 4 en 5 opgesomde vrij stellingen gelden niet voor het gebruik van materieel vermeld in art. 1 2. Afdeling I Beschikbare materieel. Art1 Het hierna bepaalde stadsmaterieel kan worden uitgeleend tegen een tarief als volgt vastgesteld 1 a) vlaggemastenstaanders voor vlaggen (binnen) sierstaan- ders koord, nadarafsluitin gen, verkeersborden 20 fr per dag en per stuk. b) Houten schragen en planken (voor tafels) 20 fr per plank met bijhorende schra gen en per dag. c) planken vloer of podium 20 fr per dag en per m2 d) panelen of staanders afzon derlijk 20 fr per staander of paneel. e) schilden met vlaggen, panelen en staanders, stembussen 50 fr per dag en per stuk. f) spreekgestoelte, staander met kapstokken, stemhokjes, druk- slang 100 fr per dag en per stuk In deze prijzen zijn vervoer, plaatsing en afbraak niet inbe grepen 2 a) kiosk desgevallend met bijho rende verlichting 2 500 fr per dag of per weekend, b) Oude tribune, helft nieuwe tribune 15 000,- fr per dag of per weekend. 'C) volledige nieuwe tribune 25 000 fr per dag of per weekend In deze prijzen zijn vervoer, plaatsing en afbraak inbegrepen. 3 Stoelen aan onderwijsinrichtin gen en voor manifestaties zonder winstgevend doel. Art2 Het materieel zal enkel ter beschik king worden gesteld voor manifestaties die plaats vinden op Ninoofs grondge bied en na storting van de verschul digde gebruiksvergoeding in de stads kas Art3 De aanvragen dienen minsten 3 weken voor het plaatsvinden van de manifes tatie te worden ingediend. Vereni gingen die de in Afdeling II vermelde Afdeling III Vervoer Art8 De in artikel 4 bedoelde inrichters kunnen het gevraagde materieel dat niet met een gewone personenwagen kan worden afgehaald laten vervoeren door een vrachtwagen van de stad. Deze bepaling is niet van toepassing voor het vervoer van nadarafsluitin gen. Dit vervoer dient te geschieden tijdens de normale diensturen en de betrokken inrichters dienen voldoende mankracht ter beschikking te stellen teneinde het laden en lossen te laten verlopen binnen een normaal tijdsbe stek. Hun aantal zal door de stads dienst worden vastgelegd in verhouding tot het ontleende materieel. Indien zij in gebreke blijven of onvoldoende mankracht ter beschikking stellen zal de vertraging en/of het door de stad gepresteerde supplementaire werk wor den aangerekend aan 500 fr per uur en per ingezet personeelslid. Art. 9 De in art. 8 verleende dienst zal binnen de materiële mogelijkheden van de stadsdiensten enkel worden toegestaan voor zover de aanvraag voldoende tijd op voorhand wordt ge daan Er wordt een tussenkomst gevraagd van 500 fr per rit voor vervoer binnen Groot-NinoveVoor kampvervoer van jeugdverenigingen zal supplementair 10 fr per km worden aangerekend. Afdeling IV Waarborg Art. 10 Alvorens te bunnen beschikken over het toegestane stadsmaterieel zullen alle gebruikers een hiernabepaalde borgsom storten a) vlaggemasten, vlaggen, panelen en/of staanders, stembussen, stemhokjes, ver keersborden, drukslang, hou ten schragen, spreekgestoel te, staanders voor vlaggen binnen, sierstaanders planken vloer of podium, staander met kepstokken, schilden met vlaggen, nadar afsluitingen 2 000 fr. b) Kiosk en tribunes 5 000 fr. Art1 1 De waarborg wordt betaald aan de stads- verantwoordelijke tegen ontvangbewijs bij het afhalen van het gevraagde materieel. Hij zal worden terugbe taald ingeval van tijdig en onbescha digd terugbrengen van het ontvangen materieel Afdeling V Algemene bepalingen Art. 12 Het materieel zal onbeschadigd en binnen de 2 werkdagen na het gebruik teruggebracht worden Bij laattijdig terugbrengen zal de normale retributie per dag vertra ging aangerekend worden. Ingeval van schade aan het materieel zal deze aan de gebruiker aangerekend worden. In beide voormelde gevallen zal een afrekening worden opgesteld in minde ring van de schade of de te betalen retributie voor vertraging. Art. 13 De stad zal in geen enkel geval aansprakelijk gesteld kunnen worden voor ongevallen die zich zouden voordoen naar aanleiding van het ge bruik, het vervoer, de plaatsing of de afbraak van het materieel. Dit artikel geldt niet wanneer de stad zelf voor deze prestaties in staat Art. 14 Bij gebrek van minnelijke betaling zal de invordering geschieden overeen komstig de regelen van de burgerlijke rechtspleging Art. 15 Deze verordening treedt in voege nadat zij door de toezichthoudende overheid zal zijn goedgekeurd en bekendgemaakt overeenkomstig artikel 102 der gemeen tewet Art. 16 Het tariefreglement houdende vaststel ling van een retributie voor het ge bruik van stadsmaterieel vastgesteld door de gemeenteraad in zitting van 19 november 1981 wordt opgeheven. Art. 17 Dit tarief-reglement zal voor goed keuring door de bestendige deputatie aan de h. Gouverneur der provincie toegestuurd worden. STADSARCHIVARIS De gemeenschapsminister van Binnenland se zaken hechtte zijn goedkeuring aan het stadsbesluit van 25 februari 1983 tot schrapping van het ambt van part- - time stadsarchivaris uit het personeels kader van de stad en vervanging door een voltijdse betrekking van opsteller. Bij de stemming over de wijziging van het regiement in deze zin onthielden S.P. en V.U zich, daar ze zich verzetten tegen de schrapping van het ambt van stadsarchivaris. AMNESTIE Als tiende punt op de dagorde had Re- naat Raes (V.U.) een motie laten plaatsen in verband met het verlenen van amnestie. Burgemeester Deze motie heeft géén betrekking op de gemeentelijke materie. Raes In Ninove zijn er wél nog mensen die de gevolgen van de repressie dragen. Zij krijgen o.a. minder pensioen. Jacques Timmermans Wij zijn voor de ontvankelijkheid van deze motie. In het verleden hebben we ndg moties goedgekeurd die de gemeentegrenzen overschreden. De gemeenteraad is de weerspiegeling van wat leeft binnen de bevolking van de stad. Cornelis Wij zijn van mening dat deze kwestie thuishoort in het parlement. Daarom zullen we er ook niet over stemmen. Priëels De C.V.P. is eveneens van me- ning dat dit de gemeente als instantie niet aangaat. Volgens mijn documenta tie is er wel een wetsvoorstel over am nestie ingediend bij de Vlaamse Raad. Walter Moens verlaat de zaal. Er wordt dan gestemd over de niet- ontvankelijkheid van de motie. C.L. en C.V.P. stemmen ja, V.U. en S.P. neen. INTERPELLATIES Georgette De Kegel doet dan het voor stel tot openverklaren van twee betrek kingen bij het politiecorps, daar er voor het ogenblik twee plaatsen vrij zijn. Vervolg pag. 9

Klokzjiel | 1984 | | pagina 3