Feestzitting voor wie Goed nieuws voor SAVOOI PLEIN skoon ninove recht en krom gemeenteraad TUUT ZEI DE TREIN Elektrifikatie treinverkeer Geraardsbergen Zoals u kon zien op de foto's van "Het Gouden Blad" (what's in a name) werd o.a. onze stads secretaris Herman De Groot, ve- reremerkt tot Ridder in de Or de van Leopold II. Samen met de andere gedecoreerden werd hij geprezen om zijn werklust, inzet, en zin voor initiatief. Spijtig genoeg konden wij onze felicitaties niet persoonlijk mededelen daar wij geen uitno diging ontvingen voor deze feestzitting. Blijkbaar werd een even achtenswaardig blad niet vergeten, want hier ver scheen de integrale huiderede van de heer Burgemeester. Op de gezellige receptie zullen dan de niet kritische perslui voor twéé kunnen smullen heb ben van de toostjes. Wij dron ken onze erewijn thuis. Gezel lig bij vrouw en kinderen. Ook dat is nog wat waard. Dank u mijnheer de Stadssecretaris. Het "klein komiteetje", dat sinds en kele maanden actie voert om van het Savooiplein een écht plein te maken in plaats van een parking,is voor zijn moeite beloond. De Koning Boudewijnstichting heeft het dossier dat werd doorgestuurd aanvaard om in aanmerking te komen voor betoelaging. Hierdoor krijgt het een veertigste deel van één miljoen t.t.z. 25.000 frank. Dit bedrag dient om het "bewoners project" verder uit te werken. Wie hier verder wil aan meewerken geve zijn naam op aan de redaktie. 't Klok- zjiël houdt u verder op de hoogte van dit dossier. m Gelezen in "De Standaard" van vrij dag 27 januari '84. Daar Ninove gelegen is tussen Ge raardsbergen en Denderleeuw zal deze "elektrische trein" ook door onze stad rijden. Of hij er ook zal stoppen staat niet in het bericht.. STORTEN IN P0LLARE (VERVOLG) Vervolg van pag 5 MEDEDELINGENBLAD Vervolg van pag 8 dens zijn werkloosheid mag blijven doen op voorwaarde dat hij bij de aan vang van zijn werkloosheid verklaart als bijberoep joernalist te hebben en dit bijberoep wil blijven uitoefenen vóór 7 uur 's morgens en na 18 uur 's avonds. Er moet worden bijgezegd dat wanneer het inkomen van onze werkloze bediende uit zijn journalistieke aktiviteiten meer dan 40% van zijn werkloosheids uitkeringen bedraagt het gedeelte bo ven 40% van het bedrag van zijn dopgeld wordt afgetrokken. De minister van tewerkstelling en arbeid gaf in de parlementaire vragen en ant woorden het volgende voorbeeld wan neer de dopper, vooraleer werkloos te worden, reeds vrijwillig brandweer was ten bijkomende titel naast zijn hoofdbe roep, kan hij zijn recht op het genot van werkloosheidsuitkeringen onbeperkt behouden,wanneer de(blus)prestaties buiten de normale diensturen te situe ren zijn en de opbrengsten daarvan niet 40% overtreffen van de dagelijkse werklooshei dsprestati es Werd de dopper vrijwillig brandweerman tijdens zijn werkloosheid en ontvangt hij een vergoeding van 300 frank voor een reddingsoperatie dan moet hij voor af het overeenstemmend vakje op zijn stempelkaart schrappen en heeft hij voor die dag geen recht op stempelgeld. Gesnopen B)De werkloze die arbeid VOOR ZICHZELF verricht, die ingeschakeld is in het economisch verkeer van goederen en diensten en die niet beperkt is tot het gewone beheer van eigen bezit, behoudt zijn aanspraak op werkloos- heidsui tkeringen onder dezelfde voor waarden als die gesteld voor de werkloze die voor een derde eniger lei arbeid verricht. Alleen wordt in deze gevallen, wat de aangifte plicht betreft en het verbod om te werken tussen 7 en 18 uur, niet gesproken over incidentele arbeid van gering belang die geen materieel voordeel oplevert. Hieruit volgt dat de werkloze die enige arbeid voor zichzelf verricht, die ingeschakeld is in het economisch ruilverkeer van goederen en diensten en die niet beperkt is tot het ge wone beheer van eigen bezit, hiervan steeds aangifte moet doen, en die arbeid nooit mag uitoefenen tussen zeven en achttien uur, hoe gering en incidenteel deze arbeid ook is. Positief uitgedrukt betekent dit dat de werkloze de bovenvermelde arbeid voor zichzelf slechts mag verrichten buiten de normale arbeids uren. Ook bouwwerken mag hij dan uitvoeren, omdat de wet van 6 april 1960 niet van toepassing is op wie voor zichzelf werkt. Een paar voorbeelden ter verduide lijking: -Een werkloze mag voor zichzelf een huis bouwen mits hij dit vooraf aan geeft en er enkel aan werkt na de normale arbeidsuren. Hij moet echter aan die bouw reeds begonnen Zijn voor hij werkloos werd. -Een werkloze mag optreden als ver zekeringsmakelaar na de normale ar beidsuren mits zijn arbeid van ge ring belang is. Ook hier bestaat de aangifteplicht en dient hij dit be roep reeds te hebben uitgeoefend voor hij werkloos werd. Volgende keer gaan we in op de situ atie van de werkloze die met een zelf standige samenwoont en de speciale regeling voor de werkloze die werkt op een zondag of een wettelijke feestdag. Tuur Vervolg van pag 3 De Burgemeester De commissaris heeft mij nog niet gevraagd die plaatsen open te schrijven. Het schepencollege zal wel ten gepasten tijde een examen uit schrijven. Daumerie Men klaagt altijd over per- soneelsgebrek bij de politie. Burgemeester Bij de stad zijn er voor het ogenblik nog 28 plaatsen onbezet Vervolgens interpelleert raadslid De Kegel over de aankoop van een lichte vrachwagen Peugeot. Volgens haar zou deze niet voldoen aan de normen van het lastenboek. Schepen Durant dient haar van antwoord. Uit de discussie blijkt dat er verwarring is ontstaan over het laadvermogen van het voertuig. Jacques Timmermans komt dan aan de beurt om aan te klagen dat de Ci viele bescherming nog niet is gehuisvest zoals het hoort. Hij dringt aan op het verder afwerken van het lokaal aan de Désiré De Bodtkaai. Schepen Desprets belooft, dat zodra het weer het toelaat de werken zullen hervat worden. Tenslotte komt Fons Schorreel aan het woord om de gevaarlijke situatie aan te klagen die is ontstaan bij het begin van de Denderhoutembaan. Hier moeten de fietsers op een bepaald punt de straat oversteken. Volgens Schorreel dient de parking voor wagens daar vervangen te worden door een dubbel fietspad, zodat zowel fietsers als automobilisten overzicht krijgen Burgemeester De commissaris heeft mij nog géén ongelukken gesignaleerd op die plaats. Durant Op 11 februari gaan we de toestand ter plaatse bekijken. We zullen de zaak dan op 1 maart op de verkeers- commissie bespreken. Zoals gezegd was het klokslag 21 uur toen we de raadszaal dienden te verla ten om de geheime zitting "geheim" te laten verlopen. AZAKI BRUSSEL (belga) - Treinrei zigers van Geraardsbergen en omgeving zullen over enkele ja ren ook ingeschakeld worden in het geëlektrificeerd net van de NMBS. Minister van Verkeers wezen Herman De Croo heeft namelijk de nodige kredieten laten vastleggen voor de uitvoe ring van de elektrifikatie tussen Denderleeuw en Geraardsber gen met uitlopers in de richtfng van Lessen en Edingen. De op- stelling van 1.900 palen en 82 km bovenleiding is in de werken voorzien, aldus een mededeling van het kabinet van Yerkeers- De gestelde uitvoeringster mijn bedraagt 1.000 kalenderda gen. Met deze werken is gen bedrag van omtrent 250 miljoen fr. gemoeid. Rekening houdend met andere werken die in uit voering worden gesteld kan voorzien worden dat elektrisch treinverkeer zal geschieden tus sen Denderleeuw, Geraardsber gen, Lessen, Ath .en Jurbise in 1986 en tussen Geraardsbergen en Edingen vanaf 1987. AANGETEKEND Pollare, 22 nov. 1983 Weldra komt het eerste nummer van de zesde jaargang van MEDE DELINGENBLAD uit, het tijd schrift van de Werkgroep Leef milieu. Hoe dit blad ontvangen, hoe lid worden van de Werkgroep Leefmilieu Stort daartoe 150fr op onze rk 001/0788955/33 Werk groep Leefmilieu. Onze vereni ging telt reeds 181 leden. Met u erbij worden we nog sterker. Bovendien brengt ons blad 100 P. Ninoofs milieunieus per jaar. Aan het College van Burgemeester en Schepenen van de Stad Ninove Betreft onwettelijk storten aan de Hoogstraat te Pollare Zeer geachte Heer Burgemeester, Tot mijn verbij stering moet ik blijven vaststellen dat er nog steeds allerlei afval gestort wordt op de door mij reeds in vorige brieven aangeklaagde stortplaats aan de Hoogstraat te Pollare. Op zaterdag 19 november zijn zeker een tiental zware vrachtwagens aangevoerd Daarom vraag ik U deze nieuwe over tredingen te verbaliseren en het stort te laten verzegelen. Thans fungeert deze plaats als een publiek sluikstort Met de meeste achting Dirk VAri de Perre Verantwoordelijke Werkgroep Leefmilieu

Klokzjiel | 1984 | | pagina 9