water gemeenteraad 11 Water- maatschappij naar Ninove zullen ïve eens Vervolg van pag 3 INTERPELLATIES De meest opgemerkte interpellatie van deze gemeenteraad was deze van Roland De Rouck tot bestemmings wijziging van de begraafplaats rond de O.L.Vrouwkerk te Ninove. Hij ziet dit in twee delen. Een gedeelte plantsoen in de onmid dellijke omgeving van de kerk, en een parking in het gedeelte vanaf De VIaeminckstraat. Als de burgemeester de stemming vraagt over de bestemmingswijzi ging van het kerkhof stemt de voltallige gemeenteraad ja. Dit tot grote verrassing van Roland De Rouck die als jongste gemeente raadslid, (geboren 4/3/1956) zijn doel bereikt heeft. Van jonge Turk gesproken A ki BIBLIOTHEEK STAD5HAGAZ ONTVANGERIJ BURGERLIJKE REKEND1EN5T PERSONEEL POLITIE 3bo/ao a 5M. k& 5EKRE TARIAAT DOKUMEHTENBfHEER BEVOLKING MILITIE Voor u gelezen in "De Standaard' van zaterdag 17 maart 1984 De watermaatschappij is reeds volop aan het bouwen in de Nederwijk tussen de electrici- teitsmaatschappij Intercom en de vroegere luciferfabriek van Merckx. Vanop de Ring rond Ninove zal men op deze wijze vlug de-ze twee maatschappijen kunnen bereiken. R.R.: Wel omdat het I.A.E.A. dus teveel werk kreeg, ijverden we voor een andere, weliswaar aanvullende oplossing we sloten een non-pro liferatieverdrag af in 1968 met de landen die toen over de atoombom beschikten. Bij het klubje van de drie, die ik daarstraks reeds vernoemde, waren intussen ook China en Frankrijk gekomen.We waren toen dus met 5 landen. Bedoeling van ons verdrag was te verhinderen dat een zesde kernwapenland zich zou melden. W.-F.M.:Hoe denken ze dat dan te doen Ik bedoel dat verhinderen. R.R.Wel, voor zover ik weet - want dat is nu ook al zo lang geleden, ik herinner me dat ik toen in het Holenwoud erg veel werk had. Ik was immers steeds dood-serieus met de vrede begaan. Voor zover ik weet verbonden niet-kernwapenlan- den zich ertoe om af te zien van kernwapenproduktie en zich ook te laten kontroleren door het I.A.E.A. Kernwapenlanden zouden in geen geval meewerken als een niet- kernwapenland kernwapens zou willen vervaardigen. Ook hier de kontrole van het I.A.E.A. W.-F.M.: Maar krijgt dat I.A.- dinges. R.R.I.-A.-E.-A.het Inter natio naal Atoom-Energie-Agentschap... W.-F.M.: Ja.Maar die afkorting is om uw voeten aan te verstuiken hoor Krijgt dat I.A.E.A. niet nog meer werk R.R.: Daar zegt u het. Inderdaad. Ook al omdat het verdrag alweer een dubbele bedoeling had: voorko men dat méér landen de kernbom kunnen)maken én tegelijk het vreedzaam gebruik van kernergie te bevorderen. Omdat inderdaad dit vreedzaam gebruik zienderogen toe nam, vermeerderde ook het werk van het I.A.E.A. U hebt het dus juist gezien. W.-F.M.: Maar dan lijkt het er toch een beetje op dat dat I.A.-dinges en dat non-kweet-nie-meer-wat ver drag niet veel uithalen. Draait de wereld inderdaad rond de pot zoals die rooi mannen zeggen Ik kan me echt niet van de indruk ontdoen dat ze wat gelijk hebben. R.R.Wat, zegt u W.-F.M.Allez, dan toch een beetje. R.R.:Ze hebben nooit gelijk gehad, ze hebben nooit gelijk en ze zullen nooit gelijk hebben W.-F.M.: Ekskuseer me echt omdat ik u zo in uw teer punt heb geraakt. Het spijt me dat ik u zo kwaad deed maken. Ik vind echter dat u gelijk hebt,ik mag die mensen ook niet. Ze zijn voorzeker verkeerd ingelicht. R.R.: Ook mijn ekskuses, maar ik probeer u er van te overtuigen dat we het echt goed bedoelen met de vrede en zo. Temeer 't zijn toch de russen, die in Wenen de onder handelingstafel verlieten Hebben ze dat dan bij un in B...eu! Vlaanderen niet op 't nieuws van de T.V. gezegd Ehnn Wel...? W.-F.M.: U hebt het volledig bij het rechte eind, ik meende dat niet..NOgamaalssorry R.R.: Afijn, om verder te doen - troost u, mijn verhaal is ver ten einde, hoor? Naast dit non-proli feratieverdrag kwam er in 1975 - nog niet lang geleden dus - het verdrag van Londen (of het akkoord van de zeven). Deze zeven landen waren onze club van het vorige verdrag. Alleen China deed niet meer mee en ge moet niet vragen waarom Vier dus en met Canada, West-Duitsland en Japan zijn we dus met een heilig getal. Maar later kwamen er nog België, Tsjechoslovakije, Oost-Duits land, Italië, Polen, Nederland en Zweden bij. We waren dus snel met twee keer zoveel W.-F.M.: België Dus Vlaanderen ook R.R.Ah ba ja zekers W.-F.M.Wel, dat vind ik nu ne keer straf zie wat heeft België met atoomwapens te maken? Ik weet wel van de kerncentrales in Doel (Vlaanderen) en nog ergens bij die Walen...Wat de Walen betreft, durf ik zo niet zeggen, maar wij Vlamingen, hebben niks met atoom wapens te maken. Dat weet ik ze ker R.R.;Kijk, ik wil niet lastig doen, maar als ge zegt dat Vlaan deren niks met atoomwapens te maken heeft, moet ik u wel lichte lijk terechtwijzen. België (en 't spijt me Vlaanderen dus ook...) heeft binnen de NAVO... Kent u dit W.-F.M.: Jazeker, van op 't school. NAVO is het letterwoord voor Noord-Atlanti sche-Verdragsorgani- satie. R.R.: Juist Goed onthouden. Wel, in de NAVO heeft ook België het dubbel besluit in verband met de kernwapens in Europa onderschreven.. W.-F.M.: Ja maar, da's iets anders! Dat bedoelde ik ook helemaal niet. Ik weet dat goed genoeg :dat was in 1979, maar dat is voor de solidaire verdediging van het Europees kontinent. Ik wil me tegendat dubbel besluit helemaal niet verzetten. R.R.: Ik ben blij dat u daar op de hoogte van bent - ook van de T.V. te weten gekomen zekerst W.-F.M.:0nder andere ja, maar ook tijdens een vormingskursus van ons Nationaal verbond i.v.m. de afschrikkingsteorie. R.R.U zou beter zeggen soli- daire ontradingsstrategie. Uw minister Stinkmans..kent u toch wel zekerst W.-F.M.: Ja, ook hij komt geregeld in het nieuws op T.V. Hij is momen teel minister van Buitenlandse zaken R.R.: Inderdaad. In dat kader mocht TOiem al regelmatig ontmoeten. Hij is een fervente en konsequen- te voorstander van deze solidaire ontradingsteorie. In één van onze uiterst interessante en diepgaande gesprekken over een eerlijke en realistische ontwapening... W.-F.M.: Ja de meeste Vlamingen zijn interessant en diepgaand. R.R.: Wel, uw minister van buiten landse betrekkingen zeker. En konsekwent is die ook al. Onlangs liet hij een brochure opmaken door zijn diensten. In deze brochure... hoe is de titel ook weer...? W.-F.M."Vrede in Vrijheid" heet ze. Ze werd massaal verspreid in de scholen en zo. Ook in onze leiderskring kwam ze uitvoerig ter sprake. vervolg van pag 5 R.R.: Prima. Het blijkt dus dat ze dan toch iets uithaalt. Puik werk van Leon! Ook staat de ont wapeningsstrategie van de ontrading er erg duidelijk en begrijpbaar in uitgelegd. W.-F.M.: Mijnheer Rain, ik moet nu echt de hoorn inhaken. Ik dank u vriendelijk voor dit verrijkend en verduidelijkend verhaal. Mag ik uw naam vermelden als ik hier met andere mensen over spreek R.R.Jazeker, Wi11-Fredi-Graag. Als ik uw naam aan Leon mag door-, geven. Misschien kan ik u helpen bij een postje. U bent wel werkloos, zeker W.-F.M.Inderdaad. Dat moet u niet doen. R.R.Ja toch.Ik doe dit graag. W.-F.M.Ik ben u erkentelijk. R.R.Tot 1ater. W.-F.M.Dag mijnheer Rain. "Nogmaals dank. Nawoord -Het is dus blijkbaar niet gelukt. Roland Rain en Will-Fredi Mertens slaagden er niet in om samen een bommetje te maken. -Gelijkenis met bestaande personen, verenigingen of toestand is uiter aard heel toevallig! -Met dank aan het GAKS Gents Aktiekomitee voor Kernstop), die op 28/2/84 toelating gaf om infor matie uit hun brochure "Kernenergie- Kernwapens. Vruchten van eenzelfde bo(o)m?"te verwerken. -Met dank aan Leo Tindemans, niet voor de verspreiding van de af grijselijk dubieuze en suggestie ve brochure "Vrede in Vrijheid", maar wel voor de stilzwijgende toe stemming om ook de erg foutieve informatie te herwerken. -Take the zjiël of the clock of next month and read W.-F.M. wordt medewerker van het NAKS (=Ninoofs Aktiekomitee voor Kern- stop) en Roland Rain blijft Ro land Rain zullen zij samen een bommetje maken Ivan De Jonge den te weten 59.468 F per maand (software) en - 35.000 F voor de huur der apparatuurhetzij onge veer 95.000F. De totale maandelijks geraamde huurprijs bedraagt bijgevolg 304.381 F - 95.000 F 209.381 F, exclusief BTW (19%), hetgeen neer komt op een jaarlijkse huurprijs van 2520.OOO F 478.800 F BTW 2. 998.800 F. Volledigheidshalve dient toegevoegd te worden dat bij dit bedrag nog geringe installatiekosten dienen bijgevoegd te worden. Indien u met voormelde automatise ring instemt, verzoeken wij U, Mevrouw, Mijnheer, uw goedkeuring te willen verlenen aan -de huur en installatie van een minicomputer en het verlenen van bijstand m.b.t. het op punt hou den van de programma's en het systeem t.b.v. meerdere diensten bij het Stadsbestuur -de onderhandse gunning -de voorwaarden van deze huur be paald in de studie van CEVI dd. 22.11.1983 -de inschrijving van de nodige kredieten in de stadsbegroting 1985". Desprets Voor het ogenblik zijn er nog 3 eeuwigdurende en 8 90- jarigdurende concessies op de be graafplaats. Er bestaat een moge lijkheid. de grafmonumenten te la ten overbrengen naar de nieuwe begraafplaats. Over de bestemmings wijziging zijn wij akkoord. Timmermans De stad heeft steeds gepoogd een overeenkomst te beko men met de nabestaanden. De fami lies die er nu nog begraven lig gen zijn niet de eerste de beste De Burgemeester Waarom is er daar vroeger niets aan gebeurd Timmermans Had men alles onmid dellijk laten overbrengen, dan stond het nieuwe kerkhof direkt vol met oude monumenten. Langzaam aan hebben vele geval len zich zelf opgelost. ÏM'1 CEVt Dit is het schema van de stadscomputer met aangesloten diensten GERAARDSBERGEN - De Nationale Maatschappij der Waterleidingen verhuist mid den augustus van Geraardsber- gen naar Ninove. Voor het per soneel houdt dit eveneens een verplichte yerhuis naar Ninove in. Het verlies van 25 arbeids plaatsen in Geraardsbergen zal, volgens de watermaatschappij, worden gekompenseerd wan neer het geplande waterspaar bekken in de Markevallei in werking treedt. Daar zouden eveneens een 25-tal mensen aan de slag kunnen. Wanneer dit spaarbekken precies operationeel wordt, is nog niet bekend. Het projekt zou aanvankelijk van start gaan in 1985, maar ingevolge moeilijk heden die werden en worden gemaakt door het Waalse ge west, zou het hele projekt, vol gens gemeenschapsminister Lenssens, wel eens een zaak van heel lange adem kunnen wor den. (GPG)

Klokzjiel | 1984 | | pagina 11