3 de gemeenteraad Nieuwe computer en oud kerkhof 1 maart 84 Wij komen de raadszaal binnenvallen bij het punt 4 van de dagorde dat handelt over het inrichten van een schietstand voor de politie in het nieuw stadhuis. In een van de kelders van het politiecommissa riaat is er hiervoor een ruimte voorzien. In een eerste fase dient aan de achterzijde een kogel vang te worden opgericht en dienen de bestaande 1ichtarmaturen beschermd tegen kogelinslag. Kostprijs van de kogelvang 440.000 frank. De bescherming armaturen kosten 60.000 frank. De werken zullen worden uitgevoerd in eigen beheer. O.C.M.W. Torrekens vraagt dan het advies aan de raad voor het aanvragen van een lening door het O.C.M.W. voor het uitvoeren van investeringswerken Aanpassing van de V-dienst, ingang van de stedelijke kliniek en de brandbeveiliging - kostprijs 5.000.000 frank. De lening wordt met algemeenheid van stemmen goedgekeurd. BRUG TE P0LLARE Vanwege een studiebureel uit Aalst kreeg ons stadsbestuur een ere loonnota van 315.550 frank voor het opmaken van het voor en uitvoerings- ontwerp voor de restauratie van de voetgangersbrug over de Dender te Pollare. Vooraan wordt er neen geschud. Het aangaan van de lening wordt met algemeenheid van s-temmen goedge keurd. INRICHTING NIEUW STADHUIS UITBATING CAFETARIA Schepen Callebaut geeft dan een lange uiteenzetting over het waarom van het in concessie uitgeven van het cafetaria van sporthal en zwemkom. Er volgt dan een hevige discussie tussen de S.P. en schepen Callebaut die op zijn standpunt blijft staan. Jacques Timmermans wordt dan plots weemoedig en begint over de goeie ouwe tijd toen er nog een C.V.P.- S.P. meerderheid was. Hij haalt herinneringen op toen hij samen met De Riemaecker zelfs tot in Nederland sporthallen gaan bezoe ken was. -Bij de stemming over de verdaging stemmen C.L.-C.V.P. neen, S.P. ja en V.U. onthoudt zich. -Het voorstel van de schepen wordt aangenomen C.L. ,C.V.P.,V.U. tegen S.P. Urbain Verekens onthoudt zich. REGLEMENTEN EN COMPUTERS De gemeenteraad keurt dan eenparig de overname goed van de Vrije Openbare Bibliotheek "Davidsfonds" die gelegen was in de Sint-Joris- straat. De overnameprijs bedraagt 291.620 frank voor de 2.339 boeken die nog in goede staad waren en het bibliotheconomisch materieel. De personeelsleden van de over te nemen bibliotheek moeten worden overgenomen en dit met ten minstens evenveel uren per week als zij hebben gepresteerd in de overge nomen bibliotheek (art 9 van het K.B. van 23/7/1979). Er volgt dan een minutenlange dis cussie over de reglementen betref fende het toekennen van bouw- en saneringspremies Walter Moens die nogal strijdlustig te keer ging vond dat de stadspre- mies dienden automatisch gekoppeld te worden aan het toekennen van de premie door het Gewest. Van Eeck hout vond dat de stad vérder kon gaan. Uitteraard diende men in dit geval het reglement aan te pas sen. Schepen Beeckmans leest dan met diepe stem het voorstel voor tot oprichting van een afdeling in informatica aan de Stedelijke Tech nische- en Bereoepsleergangen. In de toelichting lezen we :"Het biedt aan de mensen van de streek de mogelijkheid zich na hun dag taak gratis te bekwamen in een wetenschap en techniek die nog in volle expansie is en die in de komende jaren in elk bedrijf en in elke dienst zal toegepast wor den. Ik denk hier bijvoorbeeld ook aan ons eigen stadspersoneel Inderdaad, als laatste punt op de openbare dagorde komt immers de Automatisatie van de administra tieve diensten ter sprake. Dit wordt met algemeenheid van stem men goedgekeurd. Het is schepen Torrekens die het voorstel doet. vervolg pag.ll De Kegel Waar gaan die staalpla ten besteld worden Timmermans (lachend) Bij Cockrill- Sambre. De Kegel 't Is maar om te zeggen dat Ninove ook een staalverwerkings- fabriek heeft. Desprets .- U bedoelt Franke. Bij mijn weten maakt men daar spoelbak ken in inox. De Kegel Dat weet ik ook, ik heb er acht jaar gewerkt. Moens De V-dienst is nog niet er kend. Men moet eerst het dossier deblokkeren en dan pas terugkomen op de gemeenteraad. Nu is dit nog te voorbarig. Timmermans De S.P. is wel tevreden over de beslissing van het schepen college om de lening te verminderen van 8 naar 5 miljoen. Hiermee ver valt het slopen van de woningen in de Burchtstraat. We stellen voor om de beslissing van het O.C.M.W. over die afbraak, teniet te doen. De Kegel Is het niet mogelijk om een afscherming te plaatsen langs de Dender, zodat er geen patiënten meer in het water sukkelen Van Eeckhout :Nu kan er niemand meer buiten. De ramen werden ver grendeld. Torrekens Over het voorstel van Dhr Timmermans moeten eerst onze mensen die zetelen in het O.C.M.W. beslissen. Timmermans Op 10 november werd deze zaak ernstig bediscussieerd in de O.C.M.W.-raad. Uw fraktie was toen vóór de afbraak. Durant Wij kunnen toch niet be slissen tot NIET AFBRAAK. Wat gaat er dan gebeuren als afbraak onver mijdelijk wordt, of als men zin nens is achteruit te bouwen. Ik ben wel akkoord dat het straat beeld niet wordt opgengebroken zonder dat er iets in de plaats komt. Burgemees ter Wij kunnen toch niet beslissen zonder onze mensen in de O.C.M.W.-raad te kennen. We komen hier nog op terug. Torrekens Wij stellen voor een lening aan te gaan van 316.000 frank bij het Gemeentekrediet, terugbe taalbaar op 5 jaar. Schorreel Deze brug werd niet weerhouden voor klassering alhoe wel het een mooi en gaaf voorbeeld is van een ijzeren constructie van rond de eeuwwisseling. Voor de denderstreek en voor Pollare in het bijzonderis deze brug van groot historisch belang. Wij stel len voor een nieuwe aanvraag tot klassering in te dienen. Het Ministerie heeft negatief geadvi seerd over de klassering omdat dit eventueel de verbreding van de Dender zou in de weg staan.Dit belet niet dat de S.P. pleit voor een dringende herstelling van de brug. Van Eeckhout Wij hebben onmiddel lijk initiatieven genomen nl. op H/lO/83. Op 25/10 liet Minister Poma reeds weten dat er een nieuwe procedure tot klassering zal inge zet worden De Kegel Is er reeds een aanbeste ding gebeurd Torrekens Op 25 januari 1984 heeft het Schepencollege na alge mene offerteaanvraag de binnenhuis inrichting van het nieuwe stadhuis toegewezen aan de firma Robijns uit Brussel voor de prijs van 6.721.305 frank. De meerwerken wor den geschat op 778.695 frank. Het is dan ook noodzakelijk bij het gemeentekrediet van België een le ning van 7.500.000 frank, terugbe taalbaar op ÏO jaar, aan te gaan, gezien er geen staatstussenkomst wordt verleend. Timmermans De S.P. zal zich ont houden wegens de schrapping van som mige werken. Ook klagen wij de slech te opvolging van de dossiers scherp aan. Dit dossier bleef 5 maand liggen De Kegel Ook de V. U. zal zich onthouden. Wij vinden het project veel te duur. Moens Dit is maar een pover dos sier. Waar zijn uw bewijzen. Wij hadden graag het cijfermateriaal teruggevonden in het dossier. Callebaut Wij hebben onze rede nen om deze cijfers alléén monde ling mede te delen. Timmermans Ge hebt hier niet te doen met kinderen van 12 en 14 jaar. De Rouck Ga eens naar het cafeta ria van de Sporth'1Daar zit men reeds om 11 uur n^or zijn uurwerk te kijken met de hoop u zo vlug mogelijk buiten te krijgen. Urbain Verekens M.Callebautu had ons deze cijfers beloofd op de commissievergadering Timmermans Wij pleiten voor de verdaging Durant De toestand moet dringend veranderen. Wij behartigen hier de belangen van de stad. Als we verdagen wordt dit op de lange baan geschoven. Wij willen vanavond een beslissing Timmermans Tijdens het debat van "De Wakkere Burger" werd er beloofd een open beleid te voeren. Wij wil len informatie om democratisch te kunnen beslissen. Durant Ja, Wakkere Burgers. Timmermans Wij wensen de verdaging. Daumerie Hoeveel mensen hebben tot nu toe van deze premies geno ten Van Eeckhout Zeer weinig. "Zoals u weet is ons Stadsbestuur aangesloten op het Rijksregister via de Intercommunale CEVI, voor het bijhouden en verwerken van het bevolkingsbestand. Op de dienst Bevolking bevinden zich 2 terminalswaarmede de ge gevens worden opgevraagd en door geseind. Ook de "automatische loketdienst"t.t.z. het afleve ren van allerhande dokumenten aan de bevolking, gebeurt met deze machines Wij menen dat, gelet op de uitbrei ding van de administratieve taken, het automatiseren van de Stads diensten een noodzakelijkheid is geworden. Automatisatie is ander zijds synoniem van snelle, juiste en rationele werking van de dien sten. Door ons werd vrijblijvend een studie en berekening aangevraagd bij de Intercommunale CEVI, welke aan onderhavig verslag is gevoegd. Zoals U zal bemerken wordt de aan koop of huur van een centrale com putereenheid voorgesteld met vol doende capaciteit, waarop meerdere- diensten hun programmas kunnen laten lopen. Op het scherm achter aan deze studie (zie illustratie) kan u zien dat volgende diensten rechtstreeks op deze centrale com puter aangelsoten kunnen worden -Ontvangerij en Rekendienst -Secretariaat -Burgerlijke Stand -Politie. Anderzijds kunnen ook de Bibliotheek en het Stadsmagazijn (andere ge bouwen dan het Stadhuis) via een telefoonverbinding aangesloten worden De diensten Bevolking en Militie dienen rechtstreeks in verbinding te staan met de computer van CEVI en het Rijksregister, wat heden reeds het geval is. Een kostencalculatie en huurvoor waarden komen voor in dezelfde studie. Voor alle voorgestelde apparatuur bedragen de kosten per maand, zonder B.T.W.: Huur machines: 115.124 F Onderhoud 42.014 F 39.000 F 108.243 F Lijnverbindingen Toepassingssoftware TOTAAL 304.381 F Van voormeld bedrag moet uiteraard het bedrag dat thans reeds betaald wordt voor de terminals van de dienst bevolking afgetrokken wor-

Klokzjiel | 1984 | | pagina 3