cardoen Wedstrijdnieuws «H.T.B.» KLKPKI KKX Radijsjes zaaien en een bloemstukje voor moederdag HENGELRUBRIEK WAT HEB JE NODIG gemeenteraad De eerste "acht dagen" zitten er op. Het koningschap "H.T.B." is ge kend en wat voor een De zenuwen waren tot het uiterste gespannen voor de eerste confron tatie van het jaar. 8 april, het eerste gevecht en krachtmeting, iedereen met de vurige hoop iets te bewijzen of ten minste met het vraagstuk wat zal het worden Zoals gewoonlijk liet de weerma- ker het afweten, regen, wind, koude, veranderlijke temperatuur schommelingen. In de voorafgaan de week was de grote twijfel of de vis het wel zou aannemen. Achtendertig leden voor de le wedstrijd, allen met volle moed, boordevol optimisme, zelfs onze "juniorkes" waren uitgelaten zo als veulens en gezegd zoals het is, ze zagen er veel gezonder en pittiger uit dan veel van onze "oude ratten"! Onze "wedstrijd lijder" Roger Bruksken gaf het startsein en 15 minuten later wis ten we al hoe laat het was. De vis liet het volledig afweten en geen enkele vislijn was na die tijd de hoogte ingegaan, met uit zondering van Eddy V.D. Schueren die op de eerste minuut een bra sem in zijn vleugel haakte, ge moet het maar durven 't Werd er stil, heel stil, zelfs kil lig stil. Iedereen begreep dat het zeer hard ging worden, katastro- faal moeilijk. Gelukkig dat de "kleine Fikken" zijn klok zonder ophouden liet luiden, tot natuur lijke ergernis van Marcel van Sas, want die dacht dat de Kleinen zijn vis wegbabbelde, of wij hadden het idee gekregen dat daar alle maal mensen zonder tong zaten. De grote dader van al dat gebeuren ligt bij de erekarnavalist van Ninove "Armaanken Pien", die de mensen 20 graden beloofde iede reen had "warme" amorce geprepa reerd en nu lagen onze "klodden" op de bodem vast te vriezen en daarbij de vissen die daar beneden met ne "pardesuu" aanzaten. Resul taat van een voormiddag, amper 15 kg vis met als overwinnaar Mercks, Geert met 2.260 kg en tweede, onze junior Jacobs, Chris- tofde rest volgt op grammekes en 10 vissers zonder één vis, "'t is om aa deud te lachen". Zoals 't "altijd" gezegd wordt, 1t zal vanmiddag wel wat anders worden, de vis zal wel los komen, de beesten zijn dat niet gewoon, al dat lawaai, allemaal die bollen amorce, enz..enz. Iedereen bekeek iedereen. Veel palaber en om 14u was alleman op post en weer vol "10 kilo koerosje" van start. Een afwezige, de kleine Fikken, uitge- babbeld, uitgevist en uitgemar- chandiest, waar hem zat of lag blijft het eeuwige probleem, ik geloof dat 'm "champignons" gaan zoeken was. Ons gedachten en illusies lagen rap in 't koude water. Eenzelfde scenario herhaal de zich, de beet liet op zich wachten en alles bleef zoals het was, slecht, archislecht, te dom om er over te spreken. Lukske Sloover won in de namiddag met 2.900 kg, Desert Willy volgde met 2.450 kg en van de rest kunnen wij maar één ding zeggen, grammen- vangst zoals in de voormiddag, een lamentabele visvangstdag met als besluit dat 't op 15 april zal moeten gebeuren, een goed perspectief, niemand kon of mocht zeggen, "volgende week ben ik koning". Onze 2e match op 15 april zag er mooier uit, d'er zat wat in, want in de loop van de week werd prachtige vis gevangen. Zelfde verschijnsel, de juke box van de kleinen draaide opnieuw op volle toeren, de grote Fikken zat te kermen dat hij opnieuw op die strontplaats zat, hij dreigde zich te verdrinken maar kwam plots tot het besef dat zoon Luc tegen hem zat, en voor 't affront te ver mijden heeft hij zich bijtijds ingehouden, van karakter gesproken. Allee, alles zat er nog in en 't en duurde niet lang of Hubert Cobbaert (specifieke brasemvisser) had er één kanjer vast,(in zijn kodde!), en zeggen dat hem de week d'ervoor 210 gr. had op ne ganse dag. Regelmatig werd er een topper aangeslagen met uitzondering van voorzitter "Fikken" en Luc, die records aan 't breken waren, te zeggen zoveel mogelijk een "jeisgat" vangen Intussen was Van Londersele Johan, alias "de joing" een enorme remonte aan 't bewerken, de week d'ervoor 190 gram en uitslag van de voormid dag 7.300 kg, gevolgd door de ko ning 1983, Pascal De Sloover met een 3.490 kg. Er wordt omtrent 55kg vis gevangen en geloven of niet d'er zijn nog veel kandidaten, want intussen zaten Cobbaert Hubert, Mersch Geert, Mischel, Willy, Edgard Van Wayenbergh ook al met een gewicht, insgelijks Marcel Van Sas, Willy Van Londersele, voorzitter Fikken en Eddy Van Der Schueren, die zaten still ekens op de loer. Alles kon nog gebeuren in de namiddag, maar gezegd zoals 't is, de Joing liet niet los, zon der paling loodste hij nog 4.180 kg binnen, maar op de hielen geze ten door Laurent Jacobs, de man die van opgeven niet wil horen, Laurent zette een verwoede sprint in en zo na bijna met sukses want 8.910 kg op een 2 uur tijd is nog voor iedereen niet weggelegd, vraag het maar aan de Fikken, die zat er tegen. Proficiat jongens voor de sportiviteit en voor jullie eerlijkheid. De koningviering werd 's avonds besloten met het tradi tioneel etentje, pellepatatten met van "teut" en "heering" en dat 't fijn was Onze dames hebben werkelijk bewezen dat ze 't zo goed kennen als hun mannen, noq eens dank UITSLAG KONINGSCHAP '84 1.Van Londersele Johan-Koning '84 11.670 2.Jacobs Laurent 10.370 3.Van Wayenberghe Michel 8.660 4.Mersch Geert 6.850 5.Cobbaert Hubert 6.840 6.Van Wayenberghe Edgard 6.110 7.Syroit Vic 4.740 8.Bogaert Marcel 4.390 9.De Sloover Pascal 4.140 10.Van Londersele Willy 4.030 STAND KAMPIOENSCHAP 31 Punt 37 38 40 42 43 48 50 51 54 Dag kapoenen Zijn jullie nog gezond Heb je geen puistjes of maagpijn overge houden van al die chocoladen paaseieren en paashazen? En is het er van gekomen om een kleurig matje te vlechten'voor de paastafel Misschien heb je met dat mooie vakantieweertje de tafel buitengezet want ik ge loof dat niemand dan veel goesting had om binnen te blijven. Het doet er niet toe wat je allemaal gedaan hebt, als het maar plezant was Dit weertje vind ik nu echt juist gepast om buiten te werken. Daarom gaan we radijsjes zaaien. WAT HEB JE NODIG -een lapje grond van 1 meter 1 meter (=lm2) -een zakje radijsjeszaad5 -een gietertje vol water -een hark -én 3 tot 4 weken geduld. HOE GAAN WE TEWERK -Vraag thuis of aan je groot ouders of...een klein stukje grond dat je zelf mag bewerken (een lapje van 1 m2 is al goed!) -Je neemt een harkje om de grond fijn te maken. -Nu strooi je wat zaad in je hand en je zaait dit goed uit op die losse grond. Je ziet de radijszaadjes goed liggen, ze zijn ongeveer zo groot als een afgebroken punt van je bruin kleurpotlood. -Begiet dit alles zorgvuldig want de grond moet vochtig genoeg zijn zodat het radijsjeszaad kan kiemen. (als je kunt zaaien in een serre of het kiembed buiten kunt bedekken met glas dan heb je vlugger resultaat! -Als het groen begint te schieten moet je dit een beetje uitdunnen omdat de radijsjes enige ruimte nodig hebben om knolletjes te kunnen ontwikkelen. -Vergeet het onkruid niet te wieden -Telkens als de grond wat droog staat, gebruik je je gietertje met water. -Je zaait over dit lapje grond om de 10 dagen wat zaadjes, zo kun je lang radijsjes eten. Als je wilt kun je radijsjes zaaien tot de maand juli, wist je dat 'Veel tuin- en smulplezier, want wat is er in de lente lekkerder dan een bruine boterham vol plattekaas met zelfgekweekte radijsjes en wat peterselie- snippers EEN VERRASSING VOOR MOEDERDAG Op zondag 13 mei is het "moeder- kesdag". En in de plaats van veel geld uit te geven aan een ruiker bloemen of aan een duur geschenk, kun je je moeke ook verrassen met een zelfgemaakt bloemstukje. -een stenen potje, een oud kannetje of een leeg bloembakje (een bekleefd potje van margarine kan zelfs' dienst doen) -een beetje klei een beetje aarde of een beetje oasis -een takje forsythia een takje den of spar een takje laurier of tijm -enkele tulpen, paasbloemen, meiklokjes of andere bloemen uit je tuin HOE GA JE TEWERK -je zoekt een gepast potje in de kast, op zolder of in de kelder -je vult dit met aarde (of van zo'n groen soort hard schuim, oasis, of klei Zorg ervoor dat je het potje niet helemaal tot boven vult -knip bvb een takje forsythia (precies een takje gele bloesem) af, een beetje aucuba (groen geel gespikkelde ovale blade ren) en een paar tulpen -schik deze nu zoals je zelf wilt in het potje aarde. Als je het zelf niet mooi vindt, verzet ze dan eens.Het lukt je best! -zet dit potje op een koele plaats en geef ze op 13 mei samen met een dikke kus aan je mama Ze zal blij verrast zijn Veel deugd eraan Veel liefs van Lieve P.S.Maak het bloemstukje liefst de dag voordien, dan zijn de bloemen fris. Vervolg van pag 3 Er volgen dan nog acht punten in geheime zitting. De volgende ge meenteraad heeft plaats op donderdag 17 mei zelfde plaats, zelfde tijd. vervolg van pag. 10 Pynte zo belabberd en hulpeloos, en bleek als een dode gezien. Toen na bekendmaking van uitslag bleek dat Angèle, met haar liedje "A la chouppeta" de eerste prijs gewonnen had, mede met de dprde prijs van Lijne Arlij kon ons ple zier en ons geluk niet meer op. Gans de Ninoofse "delegatie" was in haar nopjes. Wanneer wij in de vroege uurtjes, Ninove terug be reikten, was gans het gezelschap tevreden, op Pynte na en dit om dat hij "in de drie eersten niet gezongen had". Marcel Cardoen Volgende maand: Vervolg van Pynte kg 1.Mersch Geert 2.Bogaert Marcel 3.Jacobs Laurent 4.Van Londersele Willy 5.Syroit Vic 6.Van Wayenberghe Michel 7.Van Wayenberghe Edgard 8.Van Londersele Johan 9.Van Der Schueren Eddy 10.Cobbaert Hubert Durant Wij zullen niet toe laten dat die woningen worden afgebroken zonder dat we de bestemming kennen van de vrij gekomen gronden. Maar ik moet er u wel op wijzen dat die woningen niet restaureerbaar zijn. En laat er ons nu over zwijgen. Timmermans Als gemeenteraad kunnen we wel de slopingsver— gunning weigeren Burgemeester Het O.C.M.W. móét rekening houden met de gemeente raad. Azaki

Klokzjiel | 1984 | | pagina 11